Животът- начин на употреба! > Медицина, здравословно хранене

Жива вода, особености, показатели и приготвяне

(1/8) > >>

balabanoff:
Здравейте,
темата за Жива вода е изоставена и затова отварям нова.
Занимавам се с производство на вода и машини за обработката и. Имам компетентни знания, опит, измервателна апаратура и тестове.
Мога да бъда полезен с конкретни отговори на всички, които се вълнуват от темата и искат да направят свои уреди за получаване на жива вода. Ако въпросите засягат ноу хау ще давам само насоки.
Жива вода е общо и образно понятие, засягащо много аспекти на състоянието и качествените показатели на водата. Изследвал съм всички води, които се продават в търговската мрежа. Опитът ми показа, че за да пием Жива вода със здравословни ползи, човек трябва да си я направи сам и да я консумира веднага. На пазара има много уреди от 60 до 6000 лева, и всеки от тях си има предимства и недостатъци. Производителите премълчават за проблемните моменти. Чистата вода, дестилираната вода, водата от обратна осмоза, изворната вода,  йонизираната вода, водата с минерали..., не е Жива вода!

Михаил Кузмов:
Може ли по конкретно за ползите колега! Питам защото имам проблем наречен рефлукс (ГЕРБ). Или по общо казано, произвеждам повече киселини. Купувам вода с възможно най висок ph. Например Горна Баня, има 9.75 ph според етикета. Помага ми до толкова, че да не използвам редовно лекарства.
Поздрави!

caduceus:
..................
Чистата вода, дестилираната вода, водата от обратна осмоза, изворната вода,  йонизираната вода, водата с минерали..., не е Жива вода!
...................
Абсолютно съм съгласен. И аз имам практика в това направление, макар и повече изследователска и ориентирана към създаване на прибори за възстановяване и усилване на жизнената сила във водата. Т.е. да възвърне качествата си при изтичането от чист планински извор /че и по-добре/.
Интересува ме мнението Ви за методиката на изследване чрез Кирлиан фотография на отделна капка. Възлагали сме такова на наши партньори с използване на дейонизирана вода, стандартна и обработена по определен начин с наш прибор. Има колосална разлика в светенето на двата образеца. Друг пример е подобно изследване на вода от извора в Тлакоте /Мексико/ и нормална, където пак е много явна разлика в енергетиката /ако се позоваваме на интензитета на светене/.
Все пак да поясня, че не говорим за т.нар. "жива вода", правена чрез електролизен апарат - тя е полезна, но жизнената и енергия не е на необходимото ниво. Просто анолитът намалява задържаната вода в тялото и подобрява метаболизма  :)
Поздрави!

juliang:
Сряда сутринта се забихме в една неочаквана командировка, и тръгнахме само с водата която беше останала в колата - 4 бутилки по 1/2 литър минерална вода. За който все още не знае - работата ми е свързана със сравнително тежка работа в помещения, където околната температура често доближава, а нерадко надвишава 40 градуса. Отгоре на това водата която е в тия помещения обикновено е от сондажи и не е пригодена за пиене.
Накратко - за 2 денонощия 2 човека изкарахме с 2 литра вода и 8 литра бира (поради липса на вода). Нито аз нито колегата имаме някакви болестни симптоми.
Извода - бирата е жива вода. Или поне не е "мъртва".
За тези които ми обясняват че е необходимо повече време - от десетина години си набавям необходимата за организма ми вода най-вече под формата на бира. Въпреки че в офиса имаме диспенсер, рядко се сещам да пия от него - макс чаша ... 200-400 мл. Но ВСЯКА вечер (независимо лято или зима) консумирам минимум литър бира, в момента привършвам "гуменица" от 2 литра и все още съм жЪден, вероятно ще продължа с втора "гуменица".

След гореизложеното наблюдение вероятно сте наясно че ако някой почне да ми обяснява че една вода е по-различна от друга бих го възприел доста .... абе с голямо недоверие.
Не вярвайте на никой, който се опитва да ви продаде инструмент, който ще прави водата "жива" или някаква по-особена. На организма е необходимо химичното съединение Н2О, като ако той има нужда от него, ще си го набави независимо в какъв вид му го доставяте. Да, ако пиете морска вода няма да изкарате дълго, но това са критични отклонения, при които водата е смесена с огромни количества соли. Реално в продажба (и по чешмите, сетифицирани от някое ВиК дружество) няма вода, която да има толкова голямо количество примеси.

За "жизнените сили"... очаквате водата да ви донесе жизненост ли? По-добре пийте един "Ред Бул" - той дава крила... След 4-я сте готови да вземете колата си на рамо и да я носите до вкъщи :)

balabanoff:
За рефлукс само вода с високо рН няма да помогне. Водите с високо рН в магазините са вода + добавена основа. Обикновенно натриева, или калиева. Не е опасно, има и малки ползи, но в дългосрочен план, отваря сериозни проблеми. Само си харчите парите на вятъра. Високото рН на добрата вода трябва да идва от наличието на алкални минерали, водород и хидроксилни йони, които да не са от дисоциация на основи във водата. На ваше място аз бих пил сода бикарбонат, 1 супена лъжица в 500 мл. топла вода, 37-45°С , бъркате по часовника, здраво, поне 2 - 3 минути и задължително на гладно, на празен стомах, по 2 пъти на ден. Мога да дам апартаменти, но е голямо писани и не е по темата. Спокойно, няма да ви навреди! В този случай роля играе бикарбонатният йон, който е много полезен и лекува.
Поздрави!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия