Автор Тема: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток  (Прочетена 29412 пъти)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #15 -: Март 29, 2018, 09:28:28 am »
Според мен енергията е една и съща, но мощностите се различават много. Мощността е ергията за еденица време. Тоест получената енергия е една и съща, но се получава един път с малка мощност за дълго време и другия път с голяма мощност за малко време.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #16 -: Март 29, 2018, 12:30:32 pm »
Ако разсъдим не от Математическа (реципрочни дроби), а от Физична гледна точка в първия случай вкарваме 10 условни единици енергия и получаваме 0,1 на изхода, а във втория с импулсен ток вкарваме пак 10 единици енергия и получаваме 10 на изхода т.е. 100 пъти повече разлика при една и съща входяща енергия 10 условни ед. за пример. На изхода имаме стократно усилване на енергията, благодарение на принципа на импулсния ток приложен заедно със закона на Фарадей за ел.магнитната индукция.
Малко си в грешка locco. В първият случай губиш 9.9 от условните единици енергия, а във вторият не губиш енергия. Никъде не става въпрос за усилване а за намаляване на загубите до минимум.

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #17 -: Март 29, 2018, 08:51:32 pm »
Хе-хе, той locco спец бе, Bat_Vanko. Къде е той, къде сме ний?!.. ;D Импулсни тоци, реципрочни дроби, бла-бла...да се пълни сървъра, карай. Форума става все по-интересен, мда. Занимателно четиво. :) Вива демокрация!!!
Сори за отклонението, ама не се сдържах. Atos, пущай гумата смело.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #18 -: Март 29, 2018, 10:09:50 pm »
Като е тръгнало на математика ето и една центробежно-центростремителна задачка. Аз съм на 20 години, а дядо е на 60 и е 3 пъти по-голям от мен. След 20 години аз ще съм на 40, а дядо ще е на 80 години и ще е 2 пъти по-голям от мен.

Robinzon

  • Гост
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #19 -: Март 29, 2018, 10:18:40 pm »
Хе-хе, той locco спец бе, Bat_Vanko. Къде е той, къде сме ний?!.. ;D Импулсни тоци, реципрочни дроби, бла-бла...да се пълни сървъра, карай. Форума става все по-интересен, мда. Занимателно четиво. :) Вива демокрация!!!
Сори за отклонението, ама не се сдържах. Atos, пущай гумата смело.
АлоЎ.. сериозните!
Оставете човека да си направи сметките дори и да му излязат криви, това на Вас не би трябвало да влиза... някъде.

getca, това че не си се сдържáл, не е оправдание да спамиш подигравателно... за разлика от Bat_Vanko който тактично си налага наученото в университета.

И не ти прави чест на човек занимавал се с импулсни недовършени захранвания да дава наклон на модератора какво да прави.
В analogov.com™ си предавай важностите! Нищо лично.  ;)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #20 -: Март 30, 2018, 04:54:01 pm »
Още веднъж честито locco! Вече имаш мастит адвокат, който разбира от импулсни токове! Двамата ли ще го правите?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #21 -: Март 30, 2018, 06:46:23 pm »
Това е най-вярното твърдение за момента:
Според мен енергията е една и съща, но мощностите се различават много. Мощността е енергията за единица време. Тоест получената енергия е една и съща, но се получава един път с малка мощност за дълго време и другия път с голяма мощност за малко време.

Да, locco, но не получаваш по-голяма енергия, а само по-силен импулс, което е за сметка на краткотрайността му, това се опитват да ти кажат останалите!
И електрошокът го зареждаш няколко часа, а го изпразваш  с 5-6 мощни импулса, той СЕ ли е?

П.П.Електронен вариант на недоразумението на Теню за лоста...

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #22 -: Март 30, 2018, 08:29:07 pm »
atos  е напълно прав и аз подкрепям, тезата, че с импулсен ток, няма СЕ.
   Поздрави!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #23 -: Март 30, 2018, 08:59:40 pm »
MTM, може би някои от вас (ти, dimelsoft, mi68, Mito и др.) са прави, че импулсното въздействие може да се ползва като "помпа" за "източване на енергия от средата", но не и само по себе си да дава СЕ...аз с моите ограничени познания по електроника съм дотам :D

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #24 -: Март 30, 2018, 09:54:10 pm »
Здравейте,
Импулсният ток го ползвам за следните основни свойства:
-повишавасе КПД на транзисторите
-широк честотен спектър, лесно се постига резонанса
-най-важното просто релейно регулиране на притока на енергия от  "помпата".
Недостатъци:
използване на високоволтови ВЧ транзистори.

