Автор Тема: Джон Уоррел Киили - Пионерът  (Прочетена 44625 пъти)

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Джон Уоррел Киили - Пионерът
« -: Май 01, 2018, 07:56:53 pm »
Оказва се съществуват множество публикувани трудове на един не споменат във форума първопроходец.
Кое ме накара да се поинтересувам от John Ernst Worrell Keely - срещнах твърдение за това, че любимецът ми Никола Тесла посещавайки негови демонстрации е насочил вниманието си към резонанса. До какво е довело това впоследствие повечето от участващите във форума имат идея.
В момента аз едва ли мога да споделя някакви интересни лични открития в тази посока. Единствено ще добавя - KeelyNet.com е на предния край на знанието, по същия начин по който се опитва да работи и този форум. Там някъде в многото страници се казва - "Ние осъзнаваме, че някои определени знания и успех на практика могат да станат достъпни за всички нас единствено по пътя на свободното експериментиране и споделяне на информация."  - записвам го по памет и по смисъл.
Това е и идеята която отваря чадър в задника на троловете ... Така или иначе мрежата работи.
« Последна редакция: Май 01, 2018, 08:20:31 pm от Питър »

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #1 -: Май 01, 2018, 08:34:49 pm »
Защо го наричат Пионер - преди всички , през 1896 г. Дж. Киили демонстрира свободна енергия и управление на гравитацията. Това са и двата основни пирона в ковчега на закостенялата в догми наука, държаща ни до днес , повече от век по-късно в мъртва хватка, от която се опитваме да се измъкнем с общи усилия.
Днес у нас не само няма и не се твори наука , у нас дори не се превеждат трудове, които се опитват 'някак да живеят на полето на знанието'.    Затова ще четем на руски и на английски ... за събития от преди 120 год.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #2 -: Май 02, 2018, 12:45:21 am »
Ок, Питър, остава да запознаеш аудиторията ни с идеите на John Ernst Worrell Keely в резюме (с 2-3 изречения) или поне да публикуваш препратка?
В противен случай целта на тази тема ще е само "Ода за Възхвала" :D

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #4 -: Май 02, 2018, 06:41:37 pm »
Смятам аудиторията за достатъчно интелигентна и способна да се ориентира относно материали за .. и от .. Джон Киили. Не искам да давам готови стъпки. Нека всеки тръгне по свой път. За мен е достатъчно да не бъде пропускан във форума важен извор на оригинални знания.
Когато имаме какво да си кажем , нека пак се съберем тук ... За момента аз нямам какво да добавя.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #5 -: Май 02, 2018, 07:18:06 pm »
Щом мислиш, че не трябва да се пропуска - защо го пропускаш?
Нормално е, когато някой отвори нова тема, да постне някой друг линк или собствена мисъл, поне насока за размисъл, материал някакъв?

Твоят първи пост малко прилича на "Здравейте, баба Ванга е велика пророчица" (не, че го оспорвам) и...толкоз?
Повярвай, в този форум има хора, които са добре запознати с работата на Джон Кийли, но...какво от това, след като ти самият не пишеш нищо съществено?
Все едно аз да отворя тема в раздела за Тесла и да ви кажа - "Ей, знаете ли, че Никола Тесла е голяма работа? Но...вие там вижте, намерете си сами каквото ви интересува!"

Малко безпредметни са подобни теми, които не предполагат развой на обмен на информация или на обсъждане!
Реклама на сайт ли правиш?

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #6 -: Май 02, 2018, 08:57:44 pm »
Изключително се радвам, че във форума има добре запознати! До сега не му личеше.
Да продължим от някъде, при такава любезна покана :)
В един момент Киили започва да записва правила - стига до 40. Ето въпрос към внимателния и запознат читател - Кой друг именит физик взаимства от Киили основите си ? След това до края на живота си опитва по свой начин да постигне това , което Киили му дава на готово и ... не успява.

