Автор Тема: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток  (Прочетена 5249 пъти)

Неактивен dmitarp

• Сериозно Активен
  • Публикации: 407
  • Рейтинг: 43
Re: Електромагнитна индукция & Импулсен Ток
« Отговор #15 -: Март 29, 2018, 08:16:00 am »
Графиките, ясно показват резултата. Синята област има еднаква площ и в двата случая. Тази площ е еквивалентна на енергията. Това е геометрично (графично) интегриране, намиране на площ под дадена функция. Това, че ти се опитваш да интегрираш аналитично и не ти се отдава това си е твой проблем. На графиката (на очите си ) ли да вярвам или на акъла ти?

Неактивен locco

• Стабилен
  • Публикации: 552
  • Рейтинг: 90
« Отговор #16 -: Март 29, 2018, 09:00:12 am »
Правилно съждение, графиките (въпреки нескопосания им от мен мащаб) отразяват закона за "Импулсния Ток": Енергията на входа и изхода е една и съща.
 Остава "Втора Точка", да приложим Импулсния Ток при Faraday's Law (закона на Фарадей за ел.магнитната индукция). И получаване: реципрочна дроб, а каква е функцията на реципрочните дроби?

Неактивен dmitarp

• Сериозно Активен
  • Публикации: 407
  • Рейтинг: 43
« Отговор #17 -: Март 29, 2018, 09:05:25 am »
С математика няма да се постигне СЕ. Единственото, при което е възможно СЕ е физичен пробив, например улавяне на енергия от неутрино.

Неактивен locco

• Стабилен
« Отговор #18 -: Март 29, 2018, 09:11:13 am »
Ако разсъдим не от Математическа (реципрочни дроби), а от Физична гледна точка в първия случай вкарваме 10 условни единици енергия и получаваме 0,1 на изхода, а във втория с импулсен ток вкарваме пак 10 единици енергия и получаваме 10 на изхода т.е. 100 пъти повече разлика при една и съща входяща енергия 10 условни ед. за пример. На изхода имаме стократно усилване на енергията, благодарение на принципа на импулсния ток приложен заедно със закона на Фарадей за ел.магнитната индукция.

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • Публикации: 1 135
  • Рейтинг: 156
  • изчислителна техника
« Отговор #19 -: Март 29, 2018, 09:28:28 am »
Според мен енергията е една и съща, но мощностите се различават много. Мощността е ергията за еденица време. Тоест получената енергия е една и съща, но се получава един път с малка мощност за дълго време и другия път с голяма мощност за малко време.

Неактивен Bat_Vanko

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 541
  • Рейтинг: 177
« Отговор #20 -: Март 29, 2018, 12:30:32 pm »
Ако разсъдим не от Математическа (реципрочни дроби), а от Физична гледна точка в първия случай вкарваме 10 условни единици енергия и получаваме 0,1 на изхода, а във втория с импулсен ток вкарваме пак 10 единици енергия и получаваме 10 на изхода т.е. 100 пъти повече разлика при една и съща входяща енергия 10 условни ед. за пример. На изхода имаме стократно усилване на енергията, благодарение на принципа на импулсния ток приложен заедно със закона на Фарадей за ел.магнитната индукция.
Малко си в грешка locco. В първият случай губиш 9.9 от условните единици енергия, а във вторият не губиш енергия. Никъде не става въпрос за усилване а за намаляване на загубите до минимум.

Неактивен getca

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 757
  • Рейтинг: 123
    • http://analogov.com
« Отговор #21 -: Март 29, 2018, 08:51:32 pm »
Хе-хе, той locco спец бе, Bat_Vanko. Къде е той, къде сме ний?!.. ;D Импулсни тоци, реципрочни дроби, бла-бла...да се пълни сървъра, карай. Форума става все по-интересен, мда. Занимателно четиво. :) Вива демокрация!!!
Сори за отклонението, ама не се сдържах. Atos, пущай гумата смело.

Неактивен ndm

• Специалист
  • Подготвен
  • Публикации: 162
  • Рейтинг: 49
« Отговор #22 -: Март 29, 2018, 10:09:50 pm »
Като е тръгнало на математика ето и една центробежно-центростремителна задачка. Аз съм на 20 години, а дядо е на 60 и е 3 пъти по-голям от мен. След 20 години аз ще съм на 40, а дядо ще е на 80 години и ще е 2 пъти по-голям от мен.

