Автор Тема: Форумът да не приема анонимни потребители!!!  (Прочетена 29359 пъти)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Имам предложение форумът да не допуска регистрацията на анонимни потребители. Който е съгласен, да пише.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Форумът да не приема анонимни потребители!!!
« Отговор #1 -: Юли 12, 2018, 09:48:41 pm »
Ksurnev, реакцията и желанието ти са разбираеми, но...какво точно означава анонимни потребители?
Как си го представяш на практика - при кандидатстване, новият член трябва да представи копие от лична карта и адресна регистрация или нещо друго?

alan

  • Гост
Re: Форумът да не приема анонимни потребители!!!
« Отговор #2 -: Юли 13, 2018, 12:26:12 am »
    Аз бих си дал лична карта, телефон и адрес - няма какво да крия.  :)
Ksurnev, ти даваш ли?
Това важи и за другите четящи.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Форумът да не приема анонимни потребители!!!
« Отговор #3 -: Юли 13, 2018, 01:52:28 am »
Абе човек ти си опасна работа, що си от беля на беля. Я се кротни малко.
Не става с предоставянето на лични данни, админа може да си има проблеми по новия закон за личните данни.

alan

  • Гост
Re: Форумът да не приема анонимни потребители!!!
« Отговор #4 -: Юли 13, 2018, 01:53:27 am »
  Добру утро свате!
https://www.youtube.com/watch?v=KDmvRkCPne0

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Форумът да не приема анонимни потребители!!!
« Отговор #5 -: Юли 13, 2018, 07:03:27 am »
Напротив, няма да си има никакви проблеми ако е спазен закона, тоест ако не събира данни в повече и не ги предоставя на трети лица. Отгоре на всичко ако има предварително идентифициране на личността публикация във форума може да се използва в случай на правни искове при патентни спорове.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Форумът да не приема анонимни потребители!!!
« Отговор #6 -: Юли 13, 2018, 08:15:48 am »
Вие май, много на сериозно се вземате...
Тва от скука ли или от жегите?

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Форумът да не приема анонимни потребители!!!
« Отговор #7 -: Юли 13, 2018, 09:51:17 am »
Цитат
АТОС Ksurnev, реакцията и желанието ти са разбираеми, но...какво точно означава анонимни потребители?
Има форма за регистрация, полетата да са задължителни. И не бягай по тъча, като че ли не разбираш.
АЛАН прати ми ги на лични.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Форумът да не приема анонимни потребители!!!
« Отговор #8 -: Юли 13, 2018, 11:15:16 am »
И аз съм "ЗА". Крайно време е всеки да си отговаря за думите - по какъвто и да е начин. Колкото по-прозрачно, толкова по-добре... Манипулаторите и троловете обичат анонимността, нека не им е комфортно  :)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Форумът да не приема анонимни потребители!!!
« Отговор #9 -: Юли 13, 2018, 11:31:22 am »
Мненията дотук, плюс онези в темата "Политиците и политиката" ме водят до неизбежния извод, че в нашия Форум процента на промитите мозъци (и в аспект "демокрация" и в аспект "комунизъм") е съпоставим с процента на същите не само в цяла България, но и в целия останал свят.
Първо искам да ви е ясно мнението ми (повтарям се за кой ли път!) относно какво е Идеята за "Комунизъм", какво изопачиха от тази Идея т.нар. "комунисти" пръкнали се навсякъде по света - като хлебарки, и в същия аспект - Идеята какво е Демокрация, и въобще имат ли почва такива Идеи за Реализация въобще всред човеците?
 
Комунизмът като обществен строй, е възможно НАЙ-ХУБАВОТО НЕЩО, ИЗМИСЛЯНО ОТ ЧОВЕКА! - проблемът е, че човекът ВЪОБЩЕ нито е дорасъл за такова общество, нито ще дорасне - ЗНАЧИ - проблемът не е в Идеята, а в човека! Апропо - идеята за Комунизъм се пръква на базата на философите Утописти, а какво е Утопия - вижте си в речника - общо взето (перифразирано) - "нещо невъзможно"!
Абсолютно същото се отнася и за Демокрацията (само и единствено в древно-гръцкият и аспект - всеки друг вариант е безплоден!) - и това което ни пробутват като Идея за Демокрация ДНЕС разни там политиканчета от цял свят - въобще НЕ Е ДЕМОКРАЦИЯ А ИДИОТОКРАЦИЯ.

Следващите редове идват да пояснят, че:
1. Има огромна разлика между Народ и Политиката, която се прокарва от неговите Политици. Оттук - всички т.нар. Русофоби се оказва, че са съответнияТ процент нещастници с ПРОМИТИ МОЗЪЦИ. .. т.е. - да мразиш Руския народ е същото като да мразиш Българския народ - а това има само едно определение НАРОДО-ОТСТЪПНИЧЕСТВО! - защото независимо от доста омешаните ни гени - тук на балканският полуостров, както и цяла Русия, Полша, Словакия, Словения, Македонско и Сръбско ЖИВЕЕ ЕДИН НАРОД - СЛАВЯНИ
- ЗАПОМНЕТЕ ГО ТОВА! Това е Историческата и Генеалогичната ИСТИНА - НЯМА ДРУГА!,
2. Политиката - от друга страна всички много добре знаят, че (особено в последно време) е една от най-префинените Форми на Обществена ДЕМАГОГИЯ - т.е. Обществено ЛЪЖЕНЕ - НА ВСИЧКИ НИВА.!!!!!!! - И ТОЗИ (така наречен) Политик, който ЛЪЖЕ НАЙ-ДОБРЕ - ТОЧНО ТОЙ НАЛАГА СВОЯТА ЛЪЖА НАЙ-МАСОВО!

Така наречените ОБЕЩАНИЯ на "политиците" нямат абсолютно нищо общо с РЕАЛНИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ И НАМЕРЕНИЯ - същите да бъдат изпълнени. Налице е прозаичният ФАКТ, че има т.нар. "върхушка в сянка", която ОПРЕДЕЛЯ, ДЕФИНИРА И НАЛАГА СИЛОВО какви обещания да се дават, като в същото време НАЛАГА (именно Силово!!!) Дефинираният и Определен ТЕХЕН РЕД - наричан скоро след Втората Световна Война - НОВ СВЕТОВЕН РЕД!!! - който няма абсолютно нищо общо нито с Демокрацията, нито със Социализмът, да не говорим пък въобще за Комунизъм...

Мислете бе момчета, МИСЛЕТЕ и не се поддавайте на идиотската им ПРОПАГАНДА!
И не мразете Братята Руси - защото никога, нито в близкото, нито в далечното ни минало - зло от тях не сме видели - говоря за Русия като Народ, не като Политика!

А това, как някой ще тълкува присъствието на Руска войска воюваща с Турският Поробител тук на Балканите е въпрос само и единствено на Чест! - Честният ще го определи като Войска ОСВОБОДИТЕЛ, безчестният - като "руска окупация" - каквато на практика никога не е имало в пределите дори на цялата някогашна територия на Стара Велика България.

Жал ми е за нещастните безчестници... просто жалки твари! - не с промити а направо с изметени мозъци!
« Последна редакция: Юли 13, 2018, 11:51:39 am от Maistora52 »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Форумът да не приема анонимни потребители!!!
« Отговор #10 -: Юли 13, 2018, 12:13:57 pm »
Няма нужда да откриваме топлата вода - хората по света отдавна са го измислили: нови да се приемат след препоръка от 1, 2-ма или 3-ма участници. Или след нещо като skype-интервю с модераторите. Идеята е някой персонално да поеме отговорност за новия човек и за поведението му. Ако се установи, че е стар, баннат екземпляр под ново име - директно нов бан. Така се избягва и злоупотреба с лични данни и пр.

Трябва да има някакъв контрол, понеже форумът и темите му са силно атрактивни за индивиди с всякакви психични отклонения, перко-наумовци, търгаши, комплексари и т.н., търсещи изява. Последни примери: "мазичката на Питър", alan и подобни.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Форумът да не приема анонимни потребители!!!
« Отговор #11 -: Юли 13, 2018, 01:25:22 pm »
Разговорите за политика, никога не са носили нещо позитивно. Точно обратното, само негативи. Та подобни разговори, дали ще ви подобрят качеството на живот и себеосъзнаване? Мазохисти има ли тук? Аз политиката я зачеркнах от живота си. Това е твърде тежка информация за мен. Не разбирам, как всички искат да живеят добре, а постоянно се афектират, кой на кого резнал главата, преди еон години, кой какви далаверки направил, как се облажил, как си помпал егото с разни измислени дейности. Всичко това ви товари подсъзнателно и съответно ви прави живота черничък, пък после друг бил виновен. Вие персонално носите отговорност за вашия комфорт, защото той не е на дивана пред телевизора, а в умовете ви! Позволите ли на някой черен егрегор да ви хване в мъртва хватка, не се оплаквайте, че животът ви е некомфортен. Болшинството закусва с телевизия и черни новини и това е кошмар за колективното ни съзнание, като нация. Оставете тая пуста политика, политици, далавераджии и прочее сволоч. Свободната ви воля е само емоционална. Ако нещо трябва да се случи, то е неизбежно, както сега, така и в миналото, така и в бъдещето. Ваш е изборът, как ще реагирате, каква емоция ще допуснете. Тренирайте това. Там е спасението.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Форумът да не приема анонимни потребители!!!
« Отговор #12 -: Юли 13, 2018, 02:06:53 pm »
А, бе, алан-коолувци и локовци... що не вземете да гледате трилогията "Време разделно", ами ни пробутвате тук турски сериали и турска пропаганда за "турското присъствие" и "великолепният век"... ако сте турци - разбирам ви, ама тогава що дирите в български форум, БЕ?! - да не си мислите, че този Форум е минаре и да ми виете като поредния улав ходжа - аман от вас, бе - насита нямате да си въобразявате, че Балканите са турска територия.
Що не прочетете пак кой е Кан Тервел, кой е Крум Страшни, кой е Симеон Велики, кои са братята Асеневци, в това число и Калоян?!
Ако сте поредните турски мекерета що не прочетете за Индже войвода - бивш еничарин върнал се в себе си?! - и обърнал пушкалото срещу турската НАПАСТ!
Що не прочетете пак (ако изобщо сте го чели?!!!) - "Под игото" на Иван Вазов... и преведено значи - "Под РОБството"
Знаете ли въобще що е ИГО, или тая дума липсва в турския език... дето толкова ви е мил?!

