Автор Тема: KANGEN вода  (Прочетена 36982 пъти)

balabanoff

  • Гост
Re: KANGEN вода
« Отговор #15 -: Август 12, 2018, 07:42:12 pm »
Взел съм го за 325 лв. (края на 2013 г.), филтрите са 60-80 лв. годишно, в зависимост дали си взимаш обикновени или подобрени и колко често ги сменяш. До сега ми е излязло под 700 лв. за 4 години и половина, значи 150-160 лв. за година (~13 лв. на месец). На 10-тата година може би ще го сменя. Тогава ще ми е излязло 325 + (10 х 70) = 1025 / 10 ~ 100 лв./година или около 8,60 лв. на месец...

В сайта има всичко - принцип на действие, кои са отделните модули и за какво служат, цени на филтри и колко често се сменят (аз го правя 2 пъти за година и половина, веднъж "малка" и веднъж "голяма" смяна, става за 10 минути и това е всичко. Мембраната засега държи екстра.)
Няма филтър, който при редовна употреба, да издържи толкова. Пиете вода с хлорамин и флуор за по-сладко.
« Последна редакция: Август 12, 2018, 08:03:19 pm от balabanoff »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: KANGEN вода
« Отговор #16 -: Август 12, 2018, 07:57:24 pm »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: KANGEN вода
« Отговор #17 -: Август 12, 2018, 11:48:24 pm »
...Няма филтър, който при редовна употреба, да издържи толкова. Пиете вода с хлорамин и флуор за по-сладко.
Хубаво е човек да се поинтересува и поне малко от малко да вникне в темата, по която се изказва, преди да тръгне да плещи глупости публично. Първо се запознай с мембранната филтрация, след това с обратната осмоза, виж свойствата на мембраните и експлоатационния им живот в зависимост от налягането, на което са подложени, и едва тогава, ако се чувстваш достатъчно компетентен, изкажи някакво мнение.
Само няколко "дребни" забележки:
1. Концентрацията на флуоридни йони в софийската вода е около 20 пъти под допустимата концентрация;
2. В резултат на обратната осмоза тази концентрация пада до 2000 пъти под ПДК
3. Водата в България не се флуорира, а се хлорира.
Откъде го измисли този "флуор"? Чел-недочел си...
4. Обратно-осмотичната мембрана "пропуска" всичко с големина над 2 ангстрьома с вероятност между 0,01 и 0,001. Йонният радиус само на хлора е близо 2 пъти над тази стойност, а ако му закачиш азот и два водорода, става съвсем дявол на магаре. Така че никакъв хлорамин не може и да чуе да мине...

В края на експлоатационния живот на мембраната тези стойности нарастват около 5 пъти (поради натрупващите се дефекти и пролуки в нея) - съответно до 0,05 и 0,005.
Първите 2 години мерих как се изменя проводимостта на водата с времето с прецизен лабораторен TDS-метър. Носих проби и на хроматографа. След това не съм го правил, понеже просто знаех как се развиват нещата.

Тази технология няма нищо общо с каните от рода на Brita и техните филтри. Дава не в пъти, а в МНОГО ПОРЯДЪЦИ по-добре филтрирана вода от тях, и то устойчиво във времето. Веднъж, за да демонстрирам на племенниците си как кана Brita филтрира водата, приготвих вода с малко разтворено синьо мастило в нея - колкото да я оцвети. Надявах се, че след като премине през филтъра на каната (който съдържа активен въглен, сребърни йони, йонообменни смоли и т.н.) водата ще се обезцвети... Да, ама не - изобщо не промени цвета си! Нещо, което иначе постигам елементарно с 2 лъжици активен въглен върху филтърна хартия...

