Автор Тема: Жива вода, особености, показатели и приготвяне  (Прочетена 29695 пъти)

balabanoff

  • Гост
Здравейте,
темата за Жива вода е изоставена и затова отварям нова.
Занимавам се с производство на вода и машини за обработката и. Имам компетентни знания, опит, измервателна апаратура и тестове.
Мога да бъда полезен с конкретни отговори на всички, които се вълнуват от темата и искат да направят свои уреди за получаване на жива вода. Ако въпросите засягат ноу хау ще давам само насоки.
Жива вода е общо и образно понятие, засягащо много аспекти на състоянието и качествените показатели на водата. Изследвал съм всички води, които се продават в търговската мрежа. Опитът ми показа, че за да пием Жива вода със здравословни ползи, човек трябва да си я направи сам и да я консумира веднага. На пазара има много уреди от 60 до 6000 лева, и всеки от тях си има предимства и недостатъци. Производителите премълчават за проблемните моменти. Чистата вода, дестилираната вода, водата от обратна осмоза, изворната вода,  йонизираната вода, водата с минерали..., не е Жива вода!
« Последна редакция: Август 14, 2018, 12:36:34 am от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Жива вода, особености, показатели и приготвяне
« Отговор #1 -: Август 10, 2018, 09:52:49 pm »
Може ли по конкретно за ползите колега! Питам защото имам проблем наречен рефлукс (ГЕРБ). Или по общо казано, произвеждам повече киселини. Купувам вода с възможно най висок ph. Например Горна Баня, има 9.75 ph според етикета. Помага ми до толкова, че да не използвам редовно лекарства.
Поздрави!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода, особености, показатели и приготвяне
« Отговор #2 -: Август 10, 2018, 10:03:29 pm »
..................
Чистата вода, дестилираната вода, водата от обратна осмоза, изворната вода,  йонизираната вода, водата с минерали..., не е Жива вода!
...................
Абсолютно съм съгласен. И аз имам практика в това направление, макар и повече изследователска и ориентирана към създаване на прибори за възстановяване и усилване на жизнената сила във водата. Т.е. да възвърне качествата си при изтичането от чист планински извор /че и по-добре/.
Интересува ме мнението Ви за методиката на изследване чрез Кирлиан фотография на отделна капка. Възлагали сме такова на наши партньори с използване на дейонизирана вода, стандартна и обработена по определен начин с наш прибор. Има колосална разлика в светенето на двата образеца. Друг пример е подобно изследване на вода от извора в Тлакоте /Мексико/ и нормална, където пак е много явна разлика в енергетиката /ако се позоваваме на интензитета на светене/.
Все пак да поясня, че не говорим за т.нар. "жива вода", правена чрез електролизен апарат - тя е полезна, но жизнената и енергия не е на необходимото ниво. Просто анолитът намалява задържаната вода в тялото и подобрява метаболизма  :)
Поздрави!
« Последна редакция: Август 14, 2018, 12:41:14 am от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Жива вода, особености, показатели и приготвяне
« Отговор #3 -: Август 10, 2018, 10:38:56 pm »
Сряда сутринта се забихме в една неочаквана командировка, и тръгнахме само с водата която беше останала в колата - 4 бутилки по 1/2 литър минерална вода. За който все още не знае - работата ми е свързана със сравнително тежка работа в помещения, където околната температура често доближава, а нерадко надвишава 40 градуса. Отгоре на това водата която е в тия помещения обикновено е от сондажи и не е пригодена за пиене.
Накратко - за 2 денонощия 2 човека изкарахме с 2 литра вода и 8 литра бира (поради липса на вода). Нито аз нито колегата имаме някакви болестни симптоми.
Извода - бирата е жива вода. Или поне не е "мъртва".
За тези които ми обясняват че е необходимо повече време - от десетина години си набавям необходимата за организма ми вода най-вече под формата на бира. Въпреки че в офиса имаме диспенсер, рядко се сещам да пия от него - макс чаша ... 200-400 мл. Но ВСЯКА вечер (независимо лято или зима) консумирам минимум литър бира, в момента привършвам "гуменица" от 2 литра и все още съм жЪден, вероятно ще продължа с втора "гуменица".

След гореизложеното наблюдение вероятно сте наясно че ако някой почне да ми обяснява че една вода е по-различна от друга бих го възприел доста .... абе с голямо недоверие.
Не вярвайте на никой, който се опитва да ви продаде инструмент, който ще прави водата "жива" или някаква по-особена. На организма е необходимо химичното съединение Н2О, като ако той има нужда от него, ще си го набави независимо в какъв вид му го доставяте. Да, ако пиете морска вода няма да изкарате дълго, но това са критични отклонения, при които водата е смесена с огромни количества соли. Реално в продажба (и по чешмите, сетифицирани от някое ВиК дружество) няма вода, която да има толкова голямо количество примеси.

