Автор Тема: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!  (Прочетена 105070 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #105 -: Декември 11, 2018, 10:27:31 am »
" електромагнитно излъчване идващо извън самият магнит" - ок, засечено ли е? Поне уреди за засичане на електромагнитно поле имаме бол...
Вместо да задаваш глупави въпроси и да се заяждаш, очаквам да ми кажеш как да отлея или изкова антена с размери по малки от атома, как да свържа проводниците към нея и как да направя диполна решетка за да фиксирам посоката на излъчване.
Ето как човек изпада в спор сам срещу себе си!
 - Електронът е затворена система, но приема и излъчва фотони.
Ставаше въпрос за атома не за електрона. Първите твърдотелни лазери работеха точно на този принцип - напомпване на неутрална среда с фотони и последващото излъчване на фотони. През останалото време атома не излъчва докато не приеме...

 - всъщност се увеличава вътрешната магнитна енергия на феромагнетика като цяло
Магнитната енергия на едно тяло е равна на магнитната индукция по напрегнатостта на полето. При процеса "спонтанно само намагнитване" се увеличава магнитната индукция на феромагнетика - какъв е извода в случая, увеличава ли се магнитната енергия или се намалява???

 - магнитът е приемник -
 - Етерната енергия си е част от твоята фантазия -
 - тази енергия трябва да дойде от някъде -
 - електромагнитно излъчване идващо извън самият магнит
Това няма да го коментирам.

На каква енергия, аджеба, е приемник магнита, след като няма такова нещо като етерни енергии, няма и засечено електромагнитно излъчване извън него, което да го "помпи"?
Да такова нещо като "етерна енергия" няма, има само твои спекулации, без доказателства, без свойства, НИЩО. Измисляш си едно "логическо" твърдение и почваш да градиш въздушни кули на негова база. За разлика от електромагнитното излъчване, което си съществува, но за този честотен диапазон засега нямаме техническата възможност да го измерим ОБЕКТИВНО. Най ми е лесно да посоча цитат от Стругацки или да застана с махало над магнита - това ли е сериозният подход според тебе. И после "моята теза е желязна, има неоспорими доказателства".

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #106 -: Декември 11, 2018, 12:24:53 pm »
Цитат
На планетарните и галактически системи им действа енергия, каква е тя не може да се каже и само може да се предполага как една такава енергия организира движението на масите.

Може да се каже, но се казва в Езотеричната/Духовната Наука - с движението на планетите са свързани същества от ангелски йерархии. Без съмнение силата им е огромна. Там също няма "самозадвижване", "самозараждане" и "самокомбиниране"!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #107 -: Декември 11, 2018, 03:10:32 pm »
Може да се каже, но се казва в Езотеричната/Духовната Наука - с движението на планетите са свързани същества от ангелски йерархии. Без съмнение силата им е огромна. Там също няма "самозадвижване", "самозараждане" и "самокомбиниране"!
А ангелските йерархии откъде черпят сила/енергия? :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #108 -: Декември 11, 2018, 03:53:35 pm »
какво държи 2 магнита залепени? Енергия ли е това, което ги държи залепени? Изразходва ли се тази енергия? Приказва се че Вектора и ИванБГ са по-сведущи по въпроса, ма май и те ще потвърдят, че магнитите не се "изтощават" ако стоят залепени един за друг, даже напротив.
Ако не е енергия, тогава какво е? Само сила? Няма сила без енергия! Остави за малко магнитите - ако увесиш тежест на въже, въжето оказва сила, която се противопоставя на гравитацията!
Силата, която държи молекулите слепени е вътрешната енергия на междумолекулните връзки. Тя се изразходва постоянно - следва, че трябва да се набавя отнякъде също постоянно!
За "по-здравите" материали, тази енергия е повече и упражнява по-голяма сила! Когато тежестта е много голяма, гравитационната сила надделява над силата на междумолекулните връзки и въжето се къса - чиста аритметика.
На тази база опитно са изведени стойностите за различните материали "сила на опън" в раздела съпромат от механиката.
Нали не казваш, че за да държиш торба цимент над главата си не изразходваш енергия?
Сега...ако твърдиш, че някъде е възможно да съществува сила без наличието на енергия, която да я предизвика, дай ми един-единствен пример (но първо го обмисли добре) и аз ще се съглася с теб!

