Автор Тема: Пиролизен газ  (Прочетена 46746 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Пиролизен газ
« Отговор #15 -: Октомври 06, 2018, 09:12:49 pm »
Има голяма разлика между пиролиза на дърва и на пластмасови боклуци. Дървата са чисти от към хлор и сяра. Докато пиролизата на пластмасата е чиста, без достъп на кислород или пара и се води при температури от порядъка 650 градуса и повече, то при дървата има частично горене, така че да се получи газ съдържащ основно CO и H2, при температура около 450, 550 градуса. И двата газа имат октаново число по-високо от 100, така че спокойно този газ може да се използва в бензинови двигатели. Проблема е, че СО и токсичен, и освен това, за отделянето на влагата и оцетната киселина газа трябва да мине през кондензатор, и след това през филтър за отделяне на праха от него.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Пиролизен газ
« Отговор #16 -: Октомври 06, 2018, 09:18:45 pm »
Образовай се ти. Аз вече го направих на място.
GHKW Kiel се казва. Има го и в нета. А относно двигателите, що не си припомниш: "Боговете сигурно са полудели" Филм е това.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Пиролизен газ
« Отговор #17 -: Октомври 07, 2018, 10:02:26 am »
По времето на W2W много от колите в съветската армия са били на дърва. Това съм го учил и в техникума по ДВГ.
Имаше точно такъв урок с чертежи и схеми на работа, така че, откривате топлата вода.
https://www.kolesa.ru/article/avtomobil-na-drovah-kak-on-rabotaet-2015-02-27
И за да не каже пак някой, че съм пристрастен:
https://picclick.com/ACE-72532-AHN-French-Gaz-Generator-Gazifire-35t-302063988182.html

Много здраве - Коцето.

montanar

  • Гост
Re: Пиролизен газ
« Отговор #18 -: Октомври 07, 2018, 12:23:11 pm »
Ksurnev никой не е отрекъл начина - става и работи че даже може и да работи добре - но като всеки процес от вида не е лесен - виж само блоковата схема де са дали братушките и коментарите стават излишни - за да създаде реално добре работеща система вариантите са два - или да преоткрива топлата вода стъпка по стъпка с влагане на камара време за обмисляне и теоритизиране и нерви и средства и резултата отново не е сигурен ефекта - според мен това е непосилна задача за сам човек. Другия вариант е да намери пълни схеми и разчети и просто да ги изкопира - аз лично бих предпочел него но лошото е че подобна инфо е почти невъзможно да намери човек :(
И все пак ако човек му пламне главата по темата си заслужава да се занимава щото има известна перспективност в идеята - и най важното трябва да е подготвен за това че процеса ще е доста дълъг труден и ресурсоемък.
И аз съм се хванал с подобна щуротия и знам какво е .......

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Пиролизен газ
« Отговор #19 -: Октомври 07, 2018, 02:10:05 pm »
montanar--То ако беше лесно всеки може да си направи.Аз като ти чета кометарите ти
 ти искаш да намериш нещо наготово направено или око ти го направи някой още по добре.Ако искаш да правиш нещо подобно  си иска работа и умения.  Не те виждам по пътищата с такава печка.Ако живееш в гората да.

montanar

  • Гост
Re: Пиролизен газ
« Отговор #20 -: Октомври 07, 2018, 02:45:22 pm »
lpoik за съвсем други неща става дума относно това което се занимавам.
Коментарите са напълно реалистични и знам до къде достигат възможностите на човек и от къде започват фантазиите.
Щото седнал на дивана и на думи всичко е лесно. И съм песимист към много от темите не защото така ми е кеф а защото доста добре знам колко са трудни подобни изпълнения. Само с един гол ентусиазъм нещата не стават - когато е голия ентусиазъм както лесно се пали толкова и лесно се гаси - човек трябва да е наясно с какво се захваща преди да го започне.

