Автор Тема: Re: Eлектрогравитация  (Прочетена 66814 пъти)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #30 -: Ноември 14, 2017, 07:54:56 am »
Ако постановката е направена като уравновесен кантар ще може да се направят количествени измервания на силите и така да се сравняват експериментите.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #31 -: Ноември 14, 2017, 12:38:07 pm »
За целта е нужно да имам оптимален вариант на ВВ генератор а настоящия е експериментален и не особено ефективен. Да речем КПД няма и 50%.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #32 -: Ноември 14, 2017, 03:03:35 pm »
Една профанска идея за уточняване дали движението е следствие на йонен вятър или от несиметричност на кондензатора:
Ако се обърне поляритета на електродите и посоката да завъртане се обърне значи ротационната сила е от йонен вятър.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #33 -: Ноември 14, 2017, 04:50:05 pm »
Тествал съм го всякак. Движението е следствие на несиметричност а йонния вятър е бонус. При експериментите на Таусенд Браун във въздуха при наличие на йонен вятър полярността не играе значение а само несиметричността. При експериментите във вакуум несиметричността не е имала значение а полярността определя посоката от минус към плюс.  Йонния вятър се определя от симетричността но не само а от това излъчващия електрод да е остър, или тънък или с малка повърхност, формата и прочее. Лично аз считам че симетричността и топологията на електродите също оказват значение за  посоката във вакуум а не само полярноста но това е при определени условия. Тоест - при лентово-кабелния електрогравитационен модел. Много скоро ще  го изпитам във вакуум така че отговорите да са окончателни.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #34 -: Ноември 14, 2017, 08:36:09 pm »
При кабелния вариант ще може да работи и при 500Кв без разряди, дъги и ще е много по-безопасен във всяко отношение а пък ефективността също ще скочи.

500kV е огромно напрежение и не съм сигурен дали даже кабел за ВН от ТХО би издържал на нещо такова при положение, че към него е долепен другия електрод. Ще има силен коронарен разряд, който ще загрее кабела и вероятно ще пробие някъде.

Примерно ето това са 200-220kV, които правят искри с дължина 30см: https://www.youtube.com/watch?v=TuSrefvwFxU
Ето и инструкции за направата на умножителя: http://boginjr.com/electronics/hv/multiplier/

Аз също съм се прицелил към нещо такова, само че моите диоди ще са за 20 вместо за 30kV. Трансформаторното масло (или обикновено готварско олио) е най-добрия вариант като изолация на елементите, макар и да утежнява значително конструкцията.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #35 -: Ноември 14, 2017, 10:36:50 pm »
Ами ще видим с практиката как ще е с високо напрежение но мисля че е добре като идея с маслото ако например кабела е проводник увит с памучен плат напоен с масло и накрая вдянат в маркуч :) . Ето го и днешния ми експеримент с друг по-дебел кабел от ТХО. Резултата е доста добър като за това напрежение.  Мисля че с кабели за ТХО имам най-добри резултати като величина на тягата. Опитах с силиконов кабел  - ефекта е слаб. Преди също бях опитвал пак със силиконов. Просто Силикона отпада като материал относно електрогравитацията.  Утре вече наистина трябва да тествам нещото във вода :)  >:( 8) :-\ :-X ;) ;D .   Интересно ми е какви са характеристиките на кабелите излизащи от ТХО с високо напрежение.

https://www.youtube.com/watch?v=Q06oongk8EM

Доста добро изпълнение на видеото. Може и аз да направя подобно умножителя, като го и потопя в масло или разтопен парафин. Е като сме на тази вълна може да пробвам кабела да е проводник вдянат в парафинова търбичка.
« Последна редакция: Ноември 14, 2017, 10:54:08 pm от teofilius »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #36 -: Ноември 14, 2017, 11:28:23 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=_LZ0-dQxKwI - опити по Гребенников

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #37 -: Ноември 15, 2017, 10:06:58 am »
Теофилиус, много добре се врътка :) Не знам от какъв материал правят тези кабели за ТХО и с каква К са, но явно е доста висока и това си личи. Определено си заслужава да се пробва увиване на кабела с още един диелектрик (с по-ниска К) и да се види ще има ли промяна.
Ако се спретне един лифтер с такъв кабел току-виж повдигнал и теглото си :) Това ще бъде първото по-сериозно разчупване наложилата се от години и не претърпяваща развитие лифтерова конструкция.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #38 -: Ноември 15, 2017, 11:39:12 am »
Ами факт е че кабела та ТХО е от два слоя диелектрик и е възможно това също да играе роля но не мисля че е само това. Предполагам че е от материал не позволяващ загуби от коронен разряд през самия материал на диелектрика във вид на микропробиви.  При озонаторите например имаме стъклена плочка от едната страна с фолио а другата мрежа. Може мрежа и от двете страни като там е желателно напрежението да е променливо и в стъклото има микропробиви - микроразряди. При кабелите е същото. Тоест нужно е да е да е добър изолатор и да е достатъчно плътен за да е добър изолатор. Все пак ще ми е интересно как ще е с парафин и масло от друга страна.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #39 -: Ноември 15, 2017, 11:57:33 am »
Има високоволтови кабели на метър при производителите на неонови реклами. Те са с дебел изолатор. Също може и кабели за автомобилните свещи или за камиони.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #40 -: Ноември 15, 2017, 04:03:27 pm »
Кабела е ПЗВ - така може да го търсите по фирмите за електроматериали. Цената му е около 0,30 лв/м според сечението, а те са само няколко сечения.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #42 -: Ноември 15, 2017, 04:50:22 pm »
Съветвам Ви да гледате за цени на кабелите по фирми които продават и произвеждат кабели например ЕЛМА, ФИЛКАБ, КАБЕЛКОМЕРС и ТМТ ЕЛКОМ.
Само за сравнение същия кабел който е във Вивкиват на 1,2 без ДДС, от ЕЛМА го купих на 0.29 без ДДС метъра. Къде са 0.3 лв къде е 1,2 лв. Надявам се да не нарушавам някой правило за реклама. Ако има проблем някакъв  модераторите да променят каквото трябва.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #43 -: Ноември 15, 2017, 06:33:45 pm »
     Не е важно само „К-то“ на диелектрика „изолацията“ на вв кабела, а и структурата на атомната му решетка. Мисля, че пак опираме до ЕПС.
   Преди време купувах от „ebay“, забележете от България, няколко метра високоволтов кабел, който е за 30 кв, но е с един слой изолация. Мисля, че търговеца беше от Лясковец. Истински качествени вв кабели търсете в старите кинескопни телевизори, колкото по-стар, толкова по-качествен вв кабел има. В такива телевизори съм срещал вв кабели и с три слоя изолация.
« Последна редакция: Ноември 15, 2017, 06:58:55 pm от mito_kupona »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Re: Eлектрогравитация
« Отговор #44 -: Ноември 15, 2017, 10:17:27 pm »
Аз също видях тук там за кабел и може утре да поръчам. Днес нямах много време за опити но ми хрумна една по-особена конфигурация при която кабела е огънат като скоба в която е фолиото. Резултата е доста впечатляващ : https://www.youtube.com/watch?time_continue=35&v=gbedRYfMai4