Цитат на: juliang
Отново заковаваш някакво твърдение от нищото, и почваш да развиваш теория на такава нестабилна (да не кажа съвсем липсваща) основа.

Разбирам напъните ви да натикате етера в сметките, но моето мнение е че той ще доведе до повече въпроси отколкото решения...
Първо - не е твърдение от нищото, а е неизбежен логически извод! А окончателно доказана теория, не е теория, а се нарича теорема! Теория е теоретичното предполагане на нещо, в следствие на логически взаимовръзки, които са на база наблюдавани явления - факти!
Да, наличието на етер води до много нови въпроси, наистина! Целта на дискусията е изясняване на възможно най-истинните положения при тези взаимодействия, а не личното ни удобство и нагодени "решения"!

Bat_Vanko, както е казал един мъдрец - "Глупави въпроси няма, има глупави отговори".
Да, ставаше въпрос за атома, не за електрона, това е грешка от моя страна...

"През останалото време атома не излъчва докато не приеме..."
- значи не е затворена система, все пак...

Магнитната енергия на едно тяло е равна на магнитната индукция по напрегнатостта на полето. При процеса "спонтанно само намагнитване" се увеличава магнитната индукция на феромагнетика - какъв е извода в случая, увеличава ли се магнитната енергия или се намалява???
Да де, никой не спори, че се увеличава, въпросът е - откъде?


За разлика от електромагнитното излъчване, което си съществува, но за този честотен диапазон засега нямаме техническата възможност да го измерим ОБЕКТИВНО
Ами...покажи някакво необективно измерване, но все-пак измерване? Иначе, това си остава само предположение, нали така.
Моето предположение, което изказвам едва в предходния си пост, също е само предположение:

...конвертор на вид етерна енергия (превръщайки я в механична със строга специфика), по същия начин, по който планетата ни конвертира гравитационната енергия, превръщайки я в гравитация!
Оттам, ползвайки откритията относно електромагнитната индукция, сме усвоили познанието и технологията да получаваме чрез конвертиране на този вид етерна енергия - електрически ток!
Но забележи - това предположение не отрича, че енергията за магнитното поле също идва извън магнита!
Значи...противопоставяш едно предположение на друго предположение и "тропаш с крак", че твоето е единствено вярно? Така дискусия не става!
Дори ако вникнеш в това, което пиша, ще осъзнаеш, че това, което ти наричаш "електромагнитно излъчване", аз го наричам вид етерна енергия (защото то си е точно такова) и понеже тази етерна енергия не е конвертирана от самия магнит преди да се влее в него - тя още не е  "електромагнитно излъчване" и точно поради тази причина не може да се засече, а става такова след "преизлъчването" си от магнита!
Разбираемо е желанието да отъждествим всяка енергия (с видима проява на сили) с някоя друга, която ни е позната, но не винаги това е вярно!


Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #109 -: Декември 11, 2018, 04:28:17 pm »
Ваййй! Много ме ошашавихте! Започнах да се съмнявам че моите постановки, само си въобразявам че работят. Значи, влиза и излиза енергия, и за това магнита стои като настръхнал таралеж! Видиш ли, като го препечем достатъчно спира да бъде таралеж! Изненада! Защо спира да влиза и излиза енергия? После, пак може да го "бъзикнем" малко и пак започва да влиза и излиза енергия! Откакто започнахте да чоплите тази работа, поставих един магнит и един камък един до друг. Абе нито магнита нито камъка, до ден днешен не са свършили никаква работа. Мисля че така ще си остане во веки веков! Обяснете ми това за да мога да си продължа работата по спокойно. Важно е да разбера, това което виждам наистина ли се случва!? :o

