Анкета

Подписахте ли петицията за отхвърлянето на ИСТАНБУЛСКАТА КОНВЕНЦИЯ

ДА
19 (86.4%)
НЕ
3 (13.6%)
Не, изчаквам да си изясня още подробности
0 (0%)

Общ брой гласове: 21

Автор Тема: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция  (Прочетена 105261 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #60 -: Февруари 02, 2018, 12:01:38 pm »
Именно " "женски" и "мъжки" занимания и дейности" са стереотипи, срещу които се противопоставя конвенцията. Защото един мъж ако върши "женски" дейности му викат женчо, а на една жена, която върши "мъжки" дейности - мъжкарана. И двете определения са с ясно отрицателен отенък и сексистки.
Освен това България отдавна е избрала този път и например, много фирми, ако искат да бъдат партньори на западни фирми, последните им правят одит за да проверят дали в тези фирми съществуват сексистки отношения. И ако например намерят някой плакат, било то и календар на гола или полугола жена на работното място, на някой работник това го третират като дискриминация и одиторите доста му се сърдят.

Нима си готов за повече пари да продадеш своята същност?. Не отиваш ли в Западна Европа именно защото искаш друг ред и други правила, които са по-близки до същността ти или просто се продаваш за пари.
« Последна редакция: Февруари 02, 2018, 12:08:06 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #61 -: Февруари 02, 2018, 12:18:27 pm »
Ами (ако трябва да сме напълно честни), поне 99% от гастарбайтерите ни го правят точно за пари и за нищо друго, не биха си оставили семействата тук, или пък да емигрират с тях, ако в Европа бяха по-ниски заплатите отколкото тук! Това не смятам, че подлежи на съмнение!
Цинично е, но е истина!
И никой от емигриралите не се чувства в среда "по-близка до същността му", повярвай! Обикновено минават доста години, докато въпросният индивид се пречупи и започне да се усеща в "свои води" (а някои така и не успяват).

Именно " "женски" и "мъжки" занимания и дейности" са стереотипи, срещу които се противопоставя конвенцията. Защото един мъж ако върши "женски" дейности му викат женчо, а на една жена, която върши "мъжки" дейности - мъжкарана.
Аз ли не успявам до тук да се изразя добре, или ти не ме разбираш?
Не може хем да отричаш, че съществуват "мъжки" и "женски" дейности, хем да ги ползваш за база при определението на понятието "социален пол"!

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #62 -: Февруари 02, 2018, 12:59:25 pm »
В самото начало споменах, че текста е труден за превод, малцина са тези, които са способни да го преведът. Този текст не се разбира от никой, нито от депутатите нито от техните съветници, това е най-голямият му проблем. И понеже българският текст няма никаква юридическа стойност, накаря ще се окаже, че приемаме нещо, което не се разбира от 99.99 % от българите, включително и аз. Но в България така или иначе по голямата част от нормите се спазват.
Има и едно друго нещо, което се бърка, т.н. "еднополови бракове", такова нещо не съществува. Думата брак се употребява само в случаите когато става на въпрос за мъж и жена. Другото е съвместно съжителство между двама човека, независимо от пола, което в България е почти узаконено.
И друго забелязах, за уговорените бракове, тук изрично трябва да се каже за насилствени бракове или уговорени без знанието на тези които стъпват в брак, иначе една голяма част от браковете в Западна Европа, дори и в България, са уговорени, в смисъл скрепени с предварителен договор.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #63 -: Февруари 02, 2018, 01:47:29 pm »
Именно, труден е за превод, понеже мотото на конвенцията е само...лустро, което прикрива същността и!
Вие го приемете това само, пък...ние после ще ви обадим как може да се тълкува ;D