За "жизнените сили"... очаквате водата да ви донесе жизненост ли? По-добре пийте един "Ред Бул" - той дава крила... След 4-я сте готови да вземете колата си на рамо и да я носите до вкъщи :)

balabanoff

  • Гост
Re: Жива вода, особености, показатели и приготвяне
« Отговор #4 -: Август 10, 2018, 10:39:22 pm »
За рефлукс само вода с високо рН няма да помогне. Водите с високо рН в магазините са вода + добавена основа. Обикновенно натриева, или калиева. Не е опасно, има и малки ползи, но в дългосрочен план, отваря сериозни проблеми. Само си харчите парите на вятъра. Високото рН на добрата вода трябва да идва от наличието на алкални минерали, водород и хидроксилни йони, които да не са от дисоциация на основи във водата. На ваше място аз бих пил сода бикарбонат, 1 супена лъжица в 500 мл. топла вода, 37-45°С , бъркате по часовника, здраво, поне 2 - 3 минути и задължително на гладно, на празен стомах, по 2 пъти на ден. Мога да дам апартаменти, но е голямо писани и не е по темата. Спокойно, няма да ви навреди! В този случай роля играе бикарбонатният йон, който е много полезен и лекува.
Поздрави!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Жива вода, особености, показатели и приготвяне
« Отговор #5 -: Август 10, 2018, 10:44:29 pm »
За рефлукс само вода с високо рН няма да помогне. Водите с високо рН в магазините са вода + добавена основа. Обикновенно натриева, или калиева. Не е опасно, има и малки ползи, но в дългосрочен план, отваря сериозни проблеми.
Аз не знам някоя бутилираща компания да добавя нещо към минералната вода, която изкарва на пазара. Те бутилират, не се занимават със смесване.
Поддържам някои съоръжения в бутилиращаа фабрика на Горна Баня и на Девин, и мога да застане зад твърдението си, тъй като "от първо лице" имам наблюдения как се извършва бутилирането на продукцията. Вие имате ли ЛИЧНИ наблюдения показващи противното, или говрите от гледна точка на "една съседка каза, че племенника чул в кръчмата един да разправя..."

balabanoff

  • Гост
Re: Жива вода, особености, показатели и приготвяне
« Отговор #6 -: Август 10, 2018, 10:45:57 pm »
Сряда сутринта се забихме в една неочаквана командировка, и тръгнахме само с водата която беше останала в колата - 4 бутилки по 1/2 литър минерална вода. За който все още не знае - работата ми е свързана със сравнително тежка работа в помещения, където околната температура често доближава, а нерадко надвишава 40 градуса. Отгоре на това водата която е в тия помещения обикновено е от сондажи и не е пригодена за пиене.
Накратко - за 2 денонощия 2 човека изкарахме с 2 литра вода и 8 литра бира (поради липса на вода). Нито аз нито колегата имаме някакви болестни симптоми.
Извода - бирата е жива вода. Или поне не е "мъртва".
За тези които ми обясняват че е необходимо повече време - от десетина години си набавям необходимата за организма ми вода най-вече под формата на бира. Въпреки че в офиса имаме диспенсер, рядко се сещам да пия от него - макс чаша ... 200-400 мл. Но ВСЯКА вечер (независимо лято или зима) консумирам минимум литър бира, в момента привършвам "гуменица" от 2 литра и все още съм жЪден, вероятно ще продължа с втора "гуменица".

След гореизложеното наблюдение вероятно сте наясно че ако някой почне да ми обяснява че една вода е по-различна от друга бих го възприел доста .... абе с голямо недоверие.
Не вярвайте на никой, който се опитва да ви продаде инструмент, който ще прави водата "жива" или някаква по-особена. На организма е необходимо химичното съединение Н2О, като ако той има нужда от него, ще си го набави независимо в какъв вид му го доставяте. Да, ако пиете морска вода няма да изкарате дълго, но това са критични отклонения, при които водата е смесена с огромни количества соли. Реално в продажба (и по чешмите, сетифицирани от някое ВиК дружество) няма вода, която да има толкова голямо количество примеси.