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Пиролизен газ
« Отговор #21 -: Октомври 07, 2018, 03:08:30 pm »
Ето пак тайни,не се знае за какво ти трябва! Кажи точно за какво ти трябва за да получиш адекватен отговор.А може би искаш да правиш печка или котел с пиролизно горене.Тук трябва да се включат гадателите.Успех.         П.П. За бензиновия мотор който върти генератора просто забрави с газгенераторен газ.Има по съвременни начини за произвеждане на ток,но и те не са евтини.
« Последна редакция: Октомври 07, 2018, 03:29:12 pm от lpoik »

montanar

  • Гост
Re: Пиролизен газ
« Отговор #22 -: Октомври 07, 2018, 03:25:32 pm »
lpoik не е свързано с темата за това не я спамя с моите неща и не е никаква тайна  - в форума отворих тема по въпроса - касае се за стирлинг двигател който съм започнал и в процеса на развитие ще добавям информация.
А с пиролиза съм се занимавал близо година и се включих защото бих бил евентуално полезен - конкретно с пиролизата на отпадъчни пластмаси се занимавах - също имам публикации по темата.

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Пиролизен газ
« Отговор #23 -: Октомври 07, 2018, 03:39:46 pm »
lpoik не е свързано с темата за това не я спамя с моите неща и не е никаква тайна  - в форума отворих тема по въпроса - касае се за стирлинг двигател който съм започнал и в процеса на развитие ще добавям информация.
      Добре,успех.Прочети в форума имаше подобна тема,може получиш полезни съвети.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Пиролизен газ
« Отговор #24 -: Октомври 07, 2018, 10:54:56 pm »
tt  П.П. За бензиновия мотор който върти генератора просто забрави с газгенераторен газ.Има по съвременни начини за произвеждане на ток,но и те не са евтини.
Напротив, това е най евтиния и най лесен начин за постигане на някаква енергонезависимост.
Р

montanar

  • Гост
Re: Пиролизен газ
« Отговор #25 -: Октомври 07, 2018, 11:16:48 pm »
Каквото си да си говорим това което казва Радико е вярно - фантазии от типът парни двигатели парни турбини стирлинги и подобни изпълнения са тегави работи и не си заслужава занимавката - някой архаичен едноцилиндров четиритактов двигател да връка генератор би работил и не би бил капризен към гориво - самата инсталация за газа е занимавката но не е невъзможна ако се отдели прилично внимание на очистката му - че ще е голяма голяма инсталацията ще е ама на вила де няма ток става ..... или сиостава пелтието с неговите мижави 3-5%КПД но пък е най лесно на фона на всичко останало - просто една печка от дебела права ламарина обкичена с пелтиета през алуминиева подложка прилични радиатори и вентилатори и те някакъв ток .... при около киловат жега от печицата да дават 30-50 вата е най простото ....
Въпрос на преценка...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Пиролизен газ
« Отговор #26 -: Октомври 07, 2018, 11:31:32 pm »
Още по-простото е да се върнем в пещерите - огън запален между 4-5 камъка, и глигански бут върху него... Идилия... Явно това е мечтата на някои пишещи тук братя.
За какво ви е ток изобщо? Светете си с факли и лоени свещи нощем, а още по-добре - лягайте си със залеза.

Но какво да се очаква от хора, които черпят знанията си от книги, написани преди 50, че и 100 години...

montanar

  • Гост
Re: Пиролизен газ
« Отговор #27 -: Октомври 07, 2018, 11:41:20 pm »
juliang и каква е алтернативата в сучая според теб на това което се обсъжда - изкючаем пещерите.

Имаш дървен материал за гориво и какво ще го правиш за да прозведеш точец?
Разбира се ясно е и най правилното е соларни панели, ветрогенератори и прочее но в случая е поставено условие.

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Пиролизен газ
« Отговор #28 -: Октомври 08, 2018, 07:35:06 am »
Напротив, това е най евтиния и най лесен начин за постигане на някаква енергонезависимост.
Р
                                           Никак не евтин и лесен начин.Тези дърва да не без пари и трябва  да си назначиш човек който да го обслужва  този генератор през 2 часа трябва да се зарежда да не говорим за профилактиката чистене,промиване и т.н.Ако някой друг плаща дървата и го обслужва е лесно.                             

montanar

  • Гост
Re: Пиролизен газ
« Отговор #29 -: Октомври 08, 2018, 09:27:41 am »
lpoik верни са и тия неща които казваш - най вече очистката на газа представлява проблем в такива системи и дори да се реализира добре става доста обемна и за това не са се наложили като вариант освен във военновременно положение когато всичко се ползва наизнос и само целта е важна.