Автор Тема: ДВГ на Бензинови Изпарения!  (Прочетена 36725 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #15 -: Януари 31, 2019, 06:44:05 pm »
Това вероятно е друг камион, дори таблото е друго на вид. Не ти ли прави впечатление?
Ако е клип, дай да видим откога е /примерно по-ранен/ или какъв е камиона. Оптимизаторите са му на личното Рено Премиум, което кара сам из Европа. Може да видиш и втория клип където казва че плаща с една трета по-малко за гориво от останалите шофьори  :)
https://www.youtube.com/watch?v=71ZdcpppBoY
Там на магистрала се вижда среден разход на същия камион под 20/100  :) Все пак не е ясно за какви километри е смятан, но човекът си казва - купувам 2 тона нафта месечно срещу три тона на другите. Кое по дяволите е неразбираемото тук???
Системата К1 или К2 + К3 за камиони дава около 20% икономия при правилните марки камиони, а останалите десет процента са вероятно поради личните шофьорски умения на Ивайло Иванов /Райдър 777/ - човекът си може да кара икономично и го е доказал по състезанията. Просто е.
Нека търсим конкретиката, а не ей така - общи приказки и чесане на езика.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #16 -: Януари 31, 2019, 07:06:28 pm »
Предполагам че е предишния му камион: https://www.youtube.com/watch?v=nbGBpq6C78I Клипа е от преди 5 години.
Знаеш че мен е невъзможно да ме убедиш, мисля че няма смисъл и тук да говорим всичко което сме си говорили.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #17 -: Януари 31, 2019, 07:28:44 pm »
Да, това е логично - и е нормален разход. Не искам да те убеждавам, това си е твоя позиция. Нито когото и да е от колегите тук. Виждате показанията и за почти или изцяло нулевите вредни емисии в темата за оптимизаторите ми, което говори за подобреното изгаряне и е измерено приборно и многократно от оторизирани за това сервизи.
Водят се разговори по въпроса със заинтересувани от резултатите страни. Точка.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #18 -: Януари 31, 2019, 08:03:44 pm »
Добавете и няколко витки ТЕЛ на КЕШЕ и ще летите

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #19 -: Януари 31, 2019, 08:29:45 pm »
   Убеди ме caduceus, браво, ще си поръчам, дали става за петица Ауди щото като я напъна моментния разход на таблото показва 39 на 100 октана, а със 95 не мога да тръгна нормално и баба ми (мойта) изрича едни заклинания които не са за ефир и естественно няма да ги изрека, тя критическата отдавна я мина обаче все още си купува с двойно дъно и с "крилца" по инерция.

Ауспуха ѝ малко черен щото ползван с Времето, а То както знаем е в нас и ние сме В Него.

Абсолютно ти вярвам и считам забележките ти за актуални!

Ако не ме мислиш за идиот, бих си поръчал по три комплекта от всичките К, М и епоксидно-оргонните зависими с високото качество от неръждавейка.

Благодаря че те има и без да правя реклама, вече съм твой потребител!


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #20 -: Януари 31, 2019, 09:16:25 pm »
... Виждате показанията и за почти или изцяло нулевите вредни емисии в темата за оптимизаторите ми, което говори за подобреното изгаряне и е измерено приборно и многократно от оторизирани за това сервизи.
Точно преди 3 седмици се върнах от поредния курс в Германия. Той беше изцяло насочен върху понижението специално на азотните окиси, тъй като от тази година в Европейския съюз влезнаха нови норми. За нашите горелки те не са проблем, но се очаква 2025-та нормите да "натиснат" още надолу и тогава нещата ще станат сериозни.
Не искам (а и май нямам право) да споделя снимки от новите смесителни устройства, които ще могат да покрият нормите от 2025-та, но мога да ти кажа че разликата между сегашните горелки и тези които ще покрият бъдещите изисквания е колосална. Налага се моделиране на формата на пламъка в доста сложна форма за да се избегне загряването на въздуха който влиза в горивната камера. Ако това загряване не се избегне, няма начин да свалиш азотните окиси - просто азота е почти 80% от въздуха.
Тоест хем трябва да гориш горивото, хем да не позволяваш температурата да надвишава 1200-1500 градуса. Колкото по-ниска е температурата - толкова по-малко азотни окиси произвеждаш. Това е реалността.

Нали разбираш с какви чувства приемам твърденията, че може да се свалят емисиите на азотни окиси без конструктивна промяна на двигателя?

P.S. Намерих снимки които вече са публикувани в нета, надявам се немците да не ме бият :)

Старо смесително устройство:


Ново смесително устройство (multiflam) - покрива сегашните норми, и ако европейския парламент междувременно не се олее в изискванията - и тези от 2025-та) :



Ultra low NoX изпълнение (това може да даде азотни окиси 10-20 пъти под нормите, но има някои ... ограничения :) ):


Ако нещата можеха да се вкарат в норми по някакъв друг начин... повярвай ми, щяха да го направят :) Нямаше да откриват отново процеса на горене.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #21 -: Януари 31, 2019, 10:55:51 pm »
Юлияне да не си разменил втората и третата снимка защото третата горелка, червената вече я виждах миналата зима като бях в Германия в един хипермаркет на Реве в град Юлих. Беше за метан.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #22 -: Януари 31, 2019, 11:18:02 pm »
Юлияне да не си разменил втората и третата снимка защото третата горелка, червената вече я виждах миналата зима като бях в Германия в един хипермаркет на Реве в град Юлих. Беше за метан.
Обикновено от посетители се вижда само червената част, а интресната е металния *уй де стърчи отпред... А червената част е почти без промени (може би като изключим сребристо-черния цилидър отстрани, който е въздушен филтър).
Но не е изключено да си виждал и това. Реално тази технология за горене я има разработена и тествана от поне 5 години, но докато нормите не накарат потребителите да минат на такива горелки, ще остане екзотика. А ще е екзотика защото има малко по-нискък КПД (без това няма как да се мине защото се сваля температурата на пламъка, а това става отчасти и чрез добавяне на не малко излишен въздух, което винаги води до по-лоша ефективност), и както казах има някои особености, които я правят неприложима в някои ситуации. Разликата в цената насамата горелка също не е символична...
Тази разработка се наложи да бъде направена след като вероятно другаря Си Дзипин се е събудил една сутрин с махмурлук и с един подпис е поставил ограничение на азотните окиси от 30 милиграма на кубичен метър за всички нови инсталации на територията на Китай... :) За сравнение в Европейския съюз от тази година са 150 милиграма на кубик... до Нова година бяха 250 милиграма (реално има различни норми в зависимост от мощността, типа гориво и т.н, но това са детайли)... А Китай е огромен пазар, и щом другаря Си Дзипин иска - ще го направим.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #23 -: Февруари 02, 2019, 02:46:38 pm »
Моля, не превръщайте форума в чат!

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #24 -: Февруари 02, 2019, 05:17:05 pm »
Енталпии ,на мен ми е интересно да попитам в една хладилна система ,ако се сложи детандер в часта в която хладилния агент се разширява ,нямаме ли СЕ в случая?

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #25 -: Февруари 03, 2019, 11:55:27 am »
Енталпии,имате лично съобщение.
Поздрави!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ДВГ на Бензинови Изпарения!
« Отговор #26 -: Февруари 04, 2019, 09:08:33 pm »
Човече, само ти си разбираш какво говориш... Какви литри? Каква течност? Каква вода? Сега пък и топлоносител намеси...