Автор Тема: Уред за домашно топло и студено пушене на месо  (Прочетена 45844 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #15 -: Май 29, 2018, 07:50:31 pm »
Цитат
Боб от тенджера под налягане става перфектен! Това са физични процеси. Нарича се ТЕХНОЛОГИЯ! Ако си на голяма надморска височина и нямаш тенджера под налягане - ще ядеш боб...ама друг път!
Що си включваш електрическата скара, ами не кладеш огън и да църкаш мръвки на мангала? Ползваш електрическа фурна, вместо да си иззидаш една глинена пещ?
Ами ял съм го и друг път и още по друг път не знам колко точно пъти. Колкото е по голяма височината толкова по вкусен става. На хижа Вихрен е най вкусен. И понеже е по важно какво е месото а не с какво го опушваш то наличието на течен пушк на пазара обезсмисля тази тема. какви високи напрежения какви глупости мажеш с кафникавата подправка и си готов.  Другото е игра на готвачи за малки деца, това в ената крайност твоята. В моята и на Юлиян крайност, спазваш достатъчно стриктно всички класически подробности в технологията и променяш много внимателно много малко неща.
Факта, че дори и марковите уискита са ментета не означава, че си прав а значи само, че вече живеем във свят менте.

Неактивен mirkata

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 35
  • Пол: Мъж
  • Невинен
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #16 -: Юни 02, 2018, 11:59:52 am »
Виждам, че някои мнения се отклоняват от темата.  Сравняват се пушенето на месо със сваряване на боб, направа на кашкавал, пушено сирене, вино, уиски и други.
Технологията на пушене на месо е съвсем друга. Просто няма место за сравнение.
Колкото до подробно ( така е представена ) засегнатата  тема в направисам, виждам, че е замряла от  близо 2 години. В тази тема все още се ползват така наречените стари методи за опушване. Резултата за неспециалистите е почти същия, но последствията от употребата на нездравословната храна все някога ще се появят, за съжаление.
За мен този процес на пушене на месо най подробно е засегнат в руските сайтове и в техните клипове в www.youtube.com.
Не искам никого да убеждавам, нито да влизам в спор за технологията. Единствено предлагам да се задълбочите в напредналата технология за опушване на месо, риба и даже някои плодове. Не зле и да се попитат и технолози от подобни фирми.
Накрая пак искам да подчертая : не съм специалист по тази технология, просто съм повярвал на по напредналите в тази насока руснаци.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #17 -: Юни 02, 2018, 06:51:47 pm »
А сега де Сравняването на технологията на опушване на един продукт с технологията на опушване на друг продукт нямала място за сравнение ??????????
Не е ли КЛЮЧОВАТА дума ОПУШВАНЕ включена във всички тези продукти:
 Оушено месо
 Опушено сирене
 Опушен ечемик "уиски"
Бих искал да те попитам защо в същност избра точно този форум за такава тема. Не забеляза ли, че тук разискваме основно малко по друга материя. Ако търсиш съвет за нещо по устройството което те кефи да си правиш добре, но от това което пишеш оставам с впечатлението, че смяташ, че нямаш нужда от съвети и всичко ти е напълно ясно. Казваш темата в "Направи си сам" била замряла. Не е ли това добър повод да я посъживиш. Тук може да пишеш и ПИТАШ за по революционни методи като опушване с Браунгаз или още по революционното "Оргонно опушване"  Последното не е шега. Използвам думата оргонно защото няма никакво обяснение за процеса случващ се при приготвянето на оригиналното "Филе Елена" Процеса е възможен единствено в българският град Елена и околностите му. Предполагам, че Кадуцеус може да хвърли някаква мъждива светлина по въпроса по който " по напредналите" на които вярваш могат само да гледат със зяпнала уста и да цъкат с език.
Цитат
Резултата за неспециалистите е почти същия, но последствията от употребата на нездравословната храна все някога ще се появят, за съжаление.
Да тук си напълно прав, но все пак да ти обърна внимание на факта, че това никога не се е отразило на здравето на дядо ми а и на прадядо ми и така нататък. От което си правя извода, че по скоро има шанс да се отрази на твоето здраве благодарение на технологията на отворените, пардон напредналите руснаци.

