Автор Тема: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!  (Прочетена 104988 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #150 -: Декември 13, 2018, 04:57:14 am »
Обръщам внпмание на ръководството, че колкото по рано пратят едни хора да пишат в кофата толкова по малко ще трият. А какво е мнението за нов раздел:
Полет над кукувиче гнездо.
Мисля че Радико е прав в неговото заключение. Санкциониране на определен вид постоянно недобмислени коментари само би повишило нивото на форума, и би било (спроед мен) добре за останалите рационални участници.   

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #151 -: Декември 13, 2018, 05:32:15 am »
Всъщност примера с магнита е интересен... къде ли отива кинетичната енергия на съчмата? Може би в магнита? :)
Точно това трябва да си мислим. Докато няма движение, няма енергия (нито приход, нито разход). Същото е и с неподвижен проводник в магнитно поле, същото е и с неподвижен камък на някаква височина, същото е и с газ под налягане в някакъв цилиндър. Да, в тези случаи имаш "потенциална" енергия - енергия която е складирана и си седи. Седи си и остава все толкова. Трябва ти движение, промяна, за да може тази енергия да намалее или да се увеличи. В момента в който мръднеш проводника в полето - получаваш ел. ток (за сметка на механичнат работа по местенето му). В момента в който камъка почне да пада получаваш енергия (за сметка на това, че той вече ще е по-ниско или ако искаш - за сметка на това, че си вложил енергия да го качиш преди това на по-високо). Като отвориш крана на цилиндъра с газта - ще получиш енергия (за сметка на намаляване на налягането вътре или ако искаш - за сметка на енергията която си вложил за да вдигнеш това налягане).
С риск за недоразбиране от колегите ще спомена, че според мен, а според други изследователи през историята, няма такова нещо като "потенциална" енергия. Има енергия на "динамичното равновесие", самия термин "потенциална" изразявайки застиналост е грешен, помислете върху това. Прав сте във това което казвате че има нужда от промяна или делта във системата за енергията да се прояви, поне по начина по който ние можем да я измерваме, но това не означава че няма непрекъсната обмяна на енергия. В крайна сметка динамичното равновесие е такова, поне видимо за нас, и нашите измервателни сетива, понеже имаме резултатни, енергии и сили които непрекъснато се балансират. Това е единствената причина да не можем да измерим делата или промяната при динамичното равновесие.

"цилиндъра с газта - ще получиш енергия" - така е, получавате дисбалансиране в динамичното равновесие. Да вземем подобен, макар и по лек пример с балон който надуваме и завързваме. Надутия балон си стои спокойно не показвайки никаква кинетична енергия, или показвайки потенциална енергия. Сега го вземаме този балон и го поставяме във вакум. Какво става с него, той се уголемява и, в зависимост от съпротивлението на материала които е направен, вероятно се пука. Забележете че не сме го отвързали, както вие отваряте крана на газта, но сме премахнали атмосферното налягане, тоест една от променливите влияещи върху енергията на динамичното равновесие на ситемата, което ние погрешно наричаме статична енергия.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #152 -: Декември 13, 2018, 02:26:04 pm »
Не е съвсем точно, но за да го разбереш - идва от "вътрешните междумолекулни СИЛИ". Сили на привличане. Сили, които държат атомите в металната решетка. Отново няма да е точно, но са подобни на СИЛИТЕ които държат два магнита залепнали един за друг без магнитите да консумират ЕНЕРГИЯ - нито външна, нито вътрешна. Сложи магнитите във вакуум, замрази ги до абсолютната нула, сложи ги във Фарадеев кафез - те ще стоят залепнали.
А наистина ли не разбираш, че тези сили не са моментни, а си действат постоянно?
Или смяташ, че можеш да екранираш етерната енергия? Нали ако успееш да го направиш, самата материя ще се дематериализира!

Същото се отнася и за колеца, с който ще подпреш двигателя. Както и да го екранираш, няма да му намалиш способността да понася товара.
Как "да го екранираш"? Как би екранирал гравитацията? Чрез замразяване, чрез вакуум или чрез фарадеев кафез?
Няма как да се екранира енергията, която смучат торсионните вихри, за да поддържат материята като такава, поне сме много далеч още от подобно знание!

