Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 84756 пъти)

Неактивен krasias

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 738
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #210 -: Февруари 09, 2020, 11:51:56 pm »
И как мислиш всичкото селяни да се приберат обратно, кой ще остане да работи тука, а те като се приберат ще виснат на бюрото за безработни, и откъде ще вземат пари да им плащат, ще вдигнат още разните данъци.
ppipilica, проблема е не кой ще остане да работи в София, а кой да работи на нивата. Селяните като се върнат ще работят това което са работели бащите и дедите им а работа на полето има и то не малко. Проблема на селянията е че за тях е нещо велико да си гражданин и то не какъв и да е а Софиянец. И докато по времето на комунизма беше много трудно да получиш софийско гражданство, сега обаче не е така и глей какво става. И понеже аз съм от Перник и познавам много софиянци знаеш ли че има огромна разлика между кореняци софиянци и новодошлите. А градския транспорт в София особено в пикови часове е нещо уникално особенно ако застанеш малко встрани от спирката да гледаш какво се случва. Спира рейса отварят се вратите и изведнъж се изсипват огромна тълпа народ, в следващия момент всички чакащи на спирката се втурват навътре и който успее се качва който не, чака следващия рейс.

Неактивен EDM electronics

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 984
« Отговор #211 -: Февруари 10, 2020, 04:59:47 pm »
Не знам дали следите новините за коронавируса, но нещата не отиват на добре и се оказаха доста по-сериозни, отколкото на някои им се струва. Смъртността е с 1000 пъти по-висока от тази на грипа.

Четох една статия на български професор вирусолог, казва в него се съдържа ДНК от вирус на СПИН, това означавало, че този вирус не е с естествена мутация - било невъзможно. Остава другия вариант - изкуствена.

И по този повод гледах в едно руско предаване дискусия по темата. Само се предполага, че вирусът е създаден от китайците, т.к. там имало ожесточена кланова борба.

Аз лично се съмнявам в тази прогноза и мен ме озадачава факта, че официалните власти - президента на Китай при такъв сложен за страната проблем, не е направил все още официално изявление. Властите в САЩ също мълчат - гузно, гузно мълчат, като че ли не забелязват случващото се. Мълчи се, а ми се струва се знае за какво иде реч.

Моето предположение е следното, това което ми дойде първоначално-първосигнално в съзнанието, тоя "подарък" за света, за началото на 2020 г.:
Кой мислите е бащата на тоя вирус?
Нека си спомним, как при колонизацията на Америка са давали заразени с чума чували и одеяла на индианците, горките които не са знаели въобще за тази болест с цел да ги уморят и да им заграбят земите. Е пак са те, кой друг да е, кой друг би имал интерес? Но поживьом-увидем, както е казал "американския" народ.... ;)
« Последна редакция: Февруари 10, 2020, 05:24:26 pm от EDM electronics »

Неактивен juliang

• Главен инквизитор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 694
« Отговор #212 -: Февруари 10, 2020, 06:47:44 pm »
Не знам дали следите новините за коронавируса, но нещата не отиват на добре и се оказаха доста по-сериозни, отколкото на някои им се струва. Смъртността е с 1000 пъти по-висока от тази на грипа.
Ако при грипа смъртностат е 0.1% (а реално тя е някъде там), то би следвало от корона вируса да умират 100% (1000 * 0.1 = 100).
Нали се сещаш с какъв скептицизъм би трябвало да примаш всяка друга информация в статия с такава очеизвадна грешка...

И пак да повторя - хората не умират от самия вирус. Умират от усложнения - пневмонии или обостряне на съществуващи преди заразяването заболявания.

• Global Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #213 -: Февруари 10, 2020, 07:45:33 pm »
Ако при грипа смъртностат е 0.1% (а реално тя е някъде там), то би следвало от корона вируса да умират 100% (1000 * 0.1 = 100).
Нали се сещаш с какъв скептицизъм би трябвало да примаш всяка друга информация в статия с такава очеизвадна грешка...

И пак да повторя - хората не умират от самия вирус. Умират от усложнения - пневмонии или обостряне на съществуващи преди заразяването заболявания.
Вярно отбелязваш, така е, не е 1000 пъти, а 100 пъти. Но разликата идва от алергията, която имам, придобита от колониална угнетеност, та съм умножил цели 10 пъти с алергичен коефициент.  Браво на мен, браво. :D

Смъртността при коронавируса е 10%. Това е много голяма смъртност.
При повечето вирусни инфекции се умира от вторични инфекции, не от самия вирус, дори при СПИН е така. Но причината е вируса, защото ако не е той няма да умре човек. Не е важно от какво ще настъпи края, а причинителя.

