Автор Тема: Изворна вода на Шаубергер  (Прочетена 84085 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #15 -: Януари 22, 2018, 06:15:30 pm »
Няма, няма, ще си мълча  ;D ;D ;D

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #16 -: Януари 22, 2018, 06:22:48 pm »
Анализ на вода преминала през такава тръба (алкалност, твърдост, повърхностно напрежение): http://fenix.styleglassbg.com/izvorna_voda/analysis_water.html

Rumen21, аз също като Скелета ползвам такава тръба само за къпане. Както казва и той, усещанията могат да бъдат индивидуални. Вземането на душ с такава вода определено е доста приятно, на вкус се усеща леко сладникава, а аз често захвърлям джапанките за получаване ефект на заземяване чрез водата. Енергетизирането след душ се усеща най-много в началото, на мен вече не ми прави впечатление, вероятно съм привикнал.
В моя район водата принципно е силно варовита. Преди съсипваше металните повърхности много бързо, ако не се почистват навреме. След поставянето на тръбата, водата осезаемо омекна и отлаганията намаляха.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #17 -: Януари 22, 2018, 10:03:01 pm »
Цялата магия, ако има такава, се дължи на сребърният припой.Ако си направите сребърни филтри най добре.Водата ще е с качества близки на светената вода. Относно формата на тръбата е почти без значение, защото тръбите на водопреносната система,  са със всякакви геометрични фигури. ВАЖЕН е материяла, от Менделеевата таблица.

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #18 -: Януари 23, 2018, 09:08:24 am »
MTM

това което казваш е интересно, разкажи повече за сребърния припой ..... а водата при водопадите  , там усещането е особено, на какво се дължи 

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #19 -: Януари 23, 2018, 11:23:39 am »
Сребърните йони са едно, а вихровия имплозионен принцип - съвсем друго. Макар, че в конкретната ситуация не пречи двете да се допълват.

На който му се чете за методите на Шаубергер: https://styleglassbg.com/od/viewtopic.php?f=25&t=4

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #20 -: Януари 23, 2018, 11:42:00 am »
А който пък има градивни въпроси по темата, може да ги зададе и на мен /като един от консултиращите участници в тестовете за подобряването на тези тръби/. Само да вметна - за да работят коректно, трябва да има достатъчно налягане на водата на входа. Т.е. са добри за поливане, силно пуснат душ и т.н. Технологията е силно зависима от скоростта на движение на водата в системата, защото от това зависи пряко скоростта на въртене и съответно вкарването на позитивен оргонен заряд във водата от околната среда, през стените на тръбата.
Естествено, изделието във вида в който е в момента е силен компромис с технологията на Шаубергер - истинските вихрови тръби не се правят от никой доколкото знам, защото изработката е сложна когато се ползва мед. А трябва точно този метал + посребряване отвътре при възможност, защото мед-сребро образуват т.нар. от Шаубергер диамагнитна двойка и излъчват във водата при допир с вихъра в тръбата. Работещ вариант е да се направи тръба от стъклоплат и ръчно усукана профилирана восъчна матрица на дупката, която методика съм разработил лично преди десетина години.
Спрях да се занимавам поради заменянето на тази вихрово-механична Шаубергерова технология с по-съвършена, удобна за ползване и доста по-мощна - а именно пряка оргонна индукция. В момента правя точно такива неща

Мога в дух на истинност и фактология да разкажа по-подробно цялата история, ако някой се интересува разбира се. Не че ми се занимава, щото си имам достатъчно работа - но истината е най-важна. Въпреки, че /както каза навремето собственикът на Свилоза на една млада журналистка/ тя била като аналния секс - ако не ти харесва, боли  ;D

Поздрави!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #21 -: Януари 23, 2018, 02:06:04 pm »
Един въпрос към всички:
Може ли това да има нещо общо с торсионната помпа на Потапов? И там става въпрос за завихряне.

СЕ от Смолян - Коцето.

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #22 -: Януари 23, 2018, 02:40:04 pm »
caduceus

сподели , когато имаш време ..... прави ти чест ........ истината  ще е за тези, които са готови за нея. Стремежът към знания е вечен ..... стига да има кой да "пръска светлина"  . Арчибалд Кронин  го описал много добре в  своя роман "Северна светлина" .  Оргонната технология може ли да стане достъпна. Поздрави !!!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #23 -: Януари 23, 2018, 03:47:41 pm »
Купувам 4бр. от Вашите изделия с пряка оргонна индукция. Адреса на доставка го знаете.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #24 -: Януари 23, 2018, 05:49:41 pm »
ndm
Досега нищо не си показал, само тролстваш. Ако искаш нещо от мен, имам си сайтове, лични съобщения тук, Фейсбук страница и прочее. Не пускам линкове, за да не става реклама. Айде мирни най-после, че не си интересен въобще.

