Автор Тема: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите  (Прочетена 42445 пъти)

hristolocco

  • Гост
https://www.youtube.com/watch?v=s2t11GR6jFc The Truth About HHO Generators For Your Car - Fact Vs Fiction on Engine Bay Electrolysis

Ето какво искат да мислим ние хората за ННО Генераторите.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #1 -: Ноември 06, 2017, 08:26:12 pm »
Locco, всичко това е ала-бала, мой човек. Ако не броиш енергията, която изразходваш за разлагането на водата - да, ще подкараш колата и ще "спечелиш" енергия. В противен случай... ще има да почакаш.

И въобще, до сега на Земята има само 2 /два/ вида енергия, които човечеството е успяло да оползотвори: 1)лъчистата енергия от Слънцето (в това число влизат всички изкопаеми и био-горива, всичкото ВЕИ, ВЕЦ-ове и ТЕЦ-ове);
и
2)енергията от разпадането на радиоактивните материали.

Специално с HHO доста хора от форума са се занимавали през годините, включително и аз, включително и mzk, като най-задълбочено от всички е експериментирал бате Мишо Кузмов.
Какви са изводите от приложението на ННО към ДВГ?
Там ННО прави основно 2 неща:
1. Подобрява изгарянето на горивото, понеже самото то насища газовата фаза и с гориво (водород), и с окислител (кислород). Колкото е по-нелетливо горивото (нафта, мазут), толкова в по-голяма степен ННО подобрява изгарянето му. А това подобрение в изгарянето на горивото води до:
- повече механична мощност, произведена от двигателя за същото количество гориво;
- подобряване на екологията (по-малко емисии от недоизгорели газове).
2. Прочиства двигателя, в смисъл всякакви нагари по бутала, клапи и т.н. заминават покрай изгарянето на ННО.

Другото приложение на ННО е в запояването/заваряването на странни материали (примерно медна пръчка и камък).

Точка!

Проф. Стефан Найденов (1991) е съвсем друга тема.
Флашман и Понс са трета тема.

Но по принцип неща, които никой не е успял да пресъздаде повторно, на мен ми се струват леко съмнителни. Той и Дейвид Копърфилд прави "чудеса", при това съвсем реалистично изглеждащи, и които никой не може да повтори, но поне си признава, че това са илюзии и са за забавление. Някои хора обаче, в желанието си да изпъкнат, да останат в историята, да изкарат някой лев, или просто за да привличат вниманието върху себе си (енергиен вампиризъм), понеже си нямат други социални контакти, не се спират пред нищо за да излъжат, заблудят и т.н. лековерните наблюдаващи. Мнозина от тях успяват да заблудят и себе си дори.
Досега обаче, след години писаници, аз работещ прототип досега не съм видял, нито съм чул/прочел някой някъде да е направил нещо серийно производство.

Та не знам каква "истина" търсиш в писанията на всякакви разбрали-недоразбрали Перо Наумовци... Съветът ми към теб е да хванеш и да си преговориш физиката и химията от 6-и клас насам. Сигурен съм, че ще придобиеш много по-голяма ориентация в материята, вместо да се балтаеш по пътища, отдавна извървени от другите, и с известен край...

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #2 -: Януари 17, 2018, 01:24:06 am »
locco, много ми харесва ентусиазма ти, може би защото и аз имам подобен. Позволи ми да споделя малко личен опит. Първо-Няма нито публикуван, нито укрит електролизер с производителност по- добра от 500W за кубик газ. И второ-скростта на горене на Браун Газ е свръх звукова. Тоест двигателите не са конструирани да уловят този импулс и да го отведат до полезно действие. Всички които в нета показват работещ такъв, то не е на чист газ.винаги има добавка за забавяне на горенето. дори и малка. Това в никакъв случай не ме прави песимист, и не ме кара да се отказвам.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #3 -: Януари 17, 2018, 05:09:14 pm »
sorrry, тези технически нововъведения "500W за кубик газ" , "свръх звукова скорост на горене" ,би ли изяснил че нещо не ги разбирам!

