Автор Тема: Intel Management Engine Critical Firmware Update (фикс)  (Прочетена 27852 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Intel Management Engine Critical Firmware Update (фикс)
« Отговор #15 -: Януари 07, 2018, 07:38:16 pm »
И пак повтарям въпроса ЗАЩО?
ЗАЩО ако паролата ми не е от типа:
qwerty@qwerty#qwerty никой сайт не иска да ме регистрира а пък паролата за достъп до парите ми е от типа 1234 и се свежда едва до 9999 варианта.
Добавям паролата за "Мазето" и други подобни сайтове е със 6 на степен 88 варианта
Атос, тези дупки са мисля от времето на първия "Атлон" на АМД защото тогава измислиха алгоритъма за изпреварващи операции, а мисля, че реални апетити към използването им са отскоро. Откакто направиха така, че помощни приложения от шести или седми ред като джава или джаваскрипт да имат директен достъп до паметта като че ли са от първи или втори ред.
« Последна редакция: Януари 07, 2018, 07:55:36 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Intel Management Engine Critical Firmware Update (фикс)
« Отговор #16 -: Януари 07, 2018, 07:54:43 pm »
"реални апетити" от потребители, не от създатели, мисля?

Ами...щото на никой не му пука за парите ти... ;D ;D ;D ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Intel Management Engine Critical Firmware Update (фикс)
« Отговор #17 -: Януари 07, 2018, 08:04:44 pm »
Цитат
Защо е нужно да ни "чипосват", след като всеки с охота носи непрестанно мобилния си телефон?
Да, нищо не е случайно...
Вчера във чта стана дума за биткойни и други криптовалути и колко случайни и безперспективни били, ноо
Ние и сега носим с охота смартфоните си, а какво ще стане когато и парите ни са в тези устройства. Май май приказките за чипосването са с цел отклоняване на вниманието от ролята на смартфоните  ;D ;D ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Intel Management Engine Critical Firmware Update (фикс)
« Отговор #18 -: Януари 07, 2018, 09:35:51 pm »
Защо не е така популярно името на човека, изобретил първият микропроцесор?
Това не са земни технологии, разбира се и вкарването им в масовото производство е на чисто папагалски принцип!
Представете си откога се произвеждат компютърни процесори и...чак сега са "отчели критична дупка в сигурността"...? Просто вече са отчели известни успехи в разучаването на устройствата, които произвеждат...
Просто първия процесор не е бил революционна, а еволюционна стъпка. А приноса на Джон Атанасов е силно преувеличен, поне по мое мнение.
Съвременния процесор е изключително сложно устройство, и вероятно има и други дупки, които все още не са открити. Същото е и с операционните системи - в милиони редове код със сигурност има десетки пропуски. Въпрос на време е да се открият и е въпрос на късмет дали първо ще се открият от недоброжелатели или от създателите на продукта.
И пак повтарям въпроса ЗАЩО?
ЗАЩО ако паролата ми не е от типа:
qwerty@qwerty#qwerty никой сайт не иска да ме регистрира а пък паролата за достъп до парите ми е от типа 1234 и се свежда едва до 9999 варианта.
Добавям паролата за "Мазето" и други подобни сайтове е със 6 на степен 88 варианта
Атос, тези дупки са мисля от времето на първия "Атлон" на АМД защото тогава измислиха алгоритъма за изпреварващи операции, а мисля, че реални апетити към използването им са отскоро. Откакто направиха така, че помощни приложения от шести или седми ред като джава или джаваскрипт да имат директен достъп до паметта като че ли са от първи или втори ред.
Банкомата ще ти прибере картата след 3-я грешен опит, докато паролата можеш да я налучкваш практически неограничено.
Джаваскрипт няма достъп до програмната част на компютъра - всичко минава през браузъра или Node.js сървъра. Джава също е доста ограничена от JRE интерпретатора. Така че специално тези езици могат доста лесно да бъдат ограничени с кръпки в съответните среди където се изпълняват.
Но при другите езици които се компилират до машинен код нещата да доста по-сериозни и ... там няма лесен начин.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Intel Management Engine Critical Firmware Update (фикс)
« Отговор #19 -: Януари 07, 2018, 09:43:46 pm »
Цитат
Банкомата ще ти прибере картата след 3-я грешен опит, докато паролата можеш да я налучкваш практически неограничено.
Това не е вярно за доста сайтове като "АБВ" "Феисбук" и доста други които блокират акаунта ти при три погрешни опита. за какво тогава тази сложна парола Може би по инерция, дали, или има друго нещо нещо психологическо и нещо улесняващо лошите момчета.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Intel Management Engine Critical Firmware Update (фикс)
« Отговор #20 -: Януари 08, 2018, 10:15:20 pm »
Беше ми забавно да прочета, че след като станало известно за проблема, шефа на Интел продал доста негови акции:)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Intel Management Engine Critical Firmware Update (фикс)
« Отговор #21 -: Януари 08, 2018, 10:49:21 pm »
Значи относно паролите:
Според едно мое малко лично проучване, над 90% от познатите ми решават проблема със запомнянето на сложните пароли по най-елементарния начин:
Една за всичко, измислят си и запомнят една достатъчно сложна парола и я поставят навсякъде, за пощата, за банката, за форумите, тоест, ако аз направя нов форум, някаква социална мрежа, примерно онлайн запознанства 90% от регистриралите се участници ще сложат паролата, която използват за пощата и за банката си, да кажем, че банка използват по малка част от тях, но са стотина души с по 3-4 хиляди евро в сметките.  Доста добра жътва от един форум за запознанства, за който ще съм се охарчил със стотина евро примерно. А какво би станало ако съм по-добър в занаята и работя за Марк Зукърбърг, но реша да се пооблажа малко и аз.
Така за сложните пароли. Измислени са от системни администратори бандюги играещи по едно полувреме от двата отбора.
« Последна редакция: Януари 10, 2018, 10:09:00 am от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Intel Management Engine Critical Firmware Update (фикс)
« Отговор #22 -: Януари 08, 2018, 11:28:24 pm »
Радико проблема с паролите е по скоро в това, че като попита браузера искаш ли да я запомни се съгласяваш. Или цъкаш отметка за сайта. Хайде да си признаем, колко от нас като влизат в мазето, пишат потребителско име и парола? Или цъкат таба, и веднага мазето казва "здравей приятелю"! За мазето си признавам, но за чувствителните акаунти, никога и никъде не се съгласявам да ми запомнят паролата. Най вече bankonweb, PayPal. Например за всички битови сметки съм наредил директен дебит и там нямам грижа.  По някога проверявам сверявам, слава богу няма проблеми! Та така, IDета и пароли на едно листче или в главата да е мирна същата.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Intel Management Engine Critical Firmware Update (фикс)
« Отговор #23 -: Януари 09, 2018, 09:34:12 am »
Всичко това, дето коментираме в тази, и много други теми е в резултат на нещо, което хората не спазват.
То е елементарно поднесено за да го разбере всеки.

