Автор Тема: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!  (Прочетена 106429 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #75 -: Декември 10, 2018, 10:06:23 am »
Бат Ванко нямам толкова време да го посветя на изучаването на толкова огромен труд още повече, че само от няколкото твой думи и вече откривам фундаментална грешка.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #76 -: Декември 10, 2018, 10:44:38 am »
Entalpii, тези книги и романи са за тези дето ще направят магнитния мотор за да може да си го купиш.......

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #77 -: Декември 10, 2018, 10:47:33 am »
Радико, спомени какви са тези фундаментални грешки, че да ги дискутираме. Може аз да съм пресъздал нещо неправилно или ти да се ме разбрал погрешно.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #78 -: Декември 10, 2018, 11:13:45 am »
Значи като цяло теорията много ми хареса, със сигурност има рационално в нея. Това за значението на атомните радиуси обаче не издържа критика защото вещество което изобщо не отговаря на критериите при определени условия проявява феромагнитни свойства отричани за него от хипотезата. Това е кислорода, по точно негова екзотична форма, червен кислород.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #79 -: Декември 10, 2018, 11:33:52 am »
Ако го доставяш, купувам!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #80 -: Декември 10, 2018, 12:10:31 pm »
Добре де що не споделиш нещо схема, чертежче, материали какви. Пък да вземем и ние да го направим.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #81 -: Декември 10, 2018, 12:51:48 pm »
Значи всеки атом сам за себе си е затворена система - той не излъчва нищо. Ако приеме някаква енергия веднага я излъчва обикновено като фотон. Но феромагнетиците като атоми са отворена система - те постоянно излъчват магнитно поле. Ако няма някаква енергия която да поддържа това излъчване то бързо би затихнало. Наличието на електромагнитно излъчване с дължина 2,8 Ангстрьома би обяснило постоянното излъчване на магнитно поле. За целта е необходимо атома да е с магнитно некомпенсирана най външна електронна орбитала за да може да излъчва магнитно поле. И радиус равен на 1/4 от дължината на излъчването за да стане той приемник и да може да поддържа продължително време своето поле. И мангана и кислорода са парамагнетици. Щом при единият е възможно при определени условия да промени своята орбитала и да стане феромагнетик, то това би следвало да важи и за другият. Как може да се постигне това и дали изобщо е възможно за всички парамагнетици е друг въпрос.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #82 -: Декември 10, 2018, 01:13:55 pm »
Да бе бъди сигурен, че ти си мишена номер едно честно казано на твое място аз не бих писал тук без изключителни мерки за сигурност. Тук проследяват и по аипи адрес и по маг и по какво ли не. Абе по добре бягай далеко докато още можеш.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #83 -: Декември 10, 2018, 01:43:10 pm »
Мен ако питате, тук потушавате малкото свободна енергия с груб език! ;D

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #84 -: Декември 10, 2018, 02:21:08 pm »
Entalpii твърде много фантастика гледаш. И печките на дърва ползват СЕ особено ако живееш до гората.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #85 -: Декември 10, 2018, 03:02:12 pm »
atos, чистото желязо е добър проводник на тока, докато повечето феромагнити са си изолатори. Те се произвеждат посредством пресоване на фин прах на разни окиси. Дори в пунктовете за вторични суровини го знаят това и ако им отнесеш феромагнити за издаване ще ти кажат това е скала, керамика не ни трябва.
Краси, това никой никога не го е оспорвал! Обаче феромагнетици и ферити са съвсем различни неща! Ако не ми се доверяваш - консултирай се с dmitarp (смея да твърдя, че неговите познания относно металните сплави са на високо ниво). Да ги спрягаш като едно и също понятие е все едно да кажеш, че волска (кола) и автомобил (кола) са тъждествени понятия!

Но не можах да я намеря в клипче като за 7 клас, колкото за твоето умствено ниво.
Хм, май нещо някъде не спира да те сърби? Продължаваш да правиш класификации и да категоризираш - кой на какво умствено ниво е, кое е фантазия, кое-не, кое на кого е проблем и т.н.
Аз никога не съм си позволявал подобни волности спрямо никой член на форума!
Съвсем приятелски засега те съветвам - престани да го правиш!

Ти не разбираш, че не си критерий за оценяване на това кой колко е умен, нито си последна инстанция, нито някой те е оторизирал да си оценително жури!
Ясно е, че се мислиш за най-умния тук, но това просто не е така! Примири се с подобен факт, преглътни го и да продължим евентуално някакво разискване!