Edin, особено интересна е водата H4O32 - който гений го е измислил това, Нобеловата награда му е в кърпа вързана...

balabanoff

  • Гост
Re: KANGEN вода
« Отговор #18 -: Август 13, 2018, 12:31:00 am »
Хубаво е човек да се поинтересува и поне малко от малко да вникне в темата, по която се изказва, преди да тръгне да плещи глупости публично. Първо се запознай с мембранната филтрация, след това с обратната осмоза, виж свойствата на мембраните и експлоатационния им живот в зависимост от налягането, на което са подложени, и едва тогава, ако се чувстваш достатъчно компетентен, изкажи някакво мнение.
Само няколко "дребни" забележки:
1. Концентрацията на флуоридни йони в софийската вода е около 20 пъти под допустимата концентрация;
2. В резултат на обратната осмоза тази концентрация пада до 2000 пъти под ПДК
3. Водата в България не се флуорира, а се хлорира.
Откъде го измисли този "флуор"? Чел-недочел си...
4. Обратно-осмотичната мембрана "пропуска" всичко с големина над 2 ангстрьома с вероятност между 0,01 и 0,001. Йонният радиус само на хлора е близо 2 пъти над тази стойност, а ако му закачиш азот и два водорода, става съвсем дявол на магаре. Така че никакъв хлорамин не може и да чуе да мине...

В края на експлоатационния живот на мембраната тези стойности нарастват около 5 пъти (поради натрупващите се дефекти и пролуки в нея) - съответно до 0,05 и 0,005.
Първите 2 години мерих как се изменя проводимостта на водата с времето с прецизен лабораторен TDS-метър. Носих проби и на хроматографа. След това не съм го правил, понеже просто знаех как се развиват нещата.

Тази технология няма нищо общо с каните от рода на Brita и техните филтри. Дава не в пъти, а в МНОГО ПОРЯДЪЦИ по-добре филтрирана вода от тях, и то устойчиво във времето. Веднъж, за да демонстрирам на племенниците си как кана Brita филтрира водата, приготвих вода с малко разтворено синьо мастило в нея - колкото да я оцвети. Надявах се, че след като премине през филтъра на каната (който съдържа активен въглен, сребърни йони, йонообменни смоли и т.н.) водата ще се обезцвети... Да, ама не - изобщо не промени цвета си! Нещо, което иначе постигам елементарно с 2 лъжици активен въглен върху филтърна хартия...

Edin, особено интересна е водата H4O32 - който гений го е измислил това, Нобеловата награда му е в кърпа вързана...
Машините на Канген са много добри за Япония, Германия, САЩ. Там водата не се хлорира, а се озонира. В България водата се хлорира с хлорамин, който е стабилно съединение и остава активен с години. В началото филтрите го хващат, след седмица капацитетът им пада и той си минава. Така седи и въпросът с фурора. В България водата се флуорира, по наредба, без причина, да ви е по-сладка. За мембраната филтрация и обратната осмоза, което си е почти един и същ процес с разлика в налягането съм много запознат. Имам обратна осмоза за 60 000 лева. Имам и Канген машина за 6000 лв. В началото работеше перфектно. На третият месец водата рязко се влоши. Филтърът сдаде багажа. 160 € нов! Та можеш да смяташ. В Япония сигурно ще изкара поне 3 години. Тук Не! Пробвах с други филтри, не става. В предприятието при системата за водоподготовка работи, вкъщи не става. Иска 5-10 литра вода с налягане докато тръгне. Та сега си стои в кашона. Успех на ентусиастите. А ХЛОР И ФЛУОР ИМА ЗА ВСИЧКИ, КОИТО РАЗЧИТАТ НА ФИЛТРИ ЗА ЧЕШМЯНА ВОДА!
Поздрави!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: KANGEN вода
« Отговор #19 -: Август 13, 2018, 09:15:44 am »
Явно с обратната осмоза и въобще целия процес не си запознат, защото там водата не се прсто филтрира (прецежда) като през филтърна хартия, а се пропуска да тече под някакво налягане ПОКРАЙ МЕМБРАНАТА! През мембраната преминава само около 10% от течността, основно водни молекули с размер по-малък от този на порите. Останалите 90%, заедно с всички примеси в нея ЗАМИНАВАТ ПО КАНАЛНИЯ РЕД. Така че порите НЕ СЕ ЗАПУШВАТ, най-вече защото нищо, което не може да премине през тях, не се и опитва да премине, то просто се отнася от основния поток вода, в който концентрацията му е увеличена с около 10%. Ако порите на мембраната се запушат по някаква причина, то тя просто престава да пропуска вода, вместо да започне да пропуска глупости, както ти си представяш. Кранчето спира да пуска и тогава сменяш мемебраната.

