Автор Тема: Изворна вода на Шаубергер  (Прочетена 84100 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #45 -: Януари 25, 2018, 07:02:55 pm »
Не не е подобно, направо не искаш да отговориш, защото резултатите са нула, зеро. По всякакъв начин избягваш от въпроса защото те е срам от отговора.  Аз съм сигурен, че твоите тръби ще дадат същия резултат какъвто и рога от овен.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #46 -: Януари 25, 2018, 07:53:15 pm »
Проблема винаги тръгва като се спомене думата "оргон" защото няма фиксирани параметри какво се разбира под нея. Така всеки си слага неговите разбирания и става мазало.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #47 -: Януари 25, 2018, 08:30:18 pm »
Проблема винаги тръгва като се спомене думата "оргон" защото няма фиксирани параметри какво се разбира под нея. Така всеки си слага неговите разбирания и става мазало.

Затова използвайте "меки електрони" ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #48 -: Януари 25, 2018, 08:57:07 pm »
Аз ли недовиждам или вие не разбирате от български език? В заглавието на темата пише "Изворна вода на Шаубергер". Къде го тоя сол и пипер тука /оргон/?

Всеки нормален човек, не шизофреник, разбира под изворна вода, не такава насолена със сол и пипер, а чиста вода, без мръсотии в нея, химии и т.н. Вие пак с вашия сол и пипер. За тоя сол и пипер може отделно да се спори, но и там нещата стоят така, че и по-зле.

Не мога да ви разбера, защо някой, които иска да му покажете на практика теориите си и ви "обиди" "солта и пипера" и почват тука едни оргонни литургии, а като изпаднете в безсилие да докажете абсурдите си, започват и квалификации - тролене, ниско образоване и т.н.

Простички са нещата тук. Да речем, че аз съм потенциален купувач на макарона на Шаубергер и искам да не ползвам повече филтърна кана, че консуматива е скъп, ами да ползвам тоя макарон и той да ми трансмутира ония боклуци, дето ги чисти филтъра. Ами не разбирам от сол и пипер, не разбирам и как действа тоя макарон, ама и вие не ми отговаряте на въпроса, пък и не ми го предлагате.

Колеги, съвсем сериозно, има ли някой макарон, които чисти водата? Ако да, съм готов да му го купя, моля да пише, да му дам адрес, да ми го прати по ЕКОНТ, щом той не иска, аз ще направя клип и ще го пусна във форума, да видим тогава кой мошеник и кой не.

Не е нужно абсолютно нищо да си чел, за да не можеш да си представиш от практиката и общата култура, че няма как вода да мине по крив макарон и да се пречисти. По-скоро ще дойдат извънземните, отколкото това да с случи. Но аз съм готов на експеримент, за разбиване на всеки мит.

Не помня точно, но около 10 г. съм в този форум и все за сол и пипер се говори, ама ни сме го видели тоя сол-пипер, нито сме видели и сготвена манджа с него. А тук някой продължава да ни убеждава, колко е вкусна тя.

Очаквам отговор  :D

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #49 -: Януари 25, 2018, 09:29:37 pm »
Едно не разбрах, как може да се използват медни тръби,след като медта е толкова отровна. Все едно да си солиш ястието със син камък. Вярно е, че медта има много добро антибактериално деиствие,но за външна употребява. Помага против косопад на 100 процента. Екземи, външни паразити,но трябва да се използва максимум един месец, иначе води до отравяне на организма. Даже някой колеги споменаха за сладникав вкус на водата. Дължи се на медните сулфати и техните съидинения. Даже и растенията поливани от тръби съдържащи мед, желязо, олово и други, не са хубави за консумация.За това е най добре, да си сложиш филтър на входа на водопровода.По желание може да се сложат благородни метали.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #50 -: Януари 25, 2018, 09:37:33 pm »
Едно не разбрах, как може да се използват медни тръби,след като медта е толкова отровна. Все едно да си солиш ястието със син камък.

https://bg-maistor.com/otoplenie/medni-trabi-fitingi
https://www.tashev-galving.com/200259-20-1/0/%D0%A4%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D0%B8+%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8

Има и още, и още ...

Медта е един от най-добрите материали за изграждане на водопроводни инсталации. Единствено цената е пречка те да се ползват много по-масово.

И реално погледнато ... чистата мед няма никакъв контакт с водата. До няколко дни след производството на тръбата повърхността й се покрива с т.нар. патина - изключително устойчиво съединение на медта което я предпазва от по-нататъшно окисление.