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #110 -: Декември 11, 2018, 05:14:26 pm »
Ако не е енергия, тогава какво е? Само сила? Няма сила без енергия! Остави за малко магнитите - ако увесиш тежест на въже, въжето оказва сила, която се противопоставя на гравитацията!
...
Нали не казваш, че за да държиш торба цимент над главата си не изразходваш енергия?
Сега...ако твърдиш, че някъде е възможно да съществува сила без наличието на енергия, която да я предизвика, дай ми един-единствен пример (но първо го обмисли добре) и аз ще се съглася с теб!
Правиш салата от сила и енергия. Но пък даваш добри примери, в които е добре сам да се вгледаш.
Колко енергия консумира въжето което държи една тежест? За колко време ще стигне енергията на едно ф5 мм стоманено въже, на което виси 10 килограмова гира (нека забравим за момент корозията, защото тя няма нищо общо с разискването, или да приемем че въжето е от неръждавейка)?

Така само, като помощен материал:
Цитат на: wikipedia
Енергията (на старогръцки: ἐνέργεια – активност, работа) е скаларна физична величина, която характеризира способността на дадена система да променя състоянието на заобикалящата я среда или да извършва работа.

Което води до доста логичния извод, че можеш да имаш сила (всъщност двоица сили в равновесие) които да се уравновесяват и при това НЕ ИЗВЪРШВАТ РАБОТА. Тоест не е изразходвана енергия. Примера с въжето и тежестта висяща на него е красноречив.


Силата, която държи молекулите слепени е вътрешната енергия на междумолекулните връзки. Тя се изразходва постоянно - следва, че трябва да се набавя отнякъде също постоянно!
Не, не се изразходва, защото не извършва работа. Не знам откъде реши че се изразходва. Следва... следва че не трябва да се набавя.

За "по-здравите" материали, тази енергия е повече и упражнява по-голяма сила! Когато тежестта е много голяма, гравитационната сила надделява над силата на междумолекулните връзки и въжето се къса - чиста аритметика.
За по-здравите материали СИЛАТА е по-голяма, но (да затвърдим наученото) тъй като не извършва работа, не се харчи енергия.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #111 -: Декември 11, 2018, 06:22:23 pm »
Ами...покажи някакво необективно измерване, но все-пак измерване? Иначе, това си остава само предположение, нали така.
atos, каква е разликата между необективно измерване и манипулация на фактите - ами няма такава. И в двата случая не може да се вярва на резултатите. Единствената причина да се търсят необективно или манипулативно получени "факти" е за да се постигне точка в спора и в последствие - лъжливото самочувствие за високи знания. Е аз не съм от тези колеги, които биха изкривили истината така че да пасва на тяхната теза.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #112 -: Декември 11, 2018, 11:35:42 pm »
Юлиане,пишеш пълни глупости!Ако не вярваш можеш да се убедиш сам по много лесен начин.Вземи две пакетчета краве масло от хладилника и ги постави върху някаква повърхност.После върху едното сложи някаква тежест примерно 5кг.Познай кое ще се загрее и деформира първо...Не че силата на тежестта има нещо общо.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #113 -: Декември 12, 2018, 01:23:01 am »
atos, каква е разликата между необективно измерване и манипулация на фактите - ами няма такава. И в двата случая не може да се вярва на резултатите. Единствената причина да се търсят необективно или манипулативно получени "факти" е за да се постигне точка в спора и в последствие - лъжливото самочувствие за високи знания. Е аз не съм от тези колеги, които биха изкривили истината така че да пасва на тяхната теза.
Ами елементарно е - едното е...измерване или поне опит за такова! А такъв опит (колкото и да е необективен), не беше показан!
Манипулиране на фактите означава преиначаване! Къде точно и кои факти са преиначени - конкретен въпрос е това?
Че постоянните магнити имат силово поле? Може би не е така?
Че изразходват енергия, упражнявайки физически сила спрямо други магнити или феромагнетици? И това ли не е така?
Че са способни да индуцират ЕДН в проводник, движещ се в полето им? Това също ли не е вярно?
Кой от тези факти е манипулиран?


