Освен покачването на концентрациите на парникови газове изследването показва, че от 1990 г. насам интензитетът на слънчевата радиация е нараснал с 40%, което засилва процеса на глобалното затопляне.
Да приемем че Слънцето работи като генератор на вибрации, част от които се проявяват като ЕМ лъчение, изключвам изцяло механизъма на материализиране на тези вибрации, от каквато и форма да са зародени в ЕМ, тоест типа на динамиката или липсата на такава в Слънчевите недра, и в допълнение приемаме, че през цялото време Слънцето работи максимално ефективно, тоест без промяна на импеданса в системата винаги има зараждане на тези вибрации в опредено количество и съответно трансформация на % от тях в ЕМ лъчение. В този случай, това са постулати които са, като аксиомите в геометрията.
Следователно, ако УСЛОВНО приемем че твърдението за 40% нарастване е вярно, и нямаме промяна на импеданса (важно условие) и % на трансформация на първичните вибрации в ЕМ е непроменен, излиза че Слънцето е решило да вдигне КПД над 100%, на база характеристиката на системата, тоест СЕ се проявява във веригата (може би на някои от колгегите това ще им хареса но не мисля, че това е логичен постулат). Разбира се Слънцето не решава просто да излъчва 40% повече ЕМ лъчение без някаква промяна. Имайки в предвид, че всяка природна система има натурален импеданс който е характеристичен за нея, може да се заключи, че има външен източник на влияние, върху импеданса в системата, за това ПРЕДПОЛАГАЕМО отчетено нарастване от 40%.
Разбира се, човек трябва малко да се замисли за да види динамиката на процесите и съответно да си направи заключения, а не само да се хвърлят цифри наляво и надясно, без каквато и да е логика.
От друга страна, глобалното "затопляне" може да се погледне по един много по-елементарен начин.
Знаем, че някаква част от всеки физически процес е в отделяне на топлина в една или друга степен.
Да вземем например ДВГ. Горенето при него е, да приемем средно 30% ефективно, предаване движение на колелата, следователно 70% от енергията на 1л бензин отива в топлина директно в затопляне на атмосферата. На ден се консумират приблизително 8x10^7 варела суров петрол, 8x10^7 x 0.7 = 5.6x10^7 варела суров петрол. Един варел суров петрол има 6x10^9 J енергия. Тоест на ден, само автомобилите отделят 3.036x10^17 J като топлинна енергия. Енергията необходима за изпаряване на 1 литър вода е 2.26x10^6 J/kg (при определена динамика на отнемане на топлината). Така излиза, че на ден, само автомобилите добавят в атмосферата топлина достатъчна да изпари 1.34x10^11 Литри = 1.34x10^8 м^3 вода. Ако направим тази маса вода като слой, от 1 см се получава: 1.34x10^10 м^2 или 1.34x10^4 км^2 1см слой вода. Съответни калкулации могат да се направят за и за други индустриални системи (автомобилите са една от тях) със съответни аналогии. Това съответно се съпоставя с обема изпарена вода от глобалното слънчевото нагряване на океаните и се вижда степента на топлината от човешките инициативи сравнена с слънчевата.
Разбира се това изобщо не третира динамиката на обеззеленяване и респективно бетонизация или асфалтизация на сушата, или огромните проблеми на монокултурите при индустриалното земеделе, което всъщност вероятно е по-големия проблем понеже, растенията са отговора на природата за акумулиране слънчева енергия, респективно за складиране на топлина и съответно охлаждане на атмосферата.
Но разбира се другарките с Ph.D. отпред на името това малко ги интересува, и най-вече защото няма кой да им даде пари за такъв тип динамично (включващо много променливи) логическо мислене, не че го могат де, но това е съвсем друг въпрос. И като вземат да публикуват какви ли не глупости в „реномирани“ ( не съм сигурен какво значи вече тази дума, по скоро индоктринирани трябва да се използва, журналисте, които пък изобщо си нямат и представа за какво става реч, започват да пишат и преписват от глупост та по-голяма глупост.