Автор Тема: ново СЕ устройство от братушките  (Прочетена 124311 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #45 -: Май 19, 2019, 08:33:05 pm »
Технократ - просто нямам шанс срещу теб ........

Щото човек който няма упоритостта и потенциала да поизучи наистина сериозните и доказани положения в науката и на тяхна база да разсъждава си сътворява собствен мир в който каквото му хрумне това си и прави.....
Кофти е господа - много е кофти повечет от вас просто да ви мързи да вникнете в сериозните неща и да пишете фентазита - поне да беше научна фантастика а то тъпи посредствени фентазита....

И Технократ  - между другото - всичко което пиша не е измислица и подлежи на доказване а което е хипотеза е изградено не на базата на някой измислен мир ......

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #46 -: Май 19, 2019, 08:59:37 pm »
montanar Вижда се колко разбираш, като дефинираш че енергия е маса и скорост. А то просто не е вярно, и го потвърждават същите тези учебници по физика дето постоянно ми промиваш главата с тях че не съм ги чел. Хай чао, и гледай да спиш спокойно ;D

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #47 -: Май 19, 2019, 09:01:01 pm »
Технократ а сега ме опровергай ама конструктивно и доказуемо.
Сдържах се да не ти попилея предходната псевдокритика по темата енергия ма тоя път няма - така че чакам те.

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #48 -: Май 19, 2019, 09:24:00 pm »
montanar, бих ви посъветвал да се сдържате във тона си
  ;D ;D ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #49 -: Май 19, 2019, 10:22:00 pm »
Я малко по подробно. Дай да видим тия статии (ама конкретните статии не журрналистически партненки)
Ооо не ми се рови сега из гугъла да търся часове наред за да те ограмотя малко, ако ти е интересно потърси сам мисля, че си достатъчно интелигентен за това. Сламката която мога да ти дам е, че става дума за Хафний. Той се води най стабилния елемент в природата. Немски учен уапя да разложи дори него. Всички други елементи са много по поддатливи на разпад от хафния. Та така спри вече с тъпизмите, че предизвика съмнения в много потребители, че си платен трол. Аз знам че не е така, но в очите на другите просто пропадаш.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #50 -: Май 19, 2019, 10:42:19 pm »
Еле поредното доказателство бе дадено :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #51 -: Май 20, 2019, 01:13:50 am »
Монти, преосмисли си тезата, моля те!
Енергията не е маса! Масата е енергия...но обратното не е задължително.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #52 -: Май 20, 2019, 02:14:53 am »
За черно слънце е говорил и Учителя Петър Дънов, но не е сигурно, че това е черна  дупка по съвременната астрофизика.

Цитат
Светлината се проявява на земята, но тя не иде от земята. Светлината, която виждаме, е отражение на слънцето. Слънчевата светлина пък е отражение на друго едно слънце. Между нашето слънце и истинското слънце има едно тъмно слънце, което поглъща всичката светлина. Нашето слънце черпи силата си от тъмното слънце, а тъмното слънце черпи сила от истинското слънце. Значи, докато дойде на земята, светлината претърпява няколко превръщания: светлината на истинското слънце се поглъща от тъмното; светлината на тъмното слънце се поглъща от нашето и от нашето се предава на земята. 
П. Дънов

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #53 -: Май 20, 2019, 05:15:04 am »
Атос - това е само аналогия - имам предвид че от енергия може да се създава маса както и обратното

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #54 -: Май 20, 2019, 05:58:56 am »
Към колегите които с извинение летят малко из облаците - не съм нито платен трол нито провокатор (но ако някъде се плаща за привнасяне на реализъм бих си прибрал лептата) - просто ми се иска да чета здрави и поне малко обосновани теми щото нека си го кажем - много от мненията са откровено несериозни че направо смешни.
Нямам нищо против ничие мнение но нека има поне малко срукторираност и последователност и най вече обоснованост. Що мнения като например на mi68 откровено вкарват в ступор. И граничат с научна шизофрения за хора които поне малко се придържат към научния подход към дискутираните въпроси.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #55 -: Май 20, 2019, 07:23:39 am »
Монти, преосмисли си тезата, моля те!
Енергията не е маса! Масата е енергия...но обратното не е задължително.

Масата е консервирана енергия на физическият вакуум, вече е доказано почти 50% че масата на кварките изграждаща барионната материя е в пъти по малка от масата на неутрона и протона, кое придава останалата маса на неутрона и протона изградени от кварки? оказва се че в близост до всяка масивна микрочастица вакуума трепти с определена честота, ражда положителни и отрицателни квазиструктури, тъй наречените виртуални частици, това е голяма енергия и тя придава основното количество маса на неутрона и протона. Лептоните, това са електрони, кварки и неутрино все леки частици, имат също маса но се предполага че полето на хигс придава маса на тези частици, но това са много мъгливи предположения на стандартният модел, който куца от десетилетия. Ефир, Етер или по съвремено наименование Физически вакуум, това е субстанцията в която се поражда маса от някаква първична енергия, но не е изучено и нещата депърва се напипват в тъмното.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #56 -: Май 20, 2019, 08:02:14 am »
технократ пак замеша поредния блювоч от понятия с намерението да изглеждаш умен :) ама съм сигурен че сега ако някой ти скрие мнението няма да го повториш а ш родиш някаква друга подобна каша от недомислици :)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #57 -: Май 20, 2019, 05:26:50 pm »
технократ пак замеша поредния блювоч от понятия с намерението да изглеждаш умен :) ама съм сигурен че сега ако някой ти скрие мнението няма да го повториш а ш родиш някаква друга подобна каша от недомислици :)

А ти се обаждаш както винаги само за да спамиш, щото завиждаш на умните ми отговори ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #58 -: Май 20, 2019, 11:10:15 pm »
Еле поредното доказателство бе дадено :)
Добре щом не си кадърен да си го намериш сам, заповядай:
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.dnevnik.bg/analizi/2005/09/27/96754_hafniiat_e_surovina_za_novi_iadreni_orujiia/&ved=2ahUKEwiUs9K_86riAhVrxMQBHcJVDtIQFjAYegQIBRAB&usg=AOvVaw0C8AdAGlINXm42qt2DAHna   
Само не ми е ясно какво коментираш след като не можеш да осъществиш едно толкова елементарно търсене.
Ако държиш да ти намеря и посоча аз статия по въпроса в рецензирано научно списание, няма проблем. По добре обаче си я намери сам за за не получиш приз за най глупавия във форума.



Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ново СЕ устройство от братушките
« Отговор #59 -: Май 20, 2019, 11:24:43 pm »
Радико по-надута глупост не успя ли да измислиш - статия от точно 4 къси редчета я привеждаш катоо фактор ли  ;D
За източници де би трябвало да се пишат под статията да не говорим.....
Просто поредния кьорфишек - както всичките ви изсмукани от не знам си къде твърдения и фантазии ......
След като твърдиш нещо го докажи - аз обикновено така правя .....
Определяйте ме както искате - щото най лесно се напада личностно като нямате аргументи.