Имам много добра приятелка (съученичка от гимназията), която работи в "Софийска вода". Отново повтарям: ВОДАТА НЕ СЕ ФЛУОРИРА!
За сметка на това пък ѝ блъскат алуминиев ходроксид (за утаяване на остатъчните органични примеси) 10-ина пъти над нормата.

...Имам обратна осмоза за 60 000...
Мхм... и един мармот завиваше шоколада в станиол...

Явно си многознайко и компетент като кадуцея. Нищо чудно, че му се "възхищаваш" - от един дол дренки сте (ако не сте и един и същи "човек" ;) , което пък би обяснило внезапното ти масирано активизиране, след като оня се насра с 10 000-елементната периодична система... Да не си брат на icrow нещо?). Така че преставам да споря с радиото. Ако някой друг от колегите се интересува - ще отговарям.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: KANGEN вода
« Отговор #20 -: Август 13, 2018, 09:44:07 am »
Явно си многознайко и компетент като кадуцея. Нищо чудно, че му се "възхищаваш" - от един дол дренки сте (ако не сте и един и същи "човек" ;) , което пък би обяснило внезапното ти масирано активизиране, след като оня се насра с 10 000-елементната периодична система... Да не си брат на icrow нещо?). Така че преставам да споря с радиото. Ако някой друг от колегите се интересува - ще отговарям.
Хапченцатааа, розовите, големите!!!  ;D Не ги забравяй, че параноята върви с тоталното оглупяване ръка за ръка. Като не разбираш нещо, просто си мълчи - то не може човек да знае всичко, но трябва да има смелост да го приеме.
Бъди здрав - че очевидно трябва, и то основно психически  ;D

balabanoff

  • Гост
Re: KANGEN вода
« Отговор #21 -: Август 13, 2018, 11:44:21 am »
Явно с обратната осмоза и въобще целия процес не си запознат, защото там водата не се прсто филтрира (прецежда) като през филтърна хартия, а се пропуска да тече под някакво налягане ПОКРАЙ МЕМБРАНАТА! През мембраната преминава само около 10% от течността, основно водни молекули с размер по-малък от този на порите. Останалите 90%, заедно с всички примеси в нея ЗАМИНАВАТ ПО КАНАЛНИЯ РЕД. Така че порите НЕ СЕ ЗАПУШВАТ, най-вече защото нищо, което не може да премине през тях, не се и опитва да премине, то просто се отнася от основния поток вода, в който концентрацията му е увеличена с около 10%. Ако порите на мембраната се запушат по някаква причина, то тя просто престава да пропуска вода, вместо да започне да пропуска глупости, както ти си представяш. Кранчето спира да пуска и тогава сменяш мемебраната.

Имам много добра приятелка (съученичка от гимназията), която работи в "Софийска вода". Отново повтарям: ВОДАТА НЕ СЕ ФЛУОРИРА!
За сметка на това пък ѝ блъскат алуминиев ходроксид (за утаяване на остатъчните органични примеси) 10-ина пъти над нормата.
Мхм... и един мармот завиваше шоколада в станиол...

