Автор Тема: китайско озвучително двулентово тяло "чудо"!  (Прочетена 47862 пъти)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: китайско озвучително двулентово тяло "чудо"!
« Отговор #30 -: Януари 13, 2018, 09:27:16 am »
PyroVeso, аз пък съм убеден, че изобщо не си ме разбрал.  ;) . Никъде не отхвърлям качествата на лампата като средство за изграждане на аудио усилвател, но както ти сам каза и други също, въпрос на вкус, въпрос на слух и въпрос на предпочитания. На мен лично ламповото звучене ми е лигаво. За слушане на класическа музика е супер, но за други стилове лично мен не ме кефи изобщо, но с риск да се повторя пак, въпрос на предпочитания. В предния пост казах, че мога нещо си най-вече защото съм го правил вече и оценката за резултата не съм давал аз и моите предпочитания не са били важни в случая. Както и да е, спорът е безсмислен, иначе за ООВ си абсолютно прав, и как може да се избегне тя, е въпрос на цяла тема.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: китайско озвучително двулентово тяло "чудо"!
« Отговор #31 -: Януари 13, 2018, 10:48:08 am »
Имам един познат викат му Иван HIFI-то. С аудиотехника се занимава  от осемдесете години. Имаше една секция в която му стоеше апатарурата. Единия шкаф  му беше пълен с филтриращи кондезатори. Не помня точно, но май имаше към 100000-150000 uF. Изцяло си   беше преправил дека. По пътя на аудиосигнала от кассетата до колоните имаше само един единствен кондензатор. Отделно за тонколоните беше ходил в някаква кариера за мрамор в Пирин за да си избира специални мраморни плочи със съответната акустика. В ония времена даваше по 15$/м за аудио кабели.
1988 година си беше направил едните тонколони с ОПТИЧНА обратна връзка на басовия говорител.
За съжаление живееше в една стая 4х5м и нямаше как да си разгърне колко искаше.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: китайско озвучително двулентово тяло "чудо"!
« Отговор #32 -: Януари 14, 2018, 01:23:31 am »
Слушалките грабват, понеже чрез тях напълно се игнорират фоновите шумове на средата!
Обаче...когато става дума за пространствено "разположени" (обемни) звуци - губят по точки ;D
Конструкцията на човешката ушна мида е перфектно "замислена и изпълнена"! Ако звуците не получат допълнителния резонанс от ушната мида, човек не може да определи дали звукът идва пред или зад него, отгоре или отдолу! Може да прецени само дали е в ляво или в дясно! За квадро или сараунд ефект  да не говорим изобщо!
За сравнение - слухът на котките е по остър от човешкия, но при определяне на посоката му, те дават грешка от 4 до 6 градуса, докато човек определя тази посока с точност 1-2 градуса максимум.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: китайско озвучително двулентово тяло "чудо"!
« Отговор #33 -: Януари 14, 2018, 10:05:15 am »
atos, не забравяй, че мозъка се учи да чува също, както окото се учи да вижда.
Един необучен мозък няма как да възприеме това, което чува обученият.
А слушалките са нещо, което те кара да чуваш като необучен.
Доста години съм изучавал акустика, стерео, квадро и различни фонии, само че си спуках непоправимо тъпанчетата скоро. Сега чувам едвам 10кХц., но благородството на звука се усеща и така.