Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 4633 пъти)

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 902
  • Рейтинг: 289
  • Трудният начин е по-лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #15 -: Февруари 12, 2018, 08:26:31 pm »
Цитат
А криптовалутите не знам защо ги намесваш - те са един от способите да "заметеш следите" ако чак толкоз искаш, или поне да е малко по-трудно да те открият. Макар че и това не е точно така - валутата е анонимна, но в момента в който я обмениш за реални пари или блага - пак се показваш. И ако човек е наистина упорит и има ресурси - той може да проследи всеки един биткойн откъде е дошъл и накъде е отишъл. И за това не му е нужно позволение от държавата или от който и да било - това е общодостъпна информация, всеки който "копа койни" я има на хард диска си.
Ами аз реших малко да се позаинтересувам от въпроса и виж какво открих в този сайт:
http://install.bg/kakvo-e-bitcoin-i-kak-se-kopae/
Цитат
Вторият начин е да копаете Биткойни. Копаенето за откриването на тези монети е специална компютърна техника, която създава нови биткойни. Копачът на биткойни е този, който се опитва да създава нови монети. Това става посредством специализиран софтуер и много мощен компютър. Популярен децентрализиран басейн за копане на биткойн е p2pool.in. След включване в него, вашият компютър ще започне да прави математически изчисления. Компютърната мощност ще работи за подсигуряването на всички транзакции в мрежата. Машината ви ще помогне в удостоверяването на транзакциите. В замяна на това, че допринасяте за сигурността на системата ще получавате награда. Периодично ще получавате своята част от новите изкопани bitcoin монети.
Избрах този пример защото ми се вижда най ясно и простичко обяснен. Значи обещава ми се, че ако си инсталирам програмата от линка съм щял да се включа в удостоверяване на транзакции и ще допринеса за нечия сигурност, в замяна ще получавам своята лепта биткойни. Какви точно ще са тези транзакции обаче аз представа си нямам убеден съм, че и вички останали качили си тази програма също си нямат понятие, има още една купчина подобни програми чиито потребитли са точно толкова боси. Дори и хора които в началото са били наясно ккво правят вече не са защото за тях парите текат намаляват в един момент и разбират, че се налага ъпдейт за да потекат пак със същата скорост Инсталират ъпдейта и продължават да текат парите технологията обаче е променена и машината вече изчислява кой знае какво.  Много удобен случай да се съберат огромен брой мощни машини за реализирнто на изкуствен интелект работещ за интересите на този който го е организирал. Елементарната логика казва, че щом не сме го организирали ние значи не работи в наш интерес, "изкопаните" койнти просто са червейчето на кукичката.

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • Публикации: 1 134
  • Рейтинг: 156
  • изчислителна техника
« Отговор #16 -: Февруари 12, 2018, 08:42:02 pm »
Според моите някакви разбирания от компютри, алгоритми и разпознавания май става на въпрос за доста голяма доза фирмена реклама.
Ако изгледате видеото ще видите, че разпознаването на кръстовището не е много точно. Меко казано. Първо не се идентифицират понякога малки обекти като деца. Второ пешеходци се взимат за колоездачи ако не са на пешеходната пътека. Ако толкова точно се разпознават и да не могат точно да се отделят контурите на коли и хора за мен е смешно. Първото на разпознаването е да отделиш контурите на обектите. Да не говорим, че отдавна си има софтуери, които в такава ситуация си разпознават номерата на колите.
За лицевото разпознаване - то си е нормално: стационарна камера търси от списък образи. Нищо ново и ненормално.
Не става въпрос въобще за мобилна версия на разпознаване- това са само стационарни камери.

"Тестовете на компанията показват, че устройството е успяло да идентифицира 10 000 души за по-малко от 100 милисекунди. Това е много по-бърз резултат от системите, които разчитат на стационарни камери."

За 100мS и с 10000 камери за всеки човек по една и без да се изпраща по мобилни системи няма как нещо да стане. Това е време за 2 кадъра. Някой нещо не е превел както трябва :)

Неактивен edin

• Специалист
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 207
  • Рейтинг: 230
  • Гениалното, винаги е просто
« Отговор #17 -: Март 14, 2018, 05:43:16 pm »
Нема лабоо. Прозорецът се отваря. Онези не спят. https://www.vesti.bg/lyubopitno/sveji/ucheni-heteroseksualni-hora-ne-syshtestvuvat-6080290

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 964
  • Рейтинг: 205
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #18 -: Март 14, 2018, 07:42:02 pm »
Точно така! Прозореца на Овертон работи!

