Автор Тема: Джон Уоррел Киили - Пионерът  (Прочетена 44668 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #15 -: Май 04, 2018, 11:45:11 am »
Питър!
Номера с преразказването при някой друг , при мен го няма - дали ще затвориш темата или не - ако можеш спри Ниагарския ВЕЦ., хора с 4-цифрено число постове  ... едва ли могат да имат някакво отношение към мен , с моята една цифра ... при положение че щом те сложа на мястото ти и ще изхвърча от тук.

Неочаквано незряло изказване!
Или не успяваш да вникнеш в идеята на това, което ти пиша, или нарочно го правиш (с неизвестна засега на мен цел)?
Давай, "сложи ме на мястото ми" :D
Странно е как изведнъж влизаш тук, врязваш се във форума и...вече си определил "мястото" на всеки от нас, може би?
14 поста в тази тема вече и...НИЩО КОНКРЕТНО ?!?

Единственият пост, носещ някаква смислена информация е (забележи) от ventsy74 !
От теб - нищо!
Не можеш явно да разбереш нещо - липсва конкретика тук! Никой не те упреква, че не си "учен" с десетки експерименти и изследователска практика! Сподели теория, твоя или чужда - без значение!
Дай някакви лични разбирания, покажи собствена мисъл?
Твоето тълкуване на "тези неща" (които дори не си показал) до сега...
Сам казваш, че "малко ти бяга" руският, как тогава изобщо разбра сентенцията на написаното? Ако си я разбрал, защо не я споделиш в резюме? Страх те е, че някой може да оспори твоето разбиране, или такова няма и очакваш някой друг да го направи и да ти поднесе готово разбиране?

... Не искам да давам готови стъпки. Нека всеки тръгне по свой път. За мен е достатъчно да не бъде пропускан във форума важен извор на оригинални знания.
Когато имаме какво да си кажем , нека пак се съберем тук ... За момента аз нямам какво да добавя.

Това го разбирам така:

"Ето ви едно име - Джон Кийли, бягайте сега да четете и като се образовате достатъчно - явете се при мен да си говорим!"
И това без дори поне да линкнеш някакъв разбираем материал, върху който да има обсъждане?
 
Толкова ли не се сещаш, че подобна арогантност е (меко казано) дразнеща за съфорумците?




« Последна редакция: Май 05, 2018, 01:13:37 am от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #16 -: Май 04, 2018, 12:23:06 pm »
Здравей Питър!
Да, Кийли е изключително интересна персона, който си е изградил собствени подходи към практическата наука. От това, което съм позачитал от тук-от там (включително и от предоставените тук линкове) излиза, че Кийли е бил отлично запознат с явленията на атомарен и молекулярен резонанс и се е специализирал в частност манипулиране теглото на различни обекти (било то увеличаване или намаляване).
Цитирам: "След като една молекула може да бъде повдигната (по метода на резонанса), то тогава няма пречка това да се направи с безчет молекули на едно място, върху които да се въздейства също толкова лесно, както и върху една."

Една голяма пречка, която виждам тук от гледна точка изучаване на неговата теория, е, че използва доста сложни изрази, измислени от самия него и които може да се интерпретират по различни начини. Още по-объркващо става и поради това, че с времето Кийли променя тези негови думи и фрази (наименования на различни физични явления) в съвсем други и така нишката в разбиранията може съвсем да се изгуби. Както Юлиян отбеляза, дори перфектно да знаеш езика, пак е трудно да се асимилират тези писания.

Лично за мен, какво интересно намирам в модела на Севрюкова, което не го срещам още никъде. Също така тя казва, че няма да бъде признато от официалната наука 50 год. след смъртта й.
Севрюкова въвежда в атомния модел понятието 'неунищожим вихър'. И обяснява това онова за него, каква е ролята му и какво би станало ако 'това нещо' липсваше.

Чел съм разясненията на Слава Севрюкова относно строежа на "елементарните частици". Те до голяма степен съвпадат с тези на Чарлз Ледбитър и Ани Безант (които са написали прелюбопитната книга "Occult Chemistry"). Преките наблюдения върху строежа на материята, се извършва екстрасензорно - чрез тренирано астрално виждане. Тук съм превел някои по-интересни моменти от Occult Chemistry: https://styleglassbg.com/od/viewtopic.php?f=24&t=31&start=10#p1234 (картинките се виждат само при регистриране; взети са от споменатата книга).

