Автор Тема: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!  (Прочетена 105026 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #165 -: Декември 14, 2018, 03:44:55 am »
Атос прав си за силите и енергията, но съществуват два вида сили, активни и реактивни, първите сили вършат работа, тоест разходва се енергия за тези сили и работа, вторите сили които са сили породени от противодействието което оказва върху активните сили, сили на триене, сили на реакцията на опората, сили породени от инерцията ( противодействието при отклонение на праволинейно и равномерно движение, противодействието на сила която ускорява маса това са центробежната и инертната сили) тези сили са фиктивни в смисъл че не вършат работа и само противодействат на активните сили за да има разход на енергия, щото представи си че за ускорението на автомобил нямаше сила която да противодейства на силата на двигателят, то двигателят щеше да ускорява автомобила без разход на енергия, а това е перпетум мобиле от първи род.
Не е перпетуум мобиле, щото харчи външна енергия - тази на бензина! Противодействието и центробежната не са фиктивни сили, съвсем реални са си!
Да, силите са активни и реактивни, но именно това деление е фиктивно вече!
Неразбирането тук е, че се смята, че когато няма движение на тяло, но има противопоставяне на сили, за това не се изразходва енергия! Напротив - изразходва се повече, отколкото, когато тялото се подчини на силата и тръгне нанякъде!
Ако се опиташ да тръгнеш плавно на ръчна спирачка, двигателят се затормозява, автомобилът не се мести, но за да не загасне двигателят и да поддържа същите обороти, трябва да подадеш газ - преразход на енергия! В момента, в който тази енергия приложи сила надделяваща над спирачната сила - автомобилът ще тръгне, но разходът на енергия ще е много по-голям, отколкото без спирачка!
Ако задържиш до положение, в което автомобилът още не е тръгнал - погледни си икономайзера в този момент?


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #166 -: Декември 14, 2018, 08:55:52 am »
Ако се опиташ да тръгнеш плавно на ръчна спирачка, двигателят се затормозява, автомобилът не се мести, но за да не загасне двигателят и да поддържа същите обороти, трябва да подадеш газ - преразход на енергия! В момента, в който тази енергия приложи сила надделяваща над спирачната сила - автомобилът ще тръгне, но разходът на енергия ще е много по-голям, отколкото без спирачка!
Ако задържиш до положение, в което автомобилът още не е тръгнал - погледни си икономайзера в този момент?
Повишаването на температурата в една система също е извършване на работа. Нормално е да харчиш повече ако превръщаш съединителя или спирачките си в нажежени до червено парчета метал.

Ако автомобила тръгне от морската градина във Варна и стигне на крайбрежната в Бургас той не е извършил НИКАКВА полезна работа. Тон и половина тежест продъжават да се намират на 0 метра надморска височина. Цялата енергия на тия 10-15 литра гориво са отишли да бутат и да греят един въздух.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #167 -: Декември 14, 2018, 08:58:03 am »
Атос що не престанеш вече с тия смехотворни напъни да докажеш, че бялото е черно а пък кафявото било розово. В света в който живеем действат закони различни от законите на микросвета в който се е набило съзнанието ти. Мисля че е време да излезеш от там.защото вече се притеснявам че примерите които даваш демонстрират ескалираща деменция. Ето в последния си забравил да включиш огромната топлинна енергия генерирана от амбриажа в този момент. Включването и ще те върне в този свят, нашия, в който действат физичните закони така както ги обяснява Юлиян. Виж прескочи до аптеката за Гинко прим та друг път да не забравяш такива важни неща.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #168 -: Декември 14, 2018, 09:02:32 am »
Атос що не престанеш вече с тия смехотворни напъни да докажеш, че бялото е черно а пък кафявото било розово.
Трябва да ни убеди че се харчи енергия когато две сили действат една срещу друга в равновесие, макар че не е прав. На това му се опира цялата теория. За к'во мислиш че съм толкоз упорит и не предавам фронта? :) Зад мен е СПАРТАААА (демек класическата механика). Нито крача назад, защото ще ни завладеят диваците с техния етер! :) А те дойдат ли, след тях идват другите с оргона, багетите и махалата ...

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #169 -: Декември 14, 2018, 09:53:26 am »
Отсега нататък, ще трия всяка глупост, която противоречи на фактите!
Ще ни се смеят и третокласниците!

