Автор Тема: Студен синтез  (Прочетена 9095 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Студен синтез
« -: Септември 22, 2018, 10:36:21 am »
Уважаеми съ-форумци, неотдавна четох една книга на Марко Пицути "Забранените научни експерименти", в книгата се описват много експерименти с най различен характер, експерименти със студено електричество на Никола Тесла описват се експерименти на студен синтез, които най ме заинтригуваха. Пускам част от книгата която сканирах с фотоапарата си и то точно за студеният синтез. Мисля да експериментирам с този опит в къщи. Много учени са критично настроени дали всъщност има студен синтез. Приятно четене!
« Последна редакция: Септември 22, 2018, 10:55:38 am от технократ »

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Студен синтез
« Отговор #1 -: Септември 22, 2018, 10:40:49 am »
Стигнах до 21 по нататък не се публикуват.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Студен синтез
« Отговор #2 -: Септември 22, 2018, 10:58:47 am »
А ще опитам от 21 нататък.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Студен синтез
« Отговор #3 -: Септември 22, 2018, 11:07:14 am »
Тези са последните.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Студен синтез
« Отговор #4 -: Септември 22, 2018, 11:14:32 am »
Уважаеми съ-форумци, неотдавна четох една книга на Марко Пицути "Забранените научни експерименти", в книгата се описват много експерименти с най различен характер, експерименти със студено електричество на Никола Тесла описват се експерименти на студен синтез, които най ме заинтригуваха. Пускам част от книгата която сканирах с фотоапарата си и то точно за студеният синтез. Мисля да експериментирам с този опит в къщи. Много учени са критично настроени дали всъщност има студен синтез. Приятно четене!
И аз си купих и четох тази книга. В нея са описани откровени лъжи и лакардии. Загубих си времето, като я четох, дори не я дочетох. Писателя си няма хал-хабер от понятията за които е писал. Прилича ми на Емилио Салгари, които описва в книгите си природни сцени, без да си е показвал носа от вкъщи, а взел описания от книги от библиотеката. Тоя е същият образ. Съжалявам, че нямам печка на дърва, за да ползвам книгата за подпалки.

Дано не съм разочаровал някой с мнението си, дано... :D
« Последна редакция: Септември 23, 2018, 03:15:58 am от atos »

Vale

  • Гост
Re: Студен синтез
« Отговор #5 -: Септември 22, 2018, 12:50:25 pm »
Ето я цялата книга на Марко Пицути "Забранените научни експерименти"
« Последна редакция: Септември 23, 2018, 03:16:13 am от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Студен синтез
« Отговор #6 -: Септември 22, 2018, 01:02:22 pm »
Най после, открихме врялата вода!!

Vale

  • Гост
Re: Студен синтез
« Отговор #7 -: Септември 22, 2018, 01:12:25 pm »
EDM:
Цитат
И аз си купих и четох тази книга. В нея са описани откровени лъжи и лакардии.

А следващия цитат е от преди предговора на книгата:

Цитат
И досега, всеки път, когато някой учен обяви, че е намерил решение на нашите енергийни проблем, бива обвинен в научна измама, отстранен от поста си и обявен за шарлатанин.
EDM сам ще разбере какво имам в предвид.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Студен синтез
« Отговор #8 -: Септември 22, 2018, 01:37:09 pm »
EDM:
А следващия цитат е от преди предговора на книгата:
EDM сам ще разбере какво имам в предвид.
Ще бъда кратък, защото  нямам излишна енергия за излишни спорове:
Да, 99,9% от ония, които твърдят, че са открили СЕ, са шарлатани, къде съзнателно, къде поради психични проблеми. Справка - Интернет.
Всички теми засегнати в книгата сме ги коментирали тук във форума и е достигнато всеобщото мнение, на неработещи принципи. Колега, ти си нов във този форум и говориш така, както ние, когато бяхме нови. Не мисли, че колегата ти ЕДМ е платен трол на конспираторите, той е трол, но на собствения си кеф.