Неактивен mirkata

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 35
  • Пол: Мъж
  • Невинен
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #18 -: Юни 02, 2018, 07:12:44 pm »
....
Бих искал да те попитам защо в същност избра точно този форум за такава тема. Не забеляза ли, че тук разискваме основно малко по друга материя. Ако търсиш съвет за нещо по устройството което те кефи да си правиш добре, но от това което пишеш оставам с впечатлението, че смяташ, че нямаш нужда от съвети и всичко ти е напълно ясно......
Давам отговор на запитването на Радико.
Темата я пуснах, защото видях, че от този процес се интересуват hyparh и Михаил Кузмов. Вероятно съм си въобразил, че това ще бъде интересно и за други в този форум, сори, сгрешил съм.

Занапред ще се съобразявам с изискванията на този форум.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #19 -: Юни 03, 2018, 12:25:01 am »
Мдаа! очевидно не вникването в съдържанието, води до погрешни изводи! Не прочетох някой да е написал, аз съм сушил месо многократно в домашна обстановка.  Обаче коментари разни, бол!
Сега пиша, аз съм сушил месо (сновно свинско бонфиле) многократно. Дори описах опита си на приятеля швед, преди няколко години. Човека беше възхитен от резултата, както и цялата му фамилия, похапвайки си вече няколко години.
За съжаление "моята" технология е нестабилна, и силно зависима от времето (метеорологичното). Просто това става само зимата, при достатъчно продължително сухо време и температури ок. нулата или по ниски. Останалото е в подготовката и чакане ок.2 седмици. Например при мъгливо време резултата не е добър. При не улучване на момента от сезона, например топло време, може да се стигне и до разваляне на месото. Разбира се има райони в България, където резултата винаги може да бъде добър. Аз съм в Пловдив, така че сещайте се!
Това е причината да се заинтересувам от "пушека". Четейки стигнах до нЕкои изводи.
1/ има пушек и пушек 2/ пушека има консервиращи свойства 3/ студеният пушек е необходимият за целта 4/ при усвояване на технологията успеха е 100% за разлика от "моята" 5/ високото напрежение ускорява процеса, но не е задължително в технологията.
На края ще кажа, след като съм правил и ял не веднъж и дваж, селфмейд кайзеровано бонфиле, не ми препоръчвай драги Радико, ментето течен пушек. Пиши си там за етера, макар че като чета, все още си нямате хал хабер, какво е това етер. Иначе проблема си е твой, какво си хапваш! А тук, повече хора ще се научат, как да си хапват здравословно!!!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #20 -: Юни 03, 2018, 01:35:39 am »
Мишо, тази твоя технология я прилага един мой познат, но просто ползва...хладилник :D
Нацелил е човекът точния режим и винаги му се получава!
А и приготвянето на домашно сушено филе няма общо с опушването, за което става дума.
Опушването просто "запечатва" повърхностния слой и придава специфичен вкус, това е.
Радико, филе "Елена" става в град Елена (и околията) най-добре, заради бактерия със строго локален ареал, както киселото мляко (истинското) става най-добро в България!
Същото с голяма сила важи и за "Еленския бут" - цял свински бут, леко осолен, просто се окача на кука да виси известно време и сам си става, какъвто трябва да е!


