Автор Тема: Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп  (Прочетена 14443 пъти)

DIDO112

  • Гост
Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп
« -: Октомври 08, 2018, 07:12:51 pm »
Има ли колега който да управлява машина с лаптоп IBM.

Неактивен guve4

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 30
Re: Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2018, 07:29:38 pm »
Да. Имам 2 и без проблем върви цнц-то и с двата. IBM r40e  и  Т42. Да подчертая управлението е през ЛПТ-то.
« Последна редакция: Октомври 08, 2018, 08:02:01 pm от guve4 »

montanar

  • Гост
Re: Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2018, 08:16:42 pm »
През ЛПТ проблеми да търсите .......
какви точно с апроблемите?

Цитирам себеси.
тносно ком/паралелните портове.
След 2005г. протоколите за комуникация на тия портове на хардуерно ниво са променени което ще рече че дънните платки след тая година започват да работят по малко по-различен начин.
А той се състои в следното - приоритета за обслужването им се променя на нисък и честотата се променя на плаваща, вече се разчита на буфериране на данните по тия портове - а това води до нестабилна работа и се случват обикновено следните неща - когато се запусне комуникация (а тя е еднопосочна - комп. -> устройство без обратна връзка) докато няма високоприоритен процес в компа нещата вървят нормално, но в момента в който на компа му бръмне да обслужи високоприоритетна заявка от някоя програма комуникацията се забавя или напълно прекъсва за някакво време и после тая загуба на време се компенсира с повишаване на скоростта (честота) на порта - а тъй като в контролера от типа паралелен порт -> драйвер няма буфериране на данните се случва претоварване на драйвера и това води до пропускане на стъпки.

Ако ще се ползва тоя тип комуникация най добре да се ползва winows XP в комбинация с старо дъно тогава нещата работят сравнително стабилно

DIDO112

  • Гост
Re: Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп
« Отговор #3 -: Октомври 09, 2018, 09:17:15 am »
Трябва да ги видя кой модел точно са но пробвах с 2 лаптопа не можем да пуснем машината.С компютъра си тръгва без проблем.Бъзикахме настройки на биоси на уиндоуси и все греда :)

montanar

  • Гост
Re: Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп
« Отговор #4 -: Октомври 09, 2018, 09:55:54 am »
ЛПТ на лаптопи е кирдик работа ..... освен ако е не е нещо много старо....

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп
« Отговор #5 -: Октомври 09, 2018, 09:58:53 am »
На ЦПУ-то на което работя лаптопа е някакъв стар IBM. Единствения проблем който имам и не можаха да ми решат е, че ако работи от него, като прехвърли последното изречение и дава грешка управлението на машината. Аз му намерих потребителско решение на проблема. Копирам програмата още веднъж. Така компа продължава да прехвърля, а управлението при М30 спира и толкова. Имаше имаше голям проблем с грешки, които даваше при прехвърлянето и които се оправиха, като увихме кабела с алуминиево тиксо и го вързахме на маса(земя).

 Сега гледам, прехвърлянето при мене е през USB-то. По принцип през него на старата работа имаше проблеми, но хакерчето дето правеше системата, каза че е било от кабела.
« Последна редакция: Октомври 09, 2018, 10:51:13 am от atos »

DIDO112

  • Гост
Re: Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп
« Отговор #6 -: Октомври 09, 2018, 10:15:39 am »
Ако е от кабела не трябва ли и с компа да има проблеми.Лаптопа е АБМ R-40

montanar

  • Гост
Re: Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп
« Отговор #7 -: Октомври 09, 2018, 02:04:07 pm »
минавайте на USB - с принтерския порт сте усетили тръпката каква е - проблемите може да са всякакви и отвсякъде, като се почне от съвместимости та се стигне до кабели екраниране и влияние от разни смущения - пробвайте да пуснете да работите и пуснете прахосмукачка наблизо например и се наслаждавайте. Ако работите сериозно и да му играете шамански танци всеки, за да нема гафове, заеби ......

Който му трябва USB управление, да каже и ще го насоча де трябва.

Вижте от клиповете ми аз какво ползвам.
« Последна редакция: Октомври 10, 2018, 12:24:57 am от atos »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп
« Отговор #8 -: Октомври 09, 2018, 03:31:16 pm »
Ами то има много читави преходници от USB към паралелен, и от USB към сериен порт, които действат досущ като старите дъна.
В момента не мога да кажа точната марка, но ще поразровя, понеже преди 4-5 години с колегите бяхме подкарали редица такива "опърничави" устройства, на които все им се случваше нещо, та да не работят правилно...
Спомням си, че бяхме пробвали 7-8 вида и само 2 от тях ставаха пушка за целта.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп
« Отговор #9 -: Октомври 09, 2018, 03:49:45 pm »
PyroVeso, аз имам такъв накрайник от USB към LPT работи чудесно на принтер. Тука работата е друга самата управляваща програма за ЦНЦ-то която ползвам няма насочване на изходния сигнал към USB. За новите версии не съм сигурен.
В отговор на montanar що се отнася за прахосмукачката която била на близко разстояние и изпускане на стъпки няма такова нещо. Налагало ми се е да работи машинката, а в същото време , аз да работя с електрожена който хич не е безобиден от към страна на консумация на ел. напрежение.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2018, 05:21:26 pm »
пробвайте с "Правец 8" или "Правец 16" (руски аналог "Агат"), потребителят "locco" е спец по въпроса и може да ви осветли...

Неактивен shamano

  • Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп
« Отговор #11 -: Януари 27, 2021, 11:58:38 am »
Темата е стара, но да споделя моя опит. Пишете за лаптопи, портове, кабели. . . При мен, както се изрази един приятел, настана "сосипа на маслините" когато смених тъпия "Джам" с по-нова версия. Попаднах в ад, първо едвам го накарах да разпознае драйвърите, след седмица четене и до инсталиране се оказа че адресите на паметта които ползва по подразбиране нямат общо с тези които програмата подава и се наложи ща не ща да все върна назад в еволюзията, защото микронежните не са предвидили "наследственост" в операционните си системи.

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп
« Отговор #12 -: Януари 28, 2021, 01:18:39 am »
покажи cnc-to да видим  ::)