Автор Тема: Изворна вода на Шаубергер  (Прочетена 84049 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #180 -: Февруари 06, 2018, 10:20:47 am »
Четем в сайта на бг асоциацията следното, за Па Куа -
Цитат
Националният Център за изследвания в Рим ни съобщи през 1987 г.,че носенето на Па-Куа десатурира и сваля заряда на Бета негативната вълна, за която казват, че е много вредна.

Ето и сайтът на центъра за изследвания в Рим https://www.cnr.it/
Търсещите доказателства, биха могли да навлязат в комуникация с този център и да проверят, как стоят нещата, с изнесената информация ;) Предполагам не са си изгорили архивите.


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #181 -: Февруари 06, 2018, 01:05:47 pm »
един, с цялото ми уважение, но в тая асоциация хората си нямат НИКАКВО понятие от наука. Никаква наука.
И понеже говорим за водата, разглеждаме тая страница:
http://alt-bg.com/site/index.php/2014-12-02-09-09-14/2014-12-03-10-10-55
Цитат
Аз първи заявих, че съществуват 7 вида Тежки Води на който установих тяхната физическа формула: H4O - H4O2 - H4O4 - H4O8 - H4O16 - H4O32

Ако поне малко следиш какво се пише в тоя форум, сигурно си срещал приказките за генераторите на Браун газ, ННО газ и колко хора се занимават или са се занимавали с тая теория и практика.

Тия хора какво ли ще си помислят, ако им заявиш че в техните бълбукатори може да се произведе смес в която има 8 пъти повече кислород, отколкото водород? Вместо нормалното съотношение - 2 пъти повече водород отколкото кислород...

7 вида вода, с различно съотношение на водорода и кислорода в нея... вие там съвсем сте изперкали бе хора... Къде отиде валентността на елементите, къде пратихте цялата физика и химия?

Да беше само за водата - да каже човек че е станало недоразумение в превода. Ма там всичко е на такова ниво. Дори и в приказките има все пак някаква връзка с действителността, докато в тоя сайт нещата са... дори не мога да кажа че са фантазии. Това са абсолютно безмислени подреждания на псевдонаучни термини.

За оная магическа дължина на вълната... какво значи "добра" и "лоша" дължина? Коя клетка е "добра" и коя "лоша"? Каква дължина на вълната излъчват молекулите на змийската отрова? Тя не е ли природен продукт? Каква е дължината на всички вируси и бактерии и защо тяхната е "лоша", като се също са живи същества - размножават се, съществуват. Защо точно човека е центъра на вселената и само полезните за него клетки излъчват определена вълна а всички други - някаква друга? Как има същества хранещи се с мърша и с неща от които човек би умрял, а те продължават да съществуват?

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #182 -: Февруари 06, 2018, 02:29:24 pm »
Здраве желаем гусин пруфесоре. Иди и им налей малко акъл в главите, че нищо не разбират, мама му стара.
Като стана дума за тежките води, аз два месеца приемах "Зелена" вода. В резултат, щитовидната ми влезе в норма. Та толкова от моя опит. Как е на твоята планета? Сичко точно ли е?
Аз наистина, няма да ти обяснявам, след всеки критичен пост, кое какво е и защо е такова. А ти чете ли книгата?
Ще повторя простичкия въпрос. А ти чете ли книгата?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #183 -: Февруари 06, 2018, 03:55:38 pm »
Като стана дума за тежките води, аз два месеца приемах "Зелена" вода. В резултат, щитовидната ми влезе в норма. Та толкова от моя опит. Как е на твоята планета? Сичко точно ли е?
От сряда и жена ми и сина ми жестоко болни от грип. 2 дена с температура над 38 градуса, силно обезводняване, повръщане и там каквото можеш да си представиш. Мотат се из къщи, аз нося насам-натам сополиви салфетки и легенчета с повръщано, с жена ми спим в едно легло...
Аз пия "кафява вода" - бира. По 2 литра на ден. Нямам дори симптоми за заболяване. Това значи ли че съм намерил правилната бира и че бирата ме предпази от грипа?

За стотен път ще го повторя - човешкия организъм има изключително силни възможности за предпазване от заболявания и за борба с тях. Просто трябва малко повече да му вярвате. Трябва и да се вслушвате в това, което се опитва да ви каже.
А за успокоение на психиката на който му трябва ... ползвайте си криви тръби, па-куа под чашата, баячки, молитви, икони ... Те са изключително важни за хора с податлива психика - организма трябва да бъде оставен на спокойствие за да се излекува. Ако постоянно мислиш колко си зле, или как антибиотика който си взел ти дупчи стомаха, или как световната конспирация ти е подпъхнала чип за проследяване в таблетката с аналгина ... това пречи изключително много на организма да си върши работата.

Всички гледате някакви спортни състезания. Вижте как всички спортисти преди опита/изпълнението си оставят на организма си някакво време за да влезе в ритъм, как изчистват мозъка си от глупости. Да, някои от тях имат нужда и да целунат заешкото краче, или да се прекръстят или да направят някакъв друг подобен ритуал - това обаче е само сламка, патерица която им помага психически.