Относно историята свързана с тръбите, има я и в моя форум. Накратко ще ви я споделя утре сутринта, когато имам повече време.
Поздрави!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #25 -: Януари 24, 2018, 10:52:55 am »
Здравейте!
Накратко ще разкажа основите на нещата за тези, които не са запознати. Ако ви е интересна материята, търсете книги и четете - няма кой друг са го направи вместо вас.

Имплозионните вихрови тръби на Виктор Шаубергер всмукват енергия от околното пространство и я вкарват във водата, течаща през тях. Това е смисълът на геометрията им и на специфичните материали /ако държим да са работещи на максимума/.
Най-общо казано, въртенето на флуид в две равнини или т.нар. двойноциклично движение е ключът от бараката  :) Тръбата трябва да е конусовидна, да е усукана спирално и с профил, създаващ второ осово усукване в самата струя. Така при по-високо налягане тя се отделя от стената почти напълно и се постига ефект на свръхтечливост и дори отрицателно налягане /формулировка на проф. Попел, изследвал феномена лабораторно/. Казано с прости думи, имаме добавка към механичния импулс, която идва от преобразуването на оргона от околната среда в + енергетика на флуида. Променят се и основните химически показатели.
Медта се явява катализатор на процеса, затова е добре тръбите да се правят от това или поне от медсъдържаща сплав - месинг, бронз и т.н. Става и с повърхностно галванично покритие, а ако е посребрено - съвсем добре. Водата излизаща от такава добре и правилно направена имплозионна тръба е много полезна за здравето.
Толкова по теорията /доказана в практиката/. Сега малко история, съвсем по български...  ;)
Интересувам се от тези явления от 12-13 години, като правя практически тестове. Когато предишната администрация на този форум ме издразни за пореден път, си направих мой /garaja.net/ и започнахме да работим там като някакъв вид разпръснат екип с колеги, които постепенно се увеличиха като брой и професии. Винаги съм искал да направя нещо такова, да го наречем неформален научен институт - и то стана  ;) Накрая обаче нещата придобиха типично български характер и всичко се разпадна - но се оказа, че е за добро...
Тръбите на Филип, за които стана дума по-рано, са развивани именно в тази неформална среда. Допуснах дори да стане администратор, да чисти мнения, да гони хора и т.н. - предоверих се... Затова и голяма част от тази история липсва във форума ми, просто е изтрита своевременно и преместена в неговия /линковете на колегите/.
Та той наблегна първо на теорията, а след това се опита да направи нещата и на практика /работи в завод и не е с две леви ръце човекът/. Изработваше поредния модел, после го снимаше и пускаше във форума ми, а там оценявахме ефекта от него върху водата /като добавена на изхода енергетика/ основно двама души - аз и колегата Иван, с когото сме дългогодишни радиестезисти и по снимка това не ни е проблем. Така преди няколко години най-накрая нещата придобиха завършен вид и тръбите работеха коректно, макар и със силни компромиси в качеството и силата на енергетиката на водата /прилагам една снимка на различни модели, тествани тогава и останали при мен/.
Като цяло никой не е гледал дизайн или нещото да е юзър френдли, просто да работи възможно най-добре. Но... самата технология има ограничения, да не говорим за изпълнението в български занаятчийски условия /проста работилница/. Това не ми харесваше, но кой ме пита мене - нали изделието не го правя аз. Все пак се опитах да кажа, че трябва всичко да е по-хубаво - а освен това имахме различия във възгледите за конструкцията и правилната и ориентация като посока на движение на флуида.
Предполагам се сещате нататък какво стана  :) Филип си направи собствен форум, повечето хора от моя отидоха там да си говорят на общи теми и всичко се пръсна... Което се оказа много благотворно впрочем, защото спрях да пиша по форумите активно и започнах да си гледам повече работата. Това стимулира и изследванията ми в областта на оргонната индукция - много по-мощен метод от механичния  за енергийно зареждане на флуиди, вследствие на което се появи и разви Активатор "Извор". А Филип продължи да си прави и продава тръбите на нивото, в което бяха стигнали преди четири-пет години когато работехме заедно.
Просто тази конкретна технология не позволява голям ъпгрейд. Освен това системата е доста грозна и неудобна за ползване, голяма по размер - и с времето се наслагва варовик в нея, та трябва да се чисти, а и има сериозна възможност за грешки при изготвянето /поради неспособността за лична количествена оценка на ефекта от автора и/.
Това е накратко. Довечера ще допиша как трябва наистина да са нещата съгласно оригинала на Шаубергер + снимки на истински, правилно направени имплозионни мои тръби от онова време /макар и не от мед, което се оказа не толкова важно в края на краищата/.
Поздрави!

« Последна редакция: Януари 24, 2018, 11:11:44 am от caduceus »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #26 -: Януари 24, 2018, 01:16:36 pm »
Кадуцеус, аз имам въпрос:
Ако тръбата е алуминиева, а вътре поставя спирално медна ламарина (без контакт със самия алуминий), алуминият ще екранира ли зареждането или ще му помогне?
Разбираемо е защо те питам - опитът ти би трябвало да ти дава становище по въпроса...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #27 -: Януари 24, 2018, 01:33:40 pm »
Няма проблем, дори и да е от стъклоплат - пак работи, вариант е да се вмъкнат медни вложки и пак става. Опитвал съм да направя галванично покритие чрез вкаран графит на прах в епоксидната смола, който да е проводим и да се покрие с мед - но не стана достатъчно добре. При желание и възможности тръбата може да се направи по-професионално, като се шприцва на две или повече части от пластмаса. Преди сглобяване съответно се помедни отвътре чрез нанасяне на препарат, създаващ метални ядра в пластмасата /примерно Купрорапид/и после се галванизира стандартно, с блестящо покритие, а после посребри. Всичко това е мислено, но вече споменах, че открих многократно по-добра технология с оргонно индуциране и проблемите отпаднаха. Поне при мен де, другите не са наясно с този процес и си правят тръбите както могат  :)
Каквото сам си направиш - и Господ не може
Поздрави!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #28 -: Януари 24, 2018, 01:41:35 pm »
Питам те, защото имам идея да опитам с тръба от полипропилен с алуминиева вложка. Такава тръба е твърда, но лесно се огъва и си държи формата...

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #29 -: Януари 24, 2018, 02:42:17 pm »
Оргонът, или Праната, както аз обичам да наричам тази енергия се "втъкава", "вплита" във водата когато същата има още допир с въздуха... т.е. докато е още във водоемите.
Най-много Прана, (или Оргон) има в наличност в приземния атмосферен слой в последните два-три часа ПРЕДИ изгрев слънце. След изгрева, започва да намалява - условно казано "издухвана" - от слънчевите лъчи. Именно слънчевите лъчи гонят праната.
Има я и през деня, но много, ама много по-малко.
Предвид ефекта - Кръговрат на водата - същата поема прана от въздуха във всеки момент когато водата и въздухът са в допир и смесване - като при морския прибой, водопадите, дъждът и др.
Преминаването на "пранирана" вода през допотопните стари водопроводи ликвидира почти на 100% праната в нея. Железните водопроводни тръби също - защото поцинковането от вътрешната страна на практика не се прави качествено.
При поливането на цветята и други растения (магданоз, босилек и др.) с чешмяна вода в блоковите апартаменти и малките селски градинки е доказано че им вреди. Същото е и когато тази вода се използва за пиене, готвене и къпане. Уви! - не сме измрели още, защото растенията и живите организми имат много голям "буферен" живец.
Моето просто доказателство за наличието на Прана във въздуха е самото Пране - същото след изсъхване винаги ухае И на Прана - просто заровете носа си в свалено от простора изсъхнало пране  - най-добре попива памучното. Разграничавайте разните други ароматизатори (ако са добавени) от аромата на същинската Прана. Най-силна концентрация на Праничния аромат Прането има когато е съхнало през нощта и прибрано на сутринта. "Номерът" с прането не е, че се смесва вода с "праниран" въздух, а че докато влагата се изпарява, на нейно място постъпват частиците Прана.
Също така - всички плодове и зеленчуци прибрани рано сутрин - ако може и преди изгрев - съдържат най-високи нива на Прана. Ходенето боси по РОСНА ТРЕВА сутрин е едно от най-енергизиращите "упражнения".
Който има представа, да се запита - защо Тютюнът се прибира до изгрев слънце? - моят отговор е, че високата концентрация на Праната в съответните часове - 3-4-5-6 - най-силно активизира растението да структурира своя никотин в клетките си.

Големият проблем с Праната във Въздуха и вследствие - във Водата, се появява още в началото на Промишлената революция в Западна Европа и Америка. Въздухът наситен с азотни, серни и въглеродни окиси - застивайки над големите градове, а и по селата - като смог - въобще не е вече "праниран" - няма Прана в него, той е отровен, Съответно дъждовете, които биха внасяли Прана в земята - вече не я внасят в нея, а внасят съответните киселинни "деривати".

Що се отнася до барбутирането и "развъртането" на водата по различни начини - това просто активизира наличната Прана в тази вода, колкото и да е нейното количество в %.
Предполагам, че тази активация има връзка с въвеждането в (условно) - "успоредност" на водните молекули, като така те по-успешно присъединяват към себе си "малките бисерни зрънца - като зрънцата на плода нар"  наричани Прана. Дефиницията е на Слава Севрюкова!

Атос, според мен алуминиевият екран на твоите тръби не е проблем за активацията на наличната прана в течащата през тези тръби вода, освен ако този "термо-екран" не е директно оголен отвътре на тръбите - което силно ме съмнява - има един още по-вътрешен слой пак от нещо като пропилен, който е в досег с водата.
Просто ти трябва перфектно завихряне на струята.