Автор Тема: Изворна вода на Шаубергер  (Прочетена 84132 пъти)

Неактивен VeleV

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 84
  • Пол: Мъж
  • Дай на глупака власт и му гледай сеира!
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #60 -: Януари 26, 2018, 09:01:19 pm »
Atos, пак ли има наши и ваши?

Ура-а! - има спор!
Включвам се и аз, не че ще кажа нещо кой знае какво, но просто така, заради спора...
..................

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #61 -: Януари 26, 2018, 10:29:26 pm »
Добре , да приемем , че има оргон , каквото и да означава това ........ тогава в какво се изразява енергизирането  на вода и промяна на нейната структура ..... някой може ли да опише тези неща със средствата на математиката и химията или просто да нарисува атомен или молекулен модел на тази структурирана като я наричате вода . 

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #62 -: Януари 27, 2018, 09:18:06 am »
За водата, нейните клъстерни структури, както и гъвкавост при най-малката промяна в околната среда (било то електромагнитна, топлинна, гравитационна и т.н.): http://megavselena.bg/magicheskata-sila-na-vodata/

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #63 -: Януари 27, 2018, 09:20:26 am »
И пак стигаме до това какво е оргона. Дали е частица или вълна.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #64 -: Януари 27, 2018, 09:55:20 am »
Частица е, както и всичко останало (вкл. и светлината). От своя страна тези частици може да образуват разреждания и сгъстявания, които могат да се разглеждат като вълни.

Оргонът е семейство частици, изградени от фотони предимно във видимия спектър. След като кохезивните сили между фотоните станат достатъчно големи, се образува фотонна молекула (наскоро "открита" и от конвенционалната наука), която е с маса и заряд, но с малка енергия, т.е. не може да се засече чрез обикновени измервателни уреди и затова се нарича "мека частица". Зарядът на такава частица в повечето случаи е отрицателен, оттам и името - "мек електрон". Те имат значително по-голяма проникваща способност от "твърдите" си събратя, понеже се влияят по-слабо от материята. Меките протони са по-сложни и се образуват значително по-трудно, поради което болшинството такива частици са именно меки електрони.

За разлика от меките, твърдите частици (познатите електрони, протони, неутрони и т.н.) са изградени от свръхвисокочестотни фотони от диапазона на гама лъчите и нагоре. Съответно те притежават висока енергия и лесно се отчитат с измервателна апаратура.

Изключително важно свойство на меките електрони (в частност оргона), е, че те могат да помещават в себе си по-твърди такива, които могат да бъдат освободени и използвани при определени обстоятелства.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #65 -: Януари 27, 2018, 11:20:39 am »
hyparh
Не се мъчи, брат... Не можеш да обясниш на слепеца какво е цвят - особено ако е агресивен в невежеството си. Изгубено време е

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #66 -: Януари 27, 2018, 11:29:05 am »
Добре, и каква е разликата дали тръбата ще е желязна, медна, алуминиева или каквато и ще да е. Нали през водата в нея ще преминат еднакво количество такива частици. Дори завихрянето, не би повишило кой знае колко количеството им в водата.

 Според мене става дума за вълни. Завихрянето разбива "кристалите" в водата на по дребни, което означава че се повишава вибрацията и. Съответно човек с по ниска вибрация, получавайки вода с по висока вибрация се чувства все едно е изпил бутилка кола. Така е при мене. При тебе този ефект е бил краткотраен, което означава че тръбата ти идва слаба. Мога да те посъветвам да направиш нещо което бях направил в началото аз. Сложи 2 тръби една след друга. Това засилва ефекта. И още нещо. Моята тръба е правена по поръчка от Филип. Накарах го да ми направи такава с по малък дебит, защото душа почти никога не го пускам до край и ми трябваше ефекта да се получава при по малък дебит.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #67 -: Януари 27, 2018, 11:53:45 am »
Знам, caduceus... Правя го единствено защото днес имам време за убиване (на смяна съм), а и има една малка част от четящите, на който ще им бъде интересно.

Скелет, материалът има значение, защото материята е "гъчкана" с меки електрони във видимия спектър. Тя затова се и вижда. Ако бяха само твърдите частици, материята щеше да е напълно прозрачна (но все пак осезаема). След като дейността на материйните частици непрекъснато произвежда меки електрони, част от тях успяват да се излъчат и в околното пространство (излъчване на материята). Така че... преминаващата вода поема от това излъчване, което за различните материали е различно.

