Анкета

Подписахте ли петицията за отхвърлянето на ИСТАНБУЛСКАТА КОНВЕНЦИЯ

ДА
19 (86.4%)
НЕ
3 (13.6%)
Не, изчаквам да си изясня още подробности
0 (0%)

Общ брой гласове: 21

Автор Тема: Помогни България да отхвърли Истанбулската конвенция  (Прочетена 105259 пъти)

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Много скоро предстои Парламента да подложи на гласуване Конвенцията на Съвета на Европа за предотвратяване и борба с насилието срещу жени и домашното насилие, известна също като Истанбулска конвенция.
Тя въвежда за първи път определение за пол (чл. 3 в) и полова идентичност, независими от биологичния пол на лицето, установен от международното право.  Истанбулската конвенция съдържа разпоредби, криещи сериозни рискове и неблагоприятни последствия за правата на жените, родителите и децата, брака и семейството, свободата на вероизповедание, националните политики по отношение на тези въпроси, както и за вътрешния ред и сигурност и политиките за бежанците. Последствията в спорта са не по-малко шокиращи!
...

Източници: http://civilactionbg.com/?p=222
                  http://www.sva.bg/104510741088108610871072/-30
« Последна редакция: Януари 14, 2018, 01:37:00 am от atos »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Така е то, появиха се Либе-расти, Демок-расти, Еко-расти, Зелено-расти и всякакви Расти.
От това, че не дават даже да се смъкнат коритата на реките до старите коти, стават доста бели, и другото го знаете.
Това е в разрез с всички религии. За съжаление ДЕМОКРАЦИЯТА ни протече през крачолите, ако вдявате какво искам да кажа.
Всички трябва да гласуват против.

СЕ от Смолян - Коцето.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
В момента нито да, нито не!! Да помислим със собствените си глави, не с чуждите! Малко обща информация по въпроса.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0_%D0%A1%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0_%D0%B7%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F_%D0%B8_%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0_%D1%81_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE_%D0%BD%D0%B0%D0%B4_%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8_%D0%B8_%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B5#%D0%9A%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B8_%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B8%D1%8F
На картата ясно се виждат страните подписали, и страните ратифицирали.
Който има желание нека прочете текста на конвенцията в превод.






















Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Илюминати водят света, към фалшив баланс на полярностите, наложен със сила и страх. Фалшив, колкото е фалшива и тяхната отразена лунна светлина. И да циврите, файда няма. Каквото са решили, ще го наложат и то, само защото успяха да затъпят и успят тълпите с фалшиви ценности. Ще цитирам думите на Ален Делон : "Има създания, които наистина мразя. Всичко е фалш, всичко е подменено. Няма уважение към дадената дума. Важни са само парите. По цял ден чуваме за престъпления. Знам, че ще напусна този свят, без да ми е мъчно за него".
Не знам аз кога ще напусна този свят, но и на мен няма да ми е мъчно за него. Дори ще се радвам, че си отивам. 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Еееее, не мога...

"...насърчаване на всяко лице, станало
свидетел на извършването на актове на насилие, обхванати от настоящата Конвенция,
или което има разумни основания да смята, че такъв
акт може да бъде извършен или че  могат  да  се  очакват  и  бъдещи  актове  на  насилие,
да  съобщава  за  това  на компетентните организации или органи..."


Доносите към ДС на времето - ряпа да ядат! Само че там, на времето все трябваше да има някоя реална историйка, която можеше да се преувеличи и украси, разбира се, а тук се разчита на разумни основания да се смята, че такъв акт може да бъде извършен ? ? ?

"Член 38 — Осакатяване на женските гениталии" ? ? ?

Никъде не видях член за осакатяване на мъжките гениталии, обаче? Защо, обрязването на малките момченца евреи и мюсюлмани да не би да не е насилствено осакатяване на мъжките гениталии?
Дааа, повечето масони са...евреи!
edin го каза добре, това са масонски планове и кроежи за тотално объркване на критериите в европейския социум, от което би настъпил правен хаос и негораничено поле за спекула!
И всичко това е скрито под "благородно" лустро - НЕ НА НАСИЛИЕТО!
Представете си само - жена ви си е хванала любовник и иска да ви бие шута, но ще ви обвини в насилие, в сексуален тормоз, при което ще и платите обезщетение (цялото имущество), че и в затвора може да влезете?
Свидетели?
Че кой кани свидетели в спалнята си? Не са нужни просто...

Само да не се наложи на дърти години да се емигрира в Русия...

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Не забравяите, че България бе приета в ЕС и Нато абсолютно незаконно по нашето законодателство и по това на ЕС, без референдум, против волята на суверена, факт. Така, че подобни безумия, като тази конвенция, могат да се отменят само с едно решение на правилното народно събрание или референдум, както направиха англичаните. Ние на практика не сме член на ЕС и Нато, колкото и да ни убеждават в обратното безродника Паси и други, като него.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
В библиотеката на американския конгрес има само 4 български книги. Едната е "Тайните протоколи" на Николай Николов. И другите три са негови.