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #64 -: Февруари 02, 2018, 02:17:27 pm »
   Човекът е най-лесното за дресиране животно. Достатъчно е да му покажеш пачка с пари и още някакви хартии с написани върху тях закони. Това е напълно достатъчно хората да се съгласят да правят това, което не харесват.
   А всъщност почти всички хора знаят какво е правилно и нормално, кое е редно и морално. Въобще не е нужно да има всякакви писани закони и правила ако всички хора решат да се държат по човешки, а не по животински.
   Хубаво е, че се говори за насилието, но защо само за насилие над жени, деца и "третополови"? Аз предлагам да забраним НАСИЛИЕТО въобще. Защото има насилие и над мъже. Има насилие и на институциите към електората. Напоследък гледам по телевизиите разни видеа с насилие над деца в детските градини, в конвенцията пък пишело за обрязванията на момичета, но интересно защо не пишело нещо подобно и за момчетата. Явно насилието го делят на допустимо и недопустимо.
   Аз лично за себе си съм решил - въобще не ме интересуват всякакви законови разпоредби, в чието изготвяне не съм участвал лично. Държа се изключително културно и възпитано с всички хора до момента, когато някой безкултурен и нахален се опита да ме насилва психически или физически. Тогава не обръщам другата буза, а защитавам правото си на достоен живот. Системата такива като мен не ги харесва, защото много я критикуват и агитират робите за свобода.
   Правил съм обширен анализ на съвременното общество и съм прогнозирал разпад на този капиталистически строй - той твърде много се задържа. Едва ли ще дойде нов социализъм или комунизъм от държавен тип, но при всички случаи ще се нароят селските комуни и ТКЗСЕ-та. Хората ще почнат да се самоорганизират понеже вече твърде много се отвратиха от политическата класа, която се чуди как да си запълни свободното време с обсъждане на куп глупости. Технологиите премахват нуждата от много работници и така безработицата ще расте. Не всички безработни ще хукнат да стават програмисти или други компютърни специалисти, но ще искат да се хранят. А храната идва от нивата. И в мола има храна, но за нея искат пари, които безработният няма. А слънцето на селската нива грее безплатно и прави храна ако човек се потруди малко. Колкото по-рано се проумее, че това е правилният път за решаване на проблемите, толкова по-рано и ще се решат те. И тогава въобще няма да се интересуваме от някакви си конвенции.
http://www.novini.bg/news/315936-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D1%82%D1%83-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D0%B0-%D1%87%D0%B5-%D0%B5-%D0%B1%D0%B8%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0%D0%B8-(%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE).html

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #65 -: Февруари 02, 2018, 02:41:00 pm »
Цитат
Нека си спомним и за Баба Илийца, колко много подигравки е отнесла от учениците заради това, че е влезла в социалния пол мъж, няма край.

Направо печелиш приз. Още не знам какъв, но печелиш. Не знаех, че и литературните герои, ще са под защита от конвенцията, а това, че си направил подобна асоциация е много странно за мен.

Цитат
И ако например намерят някой плакат, било то и календар на гола или полугола жена на работното място, на някой работник това го третират като дискриминация и одиторите доста му се сърдят.

О, те се сърдели. Боже, каква трагедия. И какво трябва да има на плакатът, за да не е дискриминация? Ху@ надървен ли? Не, не, това е безумие. Просто умът ми не го възприема. Само, като си представя, как некъф малоумник ми прави забележка, за подобно нещо, адреналинните ми жлези се взривяват.
Знаете ли, сигурен съм, че повечето хора, които прилагат подобни мерки, вътре в себе си знаят, че не е нормално, но са притиснати от системата. Заради ПАРИТЕЕЕЕЕЕ ;) 
« Последна редакция: Февруари 02, 2018, 07:57:56 pm от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #66 -: Февруари 02, 2018, 06:11:19 pm »
https://m.youtube.com/watch?v=ICUb7y1QCXs
Гледайте тук какво "насилие" пада, и се разведрете за малко!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #67 -: Февруари 02, 2018, 08:08:00 pm »
Вижте сега, твърде много чесане на клавиатури.
По-добре Джендъра да си го кръстим ПЕНДЕЛ, и да приключим.
И предлагам да поговорим за насилието над мъжете, защото този клип на Бате Мишо, си е чисто насилие над НАС.
Гледайте клипа и тогава: "Въри обичай жена си."