А какво значи "получени факти" ? Може изводите да са получени, но не и фактите! Фактите се наблюдават, толкоз!
Ако за теб това е причина, аз не мога да приема подобен мотив за причина! Не би ми хрумнало просто...
А тази твоя "система на точкуване" също ми  е абстрактно понятие! Също ми е странно как може самочувствието на даден индивид да се базира на...знания??? "Знанията" са толкова ефимерно понятие и миналото го доказва!
Да не споменавам разните "знания" на науката, приемани през годините...и тяхната пълна промяна към днешен момент! За мен самочувствието (в интелектуален аспект) се базира единствено на способността за анализ!
Ма...прави са хората, като казват, че всеки съди спрямо собствените си критерии и мотиви...

Правиш салата от сила и енергия. Но пък даваш добри примери, в които е добре сам да се вгледаш.
Колко енергия консумира въжето което държи една тежест? За колко време ще стигне енергията на едно ф5 мм стоманено въже, на което виси 10 килограмова гира (нека забравим за момент корозията, защото тя няма нищо общо с разискването, или да приемем че въжето е от неръждавейка)?

Което води до доста логичния извод, че можеш да имаш сила (всъщност двоица сили в равновесие) които да се уравновесяват и при това НЕ ИЗВЪРШВАТ РАБОТА. Тоест не е изразходвана енергия. Примера с въжето и тежестта висяща на него е красноречив.

Не, не се изразходва, защото не извършва работа. Не знам откъде реши че се изразходва. Следва... следва че не трябва да се набавя.
За по-здравите материали СИЛАТА е по-голяма, но (да затвърдим наученото) тъй като не извършва работа, не се харчи енергия.

Юлиане, с този пост просто утрепа рибата!!!
"Салата от сила и енергия" - явно имаш неясноти тук?
Енергия се харчи винаги, когато се упражнява сила! Без значение дали е извършена работа (в смисъла, в който я формулираш)!
Повтарям - твърдиш ли, че да държиш торба цимент над главата си не ти е нужна енергия?

Според теб, ако два еднакви автомобила си опрат броните един срещу друг и дадат газ, енергия за това няма да им е нужна, щото няма да се преместят? Ще ми извадиш вода от 9 кладенеца, че съединителите им ще поемат натоварването и промените в тях са работата, която търсиш? Че то е същото!
Висенето на товар на въже напряга междумолекулните връзки, те противодействат и за това не е нужна енергия???
Да ходиш да ловиш калинки ти...

Дай да се сборим с теб, като сумо борци, без да се изместваме един-друг, как ти се струва, няма да изхабим енергия, а?

« Последна редакция: Декември 12, 2018, 01:39:59 am от atos »