Неактивен dymelsoft

• Administrator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 471
  • Рейтинг: 244
  • специалист, не носи на пиене
« Отговор #19 -: Март 15, 2018, 12:14:59 pm »
Ха Ха Ха
Edin, вчера попаднах на тази статия и ти я качи тук.  :)
Веднага си казах, прозореца на Овертон работи и Кузмов го написа. Мдаа.
Остава въпросът, колко хора имат сходни мисли и в каква степен е налице противодействие.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 650
  • Рейтинг: 576
  • Мисля, следователно...мисля!
« Отговор #20 -: Март 15, 2018, 06:01:00 pm »
Егати...излиза, че не съществувам... :o

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 964
  • Рейтинг: 205
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #21 -: Март 15, 2018, 06:23:43 pm »
Интересно, до сега никой не обърна внимание на това! Обичам музиката (че кой ли не обича), за това следя всяка неделя по btv "гласът на България". И сега се чудя, това за плашене ли е? Бях стресиран подобно на менторите!
https://www.youtube.com/watch?v=on6ypxcexfA
Ето ви и пресата какво пише:
http://www.kliuki.bg/402783/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D0%BD%D1%8F/

https://fakti.bg/life/289164-kak-sona-ot-burgas-stana-djak-i-vtreshti-glasat-na-balgaria-snimki-video

https://www.blitz.bg/layfstayl/za-damite/potresavashchata-istoriya-na-sonya-koyato-stana-dzhak-i-shashardisa-zhurito-na-glast-na-blgariya-snimkivideo_news583821.html

От мен без коментар!!

Неактивен edin

• Специалист
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 207
  • Рейтинг: 230
  • Гениалното, винаги е просто
« Отговор #22 -: Март 15, 2018, 08:14:01 pm »
Въпросът е дали всичко е случайно?

Неактивен mito_kupona

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 568
  • Рейтинг: 216
« Отговор #23 -: Март 15, 2018, 09:43:49 pm »
Да, вече не съществуват хетеросексуални хора, но все още ни наричат хора, засега. А след време се очаква хора да се наричат само евреите, а ние ще бъдем гои. Някой се опитва да приложи в действие „Кодекса на ционските мъдреци“, но ще му излязат криви сметките. Малко остава до рестарта, на там отиват нещата.....
« Последна редакция: Март 16, 2018, 01:59:22 pm от atos »

Неактивен Robinzon

• Наблюдаващ
  • Публикации: 36
  • Рейтинг: 21
« Отговор #24 -: Март 16, 2018, 01:30:42 am »
Не се отчайвай mito_kupona, знаеш ли защо си слагат полушапки на главата, а
другата я кълцат?  ;D

И се пише евреите, без й  ;)

Споко, рестарта е даден вече.  Един, двама или трима не могат да преобърнат нещата, чувстват се слаби и прилагат гнусни тактики, но
както казваш няма да им се получат нещата.  ;)

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 902
  • Рейтинг: 289
  • Трудният начин е по-лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #25 -: Март 16, 2018, 06:30:11 am »
Колеги, мислех, че за "джендърите" пишехме в друга тема.  Тази беше за много по-сериозната киберзаплаха.  Да, тези хора са неприятни "понякога" с държанието си, но по същество са изключително миролюбиви хора и не виждам с какво би трябвало да ни плашат. Някой да е срещал из новините:
Група разбеснели се джендъри пребиха минувач или нещо от сорта?
Дори и онова нещастно същество дето е похарчило 60000$ за да заприлича на змия и то въздейства на себе си, а не на околните. Други са хората, които трябва да ни плашат.
Мисля, че последните няколко коментара трябва да бъдат преместени.
« Последна редакция: Март 16, 2018, 02:00:52 pm от atos »

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #26 -: Март 16, 2018, 02:02:28 pm »
Не, няма да местим коментари!
Ако споделената информация е наистина нещо, което някой смята, че трябва да ни 'плаши', мястото и е точно тук!

Друг е въпросът - дали; или; защо...?

Неактивен dmitarp

• Сериозно Активен
  • Публикации: 407
  • Рейтинг: 43
« Отговор #27 -: Март 16, 2018, 02:16:06 pm »
Според мен Радико е прав,  грозното патенце е било различно и поради това е гонено отвсякъде, и от него ли трябва да се плашим?

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #28 -: Март 16, 2018, 02:28:08 pm »
Според мен Радико е прав,  грозното патенце е било различно и поради това е гонено отвсякъде, и от него ли трябва да се плашим?
Зависи...някои са по-плашливи, други - по-смели, кой е критерий ;D
Заглавието на темата предполага споделянето на общи страхове и опасения, за различните хора е различно!

Неактивен tobo1

• Активен
  • **
  • Публикации: 242
  • Рейтинг: 42
« Отговор #29 -: Март 16, 2018, 04:16:57 pm »
В случая изобщо не става въпрос за "грозно патенце", а за чудовищно извратено съзнание, опитващо се с всякакви средства да се приравни с нормалното.