Автор Тема: "Алтернатива 3"...  (Прочетена 10549 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
"Алтернатива 3"...
« -: Ноември 25, 2018, 02:43:54 am »
документалният филм "Алтернатива 3" от поредицата "Научен доклад" на английската телевизия накратко започва с журналистическо разследване по случаи на изчезнали безследно учени, което впоследствие води до Марс, където се оказва че още през 60-те години на миналия век са изпратени хора при съвместна международна тайна мисия, като през 70-те години е започнала колонизацията и, която е проведена в пълна секретност. След излъчването на предаването водещият е убит тъй-като е нарушил в известен смисъл секретноста и конфиденциалноста и. Предполага се, че съвместната международна мисия е била осъществена благодарение на използването на летателен апарат с неконвенционално задвижване, което логически има резон с разкритията и техническите подробности дадени от г-н Марк МакКандлиш по отношение на този въпрос.

И едно видео, където човек разказва интересни подробности за Марс, които засягат и се припокриват с горенаписаното (на 35:46 минута и от 58:46 минута натам)
<a href="https://www.youtube.com/v/ITRz86P13dI" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/ITRz86P13dI</a>

и откъс от филма "Алтернатива 3"
<a href="https://www.youtube.com/v/CsVqa2xaBeQ" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/CsVqa2xaBeQ</a>
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 03:09:23 am от x_name41 »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: "Алтернатива 3"...
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2018, 03:06:38 pm »
Знаех си аз, че Star Wars е по действителен случай, а Лукас е просто един контактьор и плагиат...
И хубаво си мислех навремето да си взема за жена колонистка от Марс - сега щях да добивам СЕ на две планети...

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: "Алтернатива 3"...
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2018, 04:15:58 pm »
моля, не създавайте условия и предпоставка за изкривяване и изопачаване на нещата представени тук чрез вашите майтапи,  подхвърляния и т. н., тъй-като това би довело темата във една съвсем друга посока, която е тотално погрешна и не на место, благодаря. Ако сте хора с разсъдък не бихте сторили това.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: "Алтернатива 3"...
« Отговор #3 -: Ноември 25, 2018, 05:13:58 pm »
Знаех си аз, че Star Wars е по действителен случай, а Лукас е просто един контактьор и плагиат...
И хубаво си мислех навремето да си взема за жена колонистка от Марс - сега щях да добивам СЕ на две планети...
Но щеше да плащаш данъци и на двете!
Виж сега, "Star Wars", не е по действителен случай, както и "Джурасик парк", а също и "За един пробит долар", както и много други.
Силно преувеличени моменти има и художествена измислица, вярно е!
Но това не значи, че не е имало някога (или и сега няма) вътрешно-галактически войни или динозаври по Земята, или пък е измислен периода на "дивия запад" в Америка.

x_name41, това видео сме го гледали вече мисля...
Според мен е автентично, но на фона на цялата плява от подобни видеоклипове в нета, няма как да не предизвика скептицизъм!
Ако ти кажа, че в един самосвал с циркониеви камъчета има диамант, след 100-200-1000 опита за търсене, вече няма да вярваш в това :D

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: "Алтернатива 3"...
« Отговор #4 -: Ноември 25, 2018, 05:22:27 pm »
атос напълно сте прав, благодаря.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: "Алтернатива 3"...
« Отговор #5 -: Ноември 25, 2018, 06:07:21 pm »
Според мен е автентично, но на фона на цялата плява от подобни видеоклипове в нета, няма как да не предизвика скептицизъм!

E, колко пък да е автентично?!

