Автор Тема: 10 киловата ядрен реактор.  (Прочетена 13355 пъти)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: 10 киловата ядрен реактор.
« Отговор #15 -: Май 08, 2018, 09:11:17 pm »
Преди година и половина попаднах на продажба на две радиоизотопни батерии.
http://lifeglobe.net/blogs/details?id=510
Нямаше как да ги вкараме в България.
Заради законите ни.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: 10 киловата ядрен реактор.
« Отговор #16 -: Май 08, 2018, 09:53:05 pm »
А за реактора на Роси ... явно не е това, за което го представят. Ако тия "изобретения" работеха ... щяхме да имаме избор от Роси, Кеше, тесла трафове, фенерчета на Акула, електрети и какво ли още не. Да не говорим за нещата на Кадуцея, магнитите на Вектор-а и топузите на бай Теню :)
Аааа...дай да се разберем сега - за топузите или добро, или нищо!

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: 10 киловата ядрен реактор.
« Отговор #17 -: Май 08, 2018, 10:14:07 pm »
Юлиане, според теб Стефан Маринов сам се е хвърлил от прозореца, нали ?
Предполагам знаеш, че в САЩ има специален закон, който може да блокира и засекрети всяко откритие или патент под предлог "национална сигурност", от там нататък си прави изводите сам, но гледай да не са повърхностни.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: 10 киловата ядрен реактор.
« Отговор #18 -: Май 08, 2018, 10:41:38 pm »
Предполагам знаеш, че в САЩ има специален закон, който може да блокира и засекрети всяко откритие или патент под предлог "национална сигурност", от там нататък си прави изводите сам, но гледай да не са повърхностни.
Напълно нормално е. Преди 30 години бяхме в един списък, който ни забраняваше да внасяме процесори и изобщо всякакви елементи за изчислителна техника. Дори и сега не можеш да се добереш до състава на покритието на стелт самолетите. Това е патентовано, но патентите не са със свободен достъп.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: 10 киловата ядрен реактор.
« Отговор #19 -: Май 08, 2018, 11:31:28 pm »
Да, напълно нормално е. Но абсолютно всяко откритие може да влезе в графата за "опастност за националната сигурност", щото видите ли, китайците ще го произведат веднага... и какви са изводите ?
Че въпросът опира до възпиране на развитието.
Кеше казва, че една напредничава технология в ръцете на всички, а не на избрани, ще обезмисли войната.

Ето затова ще правят примитивни устройства като този реактор, дори и за космоса.

"Последните космически технологии" са горене на фосилни горива - почти същото, което са правили китайците преди 3000 години... Реално не сме мръднали от времената на динозаврите.
Съвсем правилно си го отбелязал, но причините според мен са точно определени и различни от твоите изводи.
« Последна редакция: Май 08, 2018, 11:55:27 pm от tobo1 »

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: 10 киловата ядрен реактор.
« Отговор #20 -: Май 09, 2018, 09:16:02 am »
"Последните космически технологии" са горене на фосилни горива - почти същото, което са правили китайците преди 3000 години... Реално не сме мръднали от времената на динозаврите.

А за реактора на Роси ... явно не е това, за което го представят. Ако тия "изобретения" работеха ... щяхме да имаме избор от Роси, Кеше, тесла трафове, фенерчета на Акула, електрети и какво ли още не. Да не говорим за нещата на Кадуцея, магнитите на Вектор-а и топузите на бай Теню :)
  juliang Топузите не работят в космоса наистина и с теглото им ще има проблем, но тук на земята работят перфектно от векове, но ти си капацитет и не вярваш дори и на очите си....За горенето на фосилни горива си прав и аз винаги съм твърдял, че не е най умното решение да правиш пара и после ток. А по темата, който дава парите, той свири на свирката....

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: 10 киловата ядрен реактор.
« Отговор #21 -: Май 09, 2018, 09:26:39 am »
Освен с топузите на бай Теню, с нещата на "кадуцея" също не е добре да се е.авате, щото утре може да допрете до тях за да живеете още някоя и друга годинка  :)
Незнанието по принцип не е порок, но нарочни бъзици са друга бира. Само отбелязвам.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: 10 киловата ядрен реактор.
« Отговор #22 -: Май 09, 2018, 08:44:39 pm »
Да, напълно нормално е. Но абсолютно всяко откритие може да влезе в графата за "опастност за националната сигурност", щото видите ли, китайците ще го произведат веднага... и какви са изводите ?
Изводите са че не познавате американската съдебна система.
М/у другото не е лошо да погледнете филма "Вестник на властта" - излезнал е вече в нета. Ще ви стане ясно как точно функционира едно по-развито общество, към което се стремим.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: 10 киловата ядрен реактор.
« Отговор #23 -: Май 09, 2018, 08:51:56 pm »
Юлияне ти не разбра ли, че някой от съфорумниците ни смятат за по развито единствено онова общество описано от Гогол в "Мъртви души"

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: 10 киловата ядрен реактор.
« Отговор #24 -: Май 09, 2018, 09:24:09 pm »
Не съм в състояние да споря колко напредничава и справедлива е американската съдебна система, не я познавам. Само ми е чудно защо всички, които са получили повиквателна от тази система оревават света, ангажират една седмица вестници, правителство и общество, а не идат там и да се оставят в ръцете и, сигурен съм, че ако са невинни, както твърдят, една справедлива и съвършена съдебна система би ги оправдала, вместо да рискуват никога да не напускат България, защото ако не тук все някъде ще ги изпратят при нея.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: 10 киловата ядрен реактор.
« Отговор #25 -: Май 09, 2018, 09:35:27 pm »
Цитат
една справедлива и съвършена
Е те това ти е гршката димитре. Такова словосъчетание има само в един странен роман наречен "Утопия"
В реалността има повече или по малко несправедливи.
Когато сравняваш двама души и обвиниш при това единият, че лъже това не е доказателство, че другия казва цялата истина. Той може да лъже повече или да лъже по малко а може и еднакво с първият да лъже.
Във реалността просто избираме от двете или повече на брой злини най малката. Е някой са на принципа "Ако ще е да е" и избират най голямата злина особенно ако ще е на чужд гръб.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: 10 киловата ядрен реактор.
« Отговор #26 -: Май 09, 2018, 09:37:12 pm »
 Темата е за 10kw ядрен генератор.
А не за Американската съдебна система.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: 10 киловата ядрен реактор.
« Отговор #27 -: Май 09, 2018, 09:44:59 pm »
Темата е за 10kw ядрен генератор.
А не за Американската съдебна система.
Ми така е. отворих темата с идеята: "блким извлечем малко полза" но в търсене на оправдание за бездействието си виж какво сториха.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: 10 киловата ядрен реактор.
« Отговор #28 -: Май 09, 2018, 09:51:25 pm »
Само ми е чудно защо всички, които са получили повиквателна от тази система оревават света, ангажират една седмица вестници, правителство и общество, а не идат там и да се оставят в ръцете и, сигурен съм, че ако са невинни, както твърдят, една справедлива и съвършена съдебна система би ги оправдала, вместо да рискуват никога да не напускат България, защото ако не тук все някъде ще ги изпратят при нея.
Защото ако не оревеш всичко, резултата ще е този:

дали ще е в Щатите или в България - системата не работи ако не я ръчкаш (т.е. и там няма СЕ :) ). За разлика от тука обаче в Щатите длъжностните лица са ужасени от перспективата медии и други длъжностни лица да се ровят в техните дела и да намерят нещо "гнило". Докато тук, както личи по отговора, това е в реда на нещата.

П.С. писмото е адресирано до мен лично... така че мога да говоря от първо лице...