Алтернативни енергоизточници > Вашите експерименти

Re: Eлектрогравитация

<< < (12/13) > >>

teofilius:
Днес тествах електрогравиционния лифтер във вакуум. 

https://www.youtube.com/watch?v=lpU8c1mLl0Q

Електрогравитационната сила  във вакуум е нищожна и считам че в дадения експеримент се дължи на нищожно количество остатъчен въздух. Така че традиционния принцип на лифтера вече доказано го отписвам за възможност за работа в условията на космическия вакуум. Навярно има слаба сила независимо от йонен вятър  но е нищожна за да да си струва да работя по нея. Ще тествам другите варианти като кабелния и несиметрични кондензатори. Допускам че е възможно при променливо високо напрежение лифтера да е по-ефективен във вакуум но пак ще е по-слаб без йонен вятър. Лифтера е максимално ефективен за работа в атмосфера, което означава, че продължавам да работя по него така че да направя първоначално дрон и ще преценя при високо напрежение от порядъка на 250-200 000 волта колко ще е ефективността и тогава дали ще може да се направи и по-голямо транспортно средство.

Ще ми е интересно и ще тествам как действат електростатичните сили във вакуум като привличане , отблъскване и при електроскоп.

hyparh:
Много добър експеримент! Именно тук вече спекулациите спират и фактите говорят. Явно имаме главоломно намаляване на тягата при силно разреден въздух (има малко молекули, което си личи от розовия разряд). Да, при наличие на разряд загуби ще има, макар че точно този тип разряд може да се причисли към тлеещите и загубите са минимални. Аз съм постигал подобен тлеещ в разреден въздух в спринцовка, но поради загряването те не са надеждни за такива опити.
При "твърд" вакуум (като в електронните лампи) разрядът променя цвета си. Резултатът от тест с вакуумен диод при около 80kV DC, беше сини потоци и сияние в лампата. Експериментът проведох като оставих камерата да снима, а аз  включвах захранването от съседното помещение - за всеки случай, че може да възникнат x-rays (трябва да си взема едно флуоресциращо екранче за такива опити :) ).

Мисълта ми е, че реакцията на елемента може да варира при различна степен на вакуум. При всички положения тук ще ти трябва много по-високо напрежение - 100-200kV или нагоре, но и опасността от рентген прогресивно нараства.

hyparh:
Понеже в по-предните постове стана въпрос за ВН кабели... Вчера се сдобих с едно доста едро ТХО от стар TV и на кабела му пише, че издържа до 50kV DC. Диаметърът на кабела е 5мм, като се състои от две изолационни обвивки - вътрешната е плътна и прозрачна, а външната е от познатата "гъбеста" червеникава изолация. Отрязах си около 35см от този кабел да си запазя за евентуални опити. На едно от по-малките ми ТХО-та (вероятно от CRT монитори) кабелът е същия, но с диаметър 4мм и на него пише 40kV DC.
Качвам снимки на голямото ТХО.



x_name41:
Сашо направи ми впечатление видеото, където демонстрираш лифтер с обратна тяга, би ли разяснил как го постигна, благодаря (тъй-като принципно е известно че промяната на поляритета не влияе на посоката на движение)

п.п. тъй-като темата се касае конкретно за прототип на "електрогравитационен кондензатор", тя впоследствие придоби вид "експерименти с лифтери" и тръгна в друга теоретична меко казано странна посока. Поради тази причина ако е възможно модератора да направи отделна тема (примерно "Електрогравитация" или "Експерименти с лифтери" във раздел "вашите експерименти" или в този раздел и да пренесе всички постове отнасящи се за експерименти и т. н. там, бих бил благодарен за разбирането

x_name41:
ако приемем, че гравитационната сила (гравитацията) може да я поставим до другите основни сили на взаимодействие електрическата и магнитната, то ако я съотнесем към електрогравитацията всъщност излиза, че за постигането на осезаемо и ефектно манипулиране на гравитацията се изисква прилагането на двете съставляващи на електромагнетизма, а именно електрическа и магнитна съставляващи. От тук и би могъл да се обясни слабия ефект получаван при електрогравитационни експерименти, където електрическата компонента изцяло доминира над магнитната (като магнитната даже може да се пренебрегне) при, което и ефектът е слаб и се отдава на йонния вятър. За усилването му е необходимо присъствието както на електрическата така и на магнитната съставляващи (отделен е въпросът чрез какъв метод, подход или вариант). Само чрез прилагането на електрическа и магнитна съставляващи при електрогравитацията в нейното развитие би могло да се постигне значителен напредък и резултат, като това конкретно означава прилагането на съответно високо напрежение от порядъка на 20-150 киловолта примерно и ток от порядъка на 2-40 ампера.

п. п. изключително важно е да се отбележи, че електрогравитационната сила присъства еднакво добре не само там където се използва въздушен диелектрик между плочите на кондензатора, а също така и там където се използва твърд диелектрик!!!, това относно широко разпространеното твърдение, че именно винаги йонния вятър е причина за формиране на ефекта, което всъщност не е правилно на практика

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия