Автор Тема: Re: Eлектрогравитация  (Прочетена 66804 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #45 -: Ноември 15, 2017, 11:05:53 pm »
teofilus... това ти сам си го заснел: https://www.youtube.com/watch?v=_MBb6r4C98o
ОчевАдно е че има движение на въздуха около установката ти, породена от високото напрежение. Не можеш просто така да отпишеш този ефект като виновник за движението на установката.
След туй мернах и един клип, в който си пъхнал всичко в една PVC тръба. Вероятно си се опитал да провериш дали така ще елиминираш "йонния вятър", но диаметъра на тръбата е твърде малък според мен за категорично заключение. Дали не можеш да пъхнеш електродите в една празна 10 литрова бутилка от минерална вода и да видим дали пак ще има някакво движение?

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #46 -: Ноември 15, 2017, 11:27:05 pm »
В някои опити има йонен вятър а в други няма. В последния също има но не е единствената причина за движението. Ок  - утре ще направя опит с 10 литрова бутилка.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #47 -: Ноември 16, 2017, 10:44:15 pm »
Опита от днес при който електрогравитационния образец е във 10 литрова бутилка :) https://www.youtube.com/watch?v=2hMBmuWBNzE  и втори опит в малка бутилка: https://www.youtube.com/watch?v=tmy2OLW07W0   
  Движението е значително по-слабо но все пак го има и е интересно че е в противоположна посока на отколкото ако не е в бутилка.   
  Не отричам значението на йонния вятър но смятам че има достатъчно двигателна сила и без наличието на йонен вятър.  Когато образеца е във диелектрична среда като бутилка или тръба той взаимодейства най-много с пластмасата от която са изработени а не с ефира-вакуума който е значително по-слаб диелектрик но Е диелектрик със съответните свойства. По тази причина самия електрогравитационен двигател (образец) трябва да е максимално открит в областта на взаимодействие с пространството.

  Мисля че най-убедителните доказателства че електрогравитацията функционира във вакуум и ще работи в космически условия е именно експеримент във вакуум така, че ще концентрирам усилията си върху такъв опит. Имам вакумна помпа-компресор, мисля че с голяма стъклена бутилка 10-15-20 литра ще се получи. Ако някой има подходящи  и други идеи за вакумен съд да казва. Мисля че размерите трябва да са такива че движението на образеца да не се дължи на електростатично привличане към стените на съда, но ако например скоростта на движение или двигателната сила във вакуум е същата или по-висока отколкото във въздух то това ще сигурен белег че освен електростатично привличане към стените на съда имаме и независима електрогравитационна сила.  Е като направя съоръжението ще тествам и лифтера в традиционния си вид. 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #48 -: Ноември 16, 2017, 11:41:44 pm »
...  Движението е значително по-слабо но все пак го има и е интересно че е в противоположна посока на отколкото ако не е в бутилка.
За мен този резултат означава, че гравитацията (т.е. нейното евентуално манипулиране) няма нищо общо. Всичко опира до електрически заряд.
Евентуално ако ти се занимава можеш да помислиш как да замениш изолаторната бутилка с нещо проводимо (примерно цилиндър изработен от алуминиево фолио), което да бъде заземено през кордата с която се държи цялата конструкция (трябва да я замениш с някакъв проводник).
И най-вече - продължавай с изследванията посредством дим. Той ще ти покаже дали движението на въздуха има нещо общо с движението. Ако има... във вакуум няма да тръгне. Във вода... не изключвам възможността ефекта да е още по-силен, ако водата също почне да се движи под въздействието на високото напрежение.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #49 -: Ноември 17, 2017, 12:17:39 am »
Не ме интересува гравитацията да има или няма общо. Важното е принципа да може да работи във вакум. Преди години съм правил експерименти в които цялото нещо го овивам в фолио което е заземено, после във парафин и пак се движи. Електрогравитация или антигравитация за мен е условно понятие отнасящо се за сила електромагнитна или друга посредством която постигаме движение в пространството без използване на горива но само електрическа енергия.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #50 -: Ноември 17, 2017, 12:22:01 pm »
Във вода или някакво масло определено може да очакваме усилване на ефекта. Въпреки голямата плътност на средата, може да очакваме засилена реакция и скорост на придвижване именно заради плътността на материята – дисбаланса в зарядите има възможност да се предава много по-ефективно и с по-голяма скорост. Например дестилираната вода може да достигне до K=80, което е много повече от диелектричните константи на разпространените пластмаси.
Тестът във вакуум със сигурност е най-очакван, защото там ще се види до каква степен е ефективен принципът за космическо придвижване.

