Автор Тема: Изворна вода на Шаубергер  (Прочетена 84040 пъти)

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #30 -: Януари 24, 2018, 03:41:22 pm »
Atos До колкото знам алуминия не е добър вариант, особено ако водата ще е за пиене.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #31 -: Януари 24, 2018, 04:06:16 pm »
Пропуснах да отбележа също, че промяната на течението на 180 градуса при тръбите на Филип може да е оправдана за да се спести място /стават дълги и неудобни за монтаж/, но лично аз смятам, че така голяма част от полезния ефект изчезва.
За да направите сравнение, прилагам малко снимки от едно време на мои вихрови тръби, направени от стъклоплат или маджун-заварка по технологията ми с восъчни стопяеми матрици. Както и една скица на оригинална имплозионна тръба на Шаубергер, за модел.
Някъде бях дал тази домашна технология - ако има интерес, ще издиря описанието за който иска да прави нещата лично и да експериментира /за да не открива топлата вода пак :) /
 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #32 -: Януари 24, 2018, 06:55:17 pm »
Ок, само не ми е ясно, защо при двата случая има обратна посока на завихряне?

http://prikachi.com/images.php?f=images/327/5014327M.jpg

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #33 -: Януари 24, 2018, 08:57:55 pm »
Няма нищо обратно, пластините въртят водата по часовниковата стрелка в маркуча, а самият той се върти надясно от гледна точка на посоката вход-изход. Това, разбира се е силно компромисен модел, защото нито маркучът е конусообразен, нито спиралата която описва е такава, сечението му не е с профила на Виктор Ш., а също така няма медна сплав която да катализира процеса /само вложките/. Но като за направено с подръчни средства за 5 мин., това е варианта :) От почти нищо - нещо, което все пак работи и всеки може да го ползва за поливане на зеленчукова градина или др. подобна цел. Просто пробвай и виж.
Относно някои от другите ми тръби на снимките - те имат различна цел, защото при смяна на посока на въртене на спиралата или профила, могат да се ползват не за синтез, а за разграждане - например за получаване на емулсия от трудно смесваеми по принцип вещества като гориво и вода ;) или други подобни. Виж патента на Ш. в който е показан профила, както и формите на тръбите в различните случаи /синтез или обратното/.
Поздрави!

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #34 -: Януари 24, 2018, 09:42:13 pm »
можеш ли да опишеш процеса на катализация , предизвикана от медта ....  с каква скорост се движи водата, в даден момент от време,  какво се случва и накрая какво се получава . Ако можеш да използваш и по научни термини и средства, още по-добре .

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #35 -: Януари 24, 2018, 10:11:38 pm »
браво , едно наистина добра теория подкрепена с практически пример. Това не означава ли , че праната във водата може да се натрупа на принципа на водопадите , когато водата се разбие на ситни капчици ще имаме по голяма площ на съприкосновение и от там повече прана.  Да си призная обаче все още не мога да дам физическо обяснение на тази енергия прана ......, ако е енергия , какъв тип е, самата дума енергия би трябвало да  означава , че имаме строеж , потенциали  и т.н. .....  тя всъщност има ли физическо проявление .... . Също бих те попитал , вместо да се правят разни сложни профили, до оклкото разбрах важно е завихрянето, тогава най просто не би ли било да се използва тръба която да се навива в едната а после в другата посока .... в природата нещата не са толкова сложни , къде в  природата водата следва такава сложна траектория  пък и да не говорим за твърдението на Кадуцей за връзка с медта .  Медта , алуминия , среброто и другите метали не стига ,че не се разтварят във вода , ами и не могат просто така, за части от секундата да взаимодействат с водата и да протече реакция ..... химична разбира се която никой не в състояние да обясни ... поправи ме ако бъркам :) Поздрави !!

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #36 -: Януари 25, 2018, 09:38:15 am »
За тези, които се затрудняват да си направят тръби. използвайте извит рог от коза или овен, колкото по-извит толкова по-добре, както го е правил Шаубергер в първоначалните си работи.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #37 -: Януари 25, 2018, 10:38:57 am »
Да, де... Има ли нещо общо с това, или не?
Ако има,или няма - какво?
Малко ме изби на Хамлет, ама нейсе, на всеки се случва.
Отгоре на всичко, на този принцип имаше направен душ за баня, на някой от Пазарджик.

http://zavodata.com/2011/04/%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0/

СЕ от Смолян - Коцето.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #38 -: Януари 25, 2018, 10:43:02 am »
rumen21
Има доста писано от Шаубергер за енергийната катализа /не говорим за химия!/, може да потърсите на английски и книгите на Калъм Коутс примерно - или на руски Енергия воды. Има и статии директно от Ш. публикувани навремето и оцелели до днес, само мерак да има  :)
Също така във форума на Филип има доста добре изнесена и сбита информация. Може да се прочете, за да се разбере /евентуално/ какво е синтез на високоенергийни елементи във водата и що е то падащ температурен градиент. Нямам време и желание да обучавам никого - това си е задача на интересуващите се. Успех!
dmitarp
Имаш коза с рога - правиш вода  :) На село си е така. Не вдяваш от нещо - тролстваш и иронизираш. Във форумите си е така. Ш. никога не е ползвал рога от антилопа куду, просто споменава че формата на тръбите е подобна - нищо друго. Още повече, че нямат правилния профил за осовото завихряне.

Поздрави, топката е у вас - аз отивам да работя!