Който е чел тези книги, си задава много-по малко въпроси за развитието на нещата в света на политиката.

Това е цитат от книгата:
"За да формираме общественото мнение в наша полза,  ние трябва да ги доведем до състояние на обърканост,  като им дадем много противоположни мнения за много кратко време. Това ще накара гоите да се объркат в лабиринта от идеи, и в края на краищата гоят ще реши, че може би е по-добре да остави нещата в старото състояние, за да не си изгражда ново политическо становище - нещо, което народът по-лесно приема, тъй като старото е по-определено и по-познато. Това е първата тайна."

СЕ от Смолян - Коцето.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Точно това исках да предизвикам, мислене, сравнение, собствена оценка! Конвенцията ни води в една посока, ратифицирай, противниците в противоположната, не ратифицирай!! Чувството ми че тази конвенция е създадена от не съвсем "нормални" не ме напуска, колкото и да я чета. Например определението за пол. Аз мисля че полът е биологично определен. А там ми казват че аз, мъжът (дори създал деца) мога в някакъв момент да се идентифицирам като жена и да се къпя в женската баня. Все пак многократно се повтаря че страните трябва да вземат "мерки"! Значи аз не мога така да си реша! От друга страна виждам на картата че Турция е ратифицирала, и не само! Защо не са мислили? Или приемат че всичко е в реда на нещата?
Защо например в България, само БСП и подопечните се опълчват? Те ли мислят по добре„ или другите които си траят?
За да разберем всичко точно, не трябва да изваждаме от цялостният смисъл откъси, и да си ги интерпретираме както ни харесва. "Влизането" в тази ковенция означава че можем да внасяме промени, както и да излезем. Само че, ще бъде ли лесно едното и другото?
Така е Коце объркват ни докато ни омаломощят. То е ясно че ще се приеме, "барабар Петко с мъжете"!!
За Пирин се вдига гюрултия, за това все още се мълчи!!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Не гледам телевизия, но покрай домашните, мярнах нещо по НОВА. Исках да счупя телевизора. От там точеше лиги, соломон паси- еврейския бандит и убеждаваше овцете, че дистанционното ми за телевизора, затопляло климата. Не мога вече и аз си имам граници. Идва ми да взема мотиката и да копая за уран. Толкова ли са затъпели хората бе?

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Бате Мишо, "Барабар Петко с мъжете, които пикаят клекнали!"

Един, съжалявам, че трябва да го кажа, ама сме затъпели като хора повече, отколкото казваш.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
locco
Ако развия вижданията си на тази тема, на много хора ще им стане лошо.
Особено на тези, които се хвърлят на *уресту коли.
Само ще зачекна:
1000 кубика стара кола при 2000 оборота провира през двигателя за 1мин. 2000 литра въздух.
3000 кубика провира през двигателя за 1мин. 6000 литра.
Замърсеноста се мери за единица обем изхвърлени газове.
Дори новата да изхърля 2 пъто по-малко мръсотии, пак са в пъти повече от малкия ДВГ.

СЕ от Смолян - Коцето.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
А зщо не се разследва от кого са финансирани еколозите? Хм, не е демократично!
Както и нямаме представа от авторите на конвенцията.
Кой го прави това бе хора? Лакомията за власт разделя и владее масите.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Дали сме си *ъза на кирия, ще ни клатят!!!

В това сме майстори, и то ПРОЧУТИ!

Съжалявам цензора ни, ще се чуди, дали или не.

СЕ от Смолян - Коцето.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Попрочетох и аз малко от тази прословута конвенция. Не съм достатъчно компетентен за задълбочен анализ,но и без такъв нещата са достатъчно ясни.
примерно след като това е документ занимаващ се "САМО СЪС НАСИЛИЕТО НАД ЖЕНИ" както се твърди, какво търси в този документ това обширно определяне на въпроса що е това "ПОЛ"
Очевидно е, че в конвенцията са застъпени много повече проблемите на гейовете от колкото на биологичните жени. 
В този ред на мисли, член 38 дискутиран от атос придобива друг смисъл. Липсата на термин "осакатяване на мъжките гениталии" не е заради еврейските и мюсюлмански традиции, а е заради това, че присъствието на такъв израз би превърнало в незаконна дейност всяка "трансджендър" интервенция. С прости думи смяната на пола при мъжете.
Та за това аз смятам да се обявя твърдо за приемането на тази конвенция, но за приемането и само след промяна на този дискриминационен член 38 там да бъде ясно записано ЖЕНСКИТЕ И МЪЖКИ  ГЕНИТАЛИИ.
Смятам да се постарая да доведа това мое мнение до колкото се може повече хора с помощта на всички социални медии, до които имам достъп. Ще помоля всеки, който разбира какво искам да кажа и споделя мнението ми да се включи с каквото може.
« Последна редакция: Януари 15, 2018, 11:31:19 am от atos »