Силата е проява на енергия. Обаче упражняването на дадената сила без да бъде извършена работа не консумира енергията. Как ти звучи?
Звучи ми абсурдно, ако трябва да съм честен!
Ти разглеждаш единствено възможностите за вкарване или изкарване на допълнителна енергия в материята и напълно пренебрегваш необходимостта от енергия на материята просто за да съществува! Такъв въпрос просто не предстои пред теб!

Имаш камък (айде, 300 кила двигател) на високо. На него му действа гравитацията. Но докато тоя двигател не тръгне да пада в него ще си остане едно и също количество потенциална енергия.
Тази "потенциална енергия" изобщо не е енергия на самия камък! Тя е енергията на гравитацията, която тази гравитация упражнява върху този камък! Тази сила е постоянна величина! Когато силите на опората му престанат да действат, силата на гравитацията го премества надолу. И тъй като сила без енергия просто няма, значи, че докато е бил застопорен, също е действала тази сила - т.е. изразходвала се е енергия!

Същото е и с подпората и с въжето. На тях действат сили на натиск или на опън. Енергията за тези сили е от една страна гравитацията, от друга - енергията която държи атомите в решетката на метала. И ... и двете енергии си стоят, не вършат никаква работа.
Когато имаш противопоставяне на сили, няма как това да стане без необходимия разход на съответното количество енергия! Бъркаш се от факта, че в механиката на твърдите тела, когато две сили се уравновесяват (но не спират да действат) се разглежда единствено резултантната им сила, която е =0 и се пренебрегват  вътрешно материйните процеси (просто, защото са излишни при концепцията за "идеално твърдо тяло").

За четвърти път го казвам - не може в единия момент да ти е нужно изразходване на енергия, за да държиш камък 30 кг. над главата си, а в следващия - когато го сложиш на поставка, да изчезва нуждата от разход на тази енергия, за да създаде сила! Силата на съпротивление е същата, но вече не е упражнена от теб, а от вътрешната енергия на опората!
И колкото са по-големи две противопоставящи се сили, толкова повече е разхода на енергия, за да се случва това!

Ако аз и ти натискаме противоположно от двете страни (в едни и същи точки) една плоскост и тя не мърда, можем да го правим с по 5 кг. сила на натиска, можем и с по 20 кг. За това ще ни трябва да изразходим енергия, във втория случай - повече, въпреки , че и в двата случая няма да има осъществена "класическа" работа!

Няма как да има сила, без изразходена за нея енергия, и на мен ми се ще, но не става :D


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #153 -: Декември 13, 2018, 02:42:11 pm »
Звучи ми абсурдно, ако трябва да съм честен!
Ти разглеждаш единствено възможностите за вкарване или изкарване на допълнителна енергия в материята и напълно пренебрегваш необходимостта от енергия на материята просто за да съществува! Такъв въпрос просто не предстои пред теб!
Като материята има необходимост от енергия за да съществува, тази енергия не е ли "допълнителна", външна за системата?
Аз ти дадох няколко примера. Искам да ми дадеш поне един в защита на твоята теза. Кое те подтикна да мислиш, че се изразходва някаква енергия само за да се държи тялото твърдо? Не става само с "На мен ми се вижда логично, затова ти не си прав".