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #114 -: Декември 12, 2018, 01:58:56 am »
Атос,в този случай пък ти не си прав!Имаш токова рамка в манитно поле повърхнината на която е успоредна на магнитните силови линии.Протичащият ток създава сила на Ампер,която се уравновесява от някаква тежест свързана с рамката.Тъй като няма механично движение този ток ще се преобразува изцяло в джаулова топлина.Но въпреки това ще имаш нещо,което противостои на силата на тежестта...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #115 -: Декември 12, 2018, 05:18:58 am »
Теоретично нищо не ти пречи да посториш такова перпетуум мобиле. На практика не можеш, защото не можеш да постигнеш нито абсолютен вакуум нито нулево триене - неща дето ги има във космоса. Да, и там вакуума не е абсолютно празен, но при тези маси от порядъка на планета и вакуум от порядъка на 1 атом на хиляди кубични метра пространство мисля че триенето може да се пренебрегне.
Не знам защо си мислите че единствените сили които деградират движението на една маса са силите на триене. Да вземем един пример, махало с желязна топка от един кг. ( да кажем ) и дължина на въжето 2 метра ( конкретизирам конструкцията за да няма недоразумение ). Отмествате желязната топка на 60 градуса ъгъл и я пускате. След известно време разбира се тя спира и отново става перпендикулярна на повърхността на земята (по-точно сочейки към гравитационния център на системата Земя-Луна, но сега такава точност може да бъде пренебрегната). Сега какво мислите че спира махалото, триенето на въздуха ли? Че то има влияние, така е, но то не е основното което спира махалото. Отново, същия опит, само че този път, доближаваме отстрани на махалото магнит, така че той леко да влияе върху желязното топче, така топчето минавайки ( люлкайки се ) близо до магнита бива леко улавяно от магнитното поле. При този опит топчето ще спре доста по-бързо ( зависейки от няколко фактори ) отколкото в първия случай. Нали не мислите че топчето се "трие" в магнитното поле. Сега си представете че, вместо желязно топче имате топче от диелектрик, например акрилик, и вместо магнит имате излъчвател на статично електрическо поле. Същия експеримент, и отново топчето ще спре по-бързо отколкото ако няма статичното електрическо поле. Отново виждаме че няма триене а имаме влияние.
Надявам се тези примери, а и много други, ако човек се замисли, дават влияние на силите без да имаме абсолютно никакво триене. Надявам се да можете да си приставете това, понеже ако не можете, дискусията става безсмислена.

Въз онова на какво изведе това заключение? Че и въз основа на него почваш да строиш "логически" изводи. Ами ако не им действа никаква енергия цялата конструкция нататък се срива...
То не е заключение а логически извод на база на основни постулати, както atos правилно отбеляза. Например вие си представете, ако няма енергия, как така имаме постоянно движение на маси в космоса и на атомно ниво, тоест навсякъде около нас, или си мислите че единствените сили които влияят на тези маси е тази на триенето? Както вече видяхме триенето е една, от няколко, и то много локална "спирачка" която влияе върху движеща се маса.

Какво е "околната на атома среда"? С какво е пълна тя, че да има взаимодействие с нея? Отново заковаваш някакво твърдение от нищото, и почваш да развиваш теория на такава нестабилна (да не кажа съвсем липсваща) основа.
С какво е "пълна" атомната сред не мога да кажа, но и по същия начин вие не можете да твърдите че е "пълна" с нищо. Това което със сигурност може да се твърди обаче е че на електрона му влияе електрическото поле което е навсякъде около нас както и магнитното. Защо си мислите че тези полета не влияят върху енергията ( изразена в скорост по маса ) на една заредена частица, или може би някак си електрона докато е в атомната структура е подвластен на външни влияния. Странно тогава как може да говорим за електрически ток.

Разбирам напъните ви да натикате етера в сметките, но моето мнение е че той ще доведе до повече въпроси отколкото решения...
Никъде не съм споменал "етера" ако вие си мислите за него ваше право. Както вече видяхме, не е необходимо да имаме "етерен" флуид които да отнема от енергията на движещите се маси, за това имаме много взаимодействащи се сили. От друга страна, исторически на етера се гледа на енергия, а не като спирачна система, но съм съгласен с вашето становище, че той води до повече въпроси и затова не го споменавам като конструкция, понеже споменаването му, поне за мен, изглежда като модерната част от съвременната физика, където просто добавяме още едно измерение и всички проблеми са решени.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #116 -: Декември 12, 2018, 09:48:49 am »
Повтарям - твърдиш ли, че да държиш торба цимент над главата си не ти е нужна енергия?