Теофилиус, ако имаш възможност направи вакуумния опит с по-голям съд или пък другата опция е да намалиш размера на двигателния елемент. Мисълта ми е да има колкото се може по-голямо разстояние между елемента и стените на съда, за да се минимизира наелектризирането на самия съд.

Всъщност трябва да отбележим и, че при достатъчно високо напрежение във вакуум, нещата драстично се променят. Пространството непосредствено около електродите престава да бъде вакуум заради ефектът на електронна емисия от студен катод. В този случай имаме значително уплътняване на токоносители от различен вид (нещо като "електронен газ") и апаратът ще се придвижва с голяма ефективност в такава локално създадена среда, която се придвижва заедно с него.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #51 -: Ноември 17, 2017, 10:52:37 pm »
Днес закупих 20 литров стъклен съд и подготвих по-важните неща около него така, че утре ще правя тестове на електрогравитационния лифтер във вакуум. А това е днешния експеримент с добре познатия лифтер с йонен вятър:
https://www.youtube.com/watch?v=4IszrB_wOdc&lc=z23yuz1rsvnxjr0qs04t1aokgp4zmavknjxqprpa2oxsrk0h00410

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #52 -: Ноември 17, 2017, 11:26:56 pm »
Сашо експериментите ти доказват, надеждноста на лифтера за n- ти път, това е много важно. Искаше ми се като си готов със теста за вакуум да пробваш ако е възможно следната постановка: лифтера да се постави във някакъв затворен обем пълен със въздух (с атмосферно налягане каквото е във помещението) и този затворен обем барабар със лифтера окачен на някакво въже да се намират във вакуум, за да се види дали ще се движи лифтера, във вакуумната среда ако той се намира във изолирана въздушна среда с определено атмосферно налягане

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #53 -: Ноември 18, 2017, 12:40:11 am »
Струва ми се че във варианта на лифтер (последното видео) се върти най-бързо.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #54 -: Ноември 18, 2017, 09:25:16 am »
Така е...

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #55 -: Ноември 18, 2017, 10:00:03 pm »
Днес тествах електрогравиционния лифтер във вакуум. 

https://www.youtube.com/watch?v=lpU8c1mLl0Q

Електрогравитационната сила  във вакуум е нищожна и считам че в дадения експеримент се дължи на нищожно количество остатъчен въздух. Така че традиционния принцип на лифтера вече доказано го отписвам за възможност за работа в условията на космическия вакуум. Навярно има слаба сила независимо от йонен вятър  но е нищожна за да да си струва да работя по нея. Ще тествам другите варианти като кабелния и несиметрични кондензатори. Допускам че е възможно при променливо високо напрежение лифтера да е по-ефективен във вакуум но пак ще е по-слаб без йонен вятър. Лифтера е максимално ефективен за работа в атмосфера, което означава, че продължавам да работя по него така че да направя първоначално дрон и ще преценя при високо напрежение от порядъка на 250-200 000 волта колко ще е ефективността и тогава дали ще може да се направи и по-голямо транспортно средство.

Ще ми е интересно и ще тествам как действат електростатичните сили във вакуум като привличане , отблъскване и при електроскоп.


Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #56 -: Ноември 19, 2017, 11:07:55 am »
Много добър експеримент! Именно тук вече спекулациите спират и фактите говорят. Явно имаме главоломно намаляване на тягата при силно разреден въздух (има малко молекули, което си личи от розовия разряд). Да, при наличие на разряд загуби ще има, макар че точно този тип разряд може да се причисли към тлеещите и загубите са минимални. Аз съм постигал подобен тлеещ в разреден въздух в спринцовка, но поради загряването те не са надеждни за такива опити.
При "твърд" вакуум (като в електронните лампи) разрядът променя цвета си. Резултатът от тест с вакуумен диод при около 80kV DC, беше сини потоци и сияние в лампата. Експериментът проведох като оставих камерата да снима, а аз  включвах захранването от съседното помещение - за всеки случай, че може да възникнат x-rays (трябва да си взема едно флуоресциращо екранче за такива опити :) ).

Мисълта ми е, че реакцията на елемента може да варира при различна степен на вакуум. При всички положения тук ще ти трябва много по-високо напрежение - 100-200kV или нагоре, но и опасността от рентген прогресивно нараства.


Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #57 -: Ноември 22, 2017, 12:16:35 pm »
Понеже в по-предните постове стана въпрос за ВН кабели... Вчера се сдобих с едно доста едро ТХО от стар TV и на кабела му пише, че издържа до 50kV DC. Диаметърът на кабела е 5мм, като се състои от две изолационни обвивки - вътрешната е плътна и прозрачна, а външната е от познатата "гъбеста" червеникава изолация. Отрязах си около 35см от този кабел да си запазя за евентуални опити. На едно от по-малките ми ТХО-та (вероятно от CRT монитори) кабелът е същия, но с диаметър 4мм и на него пише 40kV DC.
Качвам снимки на голямото ТХО.




Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #58 -: Ноември 22, 2017, 02:07:10 pm »
Сашо направи ми впечатление видеото, където демонстрираш лифтер с обратна тяга, би ли разяснил как го постигна, благодаря (тъй-като принципно е известно че промяната на поляритета не влияе на посоката на движение)

п.п. тъй-като темата се касае конкретно за прототип на "електрогравитационен кондензатор", тя впоследствие придоби вид "експерименти с лифтери" и тръгна в друга теоретична меко казано странна посока. Поради тази причина ако е възможно модератора да направи отделна тема (примерно "Електрогравитация" или "Експерименти с лифтери" във раздел "вашите експерименти" или в този раздел и да пренесе всички постове отнасящи се за експерименти и т. н. там, бих бил благодарен за разбирането
« Последна редакция: Ноември 22, 2017, 02:27:54 pm от x_name41 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Eлектрогравитация
« Отговор #59 -: Септември 13, 2018, 11:28:26 am »
ако приемем, че гравитационната сила (гравитацията) може да я поставим до другите основни сили на взаимодействие електрическата и магнитната, то ако я съотнесем към електрогравитацията всъщност излиза, че за постигането на осезаемо и ефектно манипулиране на гравитацията се изисква прилагането на двете съставляващи на електромагнетизма, а именно електрическа и магнитна съставляващи. От тук и би могъл да се обясни слабия ефект получаван при електрогравитационни експерименти, където електрическата компонента изцяло доминира над магнитната (като магнитната даже може да се пренебрегне) при, което и ефектът е слаб и се отдава на йонния вятър. За усилването му е необходимо присъствието както на електрическата така и на магнитната съставляващи (отделен е въпросът чрез какъв метод, подход или вариант). Само чрез прилагането на електрическа и магнитна съставляващи при електрогравитацията в нейното развитие би могло да се постигне значителен напредък и резултат, като това конкретно означава прилагането на съответно високо напрежение от порядъка на 20-150 киловолта примерно и ток от порядъка на 2-40 ампера.

п. п. изключително важно е да се отбележи, че електрогравитационната сила присъства еднакво добре не само там където се използва въздушен диелектрик между плочите на кондензатора, а също така и там където се използва твърд диелектрик!!!, това относно широко разпространеното твърдение, че именно винаги йонния вятър е причина за формиране на ефекта, което всъщност не е правилно на практика