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #21 -: Юни 03, 2018, 08:21:10 am »
Цитат
не ми препоръчвай драги Радико, ментето течен пушек.
И къде точно съм го препоръчал. Оставам с впечатлението, че си прочел нещата или диагонално или презредово поради което стигаш до такова заключение. Ако си пропуснал този ред ето го пак:
Цитат
В моята и на Юлиян крайност, спазваш достатъчно стриктно всички класически подробности в технологията и променяш много внимателно много малко неща.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #22 -: Юни 03, 2018, 08:46:04 am »
За да не бъда отново криворазбран ще пиша вече в стил Twiter
 Пушек от слама.
 Пушк от тютюн.
 Пушек от матихуана.
 Дали има разлика?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #23 -: Юни 03, 2018, 05:20:03 pm »
atose, точно, ако името 'филе елена' произлиза от еленският балкан, убеден съм че там технологията без пушек, на 100% ще бъде успешна през зимата. При мен, само веднъж имаше провал при сушене в хладилна витрина. Както знаеш, витрините имат вентилатор за вътрешно въртене на въздуха. Т.е. има 'вятър'. Очевидно нещо обърках, най вероятно не намалих температурата.
Относно запечатването мисля си в грешка. Става въпрос за дълбочинно убиване на плесенни бактерии и др. гадини които развалят месото. Пушека е нещо като естествен консервант. Забележете че руснаците го прекарват през воден бъблър. Известна е универсалната способност на водата да разтваря мн. вещества. Вероятно разтваря и вредните в пушека.
Цялата тая галимация с обработките с високо напрежение се обезсмисля поради наличито на течен пушек. Радико, това беше твой коментар от отговор #8. Според мен, състава на течният пушек са изкуствени консерванти и миризми. Ако ще мажа с това нещо, по добре да си купя от магазина, резултата е гарантиран, поне 5-6 Ета.
Не си криворазбран по отношение на пушека. Просто ако прибавиш и пушек от автомобилни гуми, ще станеш ясен и за тъпаците.
Така твърдят някъде по форуми, но не уточняват, кой пушек? За съжаление и аз не мога да уточня! Със сигурност съм убеден че няма да стне с градски смог.
Не съм се начел достатъчно. Има информация и на други езици. Като докопам нещо ще докладвам!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #24 -: Юни 03, 2018, 06:00:45 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=ckKg5v71UF4
Под звуците на лека келтска музика, погледайте как човека си опушва риба.
https://www.youtube.com/watch?v=2sNrqgIiqrE
https://www.youtube.com/watch?v=3MIMdbTeocM
Тук уреда змия за производство на пушек.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #25 -: Юни 03, 2018, 06:02:40 pm »
Прекарването на пушека през вода "наргиле" ще го пречисти от някои вещества както вредни така и полезни и в крайна сметка ще останат само тези отбелязани със Етата.
Резултата ще е напълно идентичен с този от течния пушек, особенно ако се използва и електрическо ускорение на процеса. Та все е тая какъв модернизиран метод ще използваш резултата е идентичен. Различен резултат ще има само при използване на класическата технология. Мисля, че при внимателно модернизиране би могло да се намали трудоемкостта на процеса, не и по описаните по горе напъни за копиране на индустриалните методи.
Преди много време когато баща ми беше жив и гледаше прасе съм носил месо за опушване в института по месопреработване после при един такъв ентусиаст в близко до квартала село, после съм се пробвал и аз. Комай от няколкото варианта най ми харесваше резултата със орехови листа.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #26 -: Юни 03, 2018, 06:30:39 pm »
Мишо, може и да си прав, консервиращ ефект има в дълбочина, но има и повърхностно запечатване. Месото има свойството да си придава обработката във вътрешността.
Например, когато някой ловец отстреля дропла, задължително се заравя в земята да престои поне 4 дена и след това се готви. Различните народи имат различни рецепти за различни меса, не откриваме топлата вода.
Ескимосите обработват при студ, африканците - при жега...и т.н.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #27 -: Юни 03, 2018, 06:35:11 pm »
Ето този реферат ми вдъхна достатъчно доверие.
http://www.referati.org/fizikohimichni-osnovi-na-obrazuvane-i-systav-na-dima/37196/ref
Изчетете го, за да не се окаже че ядем първо колците, после доматите.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #28 -: Юни 03, 2018, 06:55:59 pm »
Отворих го и го прочетох не е целия после го изтеглих и го прочетох пак пак свършва в нищото.
А и това е реферат явно предназначен за изпит в някои ВУЗ. Нищо съществено или различно не се казва. Писано е само за дървени стърготини защото само те са удобни за индустриално приложение
Абе като във вица:
 -Защо береш тези гъби те не стават за ядене.
 -Ми те са за продаване а не за ядене.

Когато човек прави нещо за себе си има възможност да използва и други растения за опушването и да се получат напълно различни ефекти, примерно с използване на мащерка, смрадлика та дори и джоджан. Нещата се берат предврително лятото, демек сега. Изсушават се внимателно преви се една огромна цигара, или няколко и като дойде времето се пристъпва към процеса.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Уред за домашно топло и студено пушене на месо
« Отговор #29 -: Юни 03, 2018, 07:00:07 pm »
Ами...ето ти поле за новаторство?
Правиш една огромна цигара от марихуана, опушваш и...имаш "весело месо" :D