Автор Тема: + и –...има ли фиксирана поляризация електрическият заряд?  (Прочетена 178434 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Atos, наистина квантовите обекти са нещо коренно различно от всичко, което човек може да си представи. ....

Ядрените реакции съвсем не се свеждат само до разпад и синтез (макар че точно тези са най-известни покрай енергетиката и атомните бомби). "Ядрена" е всяка реакция, която протича в ядрото и засяга ядрото.
...

 PyroVeso, добре изложена информация, и както казахте, ако хората имат желание, биха се заровили в дебрите на постулатите при този вид обяснение за структурата на природата. Няма нищо лошо, човек които търси познание винаги ще го намери във една или друга форма.
Но със всичките тези познания, дори и извличането на ядрена енергия се основава на изпаряването на вода и използването на парата за въртенето на (определен тип по конструкция) турбини. Не мислите ли че това е безкрайно иронично?
« Последна редакция: Август 10, 2018, 05:30:43 pm от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Иронично е, щото хората са приели полуистини и абстракции, за абсолютни истини и си гонят опашката. Между другото, всички квантови физици, казват, че нищо не разбират от квантова физика. Защо ли?

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   То е хубаво човек да е чел много теории, но още по-хубаво е да може да мисли логично. Защото всички теории са написани също от хора и затова може да са непълни или дори грешни. Аз като цяло съм привърженик на официалната наука с точните формули, но в същото време не одобрявам някои схващания, които смятам за нелогични. Например твърдението, че електронът бил самата орбитала ми звучи нелогично. Орбиталата е просто мястото, където е траекторията на електрона. Атомът наподобява Слънчевата система. Имаме центростремителни сили, които са уравновесени с центробежните сили - затова електронът не пада в ядрото, така както Земята не пада на Слънцето. Траекториите са най-различни, но при атома имаме така нареченото квантуване или скокообразна промяна. Подобно квантуване може да измерим и в SEG-генератора на Searl. Примерно поставяме два периферни магнита и те веднага заемат срещуположни позиции като разстоянието между тях е 1/2 от окръжността на големия централен магнит. Поставяме трети периферен магнит и веднага със скок трите магнита променят разстоянието помежду си на 1/3 от окръжността. Слагаме четвърти магнит и разстоянията вече са 1/4. Слагаме пети магнит и отново със скок разстоянията между магнитите се променят на 1/5 от окръжността. Това е онагледяване на квантуването. При атома положението е подобно - когато един електрон промени местоположението си, това води до промяна на местоположението на всички други електрони. А всички атоми на едно вещество в основно състояние си приличат, защото поради силите на привличане на електроните към ядрото и на отблъскване на електроните помежду им, ги позиционира на точно определени места. Тези места можем да наречем "потенциални ями". В тях всички действащи сили са в равновесие и се неутрализират напълно. Това състояние на електроните е все едно, че на тях не им действа никаква сила, която да ги ускорява или забавя. Затова можем да речем, че така атомите са вечни ако върху тях не се приложи някакво външно въздействие. А ако по някаква причина избием един електрон от атома, то тогава местата на потенциалните ями на останалите електрони се променят и тези електрони заемат новите за тях потенциални ями или нови орбити. Същото можем да видим в SEG-генератора, когато махнем един от периферните магнити. Другите периферни магнити веднага заемат новите си места, в които силите се уравновесяват. С други думи, електронните орбитали са просто "потенциалните ями", в които електроните обикалят. По същия начин можем да търкулнем топче в улей и то ще се стреми да се движи по най-ниската част на улея (в потенциалната яма). Може да има леки отклонения, но траекторията му ще бъде точно определена в рамките на улея освен ако на топчето не бъде въздействано с достатъчно голяма сила.
   А що се отнася до високата температура на топене на волфрама. Малко извън темата - мисля да направя материал с подобни характеристики, но да не гори във въздушна среда. Електродът ще се ползва за плазмена резачка. Сега използваните електроди за тази цел изгарят с времето и трябва да се подменят. Температурите на плазмата са високи и материалът за електрода трябва да има висока температура на топене и да е окис за да не може да изгаря повече. Трябва и да е проводим, по всяка вероятност ще е полупроводник, който при нагряването ще стане много проводим. Ето дадох ви идея с практическо приложение.
п.п. А по повод на понятието квант - това е минималната енергия, която е нужна за да може частицата да напусне "потенциалната яма", в която се намира. Един вид, частицата така скача от една яма в друга.
« Последна редакция: Август 10, 2018, 01:39:14 pm от Иван Димов »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
А е толкова простичко. Само трябва да се проумее, че материята е просто, информирана енергия.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
edin
Батка, свалям ти шапка. От 40г. го мисля това, но колкото и да си блъсках главата, не можах да му формулирам име.
Направил си го много елегантно и с финес.
Благодаря.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Моля. Радва ме, че допринесох, за твоето малко просветление. Дано повече хора го проумеят.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Не е просветление, просо името е перфектно. Отдавна съм "просветлен", смо че давах много сложни имена.