Според теб, ако два еднакви автомобила си опрат броните един срещу друг и дадат газ, енергия за това няма да им е нужна, щото няма да се преместят? а?
Да, можеш да измислиш много начини да превръщаш енергията в топлина без да извършваш механична работа. Гумите на автомобила ще се запалят най-накрая. Но това също е извършване на РАБОТА. Паркирай едната кола на наклон на ръчна и над нея сложи втора кола на свободна. Долната кола ще подпира горната, ще има сила която натиска двете коли, но едва ли на някоя от тях бензина ще свърши от това.
Сложи си торбата с цимент на колената докато си седнал и ще можеш да стоиш неограничено време така без да се умориш. Или просто я преметни на рамената си. Доста по-лесно ще ти е, нали? Ще можеш да стоиш минути или дори часове така. Какво се промени - изведнъж се оказа че е необходима много-много по-малко енергия за да се върши на практика същата работа, нали?

... Сега какво мислите че спира махалото, триенето на въздуха ли? Че то има влияние, така е, но то не е основното което спира махалото.
Триенето във въздуха и огъването на въжето (или триенето в лагера където махалото е окачено, зависи от конструкцията) е ЕДИНСТВЕНАТА причина махалото да спре. Не пренебрегвайте силата на триене във въздуха - тя е сериозна пречка. Ако не вярвате на мен питайте някой пилот на самолет или парашутист ... :)

... Отново, същия опит, само че този път, доближаваме отстрани на махалото магнит, така че той леко да влияе върху желязното топче, така топчето минавайки ( люлкайки се ) близо до магнита бива леко улавяно от магнитното поле. При този опит топчето ще спре доста по-бързо ( зависейки от няколко фактори ) отколкото в първия случай. Нали не мислите че топчето се "трие" в магнитното поле. Сега си представете че, вместо желязно топче имате топче от диелектрик, например акрилик, и вместо магнит имате излъчвател на статично електрическо поле. Същия експеримент, и отново топчето ще спре по-бързо отколкото ако няма статичното електрическо поле. Отново виждаме че няма триене а имаме влияние.
Надявам се тези примери, а и много други, ако човек се замисли, дават влияние на силите без да имаме абсолютно никакво триене. Надявам се да можете да си приставете това, понеже ако не можете, дискусията става безсмислена.
Токове на Фуко. Загряване. Ето къде отива енергията.
Сега бих искал да чуя какво според вас представлява "температура" когато става въпрос за един-единствен атом или още по-зле - за един електрон, обикалящ около ядрито на атома. Смятате ли че електрона ще почне да се върти по-бързо около ядрото когато се загрее? Или при температури близки до абсолютната нула електроните спират да се въртят около ядрата?
Как ще се изрази понятието "електрически ток" ако имате един-единствен атом?
Опитах се да обясня някъде, че на микро ниво доста от понятията с които сме свикнали да боравим губят смисъл. "Триене" също е едно от тези понятия - то е неприложимо за атом.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #117 -: Декември 12, 2018, 10:39:55 am »
atos, за тебе спора е самоцел. Той е само заради самият спор, а не за откриване на обективната истина. Няма значение как са получени "фактите" (не махай кавичките когато ме цитираш) дали с махало над магнита или по време на сън, важното е да има върху какво да се спори. Е това вече не е спор а ГОВОРИЛНЯ. За мене обективните данни са тези които са измерени независимо от моето съзнание. Всичко останало е секта а не наука.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #118 -: Декември 12, 2018, 10:58:46 am »
В 1 кг. бензин има 44 Mj енергия. И какво от това? В магнита какво има? По напред дадох пример с камък. Не знаете отговорите нали, или потулвате незнанието?

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #119 -: Декември 12, 2018, 11:31:02 am »
Давайте познания, стига с този философски кеч, който потулва СЕ!
Самата забрана на Урочето за детандерите е потулване на СЕ. Даже тук го потулвате!!!
Има толкова много научна литература, екзотерична литература, фантастика и т.н.. Няма начин някъде там да не откриеш СЕ-то. Ако ли пък не - измисли си го. Както правят много колеги  ;D. Важното е да има за какво да се спори после. А какво ще кажем когато НЕ стане - е все ще намерим причина за оправдание.