1. Аз съм Господ, Бог твой; да нямаш други богове освен Мене.

2. Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята, не им се кланяй и не им служи.

3. Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог.

4. Помни съботния ден, за да го светиш; шест дена работи и върши в тях всичките си работи; а седмия ден е събота на Господа, твоя Бог.

5. Почитай баща си и майка си, за да ти бъде добре и за да живееш дълго на земята.

6. Не убивай.

7. Не прелюбодействай.

8. Не кради.

9. Не лъжесвидетелствай против ближния си.

10. Не пожелавай дома на ближния си; не пожелавай жената на ближния си; нито нивата му; нито роба му, ни робинята му, ни вола му, ни осела му, нито някакъв негов добитък - нищо, което е на ближния ти.

Ако! - Живота щеше да е друг.

СЕ от Смолян - Коцето.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Intel Management Engine Critical Firmware Update (фикс)
« Отговор #24 -: Януари 09, 2018, 04:28:36 pm »
От мен:
 Не прави на другите това, което не искаш да ти правят на теб!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Intel Management Engine Critical Firmware Update (фикс)
« Отговор #25 -: Януари 09, 2018, 08:30:40 pm »
Коце Коце
Това което цитираш е написано предполагаемо преди поне около 5000-6000 години.
Защо обаче продължава да ги има лошите хора, не можа ли тоя от точка първа да ги изчисти за толкоз време. Да
 не би той да има някаква основателна причина да ги търпи толкова време???
Ако е така то целият този цитат влиза в противоречие със собствената си точка три.
и всеки който го цитира или декламира върши грях "според точка три"
И накрая:
Руският класик Гогол решил да напише първо един роман в който всички герой да са лоши "отрицателни" а след това втори, в който всички да са само положителни. Първият го написал и сигурно си го учил в училище, казва се "Мъртви души" ако не си го изучавал то поне си чувал за героя Плюшкин превърнал се в нарицателно.
След това се заел да пише втория, но не щеш ли, дали случайно дали не толкова, взел че полудял, изгорил всички ръкописи и впоследствие го пратили в лудницата.  Дали е полудял от безсилието да напише такъв роман или го е подлудило прозрението по въпроса, не мога да кажа, отговори си сам, но не се замисли прекалено, да не те сполети неговата съдба. Просто се примири с факта, че господ си има причина да иска да има и лоши хора. Иначе наистина живота щеше да е друг, всички щяхме да сме като Гогол. В крайна сметка как ще определиш колко е добър един добър човек, ако не го сравниш с някой лош.
« Последна редакция: Януари 10, 2018, 10:13:24 am от atos »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Intel Management Engine Critical Firmware Update (фикс)
« Отговор #26 -: Януари 10, 2018, 06:56:10 pm »
Хайде да не мацаме темата, предлагам четирите последни поста да се изтрият.
Демек 24, 25, 26 и 27.

СЕ от Смолян - Коцето.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Intel Management Engine Critical Firmware Update (фикс)
« Отговор #27 -: Януари 25, 2018, 10:15:50 pm »