Явно си многознайко и компетент като кадуцея. Нищо чудно, че му се "възхищаваш" - от един дол дренки сте (ако не сте и един и същи "човек" ;) , което пък би обяснило внезапното ти масирано активизиране, след като оня се насра с 10 000-елементната периодична система... Да не си брат на icrow нещо?). Така че преставам да споря с радиото. Ако някой друг от колегите се интересува - ще отговарям.
Олеее, колко сте компетентен и заблуден. Извадите си главата от пясъка и вижте реалните факти!
Поздрави!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: KANGEN вода
« Отговор #22 -: Август 13, 2018, 01:30:36 pm »
Весо, я хвърли малко светлина върху обратната осмоза, ако може?
Моите "знания" по тази тема са, че мембраната пропуска водата до "цедка-молекула" (по мои смътни спомени, май можеше да се ползва пикочен мехур от животни)...
Та, въпросът ми е - след като отделянето/проникването след мембраната е в рамките на размер "молекула", тази вода не е ли вече дестилирана? Запазва ли някакъв минерален състав във себе си?

balabanoff

  • Гост
Re: KANGEN вода
« Отговор #23 -: Август 13, 2018, 03:07:32 pm »
Весо, я хвърли малко светлина върху обратната осмоза, ако може?
Моите "знания" по тази тема са, че мембраната пропуска водата до "цедка-молекула" (по мои смътни спомени, май можеше да се ползва пикочен мехур от животни)...
Та, въпросът ми е - след като отделянето/проникването след мембраната е в рамките на размер "молекула", тази вода не е ли вече дестилирана? Запазва ли някакъв минерален състав във себе си?
Целта на обратната осмоза е да отдели минералите, които са с по-големи молекули от водата. Водата е с качествата на дестилирана. Много малко минерали, само няколко сименса електропроводимост. Не е добра за пиене. Горчи. Има ниско рН и високо ОРП. Мембраната не спира 100% от другите вещества, поради технически причини. Няма как всички отвори да са еднакви. С течение на времето се разширяват от високото налягане и от абпазивно действие  или се запушват и проводимостта нараства. Плачат за нови.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: KANGEN вода
« Отговор #24 -: Август 13, 2018, 04:21:17 pm »
Олеее, колко сте компетентен и заблуден. Извадите си главата от пясъка и вижте реалните факти!
Поздрави!
                                                                                                                                                                                        Да balabanoff, само че кат си измъкнем главата от пясъка и какво виждаме, просто че си дошъл тук с комерсиални цели и нагло се опитваш да лъжеш и да се изкарваш най компетентния. Просто искаш да посплашиш някой хора за да изкараш някой лев. Но знай че все пак не можеш да излъжеш всички, аз съм работил доста време на ПСПВ Перник (Пречиствателна станция питейни води) и много добре знам от личен опит че водата се Хлорира, а не се Флуорира. При това нивата на хлора се следят много строго денонощно от уреди и сертифицирана лаборатория към станцията. Това не е шега работа и никой не трови хората, що се отнася до самия хлор той много бързо напуска водата и количеството му рязко намалява докато стигне от станцията до резервоарите. Всичко това се следи всекидневно от специална група с полеви уреди за определяне на количеството хлор навсякъде по мрежата. И ако все пак някой иска да махне дори малките остатъци хлор то няма нужда от специални уреди за пречистване, просто се пълни кана с вода изчаква се 20-30 минути и ако има хлор той си излиза сам.           PyroVeso алуминиевият оксихлорид се добавя само при много голяма мътност на водата когато има много валежи, той не може да се предозира защото работи само при точни съотношения на дебит и мътност на водата и съответна доза. Ако пуснеш повече оксихлорид няма да има никакъв ефект, проблема е че се натрупва във филтрите и се налагат по чести промивки.