За четвърти път го казвам - не може в единия момент да ти е нужно изразходване на енергия, за да държиш камък 30 кг. над главата си, а в следващия - когато го сложиш на поставка, да изчезва нуждата от разход на тази енергия, за да създаде сила! Силата на съпротивление е същата, но вече не е упражнена от теб, а от вътрешната енергия на опората!
Примера е изключително некоректен. Предложих ти да метнеш една торба цимент на рамо и ще видиш че можеш да стоиш час с нея. След това опитай с торбата да я държиш с протегнати напред ръце. Ще успееш само за няколко секунди. Как така за държането на една и съща торба на една и съща височина ще е необходимо различно количество енергия? Дори и да стоиш само с празни ръце напред не е по силите ти повече от час. За какво отива тая енергия, кат ръцете са ти празни (ясно ми е че е за да държиш самите ръце, просто се опитвам да ти обясня колко неправилни изводи вадиш от един некоректен "опит")?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #154 -: Декември 13, 2018, 03:11:30 pm »
Ок, от всичко казано дотук от теб, стигам до няколко извода (първият не е нов, разбира се):
1. Четеш без да вникваш в мисълта на опонента и то само за да можеш да пишеш какво смяташ ти - не те интересува (ама и грам) кой друг какво мисли или пък да проследиш нишката на логиката.
2. Понятието "сила" е някак абстрактно за теб, щом смяташ, че изобщо може да има сила, без да е изразходвана енергия за нея!
3. Не разбираш, че всяка сила е продукт от някакъв разход на енергия, освен, че не го разбираш го и отричаш? Силата е свойство на енергията, когато се движи през материя, тогава тази енергия търпи загуби/разход.
4. Не разбираш също, че няма неподвижна енергия, относно движението бъркаш енергията с материя. За теб няма ли зримо движение на материя - липсва и енергия, по-точно разходът и под формата на сила!
5. Смяташ, че "силите" се появяват по някакъв магически начин, без да е нужно да ги предизвика енергията. Ако беше така, щяхме да се движим поне в космоса без енергия.
6. Мислиш, че материя, на която не действат външни сили не притежава вътре в себе си огромна по големина енергия, която е отговорна за проектирането си и не приемаш, че съпротивата и при статичност е една нищожно малка част от нея.

При всички тези изброени неща, не мога, няма как да водя конструктивен диалог с теб!
Започнах да се повтарям още от няколко поста насам, няма смисъл от това!


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #155 -: Декември 13, 2018, 03:30:00 pm »
Ок, от всичко казано дотук от теб, стигам до няколко извода (първият не е нов, разбира се):
1. Четеш без да вникваш в мисълта на опонента и то само за да можеш да пишеш какво смяташ ти - не те интересува (ама и грам) кой друг какво мисли или пък да проследиш нишката на логиката.
2. Понятието "сила" е някак абстрактно за теб, щом смяташ, че изобщо може да има сила, без да е изразходвана енергия за нея!
3. Не разбираш, че всяка сила е продукт от някакъв разход на енергия, освен, че не го разбираш го и отричаш? Силата е свойство на енергията, когато се движи през материя, тогава тази енергия търпи загуби/разход.
4. Не разбираш също, че няма неподвижна енергия, относно движението бъркаш енергията с материя. За теб няма ли зримо движение на материя - липсва и енергия, по-точно разходът и под формата на сила!
5. Смяташ, че "силите" се появяват по някакъв магически начин, без да е нужно да ги предизвика енергията. Ако беше така, щяхме да се движим поне в космоса без енергия.
6. Мислиш, че материя, на която не действат външни сили не притежава вътре в себе си огромна по големина енергия, която е отговорна за проектирането си и не приемаш, че съпротивата и при статичност е една нищожно малка част от нея.

При всички тези изброени неща, не мога, няма как да водя конструктивен диалог с теб!
Започнах да се повтарям още от няколко поста насам, няма смисъл от това!

1. Мога да кажа същото за теб.
2. Съгласих се че не може да има сила без ПРИСЪСТВИЕТО на енергия. Но за изразходването ... Айде пак да направя компромис. За да има сила, трябва да има енергия. Но за да се изразходва тази енергия, трябва силата да извърши работа. Ако силата не извършва работа - енергията не се изразходва. Сега по-добре ли ти звучи?
3. Силата е продукт на присъствието на енергията, не на промяната на нейното количество (изразходване или получаване). А ако енергията не се движи през материята, изразходва ли се?
4. Как точно се движи гравитацията? Как се движи магнитното поле около стационарен магнит (дори и електромагнит захранен с прав ток)? Накъде се придвижва енергията на сгъстения в бутилката газ? Какво изобщо разбираш под "движение на енергията"?
5. Objection your honor! :) Не съм казвал такова нещо (поне в последните няколко дни :) ).
6. Материя на която не действат външни сили притежава енергия. Не споря.  Е = mc2 - как можа да си помислиш че точно аз ще отричам тази формула? :) И тая енергия си стои в нея. Обаче по-нататък "логичните изводи" които правиш ... с тях именно не съм съгласен.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #156 -: Декември 13, 2018, 03:47:58 pm »
Съгласих се че не може да има сила без ПРИСЪСТВИЕТО на енергия. Но за изразходването ... Айде пак да направя компромис. За да има сила, трябва да има енергия. Но за да се изразходва тази енергия, трябва силата да извърши работа. Ако силата не извършва работа - енергията не се изразходва. Сега по-добре ли ти звучи?
Не, не ми звучи - няма изобщо как да има сила, ако тази енергия не я породи в движението си.

Силата е продукт на присъствието на енергията, не на промяната на нейното количество (изразходване или получаване). А ако енергията не се движи през материята, изразходва ли се?
Не, не се изразходва, поне по установим за нас начин. Но не е продукт от "присъствието" на енергия, а от опита и за движение през материята!
Ако беше така, при засечена проява на енергия, щеше да има безразборен хаос от сили, действащи по всички направления, подобно на неуправляемия взрив!
Силата именно затова има големина и посока, защото тази посока е по направление на движението на енергията през материята! И когато тази сила успее да задвижи тялото по същото това направление, ако на това тяло не му действат други външни сили, изразходваната за това енергия е минимална, много по-малка, отколкото ако тялото има за съпротива някакво "застопоряване" от външни сили!

Как точно се движи гравитацията?
Гравитацията е сила, тя не се движи! Силите не се движат, те действат на материята, масата се движи понякога (при дисбаланс на сили, например).
Движи се гравитационната енергия по направление към повърхността, пораждайки силата на гравитацията по същото направление! Нима смяташ, че не е нужен разход на енергия за това?

Хайде стига вече, явно е, че тези писания няма да доведат до ничие разбиране...

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #157 -: Декември 13, 2018, 03:52:29 pm »
2. Понятието "сила" е някак абстрактно за теб, щом смяташ, че изобщо може да има сила, без да е изразходвана енергия за нея!
Точно обратното е - без да се приложи сила, няма и изразходвана енергия. Представи си два фланеца и един болт който ги стяга. Прилагаш сила еднократно и после вечно това съединение си остава стегнато. Можеш ли да определиш колко енергия се изразходва за това. Ако не можеш значи няма изразходвана такава.
3. Не разбираш, че всяка сила е продукт от някакъв разход на енергия, освен, че не го разбираш го и отричаш? Силата е свойство на енергията, когато се движи през материя, тогава тази енергия търпи загуби/разход.
Енергията е функция на силата а не обратното. При една и съща сила могат да се получат или изразходват различно количество енергия. Докато обратното не е вярно.
5. Смяташ, че "силите" се появяват по някакъв магически начин, без да е нужно да ги предизвика енергията. Ако беше така, щяхме да се движим поне в космоса без енергия.
Ние се движим в космоса без енергия. Просто се носим по енерция. Или и за енерцията е необходима енергия.
6. Мислиш, че материя, на която не действат външни сили не притежава вътре в себе си огромна по големина енергия, която е отговорна за проектирането си и не приемаш, че съпротивата и при статичност е една нищожно малка част от нея.
Притежава и кинетична и потенциална и гравитационна, но за да приема някаква друга енергия ти трябва да го докажеш. На доверие само в църквата. Докажи каква е тази енергия. Дай някои от нейните свойства за да я видим в действителност. И най важното да я отличим от всичко друго.
При всички тези изброени неща, не мога, няма как да водя конструктивен диалог с теб!
Започнах да се повтарям още от няколко поста насам, няма смисъл от това!
Atos, то с тебе не може да се води някакъв вид конструктивен диалог. Може да бъде само спор в името на спора без доказателства от твоя страна и само на доверие от наша. Ако това е конструктивен диалог според твоето виждане, то според моето не е.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #158 -: Декември 13, 2018, 03:54:34 pm »
Във връзка с чисто практическата насоченост на темата, а и на форума като цяло, предлагам да се  задълбочим в по-нататъшните разработки за достигане на крайната цел. Току що направеното откритие на Entalpii за наличието на джанибековско тяло във Вселената е фундаментално откритие за съществуването ни като цяло.  И тъй като  Entalpii е първfоткривател на въпросния обект,  ако му е угодно да разкаже по-подробно за последното си откритие. Но отначало да започне,  и ако е възможно да не спестява подробности.  Подробностите са необходими за опит, за репликация на откритието в приземни условия независимо от примитивността на самите условия.  Тук веднага би настанал смут от страна на по-горните етажи, че ние не сме достойни дори да си помислим за такава репликация, а камоли да се~  опитаме да я репликираме. Но засега не разполагаме с Вашето оборудване, да не говорим за измервателните Ви уреди.
 Този впоследствие възникнал казус може да го реши само и единствено Entalpii, като ни разреши да направим подобен опит в не толкова удобната ни приземна мизерия.  Искрено се надявам и да ни съдейства, ако някъде в процеса на репликацията допускаме естествени грешки от невежество.
Entalpii, ако се~  съсредоточиш  към по-нататъшното развитие на джанибековското тяло, тази тема, а и съседните й ще придобият завършен вид, което ще е от голяма полза за човечеството. 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #159 -: Декември 13, 2018, 04:11:34 pm »
Точно обратното е - без да се приложи сила, няма и изразходвана енергия. Представи си два фланеца и един болт който ги стяга. Прилагаш сила еднократно и после вечно това съединение си остава стегнато. Можеш ли да определиш колко енергия се изразходва за това. Ако не можеш значи няма изразходвана такава.
Не е обратното! Същото е, понеже е реверсивно - няма ли сила - няма разход на енергия! Но самата енергия си я има! Има ли сила - има разход на енергия!
Енергия без сила може да има, но сила без енергия - не!