Това ще си го запиша, че ще потрябва съвсем скоро, когато започнат глупостите за етерната хипотеза.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #170 -: Декември 14, 2018, 10:57:55 am »
  Зад мен е СПАРТАААА 

Хулио, това с Варна и Бургас дали не беше по добре да го пропуснеш, формулата е F.a, a не F.h - свършил е много работа - преместване на стотици килограми.

"-Спатанцииии, довечера ще вечеряме в Ада!
- Иване, стига си плашил децата. Ако искаш, не идвай на вечеря при мама! " :o ;D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #171 -: Декември 14, 2018, 11:13:43 am »
Аааа, не може тъй! Изяснете към кой от двамата отправяте забележки? atos юзър или atos модератор? Щото ако е към вторият попадате под ударите на т.18 и 19 от правилника.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #172 -: Декември 14, 2018, 11:19:07 am »
Хулио, това с Варна и Бургас дали не беше по добре да го пропуснеш, формулата е F.a, a не F.h - свършил е много работа - преместване на стотици килограми.
Представи си безвъздушен тунел положен хоризонтално между Варна и Бургас. Колата ми ускорява от 0 до 100 км/ч за около 10 секунди. Тоест ако ускоря до 100 км/ч (за което ще ми трябват 10 секунди и може би 50 мл гориво) в този тунел и изключа двигателя, след час и половина колата ще е от Варна в Бургас и не само това, ами ще има и кинетичната енергия на движещ се със 100 км/ч тон и половина, която мога да си прибера (примерно превръщайки я в топлина чрез спирачките).
Въпроса е "колко енергия ми е трябвало да закарам колата от Варна до Бургас в този случай"? Да не се окаже изведнъж че може да извършваме работа без да харчим енергия...

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #173 -: Декември 14, 2018, 11:22:55 am »
Един консуматор ти е с фиксирана мощност, как така "от един бойлер"? Какво значи "от един бойлер"? Въпросът е този бойлер колко дърпа от мрежата, каква сила ЕДН усвоява!
Имаш лампа 100 вата, тя си дърпа 100 вата и толкоз!
Какво значи "от една лампа можеш да дръпнеш"? На луд ли се правиш? Перфектно ясно ти е, че в бързината изпонаписа една камара глупости! Поне бъди мъж да си го признаеш, не боли, няма страшно, никой няма да те линчува!
atos, в главата ти е голяма каша, освен старите понятия: граница на Релей, стена на Блох и точка на Кюри, сега се добавят и мощност, сила и енергия. Един бойлер с мощност 2 kW когато и да го погледнеш си консумира 2 kW. Но за 30 минути потребява 1 kWh енергия, а за 50 часа - 100 kWh. Същото е със силата и енергията. Не можеш да консумираш 100 kWh енергия без да я вложиш в нещо - я в амумулатор, я в запалване на съединителя или гумите на двете коли, но няма как да я унищожиш или вложиш само в сила. Тази енергия трябва да се употреби за нещо и ако не извърши някакво полезно преместване на тяло, тя ще се преобразува в топлина (както е в случая с двата автомобила).
Отсега нататък, ще трия всяка глупост, която противоречи на фактите!
Ще ни се смеят и третокласниците!
 Няма да трия теории, обосноваваща се на тези факти!
Е виждам че "спора като самоцел" се изражда в нещо още по голямо - модераторска ЦЕНЗУРА. Всичко което противоречи на МОДЕРАТОРСКИТЕ ФАКТИ   ще бъде изтрито. Що не започнеш триенето първо на твоите глупости.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #174 -: Декември 14, 2018, 12:17:23 pm »
Ако автомобила тръгне от морската градина във Варна и стигне на крайбрежната в Бургас той не е извършил НИКАКВА полезна работа
Представи си безвъздушен тунел положен хоризонтално между Варна и Бургас. Колата ми ускорява от 0 до 100 км/ч за около 10 секунди. Тоест ако ускоря до 100 км/ч (за което ще ми трябват 10 секунди и може би 50 мл гориво) в този тунел и изключа двигателя, след час и половина колата ще е от Варна в Бургас и не само това, ами ще има и кинетичната енергия на движещ се със 100 км/ч тон и половина, която мога да си прибера (примерно превръщайки я в топлина чрез спирачките).
Въпроса е "колко енергия ми е трябвало да закарам колата от Варна до Бургас в този случай"? Да не се окаже изведнъж че може да извършваме работа без да харчим енергия...
юлиан полезна работа се върши и в двата случая, въпросът е как, а ако автомобила спира във този безвъздушен тунел често то изразходваната енергия еднаква ли ще бъде спрямо първия случай?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #175 -: Декември 14, 2018, 12:21:34 pm »
Трябва да ни убеди че се харчи енергия когато две сили действат една срещу друга в равновесие, макар че не е прав. На това му се опира цялата теория. За к'во мислиш че съм толкоз упорит и не предавам фронта? :) Зад мен е СПАРТАААА (демек класическата механика). Нито крача назад, защото ще ни завладеят диваците с техния етер! :) А те дойдат ли, след тях идват другите с оргона, багетите и махалата ...
Много комунистически го даваш. Проблема е, че си завладян от другия тип диваци забили в другата крайност. Аз лично като човек със сравнително умерени възгледи не забелязвам същественна разлика между твойте възгледи и тези на кадуцея. Така както в политиката по "различни" причини ще те застрелят един крайноляв и един крайнодесен терорист, но ти все ще си застрелян, така и в нашия случай към който и краен да се обърнеш все ще си излъган.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #176 -: Декември 14, 2018, 12:35:02 pm »
atos, в главата ти е голяма каша, освен старите понятия: граница на Релей, стена на Блох и точка на Кюри, сега се добавят и мощност, сила и енергия.