За "жизнените сили"... очаквате водата да ви донесе жизненост ли? По-добре пийте един "Ред Бул" - той дава крила... След 4-я сте готови да вземете колата си на рамо и да я носите до вкъщи :)
Бирата не е Жива вода. Има много ниско рН! Големите количества водят до сериозно окисляване на организма и оттам - до куп болести. Характерна е царската болест. Аз съм любител на бирата и си я варя понякога, но я консумирам за удоволствие, по малко. За неутрализиране на вредното действие на бирата ще ви е нужно двойно количество жива вода.
Поздрави!
« Последна редакция: Август 14, 2018, 12:39:27 am от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Жива вода, особености, показатели и приготвяне
« Отговор #7 -: Август 10, 2018, 10:48:44 pm »
Бирата не е Жива вода. Има много ниско рН! Големите количества водят до сериозно вкисляване на организма и оттам до куп болести. Характерна е царската болест. Аз съм любител на бирата и си я варя понякога, но я консумирам за удоволствие, по малко. За неотрализиране на вредното действие на бирата ще ви е нужно двойно количество жива вода.
Поздрави!
Моето лично впечатление е, че бирата е Жива вода. Твърдя го въз основа на личен опит - над 20 години по литър, понякога по 2, личен рекорд - 8 литра за вечер. Вие въз основа на какво го твърдите, при условие че консумирате "понякога, по малко"?

balabanoff

  • Гост
Re: Жива вода, особености, показатели и приготвяне
« Отговор #8 -: Август 10, 2018, 10:48:50 pm »
Аз не знам някоя бутилираща компания да добавя нещо към минералната вода, която изкарва на пазара. Те бутилират, не се занимават със смесване.
Поддържам някои съоръжения в бутилиращаа фабрика на Горна Баня и на Девин, и мога да застане зад твърдението си, тъй като "от първо лице" имам наблюдения как се извършва бутилирането на продукцията. Вие имате ли ЛИЧНИ наблюдения показващи противното, или говрите от гледна точка на "една съседка каза, че племенника чул в кръчмата един да разправя..."
Как ще коментирате високо рН 9- 10,5 с изключително ниска минерализация и високо ОРП от +200 - 400 мв? Химията има зависимости.
Поздрави!

balabanoff

  • Гост
Re: Жива вода, особености, показатели и приготвяне
« Отговор #9 -: Август 10, 2018, 10:57:08 pm »
..................


Чистата вода, дистелираната вода, водата от обратна осмоза, изворната вода,  йонизираната вода, водата с минерали..., не е Жива вода!
...................
Абсолютно съм съгласен. И аз имам практика в това направление, макар и повече изследователска и ориентирана към създаване на прибори за възстановяване и усилване на жизнената сила във водата. Т.е. да възвърне качествата си при изтичането от чист планински извор /че и по-добре/.
Интересува ме мнението Ви за методиката на изследване чрез Кирлиан фотография на отделна капка. Възлагали сме такова на наши партньори с използване на дейонизирана вода, стандартна и обработена по определен начин с наш прибор. Има колосална разлика в светенето на двата образеца. Друг пример е подобно изследване на вода от извора в Тлакоте /Мексико/ и нормална, където пак е много явна разлика в енергетиката /ако се позоваваме на интензитета на светене/.
Все пак да поясня, че не говорим за т.нар. "жива вода", правена чрез електролизен апарат - тя е полезна, но жизнената и енергия не е на необходимото ниво. Просто анолитът намалява задържаната вода в тялото и подобрява метаболизма  :)
Поздрави!

Здравейте Кадуцей,
високо ценя работата ви и знанията и опита, който имате с живите енергии. Утре ще изнеса подробно вижданията си по зададените от вас въпроси. Ще възникнат и много нови.
Сърдечни поздрави!
« Последна редакция: Август 14, 2018, 12:40:45 am от atos »

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Жива вода, особености, показатели и приготвяне
« Отговор #10 -: Август 10, 2018, 11:14:39 pm »
Най живата вода е изворната. Някой извор в планината. Всеки е пил такава вода, тръгнал на път с колата. То и самото място те пленява. Щеш, не щеш, ще спреш. Само водата от извора да е изследвана. Но предполагам, че много голяма част от изворите са изследвани.
 Бутилиращите вода фирми, какво правят? Много просто. Пълнят в метални цистерни вода, след 24часа я бутилират...
 Ако напълня 1 чаша вода от чешмата и сложа 1 метален пирон. На сутринта ще имам вода с вкус на минерална. Те така ги правят. Не сте ли им виждали цистерните?
 За това по добре и хигиенично, да си пия вода от водопровода. Или бира, както каза juliang
« Последна редакция: Август 14, 2018, 12:42:20 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Жива вода, особености, показатели и приготвяне
« Отговор #11 -: Август 11, 2018, 12:46:10 am »
Народът е мъдър...той е ковал поговорки и е изпитвал актуалността им хиляди години, една от тях гласи:
"Разбира ти свиня от кладенчова вода..."