Що си мислите, че Българите сме балами някакви, и нямаме чест и достойнство да ви го кажем направо в очите, че сте ПРЕДАТЕЛИ!

И ВЪОБЩЕ НЕ ДРЪНКАЙТЕ ПРОСТОТИИ ЗА ALTIUM, ЩОТО ПРИ НЕГО ВЪВ ФОРУМА ИМАШЕ РЕД И ДИСЦИПЛИНА, А СЕГА Е НА ГРАНИЦАТА НА ХАОСА И АНАРХИЯТА - СУЛЬО И ПУЛЬО ДА НИ ПРОБУТВАТ ПРОСТОТИИТЕ СИ!

НЕ СЪМ ЯДОСАН! - само знам какво си мислите, че не знам!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Форумът да не приема анонимни потребители!!!
« Отговор #13 -: Юли 13, 2018, 02:11:46 pm »
Има форма за регистрация, полетата да са задължителни. И не бягай по тъча, като че ли не разбираш.
И коя е гаранцията, че полетата за данни ще са попълнени с истински данни?

...нови да се приемат след препоръка от 1, 2-ма или 3-ма участници. Или след нещо като skype-интервю с модераторите. Идеята е някой персонално да поеме отговорност за новия човек и за поведението му. Ако се установи, че е стар, баннат екземпляр под ново име - директно нов бан. Така се избягва и злоупотреба с лични данни и пр.

Звучи добре, но по този начин, човек, който няма "познат" в мазето, не може да стане член, защо? А ако е свестен?
И кое би попречило на досегашен член да ходатайства за поредния си акаунт (под друго име) ?
Ако започнем да приемаме членове само по шуробаджанашка линия, наистина ще се превърнем в подобие на секта (както вече отбеляза edin).

Единствено сполучлива (досега) е идеята за  skype-интервю, но пък там има други трудности - кандидатстващият и одобряващият трябва да се засекат едновременно онлайн, което е малко вероятно!
Все пак имаме форумни правила, а и разчитаме на съзнателност от участниците - ако някой иска да излъже, той ще го направи, независимо от условията за участие!
Други идеи?

П.П.
Майсторе, не намесвай различните етнически или верски убеждения, както и лични страсти като фактор за участие във форума!
Светът е шарен, хората - също! Различните мнения по даден въпрос са нормално нещо, пропагандата вече - съвсем друго!
Ред и дисциплина са нужни в казармата, както и на места, където се иска уеднаквяване на критериите, не тук. Тук трябва да има разбирателство, толерантност и РАЗУМ!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Форумът да не приема анонимни потребители!!!
« Отговор #14 -: Юли 13, 2018, 02:28:31 pm »
Цитат
Като не ви харесвам анонимен изтриите ми акаунтите и всички публикации.
hristolocco, честно казано поведението Ви е меко казано, инфалтилно. Първо си подарихте "акаунтите" публично. Регистрирахте се отново и сега ново двайсе...
Цитат
Официална молба съгласно закона GDPR искам администрацията на mazeto.net да ми изтрият всички лични данни от тяхните сервери и да не съхраняват повече лична информация за мен.

Това пък показва тотално неразбиране на GDPR регламента и най-вече за какво се отнася той.
Относно желанието Ви, ще го изпълня и без да ме молите, но там е работата, че как и по какъв начин "locco" "hristolocco" и т.н. могат да бъдат свързани с някаква личност, особено ако същата е анонимна. И въобще смятате ли, че имате някакви права в качеството си на анонимно лице? Явно да, но сте в голямо заблуждение.

П.П. hristolocco, до 24 часа от тази публикация ще получите желаното.