Автор Тема: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите  (Прочетена 42441 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #45 -: Февруари 20, 2018, 03:51:55 am »
juliang - не знам но едва ли е толкова малко със сигурност поема доста под налягане, при машините за безалкохолни напитки въглеродния двуокис се харчи здраво. Просто логически изглежда количеството въздух при атмосферно налягане да не е никак малко. Така си мисля.
Не случайно ползват въглероден диоксид за газиране на напитките:


Сравни го с азота:

или кислорода:


Звучи не съвсем логично, но разликата в разтворяемостта на различни газове във водата е значителна и не е все едно дали се опитваш да разтворш азот или въглероден диоксид. Както не е все едно да се опитваш да разтвориш захар и сяра във вода - всеки хим.елемент има собствена концентрация на насищане на разтвора.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #46 -: Февруари 20, 2018, 09:14:47 am »
Съдържанието на кислород в "Браун газ" е много високо, поне 4 пъти по-високо от това във атмосферата, а кислорода в големи количества е токсичен, затова не е оправдано да се вдишва газ с много висока концентрация на кислород дълго време. Единствено може да се използва за лечебни цели, за лечение на пневмонии и подобни, защото кислорода в големи концентрации убива някои микроби. Вероятно ако се обдухват рани също ще има ефект, поради същата причина.
Разтворимостта на един газ във вода зависи не само от свойствата на газа, а и от налягането на газа над водата. При атмосферни условия концентрацията на кислорода във водата е по-висока от тази на СО2, поради по-високата концентрация, съответно и по-високото налягане на  кислорода  във атмосферата.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #47 -: Февруари 20, 2018, 10:19:32 am »
За природната вода е така, но е факт, че след барбутиране пе ха то се е повишило, а и заряда от положителен преминава в отрицателен. Така го държи поне три денонощия.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #48 -: Февруари 26, 2018, 05:58:01 pm »
juliang - благодаря не бях се сетил чрез туул бокса да видя, наистина е мизерно количеството "разтворени" газове и около 50-60 кубически сантиметра.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #49 -: Февруари 26, 2018, 08:07:03 pm »
А от друга гледна точка пак имам съмнения, тази технология да насищат водата с водород стана много популярна и виждам че има фирми като Панасоник които са се "излъгали" да предлагат такива устройства. Понеже знам че инженерите им разбират от електрохимия си задавам въпроса как стоят нещата нетеоретично.