Според мен няма смисъл да се засилва още ефектът от тръбата, понеже така организмът ще привиква на все по-голяма и по-голяма енергетика и в един момент може да се окаже, че ако се лиши дори за кратко от нея, това ще има отрицателен ефект - организмът ще се окаже с отслабена защита, понеже вече е "свикнал" да разчита на пренасищането с оргон. Поне аз така си мисля.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #68 -: Януари 27, 2018, 12:17:41 pm »
 А защо всеки материал да не вибрира с своя вибрация и тая на медта просто да е най подходяща. Водата преминавайки през нея просто абсорбира вибрацията. Не знам точно защо материята е видима. Дори си мисля че идеята на Райх за оргона е по скоро насочена към вибрации.
 
 Това което пишеш за пренасищането е така, но само ако постоянно си изложен на водата от душа. Предполагам че повече от 15 - 20 мин. не изкарваш в банята на ден. Но пък вода с по висока вибрация, ще те изчисти от низши същества с ниска вибрация. Ще повиши и честотата на генератора в тебе. Имай предвид че ако вибрацията която получаваш я няма в твоя диапазон на трептене, ти няма да можеш да задържиш получената енергия и тя просто бързо ще се разсее. Просто ако успееш да я използваш за краткото време докато я имаш ще е добре. И като цяло такива разговори е по добре да ги водим в на Филип форума, само че вие там сте се хванали само за материални неща.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #69 -: Януари 27, 2018, 12:43:05 pm »
Може и така да се каже, понеже различните частици имат различна честота на трептене/пулсиране/въртене. А когато тези частици са проникващи, те успешно предават вибрацията си на целия обем материя.

Не знам защо смяташ, че сме се хванали само за материалното :) Разисквали сме и същности (май беше при обсъждане относно ХЕС-овете), но за такива неща май най-компетентно може да се изкаже именно Филип, стига да има желание.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #70 -: Януари 27, 2018, 12:49:38 pm »
Ще взема да я прегледам темата за ХЕС пак.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #71 -: Януари 27, 2018, 06:07:08 pm »
Цитат
Частица е, както и всичко останало (вкл. и светлината).

Ти поне чете Тюрен. Как може да кажеш подобно нещо?  :( :( :(

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #72 -: Януари 27, 2018, 06:24:53 pm »
caduceus ,....................  за всички невярващи , можеш  ли да , вземеш проба от твоята обогатена с оргон вода , да я замразиш и да публикуваш снимка на  формата на кристалите които се образуват. Би било добре  да има снимка на водата и преди обработката, явно на науката и формулите все още не им е дошло времето.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #73 -: Януари 27, 2018, 07:37:17 pm »
https://bg-maistor.com/otoplenie/medni-trabi-fitingi
https://www.tashev-galving.com/200259-20-1/0/%D0%A4%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D0%B8+%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8

Има и още, и още ...

Медта е един от най-добрите материали за изграждане на водопроводни инсталации. Единствено цената е пречка те да се ползват много по-масово.

И реално погледнато ... чистата мед няма никакъв контакт с водата. До няколко дни след производството на тръбата повърхността й се покрива с т.нар. патина - изключително устойчиво съединение на медта което я предпазва от по-нататъшно окисление.

А самата мед не е токсична. Не повече от стоманата или цинка, които се ползваха за водопровод само до преди няколко години, преди ПВЦ-то да навлезе масово.

Пори поглед на медта по отношение на водопроводните инсталации, не трябва да се забравя факта  че метала си взаимодейства с водата ( и с въздуха ), и от това следват какви ли не последствия. pH (potential of hydrogen: https://en.wikipedia.org/wiki/PH) на водата, по-точно, киселинността ( относителната липса на електрони ) или алкалността ( тяхната относителна наситеност ) влияе много върху това как водата взаимодейства е метала. Също така наличието на примеси във водата действа върху медта. Ето практическа препратка за колегите които се интересуват.

https://www.youtube.com/watch?v=nD5lMITzx_Y




Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #74 -: Януари 27, 2018, 07:47:08 pm »
Обяснението на Хипарх е повече от изчерпателно!
Филтрация и зареждане на водата са съвсем различни неща!

Винаги е по-добре да се зареди филтрирана вода, особено ако е за пиене!
А в някои случаи, заредената вода се самофилтрира чрез утаяване, но за това е нужно време и не бива да се разчита на зареждането за този процес! Зареждането на водата няма за цел пречистването и от примеси, то е допълнителен ефект, а не цел!

За тези които се интересуват от филтриране на водата, в дворни условия, и от това как да си направят сами филтрираща система, или просто от идеи, ето интересна страница ( бавно филтриране на водата с пясък ):

http://www.slowsandfilter.org/index_mobile.html