Пак казвам: ако имате нужда от тях, ако те ви помагат да си изчистите мозъка от "лоши" мисли, да се концентрирате - това е ОК. Но не търсете вълни, излъчвания в тези предмети, просто защото НЯМА ТАКИВА. А да се опитвате да вкарате физика, химия в тези обяснения вече става смешно. Ако искате да вкарате някаква наука - пробвайте с психологията, нещата ви ще се получат много по-добре и научно по-издържани.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #184 -: Февруари 06, 2018, 04:22:17 pm »
За оная магическа дължина на вълната... какво значи "добра" и "лоша" дължина? Коя клетка е "добра" и коя "лоша"? Каква дължина на вълната излъчват молекулите на змийската отрова? Тя не е ли природен продукт? Каква е дължината на всички вируси и бактерии и защо тяхната е "лоша", като се също са живи същества - размножават се, съществуват. Защо точно човека е центъра на вселената и само полезните за него клетки излъчват определена вълна а всички други - някаква друга? Как има същества хранещи се с мърша и с неща от които човек би умрял, а те продължават да съществуват?
  Бях започнал да пиша за водата на Шаубергер, но като видях това отгоре, реших да напиша нещо вълново и аз. Клетките били те вируси или бактерии, или каквито и да са там съвкупности, са изградено от атоми, чиито електрони са незнайно къде и непрекъснато движещи се.  От това свое движение се получава трептене, което създава вълни.  Всяко тяло излъчва такива вълни. Смята се, че сетивата ни  долавят някои от тях.  Слухът е ясен.  Обонянието е възприето, че се дължи на рецептори, които при допир със съответната „миризлива“ молекула пасват като пъзел или както най-често се изразяваме, като ключ към ключалка.  При това положение се изпраща импулс към мозъка и вече „усещаме“ аромат. Оказва се обаче, че доста различаващи се молекули , като например тази на бензалдехида  и тази на калиевият цианид, миришат на едно и също нещо. Има сега едно нещо, не е джендър, но е мешавица, казват се квантови биохимици. Те обясняват обонянието именно като долавяне на различни вълни.  Аз не искам да споря с Юлиан. Нямам неговите знания и търпение, нито имам някакви претенции в  областта на физиката, още по-малко квантова. Все пак се надявам да звучи по- естествено от  това, че , ако разбираш ли смяташ, че това не е вярно, значи трябва да четеш още езотерика, докато понавлезеш като нас в материята или да цитирам библията.  Може пък там да е познанието. Вчера видях в един пост, че и Бруно използвал думите на Христос.
   Темата за водата, както и всички други я следя, но признавам не съм прочел всичко. Причините са ясни. Ако някой обаче го е писал някъде и съм го пропуснал, моля да ме извините.
   Може би заглавието не е съвсем точно, но изворната вода на въпросният човек не е свързана просто с някакво въртене. Въртене е използвал за прочистване на речни корита. Иначе самият той казва, че докато бил лесничей и наблюдавал болни  животни, виждал, как те подбирали определени треви и извори и т.н, докато започнал да произвежда  в своя апарат подобна вода. В нея обаче трябвало да има разтворени следните йони за 10 л.
Калий- 0.0034 мг/кг,     Натрий- 0.0776 мг/кг,   калций,  магнезий, желязо, манган и т.н общо 18.
След което добавя, че така получената вода трябва да се употребява при температура  до 7 градуса, след което тя губи свойствата си.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #185 -: Февруари 06, 2018, 04:49:24 pm »
Чета една статия и попадам на един пасаж, който и да искам, не мога да не споделя  8)

Цитат
При зомбито всичко се принизява до първичността (звяра) - да утоли незадоволимият глад, блуждаейки из улиците на стада. Сега като се разкарвам из улиците не виждам по различна картина де - всеки е зомбиран - кой с телефона, кой с хилядите фундаментални задачи явяващи се силна стимулация за R-комплекса и лявото полукълбо, да ние живеем в свят на лявото полукълбо, затова като кажеш нещо което другите не знаят реагират или със смях и подигравка или гледат неадекватно както би гледало току що новотрансформирано зомби.

Ляво, лявоооооо. Криво ляво.
 

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #186 -: Февруари 12, 2018, 08:12:41 pm »
Кво ста веееее. Никой ле смее да направи опита? Толко ли е страшно и сложно или немеете пред резултатите  ;D

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #187 -: Февруари 14, 2018, 07:51:16 pm »
edin-чо, сляп ли си, казах ти, че проведох тъпия ти опит и нищо не се получи. Ти що мълча досега, а сега пак си куражлия писател. Отивайте си в гаража и тюленския форум, не знам, що толкова държите да пишете анти-научните си простотии тук. Пък ти като имаш резултати, покажи ни ги, а?

balabanoff

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #188 -: Август 12, 2018, 07:45:13 pm »
Айде, от мен да мине...

http://fenix.styleglassbg.com/izvorna_voda/

Не търсете пак топла вода. И пак българин си игра преди години! Скри шапката на всички австрийци и руснаци.

Язък че отворихте тема. Поне да бяхте потърсили, какво има в България.

Като искате поръчайте си. Аз имам в къщи две от неговите тръби, преди водомера и в банята. Ми много съм доволен. Водата ми е почти като софийската от Искър.
Дайте повече инфо за тръбите. Откъде, колко струват?

balabanoff

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #189 -: Август 12, 2018, 07:49:44 pm »
Здраве желаем гусин пруфесоре. Иди и им налей малко акъл в главите, че нищо не разбират, мама му стара.
Като стана дума за тежките води, аз два месеца приемах "Зелена" вода. В резултат, щитовидната ми влезе в норма. Та толкова от моя опит. Как е на твоята планета? Сичко точно ли е?
Аз наистина, няма да ти обяснявам, след всеки критичен пост, кое какво е и защо е такова. А ти чете ли книгата?
Ще повторя простичкия въпрос. А ти чете ли книгата?

Каква е тази зелена вода?