Автор Тема: Изворна вода на Шаубергер  (Прочетена 84090 пъти)

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #150 -: Февруари 04, 2018, 11:19:31 am »
П.П. не хвъряйте "официалната наука" на боклука преди изобщо да сте се запознали с нея.

dymelsoft, това ми хареса, обобщи цялата тема  :)

   Не съм съгласен с начина по, който е реализиран експеримента, по-точно - времевия мащаб. Няма как да е коректна разлика от една секунда, ако грешката при измерването е 1,2 или 3 секунди. То само да си преместиш показалеца и да натиснеш копчето на хронометъра ще отнеме една секунда. Според мен, трябва да се подбере по-подходящ мащаб на капилярните тръбички, скорост на протичане на реакциите във водата и измерване на времето.  Също ми се стори, че стъклото с капките е грапаво или поне така изглежда, това също не е коректно по отношение на явлението пълно мокрене и немокрене и.т.н. Изобщо не се учудвам, че получавате чудесни резултати с експерименти реализирани "на коляно" и при съмнителни обстоятелства. При търсене на някакво слабо взаимодействие или явление, което е на границата на способностите на измервателната апаратура, трябва да се отчетат всички грешки, а именно: грешка при определяне обема на водата, обема на веществото, което се разтваря, грешка при отчитане на температурата, грешка при отчитане нивото на кап. тръбичка, грешка при отчитане на времето, методика за определяне на повърхностното напрежение и т.н. Не съм уверен, че този експеримент може да се постави коректно в домашни условия, но това си е мое мнение.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #151 -: Февруари 04, 2018, 11:40:06 am »
Температурата на двете води, трябва да е еднаква и тогава, да се ползват, като разтворител.

Филип

  • Гост
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #152 -: Февруари 04, 2018, 11:50:53 am »
Симпатяги  :)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #153 -: Февруари 04, 2018, 12:21:03 pm »
Обобщение на случващото се в такива ситуации:

Вариант 1. Представя се лабораторен документ с промените, които настъпват с водата след обработка.

Реакция: "Ама документа няма печат... Каква е тая измислена фирма... Това е фалшификат..."


Вариант 2. С еднакви инструменти нагледно се представят големи разлики между контролната и обработена вода.

Реакция: "Ама това е в домашни условия, така не може..."
*******

Колеги, има ли смисъл да се продължава по този начин? Аз не виждам такъв и викам всяка жаба (или "групичка") да си знае гьола. Според интересите си всеки е свободен да пише в подходяща тема без да обръща внимание на други теми, към които няма интерес или му се струват глупост. Така всички ще са доволни.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #154 -: Февруари 04, 2018, 01:06:27 pm »
Предлагам на всички, следния опит с Па Куа на Тюрен. Както искате, така мерете, опитвайте, правете слепи тестове с дегустация на водата.
За целта разпечатайте това изображение на Па Куа. Залепете го с хартиено лепило за някаква плоскост, но не с тиксо и не го ламинирайте. Намерете си компас и ориентирайте Па куа-то, с числото 7 към северния магнитен полюс. След това налейте бутилка чешмяна вода и я оставете върху изображението за 45мин.
Филип ако желае, може да направи пак своите опити с тази вода. Успех!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #155 -: Февруари 04, 2018, 01:09:30 pm »
Това е по-добро изображение.
« Последна редакция: Февруари 04, 2018, 01:27:04 pm от edin »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #156 -: Февруари 04, 2018, 01:44:36 pm »
За целта разпечатайте това изображение на Па Куа. Залепете го с хартиено лепило за някаква плоскост, но не с тиксо и не го ламинирайте. Намерете си компас и ориентирайте Па куа-то, с числото 7 към северния магнитен полюс. След това налейте бутилка чешмяна вода и я оставете върху изображението за 45мин.

Аз като един чист техничар веднага задавам следните въпроси:
1. На какво да разпечатам изображението? Ако е хартия - може ли да е синтетична, или е необходимо да се ползва тръстиков папирус? Ако я разпечатам на пластмасово фолио? Ако я гравирам с CNC върху метален лист? Т.е. кое точно е важно при изпълнението на това изделие? Защото явно изображнието не е толкова важно - двете картинки са доста различни.
2. Защо хартиено тиксо? Защо не примерно изолирбанд от старите - текстил напоен с битум? Това е също толкова природен материал, даже повече от съвременната хартия.
3. А ако северния и южния магнитни полюси се емулират с постоянен магнит какво ще се случи? Ако покрай бутилката има магнити? Ако в близост има масивни железни неща, които влияят локално на магнитното поле на Земята? Ако опита се проведе във Фарадеев кафез? Ако това реши да го прави някой живеещ в Курск (близо до една от най-големите магнитни аномалии в света)?

