Автор Тема: В САЩ вече има работещ гравитационнен двигател  (Прочетена 23629 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: В САЩ вече има работещ гравитационнен двигател
« Отговор #30 -: Ноември 20, 2018, 12:40:06 pm »
Bat_Vanko, снощи прегледах пак обстойно темата и разискванията ни по повод хидро-гравитационния...
Мислих (малко :D ).
Стигнах до извода, че идеята ни за свързващи тръбички между въздуха в цилиндрите е погрешна.
Не би имало по-погрешен подход в направата на подобен двигател и обяснявам защо:

Когато се променя плаваемостта на конкретен цилиндър, се разчита на промяна в плътността на въздуха, затворен в съответния цилиндър, чрез разтеглянето или пресоването му!
Ако свържем въздуха от всички цилиндри, тази разлика ще изчезне, превръщайки ги в една обща затворена система с еднакво налягане!
Т.е. при разтеглянето на мембраната в издигащите се цилиндри, вместо да се разреди въздуха от нарастващия обем и по този начин да се увеличи плаваемостта им, в тях ще навлезе още въздух, което няма да промени общата плътност(и оттам - плаваемост) на конкретния цилиндър!
При "падащите" е същото с обратен ефект.
Не знам дали се изразявам достатъчно разбираемо?

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: В САЩ вече има работещ гравитационнен двигател
« Отговор #31 -: Ноември 20, 2018, 01:13:46 pm »
atos, има една принципна разлика, ти си мислил (малко), а аз съм го наблюдавал и мислил (доста) ;D. Твоята идея също е теоретично работеща, но докато при мене се получаваше разлика в силите от 1.5 N (150 гр) за сметка на преминаване на въздуха от единият цилиндър към другият. При тебе разликата щеше да бъде около 0,1 N заради необходимостта да се компресира въздуха и от там да се промени плаваемостта. Сега като се отчете и дебаланса получен при различните тежести (околко 450 гр при така изработената конструкция) и тяхното разположение, много трудно би я подкарал.
П.п. при изработка на колело с 6 зъба, дебаланса би бил доста по малък, но на мен така ми пасна резервоара. Колело с 6 зъба не бих могъл да събера.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: В САЩ вече има работещ гравитационнен двигател
« Отговор #32 -: Ноември 20, 2018, 03:52:23 pm »

За мен принципната разлика е, че малко ми стига ;D ;D ;D

Аз продължавам да настоявам, че колелото не е най-практичната постановка, защото верига, лента и т.н. би дала много по-полезно съотношение работна-мъртва зона.
Продължавам и да твърдя, че тръба за общ въздух би унищожила целия ефект и разликите в плаваемостта!
Ти сам беше споделил опит с мембрана и измерено различно тегло при пълно потапяне и обръщане на 180 градуса или греша?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: В САЩ вече има работещ гравитационнен двигател
« Отговор #33 -: Ноември 20, 2018, 05:42:00 pm »
Дузпа Димитре, дузпа. Правиш крайно неподготвено изказване граничещо с некомпетентност. Забрави ли или недоразбра, че мембраните се свиват и разтягат не от налягането на водата а от теглото на тежестите
Освен това тук триене и други загуби е неуместно да се разглеждат защото са със крайни стойности за разлика от гравитацията която не е крайна.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: В САЩ вече има работещ гравитационнен двигател
« Отговор #34 -: Ноември 20, 2018, 06:29:12 pm »
Чудя се дали да ти обяснявам или не, ама хайде ще те оставя да си живееш в само заблуждение.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: В САЩ вече има работещ гравитационнен двигател
« Отговор #35 -: Ноември 20, 2018, 06:54:48 pm »
Не аз ще живея в заблуда, защото проверявам. В заблуда живеят тези които се доверяват, па дори (а може би най-вече) на учебника по физика.
« Последна редакция: Ноември 21, 2018, 12:46:41 am от atos »