balabanoff

  • Гост
Re: KANGEN вода
« Отговор #25 -: Август 13, 2018, 04:47:48 pm »
                                                                                                                                                                                        Да balabanoff, само че кат си измъкнем главата от пясъка и какво виждаме, просто че си дошъл тук с комерсиални цели и нагло се опитваш да лъжеш и да се изкарваш най компетентния. Просто искаш да посплашиш някой хора за да изкараш някой лев. Но знай че все пак не можеш да излъжеш всички, аз съм работил доста време на ПСПВ Перник (Пречиствателна станция питейни води) и много добре знам от личен опит че водата се Хлорира, а не се Флуорира. При това нивата на хлора се следят много строго денонощно от уреди и сертифицирана лаборатория към станцията. Това не е шега работа и никой не трови хората, що се отнася до самия хлор той много бързо напуска водата и количеството му рязко намалява докато стигне от станцията до резервоарите. Всичко това се следи всекидневно от специална група с полеви уреди за определяне на количеството хлор навсякъде по мрежата. И ако все пак някой иска да махне дори малките остатъци хлор то няма нужда от специални уреди за пречистване, просто се пълни кана с вода изчаква се 20-30 минути и ако има хлор той си излиза сам.           PyroVeso алуминиевият оксихлорид се добавя само при много голяма мътност на водата когато има много валежи, той не може да се предозира защото работи само при точни съотношения на дебит и мътност на водата и съответна доза. Ако пуснеш повече оксихлорид няма да има никакъв ефект, проблема е че се натрупва във филтрите и се налагат по чести промивки.
Моите уважения, как мога да изкарам пари от тук? Ако ми кажете ще съм доволен. А вие нагло лъжете, преписване постове и нищо не разбирате! Май вие искате да зарибяване хората с лъжлива информация и да печелите. Защото машините на Канген са продукт! Добри са, но за Япония. В БГ не работят!
Поздрави!

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: KANGEN вода
« Отговор #26 -: Август 13, 2018, 05:34:41 pm »
А конденза да запитам с каква чистота е?примерно да се кондензира на сребърна плочка...??
Става ли за пиене?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: KANGEN вода
« Отговор #27 -: Август 13, 2018, 05:56:36 pm »
balabanoff, аз съм от първите членове на форума и тук повечето от хората ме познават още никой не съм излъгал, така че не си прави труда да ме изкарваш лъжец, няма да кой да ти повярва. А ти просто се опитваш да отклониш разговора защото не отговаряш на това което съм написал, а аз никъде не пиша в поста си за Канген машините. Знам че няма какво повече да коментирам с теб, излишна загуба на време е.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: KANGEN вода
« Отговор #28 -: Август 13, 2018, 06:02:56 pm »
Не поставяйте водата в цяла България под един знаменател. Водата в София (в границите на околовръстното) е абсолютно годна за пиене, и мога да кажа че дори вкусово е по-добра от повечето минерални води. В Бургас също водата става за пиене без ограничения и притеснения. Във Варна е с малко по-висока минерализация, но отново става за пиене без притеснения. За Пловдив нямам преки впечатления.
С'я... ако говорим за някакви села и паланки, където водата идва от някакви сондажи и каптажи от времето на Хрушчов и за поддръжката им отговаря кмета... нормално е да има сериозни отклонения. По някои места един обикновен бойлер едвам изкарва година, Балабанов иска Кангена да работи... :)
Миналата седмица бях в Маклер Комерс - там котлите се чистят всяка година защото натрупват по 2 пръста котлен камък въпреки че водата минава през нещо като омекотяване. Всеки един кран или фланец който капе образува сталактит за няколко месеца ... От там вода определно не бих се осмелил да ползвам за пиене.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: KANGEN вода
« Отговор #29 -: Август 14, 2018, 01:15:18 am »
 
Водата в София (в границите на околовръстното) е абсолютно годна за пиене, и мога да кажа че дори вкусово е по-добра от повечето минерални води.

Смях...голям смях :D
В Бургас също водата става за пиене без ограничения и притеснения.

Ооооще по-голям смяхххххх ;D ;D ;D

Аз пък да ти кажа...точно по "паланките" и селата, понякога водата е много по-добра, особено в Рила и Родопите.