Разбираш ли ... това което даваш като съвет просто е неприемливо за дори средно технически грамотен човек. За мен това е също толкова ефективно колкото да си сложа икона на Богородица на стената зад бутилката. Или да ударя една молитва над шишето...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #157 -: Февруари 04, 2018, 01:51:14 pm »
Цитат
И вие сега ми твърдите че всички бизнесмени са идиоти, че нямат пари за да си купят един учЕн който да направи изследване за най-ефективния начин за обработка на водата (ако те самите не могат да ползват гугъл и да направят съответните поне начални проучвания). Че всичките са "коне с капаци".
Жалко е но това е действителността Юлияне.  Другата причина е, че на хората занимаващи се с подобен род изследвания "изключително любителски" не им достига търговски нюх и решителност за печалба за да направят нещо което да убеди крайно консрвативните производитли.
 lz1jer Вярно е, че експеримента е СРАВНИТЕЛНО некоректен, но няма начин да бъде отхвърлен напълно като тенденциозен.
Все едно да кажа Хималайте са по високи от Витоша със около 6 километра и някой да заяви: Не е вярно не може да се изказват подобни твърдения защото измерванто не е направно коректно щом не е с точност поне до 1 сантиметър.
Всички крайни мнения са по принцип погрешни, особенно в тази тема.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #158 -: Февруари 04, 2018, 01:53:56 pm »
Юлиане, ти като чист техничар, просто седи и гледай. Ич не ми пука, какво мислиш, пишеш, мечтаеш, ядеш, пиеш, сънуваш или харесваш ;) Аз имам своите резултати и това ми стига.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #159 -: Февруари 04, 2018, 02:21:16 pm »
А Защото явно изображнието не е толкова важно - двете картинки са доста различни.
Важни са самите символи, Юлиане, нещо, което не вдяваш (не, че си хукнал да го проумяваш, де) :D
И двете работят, както два различни миксера биха работили, въпреки, че са с различен дизайн, просто единият е по-ефективен (за амазонски туземец биха били "вълшебен уред", въпреки, че го научаваш как да ги ползва).
Това е холографска технология и тя работи, дори да са надраскани символите на някой крайпътен камък с парче керемида!

2. Защо хартиено тиксо?
"Хартиено тиксо" и "лепило за хартия" са съвсем различни неща - недопустимо объркване за "техничар" като теб ;D

3. А ако северния и южния магнитни полюси се емулират с постоянен магнит какво ще се случи?
Нищо няма да се случи - ще отслаби ефекта! Не е фактор самото магнитно поле, а ориентацията на символите спрямо Земята (осеверяване се нарича), понеже много от енергиите (за които ти си нарочно сляп) имат поток, ориентиран по паралелите!

Разбираш ли ... това което даваш като съвет просто е неприемливо за дори средно технически грамотен човек. За мен това е също толкова ефективно колкото да си сложа икона на Богородица на стената зад бутилката. Или да ударя една молитва над шишето...
И иконата и молитвата са ефективни методи (въпреки, че са на друго ниво), планински пейзаж също работи!
Като си тръгнал да ги отричаш, без да имаш личен опит, защо изобщо питаш за далеч по-сложни за теб неща?
Целта ти и без това не е да разбереш каквото и да било, защо пишеш в тази тема, спасяваш ли ни, що ли?
Аз не желая някой да ме "спасява"!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #160 -: Февруари 04, 2018, 05:24:34 pm »
Важни са самите символи, Юлиане, нещо, което не вдяваш (не, че си хукнал да го проумяваш, де) :D
И двете работят, както два различни миксера биха работили, въпреки, че са с различен дизайн, просто единият е по-ефективен (за амазонски туземец биха били "вълшебен уред", въпреки, че го научаваш как да ги ползва).

Доколко важни са самите "символи" и точността на тяхното изобразяване? Кое е важно у тях - осмолъгълника или двете приличащи на букви знака от двете страни? Броя на линните отдолу? Кръга с двете дъги вътре? Броя точки? Двете "кули" отдолу и отгоре на кръга? Физичните размери на чертежа или съотношението между нарисуваните фигури в него?

Защото ако не знаеш, в момента изглеждаш като един туземец, опитващ се да обясни как работи миксер на друг туземец. Това ли е нивото на форума? Никой ли пък не го чопли любопитството дали това ще действа ако точките не са 3 а 5 или ако дъгите не са точно половинка от кръга, а четвъртинка, или ако осмоъгълника стане десетоъгълник...
За съжаление аз не усещам тия неща дето вие ги усещате, и се опитвам да намеря някой който да ми обясни как действа това нещо, за да мога и аз да го ползвам.

Това е холографска технология и тя работи, дори да са надраскани символите на някой крайпътен камък с парче керемида!
Тогаз к'во му пречи ламината или тиксото? Или понеже така бил казал някой преди 100 години затуй ние ще спазваме канона и няма да посмеем да пипнем и буква в писанието - ще го следваме като овци следват пастира...

"Хартиено тиксо" и "лепило за хартия" са съвсем различни неща - недопустимо объркване за "техничар" като теб ;D

Ок, моя грешка, но мисля че всички (вероятно освен теб) схванаха какъв ми е въпроса.