Отделно, ако беше чел книгата, щеше да ти стане ясно, че автора е технически неграмотник или най-малкото с повърхностни познания. Такъв е и другия автор на "Изгубени открития" - Джери Василатос. Не може разни там литератори, да се изживяват, като учени. Целта на тези хора е сензацията, да предложат на съвременните течения и маниаци за СЕ "храна" за ПАРИ! Тези писателчета излагат в творбите си НЕДОКАЗАНИ сензации и ни втълпяват, че са истини! При уфолозите е същото. Всеки ден четем как кацат извънземните, а ония които се противопоставят на такава недоказана информация, са платени тролове на Ротшилд и Сорос  :D - звучи наивно, нали?

Няма нито едно доказателство на практика от описаните експерименти на тоя италианец, напротив, има много, които тук сме доказали (как), че са лакардии.

И моля ви се, престанете с аргументите за конспирацията - звучи, като клише; дайте факти, факти дайте...
Не ме репликирай, моля те, споровете са безсмислени. Нито ще променя мнението на хората с предразсъдъци, нито те ще ми докажат обратното.
« Последна редакция: Септември 23, 2018, 03:18:40 am от atos »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Студен синтез
« Отговор #9 -: Септември 22, 2018, 02:29:26 pm »
Уважаеми съ-форумци, неотдавна четох една книга на Марко Пицути "Забранените научни експерименти", в книгата се описват много експерименти с най различен характер, експерименти със студено електричество на Никола Тесла описват се експерименти на студен синтез, които най ме заинтригуваха.

Съжалявам, че това е основният ви източник за информация относно Тесла. EDM electronics правилно изразява, на база на опит, негативно отношение.
Много пъти съм споменавал на страниците на форума. Ако се интересувате какво е правил и документирал Тесла четете патентите му, записките от Колорадо Спрингс или публикациите които е правил. Всичко друго, особено тези, които пишат за него книги, са глупости. Не си губете времето с тях. Ако не знаете езика за да четете публикациите в оригинал, научете го! Това ще ви бъде най-добрата инвестиция в живота.
 
« Последна редакция: Септември 23, 2018, 03:19:31 am от atos »

Vale

  • Гост
Re: Студен синтез
« Отговор #10 -: Септември 22, 2018, 07:13:42 pm »
EDM, аз доказателствата, които съм намерил съм ги сложил в друга тема. Освен това никога не съм те наричал "платен трол". Това което искам да кажа е че изказвайки мнението, че всеобщото мнение на форума е, че всички принципи засегнати в книгата са неработещи, ти оказваш влияние върху потенциални читатели. Според мен, правилно е всеки сам да прочете книгата и доколкото може, сам да се убеди, дали принципите указани в нея са неработещи. Това е изискването за свобода и демокрация, а оказването на влияние не спада нито към едното, нито към другото.
« Последна редакция: Септември 23, 2018, 03:20:53 am от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Студен синтез
« Отговор #11 -: Септември 22, 2018, 08:01:10 pm »
EDM, аз доказателствата, които съм намерил съм ги сложил в друга тема. Освен това никога не съм те наричал "платен трол". Това което искам да кажа е че исказвайки мнението, че всеобщото мнение на форома е, че всички принципи засегнати в книгата са неработещи, ти указваш влияние върху потенциални читатели. Според мен правилно е всеки сам да прочете книгата и доколкото може, сам да се убеди, дали принципите указани в нея са неработещи. Това е изискването за свобода и демокрация, а указването на влияние не спада нито към едното, нито към другото.
Влияние...оказва.....демокрация...
Айде стига глупости... Мнение не е указване и влияние, защото ти също им влияеш да речем, като ги караш да вярват в лъжи. Хайде стига и с хленченето за демокрация. Голям демократ се извъди. А ти чел ли си книгата? На кого му вързах ръцете да експериментира и до ми натрие носа? На кого му преча, да ми посочи и докаже работещ принцип от книгата? Кой те упълномощи да говориш от името на "повлияните"?
Указвал съм влияние!  :D - ех, че ми стана смешно, конспиратор съм аз  ;D.
Да се убеди, като прочете ... ;D - само по себе си е смешно. Най-лесно се доказват научните факти, а това с четене не художествена литература не става...не става и с мрънкане за демокрация...
« Последна редакция: Септември 23, 2018, 03:21:29 am от atos »