ПП
Сега видях поста на Кsurnev - това нещо на Деметра Гея първо беше топлогенератор подобен на този на Потапов, сега гледам сменили главата и правят енергийна вода... Двете неща са коренно различни, защото тия топлогенератори ползват кавитация и обратния процес, т.е. вкарват птомаиново излъчване във водата /кадаверин/ и и е.ават майката. Съответно е много вредна - затова Юрий Краснов се е отказал от тази технология и е минал на другата страна, синтеза при имплозионна тръба. Нашите вървят доста назад явно, светът това го е минал отдавна - впрочем ние с колегите също. Но неразбирането на основите никого не е довело до добро... Т.е. само с правене не става, щото така нещата отиват на горчивия опит на сем. Кюри, измряло набързо от радиация

« Последна редакция: Януари 25, 2018, 11:10:23 am от caduceus »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #39 -: Януари 25, 2018, 03:16:40 pm »
Аз доколкото разбрах от тая тема, не става въпрос за пречистване на водата от примеси, примерно: хлорна вар, варовик, тежки метали, бактерии и пр., а от някакво енергийно пречистване или пък енергийно зареждане, което не е известно на не илюминатите, като мен?

И сега в тази връзка да питам, ако прекарам през усуканата тръба вода+пикня, дали от изхода ще излезе чиста изворна вода и пикнята ще трансмутира в прана или етер или някаква друга екзотична енергия? Ако това е възможно, то няма да изброявам какво реално практическо приложение може да има това изобретение на Шаубергер.

Може ли някой да ми отговори на конкретния въпрос, на мен, лаика, непросветения, неверника, не илюмината?
Аз вкъщи си пречиствам водата с филтърна кана и честно казано има ОСЕЗАЕМ ефект от пречистването. Филтъра премахва варовик, бактерии, тежки метали, оцветявания, на изхода излиза чиста изворна вода. Бас хващам и пикня ще прецеди - доказано работи!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #40 -: Януари 25, 2018, 04:14:02 pm »
Тоя оргон го слагате, като сол и пипер на всяка манджа. Изворната вода тогава сол и пипер ли е /оргон/ или е пречистена вода? То е много трудно човек да зададе елементарен въпрос и да му се отговори подобаващо, като на непосветен.

Кратко и ясно се зададе въпроса, пречиства ли аджеба тая фуния/спирала или пак за сол и пипер ще си говорим?

Тук се поражда и другия въпрос: щом е толкова чудодейна тая спирала, защо не е популярна, защо досега никой не я произвежда, ами само в Интернет се среща? В международната космическа станция с тръба на Шаубергер ли си пречистват водата или по друг начин? Кой ги крие тия технологии от населението, та да се предават "на ухо", Билдербергерите ли, извънземните ли, много ми е интересно?

Ако някой ме убеди, че тая фуния ще ми замести каната - хвърлям я веднага. Ха дано, ама нада ли...

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #41 -: Януари 25, 2018, 04:26:08 pm »
EDM, с тези а пък и с всички останали въпроси, рискуваш да попаднеш в невярното завихряне на обичайно установените оргонни номинации, и това да те изхвърли в онази сган от тролове, която нищо не разбират, и нищо не са показали(ъъ, исках да кажа нищо не са купили(от нас)).

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #42 -: Януари 25, 2018, 05:23:47 pm »
Никого не карам да си купува нещо от мен, просто да уточня че "Активатор Извор" е друг продукт /не че със ОК не става/. По-точно този:
http://jiznenost.com/Aktivator.html
Това е пряката алтернатива на тръбите за които става дума досега в темата.

А, EDM - без да искаш, отиваш на прав път с преобразуването на изходните ти течности в изворна вода :) Система от имплозионни тръби доказано обезсолява морска вода, тестовете са правени доколкото си спомням в Малмьо, Швеция от един тамошен институт. Подобна декомпозираща система Ш. е ползвал за пречистване /включително химическо и механично/ на отпадни води до степен да стават за пиене. Четете.
Поздрави! 

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #43 -: Януари 25, 2018, 05:30:39 pm »
Аааа, не, стига сме чели в Интернет. Нещата са прости тук. Аз като ви говоря за филтърната кана, не ви давам препратки, кой институт, какви опити е правил. Трябва да съм пълен глупак, да седна сега да търся да чета, някой да ме излъже ли? И кой знае в тоя институт ще се окаже, че една камара филтри са турили.

Не бягайте от неудобните въпроси, те ще ви застигат винаги, докато изразявате публично абсурдни теории и не показвате никакви практики.

Пак питам, още по-просто: Тия криви макарони с пластинки от мед, маджун и др., ще пречистят ли пикнята, да я превърнат във вода? Ако кажете да, пращайте ми по ЕКОНТ, да й пикая на тръбата, да видим какво ще излезе.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #44 -: Януари 25, 2018, 05:50:46 pm »
Това ми звучи като следното:
 "Баси измамниците, някви неща дето ги кръстили "компютри" продават - сложили в една кутия малко тенекета, тел и лампички, а половината празна - и искат да ме излъжат... Като го натисна копчето що не ще да свети??? Мошеникът в магазина каза че видите ли  трябало непременно ток и кабел да има - ааааа, не на мене тия, или да бачка и на нивата дет ток няма - или е фалш работата! Старо куче съм аз, ей - тия хамерикански боклуци ги не ща - я да си карам москвето и си слушкам ВЕф-а, чиста работа!  ;D ;D ;D
Подобно е май, нали така?
Ай със здраве!