Енергията е функция на силата а не обратното. При една и съща сила могат да се получат или изразходват различно количество енергия. Докато обратното не е вярно.
Абсолютно погрешно! Енергията била...функция на силата???
Няма да влагам емоции и класификации за това изказване!
Ами...няма такъв филм - " При една и съща сила могат да се получат или изразходват различно количество енергия", то ако беше така, при еднакъв мрежов консуматор, можеше да дърпаш различно потребление, ама не би...
Или пък за вдигането на 10 тонен камък щеше да ти трябва различна енергия, за да получиш тази обратна сила=10 тона точно! Къде отива законът на лоста, на който са базирани всички механични разработки на редукторни предавки?

"обратното не е вярно" ??? Не е вярно, че с една и съща енергия можеш да приложиш различна сила?
Не знам какво са си мислели механиците-инженери досега...


За "енерцията" си прав, но това няма общо с разискването! Инерцията е движение без прилагана постоянно сила, има енергия, но няма сила. Тялото се носи по потока енергия без съпротивление, както хартиено корабче по реката...под това "да се движим в космоса" имам в предвид - целево, не носени от инерцията!

Хайде да спрем вече...за трети път го предлагам?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #160 -: Декември 13, 2018, 04:14:02 pm »
Не, не ми звучи - няма изобщо как да има сила, ако тази енергия не я породи в движението си.
Атос рече и отсече... щот "не му се вижда логично".

Не, не се изразходва, поне по установим за нас начин. Но не е продукт от "присъствието" на енергия, а от опита и за движение през материята!
Ако беше така, при засечена проява на енергия, щеше да има безразборен хаос от сили, действащи по всички направления, подобно на неуправляемия взрив!.
Точно както действат силите по стените на един газова бутилка. Но резултантната им сила (векторния им сбор) е НУЛА. И затуй енергията си стои. Но ако в стената на бутилката се появи дупка, векторния сбор вече не е нула (изчезнала е силата на стената дет натиска газта в мястото на дупката), и енергията извършва работа.

Гравитацията е сила, тя не се движи! Силите не се движат, те действат на материята, масата се движи понякога (при дисбаланс на сили, например).
Движи се гравитационната енергия по направление към повърхността, пораждайки силата на гравитацията по същото направление! Нима смяташ, че не е нужен разход на енергия за това?
Ако трябва да сме точни, гравитацията е поле. Стои си около тялото и не иска ни вода, ни храна.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #161 -: Декември 13, 2018, 04:23:21 pm »

Точно както действат силите във вътрешността на един газова бутилка. Но резултантната им сила (векторния им сбор) е НУЛА. И затуй енергията си стои.

