Автор Тема: Изворна вода на Шаубергер  (Прочетена 84095 пъти)

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #165 -: Февруари 04, 2018, 08:54:39 pm »
Атос хубаво е да има критици,като  Юлиан които искат конкретните доказателства,за дадена тема. Иначе  ще си тъпчем на едно  и също ниво... . А без критиката няма и напредък.
П. С. Не е по темата, нека се изтрие.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #166 -: Февруари 04, 2018, 09:37:24 pm »
Море баш по темата си е даже е по няколко теми и би следвало да се копира в поне още десетина теми.
"+" от мен въпреки че съм против тази система с рейтинга.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #167 -: Февруари 04, 2018, 09:52:27 pm »
Що за глупости пишете? Искал юлиан доказателства? То да искаш, ама на каква база? На база чии знания и умения? На тези на юлиан ли? Ако аз имам повече знания в дадена сфера, как някой ще приеме, че това е факт, без той самия да има тези знания? Май не разбирате, колко е патова ситуацията с вашите доказателства.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #168 -: Февруари 04, 2018, 10:29:09 pm »
Не edin
Ситуацията не е патова, матова е за съжаление.
Аз за това отдавна съм се отказал да се занимавам с тези неща въпреки, че ако си забелязал не ги отричам.
Невъзножно е Юлиян да повтори експеримент направен от теб и резултата да бъде същият като при теб. Знаеш, че е така знаеш и защо е така. Ако пък и аз го повторя ще има хептем различн резултат. Това обезсмисля масовото прилагане на тия практики. Това са неща предназначени за тесни кръгове от хора "поне за сега"
 А ти не се притеснявай, човека който трябва сам ще те намери, искаш или не.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #169 -: Февруари 05, 2018, 09:28:20 am »
Няма никаква мистика и магия в експеримента. Има само чиста физика и е повторяем от всеки. Лелеее, все едно седите срещу таласъм.  :(

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #170 -: Февруари 05, 2018, 01:10:43 pm »
Филип,може ли да ми пратите един литър от обработената вода и дали ще усетя нейното качество,вълшебство?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #171 -: Февруари 05, 2018, 02:24:52 pm »
Филип, благодаря за опитите. Но има нещо сбъркано в тях. При първият опит с капилярната тръбичка, нивото в тръбичката на лявата чаша, "обикновена вода" е по-ниско от това на дясната чаша, "обработена" вода. Това означава, че повърхностното напрежение е по-високо на "обработената" вода, а твърдението беше обратно. Това също противоречи на вторият опит с капки върху стъкло, където и ти си отбелязъл, че "обработената вода", прави по разлята капка, което пък е доказателство за по-ниското повърхностно напрежение. От двата опита ми е трудно да преценя, има ли разлики в повърхностното напрежение между двете води или не, защото дават противоречиви резултати, освен ако няма някаква грешка в опитите.

Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #172 -: Февруари 05, 2018, 03:02:13 pm »
Привет :)
Не съм коментирал никой от опитите, просто защото нямам идея какво точно отразяват.
Направих ги максимално коректно по моите разбирания - купих еднакви капилярни тръбички, еднакви съдове и ги правих с вода от едно и също място.
Последните опити с разбъркването на захар и сол ме изненадаха, защото очаквах обработената вода да ги разтвори по-бързо, а се оказа обратното.
Изненада ме и това, че разлика с градус, градус и половина между двете чаши, държеше постоянно едната изпотена.
Нямам представа и каква е евентуално действителната стойност на повърхностно напрежение на вода с и без обработка при тази температура около 10 градуса.
Човекът, който беше правил изследванията, които съм дал в сайта си http://fenix.styleglassbg.com/izvorna_voda/analysis_water.html , пише че това са данни при 22 градуса.
Правил ги е по собствено желание след като му бях направил такава тръба.

***

Vector, безсмислено е да пращам, защото до пристигането си със сигурност няма да е същата като директно изтичащата от тръбата. А и няма да имате база за сравнение.

Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #173 -: Февруари 05, 2018, 03:42:23 pm »
Ако имате идея как да направя тези или друг опит по друг начин - насреща съм.
Единственото, в което съм сигурен след тези опити за себе си е, че температурата след тръбата е с измеримо по-ниска температура.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #174 -: Февруари 05, 2018, 07:39:46 pm »
Преди няколко страници пуснах https://www.youtube.com/watch?v=8dHoV95YUkE
Това е анализ на единственото научно изследване което намерих на тръбата на Шаубергер.
Изследването е сравнително относно хидравличното съпротивление на обикновенна тръба и такава на Шаубергер. Както се вижда във видеото изследването не е най-доброто което може да се направи.
Може да се направи сравнение на дебитите на медни тръби с еднакъв входен диаметър и еднаква дължина захранвани едновременно от един и  същ источник за определено време. Измерва се количеството вода преминало през тръбите. И това е доста лесно за сравнение. За достоверност би трябвало да се разменят местата на двете тръби и пак да се направи експеримента.
След няколко опита ще има един път решение на въпроса дали има увеличаване на преминалия дебит(намаляне на хидравличното съпротивление) през такъв вид тръби.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #175 -: Февруари 05, 2018, 08:51:34 pm »
Цитат
Изненада ме и това, че разлика с градус, градус и половина между двете чаши, държеше постоянно едната изпотена.
Явно не си чел статията за четвъртото агрегатно състояние на водата "споменах го по горе" ако я беше чел нямаше да е изненада този факт.
Не случайно учените го наричат "агрегатно състояние" Преминаванто от едно в друго такова е фазов преход от първи род, тоест съпътстван е с поглъщане и отдаване на сравнително голямо количество енергия. Тези факти които посочваш означават, че има нестабилно преминаване от едното състояние в другото с последващо плано връщане обратно при което се абсорбира енергията отдадена при преминаване през тръбата. Получава се демек нещо като климатик.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #176 -: Февруари 06, 2018, 12:14:09 am »
Edin, за да има смисъл един опит, а и за да се приеме за научен, той трябва първо да разграничава ясно, кога ефекта работи или не работи и второ, резултатите трябва да са видни и неоспорими за всички наблюдатели на експеримента. Кой е фактора, който да обозначи експеримента като потвърждаващ или отхвърлящ? Субективното мнение на човека? Лекарите когато тестват подобни неща, правят двойно слепи тестове, т.е. нито лекаря знае какво дава на пациента, нито пациента знае какво пие, само провеждащият експеримента може да тълкува данните.