И аз пия много бира, двойно повече от Юлиан (вода почти не пия) и сериозно се замислям дали да не я огранича!
Нощем понякога ме погват киселини и това става рязко, почти аха...да ги избълвам. Доста парещо усещане.
Въпросната "царска болест" не ме е споходила само поради бързия ми метаболизъм(засега още) и многото движение, иначе първите симптоми са налице...

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Жива вода, особености, показатели и приготвяне
« Отговор #12 -: Август 11, 2018, 02:07:13 am »
Я много бираджии се събрахме тука, и аз опъвам по 1.5-2 литра на вечер. Ся да ти кажа за киселините, преди пиех Загорка и почнаха да ми излизат киселини от нея и веднага минах на Шуменско почти година го пих и пак така ся пия Пиринско и мога да ти кажа че е много добра бира вече година и нямам проблеми. Пробвал съм и разни други като Амстел, Туборг, Старопрамен, да добри са но не са ми изгодни на джоба. Има и голяма разлика дали бирата е в консерва в стъкло или е в пластмаса, ма пак опираме да дълбочината на джоба.
А и това със содата е много добро, вечер хапвам по 1/4 чаена лъжичка и ми е много гот.
А относно темета за Жива и Мъртва вода съм приготвил едни керамики, негледжосани да пробвам какво ще се получи.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Жива вода, особености, показатели и приготвяне
« Отговор #13 -: Август 11, 2018, 03:38:10 am »
И аз ще дам една рецепта на Михаил Кузмов, която може да му помогне с ГЕРБ-а.
На мен тази рецепта ми помогна. Аз не можех да хапна нищо и да се наспя. Легнех ли и киселините започваха.
В момента не вземам абсолютно никакви лекарства, ям люто, лук и абсолютно всичко, което преди избягвах за да не тръгнат киселините.
Ето я и рецептата /надявам се да помогне/:
70 грама прополис се слага в камерата на хладилника за да се замрази. Престоява там 8-10 часа, след което се изважда, настъргва се на ренде и се изсипва в един буркан, в който също се налива 250 милилитра 96% спирт /за пиене от магазина/. Така направеният разтвор престоява на тъмно 3-4 седмици, като два пъти на ден се разклаща.
Прецежда се през филтър за кафе и се налива в тъмно шише с пипета.
Приема се 3 пъти на ден половин час преди ядене по една пипета /около 25 - 30 капки/, разтворена в малко мляко.
КУПЕШКИЯ ПРОПОЛИС НЯМА ДА ИМА ТАКЪВ ЕФЕКТ, КАКЪВТО ЩЕ ИМА ТОЗИ, КОЙТО САМ СИ НАПРАВИТЕ!!!
Курса продължава един месец, като през този период ТРЯБВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да приемате много пробиотици (домашно заквасено кисело мляко, БиоБаланс сашета, MicroVeda LIFE PUR, Darmflora plus select Dr. Wolz /най-добър ефект - препоръчвам него/, Активия и Актимел). НО ПЪРВО СЕ ТЕСТВАЙТЕ ДА НЕ СТЕ АЛЕРГИЧНИ КЪМ ПРОПОЛИСА!!!!!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Жива вода, особености, показатели и приготвяне
« Отговор #14 -: Август 11, 2018, 09:10:57 am »
Бутилиращите вода фирми, какво правят? Много просто. Пълнят в метални цистерни вода, след 24часа я бутилират...
 Ако напълня 1 чаша вода от чешмата и сложа 1 метален пирон. На сутринта ще имам вода с вкус на минерална. Те така ги правят. Не сте ли им виждали цистерните
По нормативни изисквания в хранително-вкусовата промишленост всякаква повърхност с която продукта за консумация би могъл да има контакт трябва да бъде от неръждаема стомана, тефлон или специални видове пластмаса. Това важи с особена сила за тръбопроводите и резервоарите - използва се само неръждавейка.
Специално в завода в Банкя водата постъпва от сондажа направо на поточната линия - няма никакви резервоари, водата не престоява никъде дори и минута, да не говорим за часове. В Горна баня имат едни резервоари отстрани на цеха, но не съм питал за какво са им...

Ако pH беше основното за това колко жива или мъртва е водата, то можете да го манипулирате сипвайки азотна, сярна или солна киселина (на вкус :) ) в едната посока, и сода каустик в другата. Ама едва ли някой би пил такава вода :)