по русски :  https://www.skif.biz/index.php?name=Pages&op=page&pid=64

on english : http://www.svpvril.com/fortylaw.html




Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #7 -: Май 03, 2018, 08:53:35 pm »
Добра вечер отново, в момента нямам някаква по-важна работа така че ще напиша още няколко реда - колкото да продължа разговора , нищо специално.
Не бих казал че Вангелия Гущерова е велика пророчица. За това че е пророчица - да , но чак пък велика.
В светлината на форума - Слава Севрюкова е нещо съвсем различно.
Но това не всеки би го разбрал. Все пак на тази сцена сме сред широката публика и е добре да се равняваме и да не излизаме от ритъма.
Взимам си бележка и ще се опитам да спазя обичая, да кажа нещо конкретно - Слава Севрюкова ни дава един малко различен на пръв поглед "атомен модел". На втори поглед коренно различен !
Т.е. тя ни дава 'инструмент'. Малко по-късно, след момента, в който тя ни напуска Иво Лозенски се отказва от този модел. Жалко.
Може би аз не съм запознат достатъчно добре , но нека леко ме поправят ако Вангелия Гущерова ни оставя някъде 'научен инструмент'.

Лично за мен, какво интересно намирам в модела на Севрюкова, което не го срещам още никъде. Също така тя казва, че няма да бъде признато от официалната наука 50 год. след смъртта й.
Севрюкова въвежда в атомния модел понятието 'неунищожим вихър'. И обяснява това онова за него, каква е ролята му и какво би станало ако 'това нещо' липсваше.
И т.н.  ... и т.н. - нека всеки чете сам и върви по собствен път, до колкото му е интересно и такива занимания го повличат по следите оставени от 'пионери'.
Понеже сме в темата за Нико Тесла - да се опитам да вържа нещата примерно с последното за Севрюкова. Дано ми се получи ..  :)
Негово е обяснението - пиша по памет и по смисъл - те и двете при мен са в ужасно състояние .. та според Нико 'едно нещо' (за момента непризнато) се движи във вихри - 'второ нещо' се движи по линия - тогава съвсем правилно наблюдавания 'резултат' във вид на ел. магн. вълна се движи скокообразно.

.. но това са неща на прага на оградата ,  популярните форуми реално са електропастири.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #8 -: Май 03, 2018, 10:01:47 pm »
Питър, аз претендирам че поназнайвам руски език, но ти изобщо погледнал ли си писаниците тук:
по русски :  https://www.skif.biz/index.php?name=Pages&op=page&pid=64
Аз лично не мога да си преведа поне половината от написаното. Превеждам думите, но те нямат никакъв смисъл.
Ща ма прощаваш, но ако се опираш на такива източници... по добре не ни губи времето.

Цитат
2. Закон Материальных Колебаний:
Все последовательные совокупности когда изолировано от подобных тел, или когда погружено ограниченного в средствах информации, составленных из вопроса в различном состоянии, вибрируют в данном ascertainable периоде.
Моля те, кажи ми ти какво разбираш от това?

Разбираш ли ... ако ме пращаш да чета такива неща, не искам да си представям какво ти самия можеш да напишеш, и как бихме могли да водим дискусия с теб ...


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #9 -: Май 03, 2018, 11:20:11 pm »
Питър, ако ще говориш за първичните етерно- енергийни торсионни вихри, пресичането им с информационните вълни и проектирането на материя оттам...моля! Давай смело, никой няма да те линчува!

Обаче...ако ще продължаваш с подобни недомлъвки, като "обяснява това онова за него, каква е ролята му и какво би станало ако 'това нещо' липсваше."...ще ме принудиш да затворя темата!

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #10 -: Май 03, 2018, 11:39:37 pm »
0. Закон Единства*
Не существует разделения материи и силы на два различных понятия, поскольку они оба суть Едины. Сила есть освобожденная материя. Материя есть связанная сила.

* В этом универсальном Законе,который не входит в число последующих сорока Законов, Джон Кили объясняет отношение между материей и силой.

------------
Я задал конкретний вопрос - Вот ответ ... дальше не нужно  , наверно и  русский непонадобитьса
Както и аз не го знам до там хорошо - имах доста цафари

Този именит физик, за който питам също е първия сред първите - А. А.
----
до тука се шегувах , ще се пробвам да съм няколко реда сериозен
насочих вниманието си към полето на науката съвсем от скоро , единствено за да се запозная лице в лице , на 2 очи , някои неща ми станаха интересни , някои хора ми станаха любими
Специално патрона на темата дори да не беше дал и един работещ уред , а само гражданската му позиция да стоеше след него ... нямам думи , няма и как да имам.
форума е основно приложен , няма как да дрънкам повече
Айнщайн не е успял да стигне до единна теория на полето. Чудно как Дж. Кили нарежда нещата от игла до конец преди век и половина.
..сега вече ще излиза в търсачката на форума.
Има още един изключително оригинален извор , който ми се губи.
Ако се окаже че Дж. Кили е дал идея и до някъде стил на Тесла и Айнщайн.
То този другия, за който заговорих ред по-нагоре изглежда е 'пирона в етюдника' под обувките на Гребенников.
Фамилията му е Вейник , Алберт Йозефович.