Зададох прост въпрос:
Аз не знам, може ли пояснение? Не говоря за начина на превръщане в магнит, а за това, как точно поражда полето, след като вече е станал магнит! Какъв е механизмът?
Конкретен отговор не последва!
Зададох и уточняващ въпрос:
Щом магнитът е приемник, кажи на каква енергия е приемник?

И точно това излъчване прави постоянните магнити отворена система която постоянно получава енергия отвън.
Питах също - къде е това "отвън"?
Ето "отговора":

казал съм го:

В този случай може да се представи обоснованото предположение за съществуването на електромагнитно излъчване с дължина на вълната равна на 1/4 от диаметъра на електронната орбитала на феромагнетиците (1/2 от радиуса). Като това електромагнитно излъчване служи и за поддържане на магнитното поле стабилно във времето. казал съм го:ЕЛЕКТРОМАГНИТНО ИЗЛЪЧВАНЕ
И сега - кое е отвън? Къде е това "отвън"? Откъде идва подобно предполагаемо излъчване? Откъде черпи енергия полето на един постоянен магнит?
И пак повтарям:
Цитат на: atos
...не търся обяснения от типа  "Туй Фърчи, щот е птица"...
Предполагането на наличие на нещо и как действа, не е обяснение за това, как това нещо се създава и откъде идва!

Но феромагнетиците като атоми са отворена система - те постоянно излъчват магнитно поле. Ако няма някаква енергия която да поддържа това излъчване то бързо би затихнало. Наличието на електромагнитно излъчване с дължина 2,8 Ангстрьома би обяснило постоянното излъчване на магнитно поле.
Ето това в черното ме интересува - каква е тази енергия и откъде идва? Както и това "наличие на електромагнитно излъчване" - кой го излъчва, то откъде идва?
Надявам се, че след толкова пояснения вече, не е останал човек в тоя форум, който наистина не разбира същността на зададения въпрос?

А тоталната смесица на понятия като "граница на Релей", "стена на Блох" и "точка на Кюри", ще се въздържа да обсъждам сега!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #86 -: Декември 10, 2018, 04:03:16 pm »
 Тези снимки ако ги публикуваш още веднъж ще ти е за пръв път, демек ще превъртиш брояча.
Атос върти ми се вече в главата един въпрос:
Е ли възможно профила на някои потребители да бъде така настроен,че да могат да пишат само в един раздел, примерно и за предпочитане кофата?

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #87 -: Декември 10, 2018, 05:50:55 pm »
Значи всеки атом сам за себе си е затворена система - той не излъчва нищо. Ако приеме някаква енергия веднага я излъчва обикновено като фотон. Но феромагнетиците като атоми са отворена система - те постоянно излъчват магнитно поле.

Е няма как атомът да е затворена система, точно че приема и излъчва енергия под формата на фотони го прави незатворена система. Явно основни неща не са ти ясни, грешиш също че магнитното поле се излъчвало, то не е радиация за да се излъчва.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #88 -: Декември 10, 2018, 05:59:34 pm »
То, че не е радиация не е ама какво е?

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #89 -: Декември 10, 2018, 06:25:22 pm »
Хм, май нещо някъде не спира да те сърби? Продължаваш да правиш класификации и да категоризираш - кой на какво умствено ниво е, кое е фантазия, кое-не, кое на кого е проблем и т.н.
Аз никога не съм си позволявал подобни волности спрямо никой член на форума!
Съвсем приятелски засега те съветвам - престани да го правиш!

Ти не разбираш, че не си критерий за оценяване на това кой колко е умен, нито си последна инстанция, нито някой те е оторизирал да си оценително жури!
Ясно е, че се мислиш за най-умния тук, но това просто не е така! Примири се с подобен факт, преглътни го и да продължим евентуално някакво разискване!
atos, имаш някои много точни и логични изказвания и аз не мога да разбера ти наистина ли не можеш да разбереш нещо или просто се заяждаш за да изнервиш събеседника. Когато нямаш доводи ти се стремиш да задаваш един и същи въпрос по няколко пъти  без да прочетеш отговорите и така в своето съзнание печелиш служебна точка. "Виждате ли моите доводи са железни и никой не иска да спори с мене." Така стана в темата за етера, така ще стане и с тази... В рамките на два дни за трети път ти казвам - магнитното поле се поддържа от електромагнитно излъчване идващо извън самият магнит. От къде точно - не знам и не искам да спекулирам с художествени четива или с махало над магнита. Щом за твоята гордост е толкова важно винаги ти да си прав дори с цената на отказали се събеседници - печелиш служебна точка. Аз се отказвам да споря с тебе и в тази тема...