Организма докато изгради антитела за вируса, имунитета му е ангажиран изцяло с това, защото вируса е по-опасния противник от бактериите, които иначе живеят в симбиоза в организма. Докато това се случи организма няма защита, много клетки умират, разрушени от вируса и това дава сигнал на бактериите за пир и размножаване - няма го имунитета да ги спре. Докато организма придобие имунитет и започне да унищожава вируса, то масирания растеж на бактериите е толкова голям, че имунитета вече няма такова количество оръжия да се справи - настъпва смъртта. Причината е вируса!

Неактивен Bat_Vanko

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 955
« Отговор #214 -: Февруари 10, 2020, 08:04:28 pm »
Според тази статия: https://www.actualno.com/asia/pyrva-oficialna-statistika-za-jertvite-na-koronavirusa-news_1431552.html към 7 февруари в Китай има 34 500 души заразени от корона вируса. Но по важното е какъв е изхода от тази болест, а той изобщо не е добър: от 2772 души които по някакъв начин са приключили борбата си с вируса, 722 са починали и 2050 са оздравели и изписани. Не знам Вие как го виждате, но според мен смъртността възлиза на 26%. За останалите над 35 хиляди болни към момента, развръзката тепърва предстои.

• Global Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #215 -: Февруари 10, 2020, 08:12:37 pm »
Преди седмица гледах по руска телевизия, казаха 10%, за грипа 0.1%. За грипа е сигурно, но за този нов вирус може и да се промени %. Да се молим нещата да отшумят, щото света хубаво не го чака. Ще се забави световната икономика с всички последствия за това. Нали знаете, като има глад хората стават по-агресивни, активната фаза на войната ще се доближи.

Хайде да пророкувам и да видим след време:
Следват големи проблеми в Иран и Германия. Няма да коментирам защо.

Неактивен juliang

• Главен инквизитор
  • Много Напреднал
« Отговор #216 -: Февруари 10, 2020, 09:59:23 pm »
Данни от днес от светованата здравна организация:
Цитат
Globally
40 554 confirmed (3085 new)
China
40 235 confirmed (3073 new)
 6484 severe (296 new)
 909 deaths (97 new)
Outside of China
 319 confirmed (12 new)
 24 countries
 1 death
Единствения починал извън Китай е във Филипините.
Процента в Китай е 1/40 - под 3%, извън Китай е ... реално не може да се прецени при 1 жертва..

• Global Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #217 -: Февруари 10, 2020, 10:11:24 pm »
Щом повечето починали са жълтури, това говори, че тоя вирус съдържа техен специфичен ген, който се намира в ядрото на клетката. Явно такъв ген липсва у белия човек.

Известно е, че в Грузия, Украйна и още поне на 2-3 места в Средна Азия има американски лаборатории, които се занимават именно с вируси - уж за ваксини, като държавите не могат да им оказват какъвто и да е контрол - нали са колонии.

Има данни от руските служби, към които се числя и аз  ;), че целенасочено са събирали генетичен материал от руснаци от различните краища на страната. Тези проби са били предназначени за лабораториите. Трябва да е много глупав човек, за да не се досети защо. Не е за да направят евентуални ваксини за руснаците, загрижени, като майка Тереза. Преди 1-2 години помня имаше 70 смъртни случая от тези лаборатории в Грузия, имаше и в Украйна.

Вътрешното ми убеждение и шестото ми чувство подсказват, кой пусна тоя вирус. Засега бели не лови.

Неактивен juliang

• Главен инквизитор
  • Много Напреднал
« Отговор #218 -: Февруари 11, 2020, 09:40:24 am »
Щом повечето починали са жълтури, това говори, че тоя вирус съдържа техен специфичен ген
Ами като в епицентъра има само китайци, естествено че починалите ще са предимно китайци :) Защо трябва да развиваш някакви сложни теории.
И ако вируса се рапространи равномерно по Земята, съвсем логично е към 20% от загиналите да са китайци. Не защото вируса ги атакува тях, а просто защото са почти 20% от световното население...

Неактивен ventsy74

• Сериозно Активен
  • Публикации: 346
« Отговор #219 -: Февруари 11, 2020, 11:10:04 am »
Да ,отгоре на това стават и световна икономика заплашвата 'краварската'.
 Как да не им пратят вирусче с коронка.