Автор Тема: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!  (Прочетена 106244 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #60 -: Декември 09, 2018, 06:28:55 pm »
Не разумея защо Bat_Vanko намеси това име!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #61 -: Декември 09, 2018, 06:58:47 pm »
Винаги съм казвал, че youtube културата дава обща информация колкото за телевизионна игра (средното ниво  :D). Създава празноглава самоувереност в познания и възможности. Но за съжаление закърнява най-важното свойство на човешкият мозък - да мисли. Защо да се напъваш след като всичко ти е сдъвкано, премислено и преразказано като за 7 клас.
Не съм твърдял никъде в моите постове че ЗЗЕ се нарушавало, магнитното поле в постояните магнити се подържа от електрони със еднакви спинови ориентации н най външният електронен слой, а тази граница на Релей е границата където граничат северният и южният полюс на един постоянен магнит . Така че не ме чети като дявола евангелието.
Технократ, магнитното поле се създава от тези електрони, а се поддържа неговата стабилност във времето от съвсем други фактори. А границата между северният и южният полюс се нарича стена на Блох. За границата на Релей съм споменал мааалко по нагоре, но все още не съм го пуснал на клип. И поддържането на магнитното поле и границата на Релей спадат към онзи 1% специализирана литература, която със сигурност няма да намериш в youtube.
Аз не знам, може ли пояснение? Не говоря за начина на превръщане в магнит, а за това, как точно поражда полето, след като вече е станал магнит! Какъв е механизмът?
atos, известен и доказан факт е, че протичането на електрони по един проводник поражда магнитно поле. Когато този проводник е само една витка той има едно поле, но колкото повече витки се добавят, толкова повече се увеличава полето. Сега си представи, че този проводник има радиус равен на орбиталата на най външните електрони и по него се движи само един електрон. Когато добавиш и другите съседни електрони картинката става пълна. За това спомага и свойството "спонтанно самонамагнитване". Ще попиташ "има и други материали които също са с некомпенсиран магнитен момент а не са феромагнетици"? Много важен е и радиуса на тази електронна орбитала. При всички феромагнетици тя е почти еднаква. Като доказателство може да се посочи MnО2 - основна съставка на феритите. При него и мангана и кислорода не са феромагнетици, но при окисляването се изтегля най външният електронен слой на мангана и така той влиза в изискването за радиус на електронната орбитала за феромагнетик. В този случай може да се представи обоснованото предположение за съществуването на електромагнитно излъчване с дължина на вълната равна на 1/4 от диаметъра на електронната орбитала на феромагнетиците (1/2 от радиуса). Като това електромагнитно излъчване служи и за поддържане на магнитното поле стабилно във времето. И точно това излъчване прави постоянните магнити отворена система която постоянно получава енергия отвън. Между другото и опитите с МЕГ са в потвърждение на това предположение.
П.п. Бат Мишо граница на Релей е границата на необратимо размагнитване на постоянният магнит, еквивалент на граница на провлачане при металите...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #62 -: Декември 09, 2018, 08:11:42 pm »
Не съм сигурен че си прав с това "необратимо"!  Колкото до Блох, технократ показа незнание в магнетизма.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #63 -: Декември 09, 2018, 08:30:02 pm »
 Бат Ванко, може ли едно пояснение. Защо кислорода не е   феромагнетик? Защото орбиталата е по малка или защото е по голяма.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #64 -: Декември 09, 2018, 08:33:42 pm »
Остави проводниците сега, както и електричеството...говорим за постоянни магнити и същността на магнитното им поле!
Как се създава?
И не търся обяснения от типа  "Туй Фърчи, щот е птица"...

"и така той влиза в изискването за радиус "
- на магнитите не им пука за нашите изисквания...

"И точно това излъчване прави постоянните магнити отворена система която постоянно получава енергия отвън."
Обясни го с думи прости, къде е това "отвън"? Преди време бях споделил идеята, че постоянният магнит е кондензатор на етерна енергия, това ли е според теб?

Дай да намагнетизираме тогава някаква бронзова сплав?

" MnО2 - основна съставка на феритите" - да кажеш на леяр и термист, че мангановият двуокис е основна съставка на феритите е...все едно да кажеш на хлебар, че основната съставка в хляба е...солта, а не брашното!
Такава изцепка скоро не бях виждал!
Самият корен на думата - "феро", показва наличието на елемента Fe -желязо и това ще се сети всеки, дори и лаик, който няма грам идея от нещата! Феритът е най-често срещаната форма на относително "чисто" желязо в природата, което е в минимална доза смесено с въглерод.

П.П.аз пък, наивникът си мислех, че размагнитването е над точката на Кюри...колко ли още неща мога да науча от корифеите тук...ама карай...като не съм си доучил на времето - кой ми е виновен ;D


Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #65 -: Декември 09, 2018, 09:21:00 pm »

"и така той влиза в изискването за радиус "
- на магнитите не им пука за нашите изисквания...
atos, хората са изследвали реални феромагнитни сплави и са извели опитно необходимите условия за да има една такава сплав магнитни свойства. И това не на принципа "стоя и мисля...". А защо са ги нарекли "феро" при положение че в някои няма и грам желязо - предполагам че заради тяхната функция. Прибавил съм една книга за феритите в която се вижда, че необходимият радиус е 0.7А (Ангстрьома).
"И точно това излъчване прави постоянните магнити отворена система която постоянно получава енергия отвън."
Обясни го с думи прости, къде е това "отвън"? Преди време бях споделил идеята, че постоянният магнит е кондензатор на етерна енергия, това ли е според теб?
Не е кондензатор, приемник (дипол) е. Това следва от необходимостта да бъде спазен правилният размер на дипола. Етерната енергия си е част от твоята фантазия.
П.П.аз пък, наивникът си мислех, че размагнитването е над точката на Кюри...колко ли още неща мога да науча от корифеите тук...ама карай...като не съм си доучил на времето - кой ми е виновен ;D
Не са ти проблема корифеите, а това че се опитваш да мислиш.
П.п. за съжаление файла за феритите е твърде голям и прилагам този ...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #66 -: Декември 09, 2018, 09:28:20 pm »
Това 07А какво е 700 пикометра ли е.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #67 -: Декември 09, 2018, 09:33:31 pm »
Не Радико, 0.7 Ангстрьома е 70 pm (пикометра)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #68 -: Декември 09, 2018, 09:45:52 pm »
Защо тогава и желязо и никел и манган ги дават с доста по големи радиуси.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #69 -: Декември 09, 2018, 10:09:17 pm »
На този линк е книгата която първоначално исках да постна: https://drive.google.com/file/d/1-QQZzzdS7y7FZWCNzkZ436NJ4Ig99Vcb/view?usp=sharing
Там са дадени атомните радиуси за различните материали използвани за направата на ферити в зависимост от валентно им състояние. В някоя от другите книги за феромагнетици бях срещнал изведени необходимите условия за да бъде един материал феромагнетик, но в момента не мога да я намеря. Ако някой се интересува мога да дам линк към всички.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #70 -: Декември 09, 2018, 10:13:30 pm »
Защото пикометъра за желязо е с различна разделителна способност от пикометъра за никел, той от своя страна е със съвсем различна скала от метъра на мангана. От това следва, че измервайки радиусите много е важно в какви ръце е попаднал ….метъра. Затова и такива уреди засега не са попадали в ръцете на инфантилни егрегори.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #71 -: Декември 10, 2018, 12:58:31 am »
Не е кондензатор, приемник (дипол) е. Това следва от необходимостта да бъде спазен правилният размер на дипола. Етерната енергия си е част от твоята фантазия. Не са ти проблема корифеите, а това че се опитваш да мислиш.
П.п. за съжаление файла за феритите е твърде голям и прилагам този ...

Да бе...голям е - цяло едно изречение е, как да го събереш във файл:

Феритът е най-често срещаната форма на относително "чисто" желязо в природата, което е в минимална доза смесено с въглерод.


Хм, това, че се опитваш да замазваш глупостите, които пишеш чрез нападки и разводняване изобщо, ама изобщо не ти прави чест! Ако имаш и най-беглата идея какво е доблест, де!
Ако моят проблем (но само според теб) е, че мисля, то твоят, според мен е, че изобщо не мислиш! Просто като папагал кълвеш оттук-оттам и повтаряш "хората са изследвали...как са извели опитно ..." без да разбираш абсолютно нищо!
Грам лична мисъл няма у теб!

Щом магнитът е приемник, кажи на каква енергия е приемник? Понеже етерната енергия е фантазия, осветли ни един магнит каква енергия приема - магическа ли?
Или това го няма в назубрените материали (или в гугъл)?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #72 -: Декември 10, 2018, 05:55:04 am »
atos, чистото желязо е добър проводник на тока, докато повечето феромагнити са си изолатори. Те се произвеждат посредством пресоване на фин прах на разни окиси. Дори в пунктовете за вторични суровини го знаят това и ако им отнесеш феромагнити за издаване ще ти кажат това е скала, керамика не ни трябва.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #73 -: Декември 10, 2018, 09:53:19 am »
Ами когато един овчар говори а 300 овце блеят кой ще разбере какво приказва овчаря.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Магнитен мотор.-фрии Енерджи!
« Отговор #74 -: Декември 10, 2018, 09:54:53 am »
Да бе...голям е - цяло едно изречение е, как да го събереш във файл:
atos дал съм линк към книгата, но те разбирам защо не искаш да я изтеглиш. Над 500 страници е на високо академично ниво, иска се не само четене а и осмиляне. Но не можах да я намеря в клипче като за 7 клас, колкото за твоето умствено ниво.
Щом магнитът е приемник, кажи на каква енергия е приемник? Понеже етерната енергия е фантазия, осветли ни един магнит каква енергия приема - магическа ли?
Или това го няма в назубрените материали (или в гугъл)?
казал съм го:
В този случай може да се представи обоснованото предположение за съществуването на електромагнитно излъчване с дължина на вълната равна на 1/4 от диаметъра на електронната орбитала на феромагнетиците (1/2 от радиуса). Като това електромагнитно излъчване служи и за поддържане на магнитното поле стабилно във времето.
ЕЛЕКТРОМАГНИТНО ИЗЛЪЧВАНЕ Проблема е в Дисковото Записващо Устройство. Когато капацитета е малък записва новата информация върху старата без да се даде възможност за осмислянето й.