Стои си само тази, която си вкарал вътре и която се надяваш да източиш! Иначе тази, която наляга върху стените на съда и тази, която и противодейства си работят! Или според теб върху стените не се упражнява сила?
Бъркаш се от факта, че в механиката на твърдите тела, когато две сили се уравновесяват (но не спират да действат) се разглежда единствено резултантната им сила, която е =0 и се пренебрегват  вътрешно материйните процеси (просто, защото са излишни при концепцията за "идеално твърдо тяло").

Ако трябва да сме точни, гравитацията е поле. Стои си около тялото и не иска ни вода, ни храна.

Гравитацията е сила, тя не се движи! Силите не се движат, те действат на материята, масата се движи понякога (при дисбаланс на сили, например).
Движи се гравитационната енергия по направление към повърхността, пораждайки силата на гравитацията по същото направление!

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #162 -: Декември 13, 2018, 05:50:50 pm »
Атос прав си за силите и енергията, но съществуват два вида сили, активни и реактивни, първите сили вършат работа, тоест разходва се енергия за тези сили и работа, вторите сили които са сили породени от противодействието което оказва върху активните сили, сили на триене, сили на реакцията на опората, сили породени от инерцията ( противодействието при отклонение на праволинейно и равномерно движение, противодействието на сила която ускорява маса това са центробежната и инертната сили) тези сили са фиктивни в смисъл че не вършат работа и само противодействат на активните сили за да има разход на енергия, щото представи си че за ускорението на автомобил нямаше сила която да противодейства на силата на двигателят, то двигателят щеше да ускорява автомобила без разход на енергия, а това е перпетум мобиле от първи род.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #163 -: Декември 13, 2018, 06:19:01 pm »
Ами...няма такъв филм - " При една и съща сила могат да се получат или изразходват различно количество енергия", то ако беше така, при еднакъв мрежов консуматор, можеше да дърпаш различно потребление, ама не би...
atos, ти се опитваш да противоречиш на доказаните в практиката факти! Естествено че можеш да дърпаш различно потребление - от един бойлер можеш да дръпнеш 1 kWh а можеш да дръпнеш и 100 kWh.
Имаше една приказка: "Заради наш Илия, намразих Свети Илия". А аз на времето бях лют привърженик на теорията за етера. Ти постигна това, което не можаха да постигнат juliang и dmitarp заедно.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #164 -: Декември 14, 2018, 03:26:35 am »
atos, ти се опитваш да противоречиш на доказаните в практиката факти! Естествено че можеш да дърпаш различно потребление - от един бойлер можеш да дръпнеш 1 kWh а можеш да дръпнеш и 100 kWh.
Имаше една приказка: "Заради наш Илия, намразих Свети Илия". А аз на времето бях лют привърженик на теорията за етера. Ти постигна това, което не можаха да постигнат juliang и dmitarp заедно.
Един консуматор ти е с фиксирана мощност, как така "от един бойлер"? Какво значи "от един бойлер"? Въпросът е този бойлер колко дърпа от мрежата, каква сила ЕДН усвоява!
Имаш лампа 100 вата, тя си дърпа 100 вата и толкоз!
Какво значи "от една лампа можеш да дръпнеш"? На луд ли се правиш? Перфектно ясно ти е, че в бързината изпонаписа една камара глупости! Поне бъди мъж да си го признаеш, не боли, няма страшно, никой няма да те линчува!

"atos, ти се опитваш да противоречиш на доказаните в практиката факти! "
Пак те питам, кое са фактите?
Цитат на: Bat_Vanko
Енергията е...функция на силата!
При една и съща сила могат да се получат или изразходват различно количество енергия
обратното не е вярно ???

 Не е вярно, че с една и съща енергия можеш да приложиш различна сила?

Това ли са ти "фактите"?
Значи няма как да приложа различна сила към тяло чрез лост, ползвайки една и съща енергия???????????????
Ай бЕгай в лЕво бе!!!

Отсега нататък, ще трия всяка глупост, която противоречи на фактите!
Ще ни се смеят и третокласниците!
 Няма да трия теории, обосноваваща се на тези факти!
« Последна редакция: Декември 14, 2018, 03:53:04 am от atos »