Atos, ти да не би да насаждаш някаква атмосфера на анти-научност и догматичност във форума? Юлиян иска да се ползва научния метод за изследване на нещата! Много ясно, че ще пита 100 неща, защо този символ, защо тази линия, защо черно, а не червено, защото то това е науката, да отсееш реалните причини, от измислените такива.

Що за експеримент ни предлата Edin?!

Цитат
За целта разпечатайте това изображение на Па Куа. Залепете го с хартиено лепило за някаква плоскост, но не с тиксо и не го ламинирайте. Намерете си компас и ориентирайте Па куа-то, с числото 7 към северния магнитен полюс. След това налейте бутилка чешмяна вода и я оставете върху изображението за 45мин.
Филип ако желае, може да направи пак своите опити с тази вода. Успех!
Kaкво е твърдението? Какъв ефект трябва да наблюдаваме, ако изпълним тези неща? Какъв ефект потвърждава или отхвърля този експеримент? Кой ... аз ли да реша ефекта който да наблюдавам?
Интересно и накъде бие цирка на Edin! Който не е изпълнил експеримента му (без очертан ефект за изследване), то той не ги разбира нещата, той е прост и той не е напред с материала?
Добре ... изпълних експеримента! Резултати, ако въобще може да се говори за такива:

- водата не стана по-сладка
- водата не стана по-солена
- водата има нормален вкус
- водата няма по-особен мирис
- водата не промени цвета си
- водата не издаде звук
- водата не е светила (проверено в абсолютно тъмна стая)

... та, нека сега Еdin да каже, какво значи това? Да си призная, не се чувствам особенно напреднал в материала, правейки такива експерименти.

Относно Филип и резултатите му. Промяна на температурата е естествено да има, защото метала охлажда водата, та това си е чист радиатор. Мдаа, чудесно господа, колко магия, колко оргон. Пийте една студена вода, дето се вика.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #177 -: Февруари 06, 2018, 12:50:40 am »
Ок, nizo, вярно е, че edin, не конкретизира очаквани резултати в този експеримент. Мисля, че го прави точно с цел да се избегне субективния фактор - когато очакваш точно определен ефект, лесно е да си внушиш, че се е появил (или, че липсва - въпрос на предварителна нагласа).
Промяна в химическите свойства не може да има, идеята е друга.
За да бъде засечен резултат от подобен експеримент, би следвало да се провери как действа тази вода на растения или бактериални култури (което едва ли си включил в научния подход). Тъй като няма измислени уреди за отчитане на въпросните промени, развитието на живи клетки би било най-коректен показател.

Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #178 -: Февруари 06, 2018, 07:46:31 am »
Радико,
Изчетох внимателно темата преди да пиша за първи път :) Четох и информацията от линка ти :)
Добре съм запознат с фазовите преходи и превръщанията на доста вещества, включително и водата :)
Имам си и собственото обяснение какви промени, как и защо се осъществяват във водата (иначе нямаше да съм българин   ;D )
Не ги пиша, защото не желая да навлизам в спор заради спора - за всяка информация си има място и хора  :)

***

Относно Филип и резултатите му. Промяна на температурата е естествено да има, защото метала охлажда водата, та това си е чист радиатор. Мдаа, чудесно господа, колко магия, колко оргон. Пийте една студена вода, дето се вика.
Само за информация  :) Същата студена вода мога да пия и през лятото  ;D - демек ефект на охлаждане съществува и когато тръбата е загрята от външната температура.

***

valex,
Ще направя  и такъв опит, когато се стопли с видео. Вече съм го правил с 10 литрови бутилки от хидрофора - с тръба и без, така че и при ниското налягане от отворен съд при такъв опит - съм сигурен какво ще покаже.

...И само за инфо, че тук става въпрос само за този специфичен случай с тръбата :) Работя и по други неща, показани от Шаубергер. Ползвам ги само като идея, а не се стремя да ги репликирам. Когато са ясни принципите на случване - могат да се правят и ред други неща. :)

Лек ден!  :)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #179 -: Февруари 06, 2018, 08:17:44 am »
Конкретно с пловдивска вода, направих три слепи теста. Трима човека опитаха водата, без да знаят че съм я обработвал. Мнението беше, че има вкус на вода от извор на къра. Необработената чешмяна вода в Пловдив е доста гадничка на вкус. Обработената определено стана различна и с по-добър вкус.