Активен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Искрено се забавлявах с горния пост и тоталното невежество на писалия го - както в исторически план относно студените ядрени реакции от времето на проф. Стефан Найденов и Флайшман-Понс, така и по отношение на немухлясалите теории - а живите такива, примерно на акад. Борис Болотов, доказани с реална практика. Трансмутация, постигната в сибирски наказателен лагер, чрез преработен електрожен, 10 хилядна периодична таблица на елементите - и т.н. неща, които са видени и пипнати от свидетели, а не празни приказки на очилати псевдоучени.
Драги ми caduceus, надявам се не само да сте прочели тези имена, но и някои от техните книги. И още повече да сте направили някой и друг опит описан там. И аз като вас бях впечатлен от титлата "акад." и биографията на Борис Болотов. Но всичко това докато не започнах да правя реални опити по така силно възхваляваната "катушка Болотова". Според авторите това е бифилярна намотка с две навивки с различно съпротивление (поради различното сечение на проводника с който са навити) но въпреки това притежаваща силна магнитна индукция. Собствената индуктивност на бифилярната намотка е нулева или минимална поради насрещните потоци. Но има силна индукция поради различните токове през двата проводника обуславяни от различните съпротивления.
Всъщност истината е съвсем различна: това е трансформатор с намотка на късо. В началният момент токовете в двете намотки са абсолютно равни независимо от различното активно съпротивление на проводника. В началният момент бобината няма собствена магнитна индукция - магнитните потоци на двете намотки взаимно се компенсират.
Посоченото явление е заложено като изходна база и доста други открития на "акад" Болотов. Нарочно или случайно, от незнание или умишлена заблуда, но един елементарен опит и малко разсъждение щеше да разкрие истината. Кажете ми сега как да приема и останалите "открития" като чиста монета.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Трансмутация, постигната в сибирски наказателен лагер, чрез преработен електрожен, 10 хилядна периодична таблица на елементите - и т.н. неща, които са видени и пипнати от свидетели, а не празни приказки на очилати псевдоучени
Аха... пък ако загрееш миризливите си чорапи на газената лампа на баба си, чрез трансмутация ще получиш 10 001-я елемент от таблицата... Можеш и с махалцето да му помогнеш малко, да не избяга случайно в 5-то измерение, или пък да не скочиш направо на 20 000-я елемент, че не знам тогава какво ще правим...

Я изреди няколко елемента от тази 10 000-на таблица? Да чуем... И кажи какво ѝ е периодичното, какво се мени между всеки два елемента? Какво е различното между 1-я и 10 000-я? На базата на какво ги номерираш?

Човек, колкото "офисът" ти е офис, колкото "оптимизаторът" ти е оптимизатор, толкова и това, което имаш в главата си е мозък. Гледай си там счетоводството (събиране и изваждане на числа с калкулатор...), и изобщо не се занимавай с неща, за които очевидно нямаш нито капацитет, нито дори елементарни критерии, чрез които да отсееш кое е реалистично и кое - не...

Ти виждал ли си изобщо рентгеноструктурен анализатор, атомно-адсорбционен спектрофотометър, мас-спектрометър, позитронно-емисионен томограф? ЯМР, ЕПР известно ли ти е на какъв принцип действат и какво показват? Пипвал ли си фотоплака с току-що направено изображение на бета-разпад, проведен в силно магнитно поле, да видиш как "празните приказки на очилатите псевдо-учени" изглеждат на практика? Или си мислиш, че ще опознаеш света клатейки махалце и разчитайки на неограничения си 5-мерен "ум"?

Дори и на селския идиот Мунчо не бих те оприличил...

P.S. - И не забравяй да пипнеш монитора горе вляво! Ако те засърбят пръстите - значи не съм прав... ;)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Bat_Vanko
Неуспеха е част от работата, възможно е да не е описано устройството както трябва /по ред причини, включително цензура, умишлена промяна, пазене на ноу-хау и т.н./
Просто опитайте да разберете принципа, заложен зад схемата и може би ще откриете сам нещата такива каквито трябва да са в оригинал. Не мога да дам мнение по конкретния слечай, защото не съм правил това устройство - но да се слага всичко в един кюп е техника на манипулация, за да се очерни някой. Болотов наистина е велик учен и това се вижда с просто око, стига човек да не е предубеден.
PyroVeso
Не виждам смисъл да отговарям на пост, който лъщи от злоба - и това е ясно дори за страничен наблюдател. Бъди жив и здрав все пак. Дано с времето разбереш някои неща.