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #11 -: Май 03, 2018, 11:59:31 pm »
Моето мнение е - нещата трябва да се четат в оригинал - имам впредвид оригиналния оригинал на самия автор , ако има начин и ръкописа с личния почерк, бележки и поправки. Който е истински изследовател няма да се поскъпи да си даде труда. Макар че мрежата е залята от преразкази и преиздадени "оргинали".
Номера с преразказването при някой друг , при мен го няма - дали ще затвориш темата или не - ако можеш спри Ниагарския ВЕЦ., хора с 4-цифрено число постове  ... едва ли могат да имат някакво отношение към мен , с моята една цифра ... при положение че щом те сложа на мястото ти и ще изхвърча от тук.

Някои неща ги пиша съвсем ясно - електрически пастир знаеш какво е.
Така или иначе мрежата работи и ще продължава да работи. В този или в друг форум Дж. Кили , Алберт Вейник , Тесла , Севрюкова ... са извън оградата и широко усмихнати протягат ръка към всеки , който си даде труда ... не се познаваме , но нямам и желание

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #12 -: Май 04, 2018, 12:05:11 am »
Питър... що не си поговориш с администратора на един друг форум, в който си доста активен - да видиш там какво значи "пастир"... :) между другото там вероятно ще намериш доста повече разбиране отколкото тук. Ние повечето тук сме практици... работите с етера, оргона и шнуровете на Мировинг сме ги оставили на колегите :)

Неактивен Питър

  • супер трол
  • Наблюдаващ
  • *
  • Публикации: 24
  • Пол: Мъж
  • Бягство към свобода.
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #13 -: Май 04, 2018, 01:30:48 am »
 темата е друга

линка към рускоезичния сайт не е най-доброто , ще се намери по-  ,  Кили има особена терминология , едва ли е преводима

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Джон Уоррел Киили - Пионерът
« Отговор #14 -: Май 04, 2018, 11:19:30 am »
Peter, добре започна, но според всичките колеги дотук, и косвено и директно, и съзнателно и несъзнателно, всички ти подсказаха, че Що се отнася до разработките на Дж..Кийли нищо по съществено не се каза от теб.
Да оставим теориите на втори план, видно е от Уикипедия и няколкото други линка, вкл. и клип в ЮТуб, че въпросният Кийли, който много си го харесал и вероятно вече си го проучил повече от нас, Е НАПРАВИЛ нещо.
За да отваряш тема, значи - ТИ СИ ЗАПОЗНАТИЯТ  - ти си проучилият, ти си пробвалият...
Ами питаме те: КАКВО Е НАПРАВИЛ ДЖ. КИЙЛИ?
Не ни пращай да четем другаде си, защото нямаме време за това... Кажи ни просто - ти какво разбра, че е направил (перифразирам те) "Бащата" на съвременната Физика, "Учителят" и на Тесла, и на Айнщайн, и сигурно на още дузина други...

Относно Ванга и Севрюкова - наивно е да се сравняват, защото ... !!!
Имал съм личен контакт и с Двете, и мога много да обяснявам и за това КАК, КАКВО И КЪДЕ го "виждат"  - "Нещото", и за въпросният "инструментариум"  и въобще всичко за Екстрасензориката. Имай предвид, че тук въпреки тезата на колегата по-горе, че всички тук сме повече практици, всъщност, НЕ САМО, но и сме твърде вещи и в Теориите и в Хипотезите, и въобще с фундаментите на Науката, и най-вече - с Челните Евристични Фронтове, не само в Парадигмата, но и чисто абстрактно - ако щеш!

С две думи - общи приказки нямаме време да четем.
« Последна редакция: Май 04, 2018, 11:34:56 am от Maistora52 »