СЕ от Смолян - Коцето.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #68 -: Февруари 03, 2018, 09:33:35 am »
Тая идиотска "истанбулска" простотия удари народонаселението право "в десетката" !!!
Първо докара всинца да се хванат в безсмислен спор!
Второ, съвсем умишлено в текстовете са вкарани няколко несъвместими една с друга обществени тези, нагласи и нравствени норми.
Физическото насилие над жени, мъже и деца е съвсем отделно от Социалните (културни, духовни, морални) норми на дадено общество... А в тази конвенция те са на едно място. И на практика ни се предлага да ги сложим под един знаменател.  Това, че аз ще ударя по два шамара на жена си или на сина (дъщеря) си, за да ги дисциплинирам няма ама абсолютно нищо общо с уличните гамени (скинари, наркомани, луди, сексуални маниаци, футболни "фенове" и пр. психари), които ако им е станало безинтересно вече да се бият помежду си налитат да бият (насилват) първия срещнат - бил той от мъжки или женски пол.
Насилието има три основни нива - физическо, ментално и духовно.
Физическо - бой, с нанасяне на удари, травми, рязане, разкъсване, изгаряне и взривяване на тялото (поединично или групово) - с основна цел подтискане и власт над насиления, та същия "да слуша" и изпълнява безропотно прищевките на насилника
Ментално - внушаване на идеи различни от етиката и морала на потърпевшия/ите, подлъгване с пари, ценности и обещания - та потърпевшия да извърши/ва действия против себе си и обществото, "набиване" в главите на насилваните религиозни и др. доктрини - всичко това с цел превръщането им в "овце", джихадисти, талибани и пр. радикални елементи. В това число и внушаване на СТРАХ от бой и др. физическо насилие.
Духовно - имаме директен пример с помохамеданчването на големи групи от българския народ - т.е. насилствената смяна на една Вяра с друга. И тия нещастни днес помохамеданчени българи, да се мислят за турци!
Същото е и с джендеросването. Като изключим около 1-2 % от световното население, което е дефектно по рождение - т.нар. физически хермафродити - които са си нещастни по рождение, имаме вече едно ново ЯВЛЕНИЕ - психически разстроени родени като мъже и жени хора, които не се отъждествяват лично с рожденния си пол, а с "нещо друго" ... НЕЩО ДРУГО ... КОЕТО Е БОЛНО, КОЕТО Е ПСИХИЧЕСКИ БОЛНО, НЕДЪГАВО, ИЗРОДЕНО...
А оттук разстоянието до ИЗВРАТЕНО е с дебелината на косъм.
И така - предстои да гледаме как земята се изпълва с ИЗРОДИ на всички нива на социума.
СЛЕДВАЩАТА СТЪПКА Е ПРЕВРЪЩАНЕТО НА СЪЩИТЕ В ЗОМБИТА!

Натам води съгласието с Изродската "истамбулска конвенция".

Добре, че нещо се заговори за референдум по въпроса, та да видим! - ДА ВИДИМ КОЛКО ОТ ЖИВУЩИТЕ В БЪЛГАРИЯ СА ИЗРОДИ! - И КОИ ОТ ТЯХ СА В УПРАВЛЕНИЕТО НА ДЪРЖАВАТА?

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #69 -: Февруари 03, 2018, 09:49:11 am »
Аз съм ЗА "Истанбулската конвенция". Трябва да бъдем защитени и ние от сексуален тормоз.
Кажете ми сега не е ли сексуален тормоз ти да си искаш от колежката (и не само), а тя да не ти дава - тормоз си е...
Не е ли сексуален тормоз да си легнете в къщи и жената да каже "боли ме главата"...
Ето такива случаи трябва да се преследват с конвенции, закони, наредби и т.н.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #70 -: Февруари 03, 2018, 12:49:20 pm »
Цитат
След като се казаха много мнения против Истанбулската конвенция, аз искам да представя една положителна позиция. Тя се формира на база, прочета на български език. Големият майстор на превода, Дмитри Иванов, обаче казва, че това нещо не може да го преведе защото не го разбира
.
Димитре, ако някой ти предложи да подпишеш такъв документ в който става дума обаче КОНКРЕТНО ТОЧНО ЗА ТВОЯТ ДОМ, ЗА ТВОТО СЕМЙСТВО и всичко останало е написано така че,
Цитат
Големият майстор на превода, Дмитри Иванов, обаче казва, че това нещо не може да го преведе
Ти би ли го подписал.
Да се възползваш от нещастието на определен човек или група хора за да прокараш някаква гнусотия е равносилно на това да обереш мъртвец  МАРОДЕРСТВО, по лошо даже защото е духовно мародерство.  В новините вече присъства изказванто, че щом отхвърляме конвенцията значи подкрепяме насилието??????
Разтълкувано това значи "който не е педал бие жена си"
Грешка господа дженджъри. Фроид го е дигностицирал много добре и е покзал ясна връзка мжду това насилие и неправилната полова ориентация, тоест НАСИЛНИЦИТЕ НАД ЖеНИ ВСЪЩНОСТ СА ПЕДЕРАСТИ Поради това не може да съществува превенция на насилието и подкрепа за пдерастията едновремнно това е алогично като "суха вода"

