Автор Тема: Новата ми играчка с любезното съдействие на lda_has  (Прочетена 24250 пъти)

DIDO112

  • Гост
Занимавка малко  8) .Детайла който може да обработва е 1600мм/1000мм.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Работи ли туй чудо?
Дай некоя дърворезба..

DIDO112

  • Гост
За сега не работи има малко проблеми с буксата на лаптопа,но скоро ще се отстрани и ще я пуснем.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Ех как обичам бесните самоделки!
Евала, Дидо!
Пускай машинарията и пращай снимки на изробитки да плакнем окото.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
На X с колко винта е?

DIDO112

  • Гост
С един винт е.

montanar

  • Гост
евала за старанието момчета :)
има бая забележки но важното е че действате нещо ;)
ако желаете малко градивна критика мога да съм полезен

DIDO112

  • Гост
Не се обиждам от мнения на хора с които се занимават с това от дълго време.Все пак това е първата ми машина и не съм се занимавал с конструкции от тоя род.Мерак ми беше и го подхванах.

montanar

  • Гост
добре - значи малкото критика :)
1вото важното е за какво я предвиждаш да я ползваш - ако е за слаборецизни изълнения е добре - ако гониш точност на един винт при тоя размер ще е трудна работа - но това както и да е - по-големия проблем ти е при лагерите на който стои портала - разтоянието между тях е твърде малко спрямо рамото което ще ги лашка - имам предвид височината на портала - вярвай ми твърде малко е съотношението между височина на портала и разтояние между лагерите още повече че винта е един - ъглови натоварвания дори за малки усилия върху шпиндела ще е много голямо и от това най вече ще срада точността - имам съмнения че в някой случай може да ти плува с половин милиметър ако не и с повече

2рото нещо е електрониката - изобщо не и е мястото върху портала - остави неговите недостатъци но тя добавя маса към цялата дъндания и хептем зле - другия аспект при нея е че ше отнася вибрационно натоварване - поне инвертора на шпиндела разкарай от там - той е обемна конструкция в него има тежък траф който китайчетата не са го вързали особено здраво и тукувишж след време тръгне да бяга на някъде

това са основните неща де трябва да ги имаш предвид

другите дреболии са
- разтояние между лагерите на Z възела ти е също малко
- ще имаш проблеми с гайките на тия трапци защото ще отнасят голям бой в предвид размера на машината и ако се работят големи детайли но знаем че пусти СВД са скъпи и по-добре сменяй често гайки - препоръчвам да не ползваш полиамид а бронзови
- като цяло за тоя размер конструкцията е слабичка и кофти оразмерена но това си зависи за какво ще се ползва

обаче факт е че като за 1ви опит добре са нещата - така че успех и реши нещата пъвите 2 точки че ще ти създават проблеми ;)

DIDO112

  • Гост
Re: Новата ми играчка с любезното съдействие на lda_has
« Отговор #9 -: Август 25, 2018, 07:11:52 pm »
Тези неща ги знам но реших да го направя така и ако има големи вибрации и неточности да ги коригирам.Корекциите в конструкцията ми са най-малкия проблем. Много ядове сега с лаптопа сега ми обещаха друг да видим какво ще стане.

montanar

  • Гост
Re: Новата ми играчка с любезното съдействие на lda_has
« Отговор #10 -: Август 26, 2018, 12:14:25 am »
по ком порт ще береш много ядове - подобре мини на USB

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Новата ми играчка с любезното съдействие на lda_has
« Отговор #11 -: Август 26, 2018, 09:29:57 am »
Аз си подкарвам моторите през голямата букса май е за принтер....

montanar

  • Гост
Re: Новата ми играчка с любезното съдействие на lda_has
« Отговор #12 -: Август 26, 2018, 01:55:46 pm »
Vector тебе те знаеме - ти си пич - по-добре си мълчи по тия теми преди да направиш машина че само идиотизми ръсиш.
твойте можеш да ги подкарваш и по магическа връзка :P

Сега очаквам този пост да ми бъде докладван :D/А/
« Последна редакция: Август 26, 2018, 02:17:34 pm от atos »

montanar

  • Гост
Re: Новата ми играчка с любезното съдействие на lda_has
« Отговор #13 -: Август 26, 2018, 02:35:50 pm »
Vector тебе те знаеме - ти си пич - по-добре си мълчи по тия теми преди да направиш машина че само идиотизми ръсиш.
твойте можеш да ги подкарваш и по магическа връзка :P

Сега очаквам този пост да ми бъде докладван :D/А/

А така atose да докладва момчето :P нищо че елементи като него излагат целия форум с дебилизмите де ръсят

montanar

  • Гост
Re: Новата ми играчка с любезното съдействие на lda_has
« Отговор #14 -: Август 26, 2018, 02:53:41 pm »
Сега относно ком/паралелните портове.
След 2005г. протоколите за комуникация на тия портове на хардуерно ниво са променени което ще рече че дънните платки след тая година започват да работят по малко по-различен начин.
А той се състои в следното - приоритета за обслужването им се променя на нисък и честотата се променя на плаваща, вече се разчита на буфериране на данните по тия портове - а това води до нестабилна работа и се случват обикновено следните неща - когато се запусне комуникация (а тя е еднопосочна - комп. -> устройство без обратна връзка) докато няма високоприоритен процес в компа нещата вървят нормално, но в момента в който на компа му бръмне да обслужи високоприоритетна заявка от някоя програма комуникацията се забавя или напълно прекъсва за някакво време и после тая загуба на време се компенсира с повишаване на скоростта (честота) на порта - а тъй като в контролера от типа паралелен порт -> драйвер няма буфериране на данните се случва претоварване на драйвера и това води до пропускане на стъпки.

Ако ще се ползва тоя тип комуникация най добре да се ползва winows XP в комбинация с старо дъно тогава нещата работят сравнително стабилно