Не знам защо приписваш на мен твоите лутаници по термините и умствените неразбории?
Който е чел внимателно - той е разбрал кой е прав и кой греши!
Демагогията, която прилагаш явно действа обаче...ей го - и Радико вникнал, не вникнал, опъва контрата...

За трети път показвам твоите твърдения, които наричаш факти:

Енергията е функция на силата!
При една и съща сила могат да се получат или изразходват различно количество енергия
обратното не е вярно ???


Това, ако не са глупости, не знам кое е?
Разбирам личната неприязън към моята особа на някои от пишещите, но изразът и в постовете не е аргумент , доказващ или отхвърлящ дадено твърдение!

Айде, пишете си на воля, аз каквото имах да казвам тук - казах го доста пъти (и то в достатъчно прост вариант, за да се осмисли и от 6 годишно дете)!




Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #177 -: Декември 14, 2018, 12:43:02 pm »
юлиан полезна работа се върши и в двата случая, въпросът е как, а ако автомобила спира във този безвъздушен тунел често то изразходваната енергия еднаква ли ще бъде спрямо първия случай?
Добре, нека е електромобил. При всяко спиране моторите се включват в генераторен режим и енергията се връща в батериите. Тръгваш от Варна с батерии на 100% и се оказва че в Бургас си пак на 100%. Спирай колкото пъти си искаш.
Разбираш ли ... преместването на едно тяло от т.А до т.Б не е достатъчно основание да твърдиш че се е изразходвала енергия. Да, трябва да имаш някаква енергия за да го започнеш, но не е задължително да я загубиш. Точно както електрона не е задължително да губи енергията си докато се върти около ядрото. Да, той притежава енергия от това, че се движи. Но защо ще му трябва постоянно още след като вече е почнал да се върти? Това се опитвам да обясня толкова време вече на Атос, сега и на теб...
В реалния живот естествено има триене, и никога не можеш да си върнеш цялата енергия. Губиш част от нея във вид на топлина или в това, че правиш вихри от въздух след колата. Но в какво се трие електрона по дяволите? Какви вихри оставя?

Да, ако тръгнеш от Варна за София, ще имаш 500 метра разлика в надморската височина. Ще си трансформирал енергията от батериите в това, че си сложил тон и половина на 500 метра по-високо място.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #178 -: Декември 14, 2018, 12:46:22 pm »
Да, бе...материята съществува по...инерция, разбрахме вече!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #179 -: Декември 14, 2018, 12:46:53 pm »
...ДВГ не е като електромобила, да връщаш енергия обратно, това е каквото мога да кажа в допълнение от предния ми пост, но и при електромобила върнатата енергия ще е нещо като при ОЕДС зареждане на кондензатор (върната но не съвсем), да не забравяме и триенето на гумите по пътя