KURTI

  • Гост
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #71 -: Февруари 03, 2018, 01:03:05 pm »
          Аз също съм "ЗА" конвенцията.
    Не ми разрешават да снимам на някои места, включително и в Националния музей под предтекст, че фактите не били в позиция :(
Смешни неща има в тази цариградска конвенция, но пък до такива изблици като на    Maistora52, мисля не е нужно.

Зомбиране и референдум... какво е това? Никога не го е имало и няма да го има по нашите земи!

Значи, ние хората сме най-висшите животни на Планетата в момента (може би), повечето имаме по две очи, пет пръста, две уши, по два задни и предни крайника, една глава и сърце и забележете... всичката кръв е червена!

Ако някой от всички тези индивиди има детероден орган, значи е женски, и обратното - ако имаш показалка, означава че семеотделяш и даваш живот. Много е просто!

А тези с показалки, които свирят на кавал, не означава, че са от третия пол! Извинявайте, гайдарите също може да влязат в това число, защото мунщука трябва да му духаш за да стане нещо  :o

Наистина нещата са смешни, давам пример - при маймуните, за да покаже вярност и покорство, ниския в иерархията си дава гъза на Алфа-мъжкия за да го оправи и така си гарантира живота в прайда  :)

Това, че някой се е родил с х@й, а се обявява за нещо друго и обича да прави свирки (от балдаран, върба и т.н.), не значи че има детероден орган и това Съда решава!

Половете са два дами... и господа - Адам и Ева!
Ако някой си въобразява, че е наклонената кула в Пиза - негов проблем.

Оставете ги да се чувстват щастливи до края на дните си!
   Те не са виновни, Майката Природа така е решила, може би има нужда някаква... знае ли човек.  ;)


Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #72 -: Февруари 03, 2018, 01:14:40 pm »
Не съм чел Конвенцията и не знам какво пише в нея. Фактът обаче, че толкова агресивно ни я натрапват - медиите, а и разни полу-човеци като недоразумението Станишев, неминуемо води до това червената лампичка да ми светне.
От контекста на разговорите ми с познати юристи - все мислещи хора и вълнуващи се от бъдещето на нацията, стигам до извода, че това е един благовиден и завоалиран начин да намесят външни НПО-та (подобни на БХК) директно в отношенията вътре в семейството, и до "гражданствено" разрешаване на проблемите пак там.
Любопитен е фактът, че в повечето страни, които са подписали конвенцията, прилагането на вътрешното законодателство Е С ПО-ВИСОК ПРИОРИТЕТ, отколкото прилагането на точките на тази външна конвенция. С две думи - те са я подписали, но не са длъжни да я спазват. При България обаче това НЯМА ДА БЪДЕ ТАКА - от една страна заради продажността на политиците ни, от друга - заради това, че се намираме във валутен борд, гледат ни под лупа за Шенген и още куп причини.

За това и НЕ ПОДКРЕПЯМ конвенцията.

А дори и да я подкрепях - не мисля, че тя ще ни оправи бакиите. По-скоро би нанесла вреди на българското общество, отколкото ползи.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #73 -: Февруари 03, 2018, 01:31:16 pm »
Цитат
Оставете ги да се чувстват щастливи до края на дните си!
   Те не са виновни, Майката Природа така е решила, може би има нужда някаква... знае ли човек.
Добре нямам нищо против да се чувстват щастливи стига с това да не ме карат мен да се чувствам нещастен. Защото да ги оставиме да си развяват байрака означава да оставиме да го правят и такива като Чикатило, Нали и те се чувствт щастливи от това което извършват.

KURTI

  • Гост
Re: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция
« Отговор #74 -: Февруари 03, 2018, 01:39:09 pm »
Не съм чел Конвенцията и не знам какво пише в нея.
Как така не сте я чел?
За това и НЕ ПОДКРЕПЯМ конвенцията.
А пък не я подкрепяте?  :o

   Чикатило Радико е същата причина човек да се чувства щастлив.  ;D