Справочници, схемотехника, теория > Обща схемотехника

Чудо лампа V-TAC за 2,99лв. (какво има в нея)

(1/2) > >>

nizo:
Здравейте,

напоследък много хора се чудят, какво има в тези евтини LED лампи. Дали са качествено изработени? Кондензаторите вътре ... за 105 градуса ли са или на 85? Имат ли драйвер или не? Тъй като тази лампа умря, реших да я заснема за ваше развлечение и просветление!  :)



nizo:
Много е хитра тази лампа Gauss A60. Прикольная вещ.

EDM electronics:
Китайското чудо не е лампата, а ЦЕНАТА на лампата!
В тези нищожни 3 лв. е калкулирана цена на едро, на дребно, спедиция, митни сборове, материали - електронни елементи, платка, метален цокал, пластмасов плафон, кабели, енергия за производство, труд.

Китайското чудо "разказа играта" на целия свят! :D

От тия лампи на тая фирма има два вида: едните 12 Вт струват 3 лв., другите 12 Вт струват 6 лв. И аз се питах каква е разликата, освен в цената. Оказа се, че тия от 3 лв. се повреждат още на 2-рия месец 50% от тях, докато ония от 6 лв. вече ми служат повече от 3 г. без нито една повреда. Това от личен опит!

dymelsoft:
За мен най-впечатляващ е елемента "U1" на показаната от Nizo платка. Изобщо да набуташ в корпус на маломощен SMD транзистор, цял чип заедно с високоволтов MOSFET транзистор вътре си е направо изкуство. Естествено от там идва и ниската цена, но аз лично не бих заложил на подобна ИС. Според мен и най-малкия стрес във захранването би извел въпросния маломощен чип от строя. Може би и затова тези лампи не изкарват и няколко месеца.

Михаил Кузмов:
Миналата година в "забавна тема" пуснах клипове точно с тази лампа. Метро ги разпродадоха по 2 бр. за 2.90. Клиповете вече не съществуват защото ги изтрих от облака. Само тези лампи се палеха, и светеха със схемата на гърка. Визуално една до друга светеха почти еднакво, едната директно на 220 другата с акумулатор и схемата на гърка. Още са живи защото почти не ги ползвам. Тия се водеха 10 W а една друга която се водеше 5W не искаше да свети постоянно, светеше на импулси. Очевидно при запалване дърпаше голям ток, кондера се разреждаше,  угасваше и така цикъла се повтаряше.     

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия