Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 357648 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #150 -: Юли 20, 2019, 07:55:40 pm »
като си тръгнал да цитираш Второзаконние цитирай го цялото, сложи ръка на сърцето си и кажи аз не правя така, или аз го изпълнявам напълно:
а също съгласен ли си с това:

Второзаконие
22:22Ако се намери някой лежащ с омъжена жена, тогава и двамата да бъдат убити, мъжът, който е лежал с жената и жената. Така да отмахнеш злото от Израиля.

И с това:
22:13 Ако някой вземе жена и, след като влезе при нея, я намрази,
22:14 и я наклевети в срамотни работи, и навлече на нея лошо име, като рече: Взех тая жена, и като се приближих при нея, не я намерих девица,
22:15 тогава бащата и майката на момата да вземат и занесат белезите от девството на момата при градските старейшини в портата;
22:16 и бащата да рече на старейшините: Дадох дъщеря си на тоя човек за жена; но той я мрази,
22:17 и, ето, момата наклеветил я е в срамотни работи, като е казал: Не намерих дъщеря ти девица; но ето белезите от девството на дъщеря ми. И да разгънат дрехата пред градските старейшини.
22:18 Тогава старейшините на оня град да вземат човека да го накажат,
22:19 като го глобят сто сребърни сикли; той да ги даде на бащата на момата, защото е навлякъл лошо име на Израилска девица. И тя да му бъде жена; не бива да я напуска през целия си живот.
22:20 Но ако е истинно това нещо, че не се е намерило девство у момата,
22:21 тогава да изведат момата и да я поставят пред вратата на бащиния й дом, и мъжете от града й да я убият с камъни, та да умре; защото е сторила безчестие в Израиля, като е блудствувала в бащиния си дом. Така да отмахнеш злото изсред себе си. 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #151 -: Юли 20, 2019, 11:32:35 pm »
Димитре
За жената дето блудства и трябва да бъде убита с камъни дали знаеш Христос какво е казал.
Ако не знаеш или си забравил ще ти цитирам:
Който е безгрешен нека хвърли пръв камък по нея.
Дали схващаш разликата. Едното е грях, другото е  "Мерзост в божите очи"

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #152 -: Юли 20, 2019, 11:47:18 pm »
dmitarp, морала е създаден да те води и напътства когато си в безсъзнание, и това се налага защото повече от 98% от хората са си в безсъзнание колкото и да не ни се иска да е така. Когато човек е в пълно съзнание той няма нужда да учи правилата на морала той просто ги спазва защото те са неразделно свързани със съзнанието. Виждаш ли какво се случва сега когато няма нито морал нито съзнание, да сега са времената на най голям духовен упадък, това е предсказано в някой религии още преди няколко хиляди години.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #153 -: Юли 20, 2019, 11:55:37 pm »
като си тръгнал да цитираш Второзаконние цитирай го цялото, сложи ръка на сърцето си и кажи аз не правя така, или аз го изпълнявам напълно:
а също съгласен ли си с това:
И защо да го цитирам цялото, като не се отнася към темата за която съм дал извадка?
Добре, слагам ръка на сърцето и ви казвам - не се обличам с женски дрехи. Доволен ли сте?

С по-долното съм съгласен - това е Божията справедливост, кой съм аз, че да оспорвам. Но и вие не цитирате всичко. Къде е Второзаконие 22:25 -  Но ако някой намери на полето сгодена мома и я изнасили, тогава  само мъжът, който е лежал с нея, да бъде убит; - вижда се, че само виновният го отнася.
Сега, ако на вас не ви дреме, че съпругата ви изневерява и може да си пиете ракията с любовника ѝ, или пък с изнасилвачът на дъщеря ви, си е ваш проблем, но съм сигурен, че много хора искат да се върнат Крумовите закони.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #154 -: Юли 21, 2019, 12:31:43 am »
Законите никога няма да бъдат правдиви. Те се опитват да сплашат някой да не върши нещо. Но този който е решил да го направи, е ... абе не е нормален. Той не се страхува, не мисли за последствията. Циганската престъпност го показва най-добре. За 5 лева пребиват бабички.
А и това, че на някой ще му отрежат пикалото след като е изнасилил дъщеря ви, едва ли би ви довело до спокойствие и мир. С'я... да ма прощавате ма планини - много, едва ли ще ровят под всеки камък да търсят тяло...

Обаче идва един проблем - вие сте нормални, и ви е страх да не ви хванат и осъдят за убийство... Добре де ... при читав адвокат едва ли ще ви дадат повече от 5-7 години при условие че сте убили изасилвача на дъщеря ви. Ще лежите 4. 1 400 дни ... голяма работа ... вероятно толкова сте провисяли във тоя форум, търсейки нещо дет го няма ...

Но неее... вие чакате някой друг да поеме вината (по-точно греха) да убие някой. И настоявате да се върнат Крумовите закони - да се режат ръце, да се бесят хора на площада щот затвора е леко накзание... Нека държавата го поеме - така хем вие ще спите с чиста съвест, хем виновния ще е наказан ...
Е в реалния живот такова нещо няма.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #155 -: Юли 21, 2019, 10:22:18 am »
Господа офицери, криворазбраната демокрация ни протече през крачолите като диария.
Не е ли демокрацията спазването на 10те божи заповеди, а не тази, която ни налагат?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #156 -: Юли 21, 2019, 10:34:33 am »
Но неее... вие чакате някой друг да поеме вината (по-точно греха) да убие някой. И настоявате да се върнат Крумовите закони - да се режат ръце, да се бесят хора на площада щот затвора е леко накзание... Нека държавата го поеме - така хем вие ще спите с чиста съвест, хем виновния ще е наказан ...
Е в реалния живот такова нещо няма.

Точно поради тези причини възниква и се е наложило сред семитските народи наказанието смърт да се извършва с хвърляне на камъни. Няма гаранция, че точно твоят камък е причината за смъртта. Така хем наказанието е извършено, хем съвестта на всеки е чиста.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #157 -: Юли 21, 2019, 06:59:43 pm »
Библията е библия защото е библия! Не я четете сектантски!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #158 -: Юли 23, 2019, 10:47:52 pm »
С'я... да ма прощавате ма планини - много, едва ли ще ровят под всеки камък да търсят тяло...
Ето тука едно много добро приложение на брауовия газ. Пробвал съм (е, не с човешко тяло) - не остава нищо, ама НИЩО!
Малко пепел, може би, но и тя се разхвърча във въздуха...

Та ако си направите един хубав, мощен електролизьор, можете да изземете функциите на кривосъдната система в някои случаи...

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #159 -: Август 24, 2019, 09:10:22 pm »
Какво се гласи напоследък:

https://www.facebook.com/events/2645134938839210/


Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #160 -: Декември 04, 2019, 05:25:32 am »
бивша служителка на НОИ заедно със семейството и източила над 3 000 000 лева от здравната каса

<a href="https://www.youtube.com/v/zo1p2IUvyQ8" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/zo1p2IUvyQ8</a>
статия във вести бг.

ето откъде растат краката на бюрокрацията, престъпноста, измамите, мошенничествата в държавата та чак до високите етажи на власта. Те тръгват именно от всеки един от нас от народа, защото всеки се опитва да прекара ближния и това е самата истина..... Дано изборът на новия главен прокурор г-н Иван Гешев бъде успешен и донесе ползотворност, тъй-като засега като че ли подобни изгледи са налице
« Последна редакция: Декември 04, 2019, 05:42:02 am от x_name41 »

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #161 -: Декември 04, 2019, 06:18:59 am »
Ми браво на нея, можла източила, ако беше малко по-умна щеше да източи 300 000 и нямаше да я хванат. И кое трябва да е страшното тук.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #162 -: Декември 04, 2019, 11:29:04 am »
Освен това ,че един ден няма да има пинсия за теб?

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #163 -: Декември 06, 2019, 03:22:09 am »
Принципно си прав, но каква сигурността че няма да сменят нещо в системата и пак да нямам нормална пенсия. Ето примерно тъст ми знаеш ли че взима 220 лв пенсия, като цял живот се е трепал усърдно за системата, ма то знаеш ли колко са като него. Та така стоят нещата, все гледат да те прецакат.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #164 -: Декември 06, 2019, 11:20:50 am »
Ами крайно време е българинът да разбере ,че държавата не е Боко ,Чоко и геи компания.Държавата сме ние.Ако се спрат кражбите ще има не по 200 а по 1000лв пенсия.И оня психопат Зидаров, Волния е прав поне за това.