А самата мед не е токсична. Не повече от стоманата или цинка, които се ползваха за водопровод само до преди няколко години, преди ПВЦ-то да навлезе масово.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #51 -: Януари 25, 2018, 09:51:50 pm »
Не ща да споря. Двадесет години се занимавах с патини, метали и подобни. Така, че интернет няма да ме излъже.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #52 -: Януари 25, 2018, 10:52:12 pm »
МТМ, според тебе колко мед може да смъкне водата като преминава през тръбата. Аз я ползвам 3 години и по твоята логика вече трябва да е поизтаняла. В началото от моята наистина излизаха фини медни стружки, които забелязвах по теракота и не можеха да се измият. Но това го отдадох на това че все пак е рязана, огъвана и запоявана тръбата. Отдавна вече нищо не се вижда(най вероятно има, но са твърде малко). А и аз все пак ги препоръчах за къпане(външно все пак).

 А може ли да споделиш рецептата за косопад че от годни ме натиска молеца.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #53 -: Януари 25, 2018, 11:05:41 pm »
     Не съм спец, нито химик, но искам да направя само една констатация. В Мадрид в центъра и по-старите квартали все още има водопроводи вътре в жилищните сгради от олово и по тях тече питейната вода. Но това не пречи на испанците да живеят по 90 и повече години. Останалите водопроводи, са от медни тръби, а вече в новото строителство от преди 10-15 години, някъде, но не навсякъде се използват пластмасови тръби тип „опонор“ или алуминии плюс пластмаса „тетрапак“ и други подобни, но не съм виждал ПВЦ тръби, като тези в България. ПВЦ тръби се използват само за отводняване. Направило ми е впечатление, че почти всички стари баби, са почти плешиви, а за мъжете, колко кубета има да не говорим и то много млади хора. Не знам дали това, са някакви ефекти от тези оловни и медни тръби или е от самата вода.
   От стар испански водопроводчик знам, че живота на медните водопроводи е 100 години, ако се почиства киселината, която се използва преди заварката. След, като се завари тръбата и съответния детаил, мястото около заварката трябва да се почисти с мокър парцал, ако не се почисти живота на тръбопровода се скъсява с 50 години, защото окисите, които се получават започват да разяждат тръбата.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #54 -: Януари 25, 2018, 11:16:55 pm »
В аптеките се продава корен от Чемерика. Купуваш си екстракт и мажеш, по описанието на етикета. След 5,6 шишета, няма да имаш молци😉 Ако не си в напреднал стадии ще ти израстне коса.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #55 -: Януари 26, 2018, 08:57:49 am »
Колеги, тази сутрин отидох в офиса на ЕКОНТ с надеждата някой да ми е изпратил макарона на Шаубергер, но уви, развалих си настроението още от сутринта, не се оправдаха очакванията ми.  :D

Гледам темата започнала да се измества в ляво и дясно. Да напомня, тук става въпрос, дали макарона на Шаубергер пречиства така водата, че тя става, като изворна, а не кои са най-добрите водопроводни тръби. Моля ви не измествайте фокуса на темата, че оргончиците се измъкват по терлички.  :D

От изложеното до тук, ведно с направените основателни възражения, разбирам, че те такова животно не съществува. Това разби мита за извънземния характер на шаубергеровите щуротии, станали известни не от официалната наука, а от Интернет.

И все още тая последни надежди някой да ме убеди в обратното, като ми покаже или ми даде аз да покажа, как макарона на Шаубергер прави водата изворна - чисти варовик, примеси, химия, бактерии и т.н. Оправдания от рода, че някой троли и пречи на работата на някой, не се приемат. Когато споделяш публично се предполага, както някой да е солидарен с мнението ти, но и друг да възрази, и тогава трябва да си готов да докажеш тезата си, в противен случай се превръщаш в празнодумец, да не кажа и нещо повече, ако търгуваш с измишльотини по темата. Който не  понася възражения, го съветвам да общува сам със себе си, така никой и нищо няма да го безпокои.

Експериментаторите, къде сте, защо не експериментирате по въпроса?
Аз иначе съм готов да ви покажа експеримент, как от кална и заразена от блато вода в която има и бактерии, се превръща в изворна след преминаването й през филтърна кана - това е доказано, то работи и се продава навсякъде.