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #17 -: Май 04, 2018, 01:07:08 pm »
... Преките наблюдения върху строежа на материята, се извършва екстрасензорно - чрез тренирано астрално виждане.
Усещаш ли, че загуби 90% от аудиторията ... :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #18 -: Май 04, 2018, 01:24:11 pm »
Не е точно така!
Усещаш ли, че загуби 90% от аудиторията ... :)
Никога не подценявай нещо, само защото не го разбираш или го отхвърляш! Най-напредналите йоги, факири и будистки монаси (не говоря за циркаджиите по панаирите) имат "пряка визия" върху доста от тези процеси, въпреки, че доста от тях нямат "академичното образование" за да го обяснят на човек от твоята порода :D
Възгледите по тези въпроси на Дейвид Буум/Бом (квантова механика) и Согиал Рингпоче (будист, много напред в практиката) съвпадат почти напълно, това все пак трябва да ти говори нещо...
https://sebepoznanie.com/psihologiq/duhovnost/vselena/holografskavselena/

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #19 -: Май 04, 2018, 01:24:48 pm »
Нищо не мога да изгубя в някакъв си форум (който и да е) :) Аз важните неща и преводи така или иначе си ги съхранявам. Пиша това, което мисля или което някой друг е казал - в случая тези думи са на Ледбитър и Безант - а пък вече всеки си преценява за себе си има ли истина или не.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #20 -: Май 04, 2018, 03:12:54 pm »

до тука се шегувах , ще се пробвам да съм няколко реда сериозен
насочих вниманието си към полето на науката съвсем от скоро , единствено за да се запозная лице в лице , на 2 очи , някои неща ми станаха интересни , някои хора ми станаха любими
Специално патрона на темата дори да не беше дал и един работещ уред , а само гражданската му позиция да стоеше след него ... нямам думи , няма и как да имам.
форума е основно приложен , няма как да дрънкам повече


Буаа хаа...буаа хаа, убуу са шегуваш, а на шега носиш ли?

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #21 -: Май 04, 2018, 07:46:28 pm »
Забелязах търсачката да не намира нещо , което го има по страниците, така  е възможно да става объркване - лично при мен , много малко съм изчел.

Относно сложната терминология - ако не можеш да обясниш нещо съвсем просто - значи не го разбираш. Научете се да различавате хората. Това е най-важното, проблема на обществото ни е морал, култура, вкус, стил ... все такива. Не друго. 

Не напразно всички тия хора са се притеснявали да оставят 'пробива' си отворен пред широки кръгове. Търсили са начини да остане за малцина изключително трудолюбиви. по-скоро просто маркират и продължават натам.

Термини изписани на повече от ред, формули записани на половин тетрадка - е няма как 'атом' да изпълнява този толкова сложен житейски танц.

Има нещо друго - то е съвсем друго - коренно различно друго ..най-общо за него е казано така : Когато изпиеш чашата на знанието на дъното те чака ... сещате ли се кой, да той , Бог. Ума се предава. Остава сърцето. Налага се да промениш себе си. Погледа към ..  и знанието за ... себе си.Не искам да ги дърдоря тия, сори - това не съм аз , а и не ме интересуват. 

Тук не говорим за дъното на чашата, а за самата чаша, докато пием тази лимонада нещата са прости. На който са му прекалено сложни ... има си пре голяма компания , аз не съм от тях.
Бих загубил повече от 99% аудитория с радост, ако ми остане контакта дори само с двама трима. Искате ли да цитирам Тесла - хайде пак скачаме в темата :

« Последна редакция: Май 04, 2018, 08:12:41 pm от Питър »

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #22 -: Май 04, 2018, 08:08:44 pm »
Ако имаш желания да застанеш леко над ... е добре да сложиш широки основи. Ето на този етап съм - опитвам се да сложа възможно най-широки, лутайки се.
Лични впечатления от пътуването ? - споделям ги :  Търсете и четете единствено проверени оригинали, превеждайте си ги както можете , саморъчно - не слушайте някой който ви казва как нещата трябва да се разбират , как той ги е проверил и оптимизирал ... Не си губете времето да четете постове на хора, които са из форумите измежду другите - единствено за да рзводняват концентрацията ви.
 
Желая Успех на форума.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #23 -: Май 04, 2018, 08:32:40 pm »
... Термини изписани на повече от ред, формули записани на половин тетрадка - е няма как 'атом' да изпълнява този толкова сложен житейски танц.