Неактивен Robinzon

• Наблюдаващ
  • Публикации: 36
  • Рейтинг: 21
« Отговор #23 -: Март 29, 2018, 10:18:40 pm »
Хе-хе, той locco спец бе, Bat_Vanko. Къде е той, къде сме ний?!.. ;D Импулсни тоци, реципрочни дроби, бла-бла...да се пълни сървъра, карай. Форума става все по-интересен, мда. Занимателно четиво. :) Вива демокрация!!!
Сори за отклонението, ама не се сдържах. Atos, пущай гумата смело.
АлоЎ.. сериозните!
Оставете човека да си направи сметките дори и да му излязат криви, това на Вас не би трябвало да влиза... някъде.

getca, това че не си се сдържáл, не е оправдание да спамиш подигравателно... за разлика от Bat_Vanko който тактично си налага наученото в университета.

И не ти прави чест на човек занимавал се с импулсни недовършени захранвания да дава наклон на модератора какво да прави.
В analogov.com™ си предавай важностите! Нищо лично.  ;)

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 964
  • Рейтинг: 205
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #24 -: Март 30, 2018, 04:54:01 pm »
Още веднъж честито locco! Вече имаш мастит адвокат, който разбира от импулсни токове! Двамата ли ще го правите?

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 664
  • Рейтинг: 579
  • Мисля, следователно...мисля!
« Отговор #25 -: Март 30, 2018, 06:46:23 pm »
Това е най-вярното твърдение за момента:
Според мен енергията е една и съща, но мощностите се различават много. Мощността е енергията за единица време. Тоест получената енергия е една и съща, но се получава един път с малка мощност за дълго време и другия път с голяма мощност за малко време.

Да, locco, но не получаваш по-голяма енергия, а само по-силен импулс, което е за сметка на краткотрайността му, това се опитват да ти кажат останалите!
И електрошокът го зареждаш няколко часа, а го изпразваш  с 5-6 мощни импулса, той СЕ ли е?

П.П.Електронен вариант на недоразумението на Теню за лоста...

Неактивен MTM

• Beginner
  • *
  • Публикации: 85
  • Рейтинг: 13
« Отговор #26 -: Март 30, 2018, 08:29:07 pm »
atos  е напълно прав и аз подкрепям, тезата, че с импулсен ток, няма СЕ.
   Поздрави!

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 664
  • Рейтинг: 579
  • Мисля, следователно...мисля!
« Отговор #27 -: Март 30, 2018, 08:59:40 pm »
MTM, може би някои от вас (ти, dimelsoft, mi68, Mito и др.) са прави, че импулсното въздействие може да се ползва като "помпа" за "източване на енергия от средата", но не и само по себе си да дава СЕ...аз с моите ограничени познания по електроника съм дотам :D

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 632
  • Рейтинг: 243
« Отговор #28 -: Март 30, 2018, 09:54:10 pm »
Здравейте,
Импулсният ток го ползвам за следните основни свойства:
-повишавасе КПД на транзисторите
-широк честотен спектър, лесно се постига резонанса
-най-важното просто релейно регулиране на притока на енергия от  "помпата".
Недостатъци:
използване на високоволтови ВЧ транзистори.

Ползвам импулсния ток защото взривих две синусоидални установки, а регулировката ми бяга защото притока на енергия е моментален. Тъмната антиматерията е навсякъде. Като цяло синусоидалния режим е по-добър, ако импулсния ток е по-добър, то захранващата мрежа щеше да е импулсна. 

Неактивен locco

• Стабилен
« Отговор #29 -: Март 30, 2018, 11:37:35 pm »
Малко си в грешка locco. В първият случай губиш 9.9 от условните единици енергия, а във вторият не губиш енергия. Никъде не става въпрос за усилване а за намаляване на загубите до минимум.

Да понеже за да мине материала ми през цензурата на установените норми естаблишмента: трябва да отговаря на ЗЗЕ, да се даде подходящ пример с подбрани стойности, но ако мислим една крачка напред и проверим това за което говоря, като положим в областа на знаменателя стойности между 0 и 1, може да излезе в друг математичен случай с други начални стойности в задачата, който не отговаря на естаблишмента и за който вече бият през пръстите и се плаща голяма цена[1], като първо те отсвирват щото не се спазва ЗЗЕ:
За случай с Фб=1;t=0,1 и контролен тест: без импулсен ток Фб=0,1;t=1 , който не го е страх може да каже колко енергия губя ? с тая проста сметка с реципрочни дроби.

1.http://mazeto.net/index.php/topic,9072.msg92857.html#msg92857 Иван Димов.

СЕ нет и не будет, вече има само невежество и безхаберие. Това е новата мода нека бъдем консуматори.