Нищо няма да се случи - ще отслаби ефекта! Не е фактор самото магнитно поле, а ориентацията на символите спрямо Земята (осеверяване се нарича), понеже много от енергиите (за които ти си нарочно сляп) имат поток, ориентиран по паралелите!

Само да ти напомня че между магнитния и географския полюс има немалка разлика. Магнитните полюси имат смисъл само ако ще говорим за магнитното поле. Ако то не е фактор - за чий го намесваме изобщо? Или отново - ще следваме писанието на Вехтия завет - то е единствената правилна книга, другото е ерес...

И иконата и молитвата са ефективни методи (въпреки, че са на друго ниво), планински пейзаж също работи!

Това исках да чуя - ако нямам мастило в принтера, и една молитва ще свърши същата работа ... :)

Като си тръгнал да ги отричаш, без да имаш личен опит, защо изобщо питаш за далеч по-сложни за теб неща?
Целта ти и без това не е да разбереш каквото и да било, защо пишеш в тази тема, спасяваш ли ни, що ли?
Много си почнал да ги разбираш ти целите на хората ... Кат си толкоз запознат - обясни как функционира това. Дори и с термини които не разбирам докрай (или не желая да разбера ако така си решил). Или и ти само репликираш някакви неща от които идея нямаш как функционират, и отгоре на това ти липсва желанието (а вероятно капацитета) да разбереш? :)


Аре, да не те мъча толкоз... :)

Реално този символ идва от Китай и доколкото разбирам е някакво помагало за взимане на решения, когато си толкоз тъп и нерешителен, че ти трябва сламка за да решиш пикае ли ти се или ти се с*ре. Ето това предполагам е оригинала:


Защо феновете на Тюрен са решили че е някаква вълшебна история - идея си нямам...
Ма нищо де ... ако ви кефи и мислите че ви помага ... ползвайте си го... :)


Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #161 -: Февруари 04, 2018, 06:28:22 pm »
Цитат
За съжаление аз не усещам тия неща дето вие ги усещате, и се опитвам да намеря някой който да ми обясни как действа това нещо, за да мога и аз да го ползвам.

Първо, тези неща, не се усещат, така както си мислиш и не е необходимо да се усещат. Второ, за къв чеп ти е обяснение? Имаш дадено изображение и обяснена постановка. Кое те спира, да направиш, един толкова сложен ядрен опит?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #162 -: Февруари 04, 2018, 06:39:22 pm »
Нищо де...той поне усеща въртенето на атомите в молекулите и вижда движението на електроните в проводник, какво толкоз... ;D
Мерил е (с рулетка и хронометър) скоростта на светлината и куп други неща...и науката спира развитието си в момента, в който е завършил последното си обучение! До там!

Юлиане, ти си това, което...си! Не можеш да бъдеш това, което не искаш, но защо, по дяволите се опитваш да превърнеш всеки свой събеседник в това, което си?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #163 -: Февруари 04, 2018, 08:17:44 pm »
Мерил е (с рулетка и хронометър) скоростта на светлината и куп други неща...и науката спира развитието си в момента, в който е завършил последното си обучение! До там!
С рулетка и хронометър не съм мерил, но с лазерен далекомер - да. Или мислиш че в лазерния далекомер има изрисувани гадателски символи, а измерването се извършва от супербързи гномове, размотаващи километрична рулетка докато натискам бутона...
Колкото и да си продължавам образованието, скоростта на светлината няма да се промени. Няма да се промени и стойността на константата Пи, както и много други неща.

Когато някой почне да представа обосновани и най-вече повторими резултати от тия неща дет ги пишете - тогава мога да ги прехвърля на рафта "знания" в главата си. Но докато нещата са на ниво "ти тия неща не ги усещаш" или "Луната е в Овен, затова не се получават нещата" ... за мен това ще са измислици.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Изворна вода на Шаубергер
« Отговор #164 -: Февруари 04, 2018, 08:45:19 pm »
Случайно да сте чували за един институт със 150 г. история?
https://www.fresenius.com/        С какво ли се занимават тези "недоучили" хора?  Една сламка. Сертифицират води. Например бут. вода Девин, бут. вода Бачково.
Още един интересен, (поне за мен) факт. Направих си труда да попитам известен проектант на пречиствателни станции, влагат ли устройства в проектите си с име Шаубергер, или някакви засукани тръби, или устройства които завихрят водата по някакъв начин? Само на последното получих сл. отговор. Да, влагат  устройства които наричат циклони. Въпросните устройства завихрят водата във вид на фуния. Обаче, тези устройства се влагат само когато е необходимо пречистване от груби частици. Те в следствие центробежните сили, могат да бъдат отделени а водата по нататък подадена за фино пречистване.
С една дума и тези се оказаха "недоучили". Нито за Шаубергер са чували, нито за тръбите му, и си нямат хабер как се прави изворна вода.
Не че имам нещо против Шаубергер, но след като Филип каза че не е панацея, какво толкова сте го задъвкали?