Идея си нямаш колко ресурсоемко е да изчислиш формата на една водна капка падаща във въздух.
И още - знаеш ли защо първите стелт самолети са били с такава ръбата форма:

Защото когато са ги проектирали, нито един суперкомпютър не е бил способен да реши задачата - хем самолета да може да лети, хем да няма радио отражение. Това което виждаш на снимката е било най-доброто, на което са били способни суперкомпютрите на САЩ преди 30 години.
За 30 години физичните закони не са се променили, само компютрите натрупаха "мускули" и резултата е забележим дори и с просто око от неспециалист:


А задачата изглежда на пръв поглед елементарна.

Така че не подценявай природата - тя е способна да създаде такива неща, че не една страница, ами един том формули да не могат да го опишат достатъчно точно.

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #24 -: Май 04, 2018, 08:38:25 pm »
Моето уважение към Хипарх за това, че се включва в разговора. Оценявам го като изключително широко запознат и с правилен усет човек.
Без здрав смисъл и още по-здрав труд ... наистина ми е време да спра да дрънкам. Край !

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #25 -: Май 04, 2018, 08:55:43 pm »
Огромния човешки и компютърен ресурс трябва да се включи в нещо. Енергията трябва да се похарчи на халос ... Другите неща се получават от само себе си.
Ще ти отговоря така - този, който лети в BMW-то си към светофата, няма никакъв шанс да изпревари онзи, който бавно ходи пеш по тротоара.
И ще ти го обясня - първият няма грам свободен ресурс, отклоняването на вниманивто му дори за миг може да му коства здравето до живот.
Докато вторият има шанс да стигне бавно до пейката , да седне и да погледне в небето - и може би да се сети как стоейки на пейката се движи с няколко хиляди км/сек. в открития космос.
Въпрос на ресурс. Свободен или зает. Осовободи си ума , излез в парка. Идват 2 почивни.
С BMW-то си някъде между 0 и ... колко стигнаха сега 300 ?
Свобода - значи варианти, дай си вариант извън ... заетия ресурс. Американците ги остави. Тесла е роден в Смилян, споменава майка си като човек , с който се е разбирал. В района на Смилян живее 150 хил. българско население ... има опасност пак да взема да дрънкам.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #26 -: Май 04, 2018, 11:57:49 pm »
Цитат
наистина ми е време да спра да дрънкам

Питър, цитата по-горе е всъщност най-същественото нещо написано от теб, от появата ти във форума до момента.
В интерес на истината, мязаш ми на политик. Много приказки, нищо не ти се разбира, за което другите са виновни, защото са прости и накрая резултат - нула.
Излишно е сигурно да питам, нещо на практика сътворил ли си до момента, макар и без успехи или просто си "открил" Джон Киили, много те "кефи" този факт и сега имаш и трибуна да се похвалиш.

П.П. Чакаме, сериозен материал, базиран на твоя личен опит и конкретни въпроси, които те вълнуват и смяташ, че тук можеш да намериш отговори. Иначе, "тролове" във форума бол. Дано и ти не си поредния такъв, че ми идвате малко в повече.  ;)

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #27 -: Май 05, 2018, 10:41:25 pm »
за момента се изнизвам от тук по терлици, ще ме намерите на друго място ..малко ме притеснихте тук а съм срамежлив

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #28 -: Юни 21, 2018, 12:10:23 pm »
Общо взето тишина и незнание, нищо не се случва. Докато аз се писах 'срамежлив' , някои без да си признават  - ги намирам в лехата 'леко страхлив'. 'Леко страхлив' води до 'малко приведен'. На вид изпъчен , а вътре в себе си внимава къде стъпва ..когато трябва да лети като флагман.
Ще продължа да правя това дето всички го можем , да пазя тишина и да си чета. Жалко, че мазичката остава заключена..
На този, който иска да държи ключове трябва непрекъснато да му се напомня - тъй както отключва и заключва човекът , тъй ще му се отключи и заключи .. и т.н. и т.н..   

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #29 -: Юни 21, 2018, 12:33:35 pm »
Питър, Питър Пан, момчето, което не искаше да порасне. Няма страшно, много са в това полежение, но един ден им се налага все пак да пораснат и тогава ще разберат колко много са пропуснали, та чак няма наваксване.