Автор Тема: Изворна вода на Шаубергер  (Прочетена 84064 пъти)

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Изворна вода на Шаубергер
« -: Януари 22, 2018, 12:12:41 pm »
Някой извършвал ли пречистване на водата по метода на Шаубергер. Споделете своя опит :)
« Последна редакция: Януари 24, 2018, 12:27:14 pm от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #1 -: Януари 22, 2018, 12:49:54 pm »
То не трябва ли инсталация за това. Чувах за някакви австрийски устройства, с цена няколко хиляди евро за поливна вода, и много як ефект при поливане с такава вода. Иначе то и прекарването през специална фуния като рог на антилопа май също може да има ефект. Мисля че имаше  и 3D схема за печатане на такава в интернет.
« Последна редакция: Януари 24, 2018, 12:27:58 pm от atos »

smsi-h

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #2 -: Януари 22, 2018, 01:08:17 pm »
Айде, от мен да мине...

http://fenix.styleglassbg.com/izvorna_voda/

Не търсете пак топла вода. И пак българин си игра преди години! Скри шапката на всички австрийци и руснаци.

Язък че отворихте тема. Поне да бяхте потърсили, какво има в България.

Като искате поръчайте си. Аз имам в къщи две от неговите тръби, преди водомера и в банята. Ми много съм доволен. Водата ми е почти като софийската от Искър.

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #3 -: Януари 22, 2018, 01:11:58 pm »
Има книга на руски език в която е  описано как може да се направи това устройство. В България е направено подобно устройство но от медни тръби. Единствените притеснения които възникват са може би медните тръби.  Ако не се ползва редовно се получава окисляване . Някъде бях чел, че именно медните казани в които се изварява ракията водят до проблеми с черния дроб. 

https://studfiles.net/preview/2181776/

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #4 -: Януари 22, 2018, 01:14:56 pm »
smsi-h

възможно ли е да се направи с тръби различни от медните

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #5 -: Януари 22, 2018, 02:24:50 pm »
rumen21, ти първо формулирай израза "пречистване на вода". Енергийно или физически?
   Аз ползвам такава тръба от години на душа и съм много доволен. Излизаш след баня пълен с енергия. Даже преди време бях сложил 2 една след друга и ефекта беше още по-голям.  За пиене обаче не съм я пробвал.

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #6 -: Януари 22, 2018, 02:46:44 pm »
Едва ли някой може даде точно определение на изразите енергийни или физически с-ва на водата, както и научни методи за отчитане на тези свойства и характеристики. При това положение , няма как да се твърди 100 % , че е полезна за пиене .  Иначе , за душ , както казваш мисля , че е показателен твоя опит. В крайна сметка нали всяко твърдение се доказва освен теоретично и  метода на опита и грешките . Ща  споделиш ли как си изработил тръбите си ?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #7 -: Януари 22, 2018, 03:05:18 pm »
Има книга на руски език в която е  описано как може да се направи това устройство. В България е направено подобно устройство но от медни тръби. Единствените притеснения които възникват са може би медните тръби.  Ако не се ползва редовно се получава окисляване . Някъде бях чел, че именно медните казани в които се изварява ракията водят до проблеми с черния дроб. 

https://studfiles.net/preview/2181776/

Привет rumen21,
Ако тръбата е постоянно пълна с вода проблемът с окисляването изчезва. Тръбата трябва да е медна. Е, по-добрите варианти са сребърна или златна, за който може да си го позволи :) За повече информация пиши на Филип Апостолов от посочения от smsi-h сайт - той ще ти разясни най-добре нещата, понеже има голям опит с такива тръби.

Инструкции за направа на вихрови тръби: http://fenix.styleglassbg.com/izvorna_voda/spring_water.html

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #8 -: Януари 22, 2018, 03:57:41 pm »
rumen21, моите са от Филип.
« Последна редакция: Януари 24, 2018, 12:34:23 pm от atos »

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #9 -: Януари 22, 2018, 05:00:33 pm »
az_skeleta  сподели какво е действието на водата , ползваш ли я за пиене

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #10 -: Януари 22, 2018, 05:14:19 pm »
hyparh 

благодаря ти , сподели своя опит , ако си ползвал вода от такива тръби. Знаеш ли как може да се установят качествата на водата , но не по радиестезичен път , в крайна не от всеки става радиестезист.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #11 -: Януари 22, 2018, 05:15:33 pm »
Само за къпане. Аз си имам мои вътрешни усещания, които няма да споделям, понеже ще почнат едни дебати .... Но след баня се чувствам пълен с енергия, нещо което го нямаше преди да сложа тръбата. Приятел на който дадох за проба такава тръба, сподели че и той се чувства така. И трябваше да му подаря тръбата(не ще да ми я върне). Друг приятел, радиестезист, я "премери" и каза че за къпане е добре, но за пиене ефекта щял да е по слаб. Друго няма. Единствения вариант е ти да си вземеш и да прецениш дали ти върши работа по наблюдение на твоите усещания. Не е необходимо да ми вярваш на мене или на някой друг, защото за мене може да е добре, но на теб да не ти влияе добре. Проблемът с устройства от този тип е, че за всеки човек, нещата са различни.
 Едно време Асен казваше че на един маркуч в двата края ако му сложиш по една засукана медна ламаринка, да завихря водата, и пак имало ефект. Не съм го пробвал това, но съм сигурен че е така, защото това е в основата на теорията на Шаубергер.
« Последна редакция: Януари 24, 2018, 12:36:13 pm от atos »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #12 -: Януари 22, 2018, 05:29:09 pm »
http://mazeto.net/index.php?topic=6731.0

 В отговор номер 12 е описал как се прави.

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #13 -: Януари 22, 2018, 05:37:40 pm »
az_skeleta ,

благодаря , разбира се , че ти вярвам , едва ли някои би взел умишлено да публикува невярна информация

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #14 -: Януари 22, 2018, 05:51:47 pm »
Това което исках да ти кажа е че не трябва да вярваш на никой друг, освен на вътрешните си усещания.

 Ще ти дам следния пример, за да разбереш какво искам да кажа, макар че колегата ЕДИН ще се възпротиви на казаното:

 Купих си "пакуа" от фондация Луи Тюран. Да ама се оказа че го меря за мене и отговора на махалото е не. Пробвам на жената, децата, приятели и за всички е да. Да ама за мене е не, и сега си стои в кутията, защото никой друг освен мене не може да го оцени.

 Така че ,правиш, купуваш, няма значение. Наблюдаваш се или си намираш някой да ти го премери, но лично за тебе!!!