Автор Тема: Джон Уоррел Киили - Пионерът  (Прочетена 44676 пъти)

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #30 -: Август 26, 2018, 01:25:14 am »
Неочаквано за мен, но този форум общо взето е едно тихо място, в което рядко нещо интересно се случва.

Кой е следващият , който си подарява акаунта ?
Само питам, не съм аз ... Аз работя, скоро започва нова учебна год. Времето ще захладнее, чакат ме успехи  :) 

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #31 -: Август 26, 2018, 05:55:58 am »
Питър, къде мога да следя това, което си решил да публикуваш?

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #32 -: Август 29, 2018, 10:48:01 am »
Ами да... скука е кажи-речи от 1775 г., когато Френската академия на науките се е произнесла по един въпрос...
Но това очевидно не пречи на гаражните "учени" и на непорасналите деца да се опитват вече трето столетие да убедят французите колко дълбоко са сгрешили... Засега - с един и същи успех...

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #33 -: Септември 01, 2018, 11:33:09 pm »
Сериозните публицисти създават свой форум и се самопубликуват. Аз все още се 'вкоренявам във важните знания' и не се чувствам готов за ... Така че вероятно ще пиша пак тук. Опита ми да създам своя избичка, зимниче не се прие - прекалено много се четеше и отне вниманието на аудиторията.
Благодаря ти за интереса Тобо, това ме кара да се върна и да поработя отново след дългата ваканция. Дори самата дума мазе=зимник подсказва, че през лятото нас мишоците ни няма тук.  И така е правилно - истинският живот е прилив и отлив - колебание, вибрация, звук.
Джон Кили не случайно се е захванал тогава ... Но последователите му днес са толкова малко.

В тая връзка ще кажа кои са мнозинство -  срещам доста именити публицисти, които се опитват да вървят само в една посока - правилната.
Няма как да стане. По правата линия - техник, инженер, доцент, доктор, професор, академик ... вашето 'махало' се оказва обикновена показалка. Какво показва ли ? Ами показва колко време от живота си сте похабили за 'умнотии' ..

Смятам че през летните месеци моето се върна достатъчно назад, оглупял съм предостатъчно за да поема с пълни сили пак напред след края на септември.

Имам познат, собственик на стара прастара идея - казва се "Частна Академия на Науките"  съкратено ЧАН , ако той удари камбаната обявявайки дарителска сметка и начало на преводи на избрани текстове и книги ... Да видиш тогава какво публикуване ще падне.

Пускам написаното в обръщение ..пък каквото ще да става !   

:)

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #34 -: Септември 01, 2018, 11:59:00 pm »
На Бай Спиро Веселия ще му отговоря още по-сериозно. Има френски закон в оптиката , в него се казвало, че няма никакъв начин да бъде постигнато оптично увеличение по-голямо от ... е от де да помня аз от ... колко ?
Д-р Рудолф Райх , американец от германски произход ... и т.н.   и т.н.  прочети си сам как лекува вирусни заболявания за стотинки (включително рак и спин) благодарение на - как да го напиша сега - благодарение на неверието си в 'стари френски закони' !   
Получи ли ми се ?
Ще ти напиша и къде да си го прочетеш , автора е Джери Василатос , американец , явно от гръцки произход, неявно - историк. Заглавието е "Изгубените открития" - от заглавието може да се направи допускане че е историк и като съм почнал - ще плясна още едно допусканева - вероятно е подходил професионално и има документална истина в книгата му.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #35 -: Септември 02, 2018, 09:09:41 am »
Питър, едва ли някой би взел писанията ти насериозно, след като в случая си сбъркал и двете имена на посочения от теб учен, а именно Роял Реймънд Райф. Също така в този форум е съмнително да има човек, който да е пропуснал прочитането поне отчасти на "Изгубените открития", макар и болшинството да я смятат за ненадежден източник на информация. Най-добрият вариант е нещата да се четат в оригинал и съответно да се предоставят аргументи от такива източници.
За д-р Райф дори в уикипедия има доста добре синтезирана информация относно неговите разработки, открития и успехи, както и за безмилостното му атакуване от страна на Американската медицинска асоциация:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D1%8F%D0%BB_%D0%A0%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D1%8A%D0%BD%D0%B4_%D0%A0%D0%B0%D0%B9%D1%84

Моят съвет е да бъдеш по-фокусиран :)
Поздрави

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #36 -: Септември 02, 2018, 09:58:01 am »
Ми тогава да погледнем в една книга, която обичах да чета в детството. "Астронавти" от Станислав Лем-поляк. Започва с явлението в тунгуската тайга от 1908 г. и продължава с полета на космонавти до Венера.         
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%83%D0%BD%D0%B3%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82
Кой е Станислав Лем? Според Теодор Стърджън най четеният писател фантаст в света.
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%9B%D0%B5%D0%BC
Та, фантазийте на Джери допускат че тунгуският метеорит е дело на Никола Тесла. До ден днешен обаче никакви реални доказателства.
Не разбрах защо трябва да вярваме, точно на Джери Василатос! Иначе признавам, книгата му е забавна!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #37 -: Септември 02, 2018, 01:23:28 pm »
Петърчо, батка, да не дава Господ един ден да опреш до "методите на лечение" на Д-р Рудолф Райх ;)
Тогаз ще видиш кон боб яде ли...

Между другото, ако пиеш големи дози висококонцентрирано и пречистено рибено масло (поне по 6 гр. >70% DHA + EPA) на ден, може значително да облекчи пристъпите на шизофрения и загуба на памет... Понякога можеш да съчетаваш с витамин Е, както и с куркумин и пиперин.
« Последна редакция: Септември 02, 2018, 06:29:47 pm от atos »

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #38 -: Септември 02, 2018, 11:08:05 pm »
Смятам, че всички сме наясно с това, че тук прекарваме свободното си време - основно за развлечение.  Малко сложно ми се получи първото изречение. Признавам затрудни ме.
В моята наука за измерванията има една важна подробност - всяка мярка носи като неразделен атрибут - точността, с която е изработена.
Ето тук идва въпроса ми - очаквате ли от мен безпределна точност господа ?
На основата на вашата заявка аз ще ценообразувам веднага и ще изляза с конкретно предложение в следващият си пост - колко ще ви струва труда ми.
Всички виждате как Хипарх се ориентира веднага - т.е. моята развлекателна точност се оказва достатъчна. Край на темата.

Следващ въпрос - Някой има ли да каже нещо по същество в започнатия спор за френската връзка ?