Автор Тема: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите  (Прочетена 10169 пъти)

Неактивен Robinzon

• Наблюдаващ
  • Публикации: 36
  • Рейтинг: 21
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #45 -: Февруари 14, 2018, 10:03:32 am »
Раните заздравяват не за дни, а за часове, обаче не те съветвам да го дишаш.   ;)

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 773
  • Рейтинг: 596
  • Мисля, следователно...мисля!
« Отговор #46 -: Февруари 14, 2018, 11:14:59 pm »
А я някой да обясни как се обработват рани с подобен газ?
Натъпква с в спрей и се пръска като дезодорант ли, що ли? Или някаква друга техника?

Неактивен h2motor

• Активен
  • **
  • Публикации: 243
  • Рейтинг: 37
« Отговор #47 -: Февруари 15, 2018, 01:26:01 am »
Разтварят го във вода. По принцип във водата има въздух "разтворен".

Неактивен juliang

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 701
  • Рейтинг: 308
« Отговор #48 -: Февруари 15, 2018, 08:25:01 am »
Разтварят го във вода. По принцип във водата има въздух "разтворен".
"Въздуха" е смес от кислород и азот (най-вече). Във водата има разтворен кислород и разтворен азот. Кислорода дали ще го вземеш от въздуха или от браун-газ е абсолютно все тая. В 1 литър вода можеш да набуташ не повече от 50 милилитра кислород (ако мериш обема му при нормално атмосферно налягане) - просто толкова му е разтворимостта. Ако кислорода е активното вещество, лекуващо раните, много по-ефективно ще е да обдухваш раната с чист кислород. Не че ще има особен лечебен ефект...
А водорода ... силно се съмнявам да има някакви лечебни свойства. Антисептични също.

Неактивен sorrry

• Beginner
  • *
  • Публикации: 62
  • Рейтинг: 19
« Отговор #49 -: Февруари 19, 2018, 03:09:24 pm »
В интерес на истината, има известна доза правота в твърдението. Самият Вайсман си е изчистил онкологичните проблеми и в последствие не е спирал да диша от газа. Поради електрическия потенциал на газа се повишава клетъчното дишане. Това важи за всякакви клетки, независимо
растителни или животински.

Неактивен edin

• Специалист
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 241
  • Рейтинг: 235
  • Гениалното, винаги е просто
« Отговор #50 -: Февруари 19, 2018, 03:18:36 pm »
Къде има инфо, за този Вайсман?

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Сериозен
  • Публикации: 1 001
  • Рейтинг: 208
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #51 -: Февруари 19, 2018, 06:14:48 pm »
Имам двете книги на Wiseman, никъде не пише такива неща. Освен по късно да ги е прозрял. Скоро не съм влизал в yahoohydroxygroup, може там да ги е постнал.
http://mazeto.net/index.php?topic=9218.0
2014 ги чоплехме тези неща!

Неактивен sorrry

• Beginner
  • *
« Отговор #52 -: Февруари 19, 2018, 07:30:53 pm »

Неактивен h2motor

• Активен
  • **
« Отговор #53 -: Февруари 20, 2018, 12:04:59 am »
juliang - не знам но едва ли е толкова малко със сигурност поема доста под налягане, при машините за безалкохолни напитки въглеродния двуокис се харчи здраво. Просто логически изглежда количеството въздух при атмосферно налягане да не е никак малко. Така си мисля.

Неактивен juliang

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 701
  • Рейтинг: 308
« Отговор #54 -: Февруари 20, 2018, 03:51:55 am »
juliang - не знам но едва ли е толкова малко със сигурност поема доста под налягане, при машините за безалкохолни напитки въглеродния двуокис се харчи здраво. Просто логически изглежда количеството въздух при атмосферно налягане да не е никак малко. Така си мисля.
Не случайно ползват въглероден диоксид за газиране на напитките:

Сравни го с азота:

или кислорода:

Звучи не съвсем логично, но разликата в разтворяемостта на различни газове във водата е значителна и не е все едно дали се опитваш да разтворш азот или въглероден диоксид. Както не е все едно да се опитваш да разтвориш захар и сяра във вода - всеки хим.елемент има собствена концентрация на насищане на разтвора.

Неактивен dmitarp

• Сериозно Активен
  • Публикации: 414
  • Рейтинг: 43
« Отговор #55 -: Февруари 20, 2018, 09:14:47 am »
Съдържанието на кислород в "Браун газ" е много високо, поне 4 пъти по-високо от това във атмосферата, а кислорода в големи количества е токсичен, затова не е оправдано да се вдишва газ с много висока концентрация на кислород дълго време. Единствено може да се използва за лечебни цели, за лечение на пневмонии и подобни, защото кислорода в големи концентрации убива някои микроби. Вероятно ако се обдухват рани също ще има ефект, поради същата причина.
Разтворимостта на един газ във вода зависи не само от свойствата на газа, а и от налягането на газа над водата. При атмосферни условия концентрацията на кислорода във водата е по-висока от тази на СО2, поради по-високата концентрация, съответно и по-високото налягане на  кислорода  във атмосферата.

Неактивен sorrry

• Beginner
  • *
« Отговор #56 -: Февруари 20, 2018, 10:19:32 am »
За природната вода е така, но е факт, че след барбутиране пе ха то се е повишило, а и заряда от положителен преминава в отрицателен. Така го държи поне три денонощия.

Неактивен h2motor

• Активен
  • **
« Отговор #57 -: Февруари 26, 2018, 05:58:01 pm »
juliang - благодаря не бях се сетил чрез туул бокса да видя, наистина е мизерно количеството "разтворени" газове и около 50-60 кубически сантиметра.

Неактивен h2motor

• Активен
  • **
« Отговор #58 -: Февруари 26, 2018, 08:07:03 pm »
А от друга гледна точка пак имам съмнения, тази технология да насищат водата с водород стана много популярна и виждам че има фирми като Панасоник които са се "излъгали" да предлагат такива устройства. Понеже знам че инженерите им разбират от електрохимия си задавам въпроса как стоят нещата нетеоретично.