Vale

  • Гост
Re: Студен синтез
« Отговор #12 -: Септември 22, 2018, 09:08:24 pm »
EDM:
Цитат
като ги караш да вярват в лъжи
Никого нищо не съм карал. Просто ти държиш да наложиш своето мнение на всички и всеки опит за съпротива у теб предизвиква ярост. И оценки не съм давал нито на книгата, нито на това, което пишеш. Докато ти го правиш както по отношение на книгата, така и по отношение на мен. Не знам с какво те убижда предложението всеки сам да чете и сам да експериментира, в рамките на собствените си възможности.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Студен синтез
« Отговор #13 -: Септември 22, 2018, 09:14:53 pm »
"Изгубени открития" на Джери Василатос я четох донякъде. Абсолютни глупости, а тази на италианеца няма и да я чета. В такива книжки истината за свободната енергия няма да намерите. Това, са комерсиални книжки, чрез които авторите печелят пари от балъци, като нас, елементарно.
  Същото нещо, са, като филма за Тесла и неговия „лъч на смъртта“, които се въртеше по дискавъри или някой друг канал, не си спомням. Пичовете там бяха направили някакъв мноого як Тесла трансформатор и разреждаха през него едни още по-яки кондензатори и се получаваше едно плющене, едни яки разряди във въздуха и към земята. Поставиха един дрон на пътя на разрядите, които не беше на повече 3-5 метра от „калпака“ на трансформатора и го изпържиха и видите ли, това бил „смъртоносния лъч“ на Тесла. Не това няма нищо общо със „смъртоносния лъч“ на Тесла. Толкова глупости и измишльотини за Тесла не бях виждал събрани на едно място, преди това.
   На върха на Тесла трансформатора, около металния тороид, който е  кондензатор, се създава много интензивно електрическо поле с много високо напрежение, но то е статично, мъртво, не се движи, а колосалната енергия създадена, чрез процеса „резонанс“ в трансформатора трябва да се освобождава по някакъв начин и затова се получават тези разряди във въздуха и към земята, иначе трансформатора ще се взриви в даден момент.
   За да се получи „смъртоносния лъч“ трябва това интензивно електрическо поле, около тороида да се раздвижи, да се изстреля към йоносферата под определен ъгъл, в зависимост от това, къде точно на планетата искаме да нанесем поражение. Това, което излита към йоносферата е вортекс от плазма, който се отразява в нея и пада на земята под определен ъгъл и нанася поражения, като че ли е паднал голям метеорит. Създаването на вортекса става чрез модулация, това са думи на Тесла, само с три импулса е освобождавал колосални количества енергия, към йоносферата. На същия принцип е била идеята му за предаване безжично на енергия, към всяка точка на земното кълбо.
    Та извода от всичко казано до тук е, че не трябва да се надяваме и да си мислим, че в подобни книжки и филмчета ще намерим истината за СЕ. Те се правят за заблуда и за пари, нищо повече.
   За да стигнем до СЕ трябва да мислим нестандартно, да експериментираме и да се абстрахираме от „дебелите книги“, в които СЕ няма. А свободната енергия съществува, аз съм убеден в това и се надявам много скоро да промени живота ни, към по-добро.....
« Последна редакция: Септември 23, 2018, 03:23:01 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Студен синтез
« Отговор #14 -: Септември 23, 2018, 03:12:32 am »
Не мислите ли, че прекалявате с натрапването на собствени мнения?
Всеки има правото да бъде ограничен...колкото си поиска!
Също така - всеки има правото да бъде и наивен колкото си иска!
Никой не твърди, че във въпросните книги има...СЕ!

И аз си купих и четох тази книга. В нея са описани откровени лъжи и лакардии.
Докажи, кое е лъжа, недей да говориш наизуст и по лично убеждение!
Да твърдиш, че няма енергии, отвъд тези, които ти (лично) познаваш е ограничено!
Да твърдиш, че извънземни няма е...супер нелепо!
Да отричаш световната конспирация е...детски наивно, то това е и целта им, между другото...
Това, че лично не би провел опит (отричайки изначалния му смисъл по твоя субективна преценка), не значи нищо! Не доказва нищо!
Остави хората, които искат да научават разни неща, не ги спасявай!

Хайде да не формираме сега лични отношения и пристрастия на базата на нечия вяра (в каквото и да било)?

Ами ти и в...матрицата не вярваш, за какво говорим тогава?
Не вярваш, че си материална проекция на информационен пакет (висшият АЗ)...за какво говорим изобщо?