  В зависимост от разстоянието ни до Марс, сигналът закъснява с от 4 до 13мин, а тук като гледам няма никакво закъснение, говорят си все едно са в другата стая. Отделно, аналогова, пък и цветна телевизия излъчена от Марс 1977 -  хаха. Това знаеш ли какво коства, да излъчиш 8MHz лента от Марс до Земята и да пристигне с цвят?  Този клип даже не заслужава и скептицизъм  :)

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: "Алтернатива 3"...
« Отговор #6 -: Ноември 25, 2018, 06:51:49 pm »
Е ти пък сега, тва са подробности, явно са си отнесли и 50 киловата предавател.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: "Алтернатива 3"...
« Отговор #7 -: Ноември 25, 2018, 07:04:32 pm »
нека се има предвид, че видеото е запис със диалога между членовете на екипажа от борда на апарата, който се приземява на Марс, а не жива радиовръзка между Земята и Марс.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: "Алтернатива 3"...
« Отговор #8 -: Ноември 25, 2018, 09:47:17 pm »
1977-ма, сигнал директно излъчен от Марс?
Тези фантастични филми объркват много, нали :D
Разбира се, че е видеозапис от кабината...дори и записът да е менте, никой не би рискувал с менте "онлайн".

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: "Алтернатива 3"...
« Отговор #9 -: Ноември 25, 2018, 10:58:13 pm »
   Ами да, объркващо е, като кажат... "Standby for readings Houston"  :D
Освен това, записът е уж от 1962г има смущения в трансмисията. Нормално ли е да има такива смущения от слаб сигнал (и липса на синхронизация) ако камерата е на борда и се записва директно на видеомагнетофон колкото трикрилен гардероб?! Очевидно смущенията са част от записа и не са на кинолента. Черешката на тортата е когато кацат и камерата веднага заснема някаква къртица да рови в рохкавата марсианска пръст  :)
  Записът на лентата бил кодиран, обаче от BBC получили някаква секретна платка "Printed circuit board", която точно пасвала на апаратът им в студиото и вооот...
  И само да напомня, Гагарин летя 1961г с големи уговорки дали ще се върне жив, а 1962г вече цяла банда е на Марс и смущава къртиците  :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: "Алтернатива 3"...
« Отговор #10 -: Ноември 25, 2018, 11:12:41 pm »
Не знам дали е нормално да има такива смущения, предполагам да?
Ти поне си бил пряк свидетел на времето, по което изчислявахме антени и пълзяхме по покривите, че да хванем по-добре втора програма от съседа :D
А за видео техниката от 1962-ра не можем да приложим днешните стандарти. Да, смущенията са от безжично предаване, тук си прав, но според мен, може да се дължи на "предаване до базата" или до друга машина. Не се знае записващият модул къде е бил поместен точно.

Само не ме разбирай погрешно - нито отричам, нито потвърждавам автентичността, понеже нямаме достатъчно данни! Но не съм привърженик на моменталното заклеймяване на всичко, което не се вмества директно в представите и мисленето ни!
По дяволите, ние (предполага се) сме мислещи същества със способност за анализиране на информация, не сме овце :D


Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: "Алтернатива 3"...
« Отговор #12 -: Ноември 26, 2018, 08:11:26 am »
Изобщо не се и съмнявам, че в момента, в който направят виртуалната реалност достатъчно "реална", едно минимум 90% от човечеството ще се пресели там и ще си живее в подобни "алтернативи", а x_name41, smsi-h и някои други ще са им байрактарите. То (човечеството) и сега го прави - чрез книгите, филмите и компютърните игри, но тогава вече епидемията ще е масова... А там какви оргони, какви СЕ-та ще се леят, какви колонизации на Алфа-Кентавър, какви боеве с извънземни, с илюминати, с "мъжете в черно", с политици и с всякаква презряна сган... - бедна ви е фантазията! Да са живи и здрави по онова време роботите, които ще поддържат телата им живи...

В този смисъл пък "Матрицата" ще се окаже пророчески филм! :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: "Алтернатива 3"...
« Отговор #13 -: Ноември 26, 2018, 12:23:50 pm »
Весо, ако махнем иронията и сарказма от поста ти, сам не знаеш дори колко пророчески е той ;D
А относно "Матрицата" (по-точно първата част), дори не е пророчески според мен, защото е описание на вида "реалност" в която живеем сега. Интерпретацията разбира се, не е точно 1:1, но идеята е.

Между другото..."Инсайд" каца днес на Марс, да почакаме, да видим...