Ползвам импулсния ток защото взривих две синусоидални установки, а регулировката ми бяга защото притока на енергия е моментален. Тъмната антиматерията е навсякъде. Като цяло синусоидалния режим е по-добър, ако импулсния ток е по-добър, то захранващата мрежа щеше да е импулсна. 

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #25 -: Март 31, 2018, 12:25:09 am »
Като цяло синусоидалния режим е по-добър

"по-добър" за какво, за ядене, за пиене, за топлене, за пренос на ел. вибрации?
Нека да има уточнение че иначе интерпретациите на това са много.

ако импулсния ток е по-добър, то захранващата мрежа щеше да е импулсна.

Това заключение, е доста съмнително (да не кажа грешно), то предполага ефективност на икономическите системи, тоест че най-ефективната технология печели пазарите, за което имаме доказателства че не е така. Например ДВГ има абсолютно прахосничество на енергия по отношение на движеща сила при колелата спрямо подадена енергия ( да не забравяме, че енергийната наситеност на литър бензин е около 35 МJ ), приемаме приблизително че това е около 30%, при високо оптимизирани двигатели. Един ел. двигател, даже и с най-нисък КПД, може спокойно да предаде 85% от подадената енергия към ходовата част, но затова пък батериите нямат тази висока енергийна наситеност както карбонно базираните горива. Ел. автомобилите не са от вчера, в началото на 20-ти век са били почти толкова разпространени колкото и ДВГ машините ( а тогава КПД на ДВГ-тата е бил предполагаемо дори и под 15%). Предполагам че се досещате какво е станало, за те да изчезнат. Така това е само един от примерите, че по-неефективна технология може да измести много по-ефективна в една икономическа система. Използването на Урана вместо Торий е друг пример но той е доста по-сложен понеже има допълнителни (военни) фактори които играят роля за едно прахосничество от енергиина гледна точка. Ако някой се интерсува по темата ето ситезиран източник: https://curiosity.com/videos/the-liquid-fluoride-thorium-reactor-what-fusion-wanted-to-be-google-tech-talks/ (след 15-тата минута, но цялото видео е пълно с добре синтезирана информация)

Но да се върнем по темата.

След последващите експерименти с експлозивно разряди (кондензаторни) системи, Тесла е искал да въведе еднопосочния импулсен режим (дали еднопосочните импулси не запазват инерцията на масата в системата?) за пренос на енергия, но индустрията в лицето на Уестин Хаус, основния спонсор на Тесла, е била инвестирала, вече в продължение не 20 години, десетки милиони (еквивалентно на милиарди), в променливо токовите разпределителни и преносни системи. С новите технологии интересуващи Тесла тези инвестиции биха били загубени, и затова той не получава (отново) подкрепа за разработките си. До такава степен това засяга Тесла, че той съжалява за помощта която е оказал на Уестин Хаус за внедряване на променливо токовите системи, базирани на неговите патенти, през периода 1885-1891. На тази динамика е толкова разпространена в индустрията, че даже си има име и се казва "инерция на индустриалната система". 
« Последна редакция: Март 31, 2018, 12:49:30 am от epwpixieq-1 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #26 -: Март 31, 2018, 06:20:27 am »
може би съществува възможност все пак изложеното от locco във темата да има връзка с последно нашумелия в англоезичния форум генератор на французина Pierre Cotnoir (за когото всъщност има тема) а и не само...

генераторът на Гого55 а може би и т. нар. "flux motor" на Peter Lindeman е точно онова, което има предвид Христо чрез тази тема?

<a href="https://www.youtube.com/v/OG4S6J3cCFQ" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/OG4S6J3cCFQ</a>

Robinzon

  • Гост
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #27 -: Март 31, 2018, 10:32:27 am »
Мдааа, аз безрезервно вярвам на  locco и Peter Lindeman, не защото са дали нещо на света, а защото според мен имат логическо мислене, а това е малка част от мозъка която не е налична при всеки индивид.

Но все пак да питам - x_name41, кой е този Христо и Гого55?
Дайте малко инфо ако не Ви затруднява, темата е прекрасна!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #28 -: Март 31, 2018, 10:37:55 am »
Помислете си как преди 100 години ще прекарат 1000 мегавата на 1000 километра разстояние. С променлив ток нещата са елементарни - 2 трансформатора. При правия ток преди 100 години ... дори идея си нямам как биха могли да го направят.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #29 -: Март 31, 2018, 11:07:25 am »
Offf, juliang! Задаваш въпроси чийто отговори изискват елементарни знания. Дали ги имат прежде убеждаващите ни?
Аз ще задам един въпрос, на малко по високо ниво. Как да дръпнем по голям ток, от контакта в стената с устройство което прави големи тпкови импулси?
По точно, как да достигнем номиналните ампери на контакта без да причиним загряване и стопяване?
Това си е баш по темата, защото токовите импулси рядко падат от небето!