Някой ще има ли смелостта да пие вода от блато, която бъка от бактерии, прекарана през макарона на Шаубергер, кой?  :D

Поздрави! :D




Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #56 -: Януари 26, 2018, 09:54:06 am »
Ура-а! - има спор!
Включвам се и аз, не че ще кажа нещо кой знае какво, но просто така, заради спора...
Еуджениус! - Евала! - ти си най-великият разбивач на тролове, зомбита и пр. вкл„ и на някои малко или повече заблудени, или заблуждаващи Иноватори.
Не подкрепям тезата ти за вихрите създавани в тръбите на Ш! - такива ИМА и те имат своето приложение... под въпрос е, че ние твърде "на едро" отхвърляме това, което е постигнато в съответни лаборатории и институти, но не добило гласност, поради една или друга причина.
Не подкрепям и тезата на Оргончиците, че получената на изхода вода е това, което твърдят. Ако някой  увлечен в спора, случайно е казал, че има и "пречистване" на водата - такова каквото ти очакваш - явно се е пресилил. По-скоро е имал предвид "промяна" на водата, или нещо подобно.
Във всеки случай, аз също съм скептик относно някои радиестезични "резултати", защото разстоянието от "заклетите радиестезисти" (в това число и самият Тюрен) до заклетите "наукофили", пък били те и професори, е с дебелината на косъм.
Проблемът за мен е пределно видим - що се отнася до това "разстояние" - но това са вече конспиративни предположения.


Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #57 -: Януари 26, 2018, 11:42:27 am »
Основната роля на тези тръби е чрез имплозионно завихряне да енергетизира водата, поради което се променя и клъстерната структура, а оттам и някои нейни свойства. И да - става въпрос точно за оргон/меки електрони (биоелектричество) които се натрупват в структурата на водата от околната среда и които са полезни за организма.

Тези тръби не са предназначени за тотално изчистване на мръсна вода (такава с разни в-ва в нея). При достатъчно налягане свойствата на водата могат да се променят до степен, че действително да започне да разгражда/дезинтегрира част от нечистотиите, но далеч не всички. Вероятно има начин да се изготви подобна тръба, която на имплозионен вихров принцип да чисти всичко, но ще трябва значително подобрение в конструкцията и състава (точно определени метали с точно определената форма и подредба), както и огромно налягане на входа, непостижимо за един обикновен душ.

Аз не се занимавам с изработка на такива тръби, имам само една за лично ползване, тъй че ако някой толкова иска по Еконт, нека се обърне към Филип :) А при желание може и сам да си изработи, инструкции има.

Колкото до формата... Аз си мисля, че форма на рог е само загуба на пространство (и налягане). Достатъчно е просто тръбата да е с капковиден профил, леко усукване по цялата й дължина, както и постепенно стеснение към изхода - напълно достатъчно за качествено завихряне без убиване на скоростта.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #58 -: Януари 26, 2018, 12:33:14 pm »
Преди години исках да си купя подобно устройство https://markita.net/filtar-za-voda-kalzit-12-za-bojler.html , но за да работи му трябва определен дебит (скорост) на водата и това не ме устройваше. Произвежда се в Русе и има и интернет подобни.
Принципа е ясен така и ефектите върху водата би могло да се получат и с други форми на устройството.
Искам да кажа, че с просто протичане на вода през нещо може да се променят свойствата й. И хората го правят и има някаква научна обосновка.

Тук има коментар за него.
https://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=22&t=26743&start=20

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #59 -: Януари 26, 2018, 06:23:51 pm »
Основната роля на тези тръби е чрез имплозионно завихряне да енергетизира водата, поради което се променя и клъстерната структура, а оттам и някои нейни свойства......
.................................................................
Тези тръби не са предназначени за тотално изчистване на мръсна вода (такава с разни в-ва в нея). При достатъчно налягане свойствата на водата могат да се променят до степен, че действително да започне да разгражда/дезинтегрира част от нечистотиите, но далеч не всички. Вероятно има начин да се изготви подобна тръба, която на имплозионен вихров принцип да чисти всичко, но ще трябва значително подобрение в конструкцията и състава (точно определени метали с точно определената форма и подредба), както и огромно налягане на входа, непостижимо за един обикновен душ.
...............................................................

Обяснението на Хипарх е повече от изчерпателно!
Филтрация и зареждане на водата са съвсем различни неща!

Винаги е по-добре да се зареди филтрирана вода, особено ако е за пиене!
А в някои случаи, заредената вода се самофилтрира чрез утаяване, но за това е нужно време и не бива да се разчита на зареждането за този процес! Зареждането на водата няма за цел пречистването и от примеси, то е допълнителен ефект, а не цел!