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #4 -: Януари 17, 2018, 11:04:41 pm »
На драго сърце. По принцип цялото ми писание бе по повод техническите данни на електролизера от горния пост, където се твърдеше ,че със 160А и 13V преобразуват 5галона вода. Това е нечуваното. За късмет се поразрових и се успокоих като разбрах че не е вярна характеристиката. Иначе данните които съм описал от опит не са никак чудни или невероятни. Почти всяко горене, при което се добавя кислород е със свръхзвукова скорост. Поне така пише в учебниците за газово рязане и заваряване. Оксиводородната смес Браун Газ никак не прави изключение, напротив. Ако не си гледал това, надявам се да ти е интересно. Пусни си генерирани субтитри, малко са объркани, но се схваща идеята:https://www.youtube.com/watch?v=qOTgeeTB_kA Колкото до производителността, сметките на уважавания Фарадей по спомени се отнасят за дестилирана вода и немодулиран ток. Също така и земята вече не е плоска?!?! Идеята ми е, че всички теории се надграждат, развиват и търпят изменения.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #5 -: Януари 17, 2018, 11:23:54 pm »
Въпрос. Ако публикувам сайт на български производители на машини за почистване на двигатели, ще бъде ли изтрито като реклама?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #6 -: Януари 18, 2018, 11:34:32 am »
Въпрос. Ако публикувам сайт на български производители на машини за почистване на двигатели, ще бъде ли изтрито като реклама?
Абе не знам дали ще е реклама, ма аз такива неща ще почна да те питам за това "почистване на двигателя" че ще съжаляваш дет си ги публикувал ... :)

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #7 -: Януари 18, 2018, 09:26:56 pm »
Я, какви интересни неща пишело в, цитирам дословно [УикипедиЯ]
"Диазотният оксид, още известен като "райски газ", е химично съединение с емпирична формула N2O. Той е неутрален оксид. При стайна температура е безцветен незапалим газ, с приятна сладникава миризма и вкус. Използва се в хирургията и денталната медицина (зъболечението) заради своя анестетичен и аналгетичен ефект. Името му "райски газ" идва от чувството за еуфория, което причинява при вдишване. Това свойство на газа му дава приложение и като наркотик. Друго негово приложение е като оксидатор в ракетните двигатели. Използва се и при двигателите с вътрешно горене - добавен към горивото, увеличава мощността им.

Азотен оксид[редактиране | редактиране на кода]
Азотният оксид (NO) е безцветен газ, неразтворим във вода. Не взаимодейства с киселини и основи. Той е неутрален оксид. Получава се при пряко взаимодействие на азот с кислород. Степента на окисление на азота в този оксид е + 2. Получаване:

{\displaystyle N_{2}^{0}+O_{2}^{0}\to 2N^{+2}O^{-2}-Q} {\displaystyle N_{2}^{0}+O_{2}^{0}\to 2N^{+2}O^{-2}-Q} (с помощта на електрическа искра);

Цитатите за състава на въздуха ще ги пропусна, ще стане много сЛОЖно.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #8 -: Януари 18, 2018, 11:25:58 pm »
Българска фирма с основна дейност почистване на двигатели от нагари по горивната система с Браун Газ и производство на машини за дейността:http://hydrogascleaning.com/ ; и във фейсбук:https://www.facebook.com/HydroGasCleaning/ .
Цитат
Абе не знам дали ще е реклама, ма аз такива неща ще почна да те питам за това "почистване на двигателя" че ще съжаляваш дет си ги публикувал ... :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #9 -: Януари 18, 2018, 11:37:39 pm »
Добре... да видим...
Къде ще изчисти тоя водород? Преди цилиндрите няма, щото там горене няма. В цилиндрите няма да може, защото при горенето на сместа се вдига температура до 2000 градуса. Ако нещо държи на 2 000 градуса, едва ли ще го уплашат 2500-3000, просто защото е НЕГОРИМО. Но за сметка на това спокойно можеш да стопиш ръбовете на клапаните и да си направиш такава беля, че не е истина.
После ... ти колко често си чистиш ауспуха, гърнетата и катализатора? Никога щото е безмислено, нали? Няколко дни след чистенето всичко ще е в състоянието преди почистването.
Ако в цилиндрите и изпускателната система има отлагания, това говори за неправилно изгаряне. Много по-смислено е да се направи така, че двигателя да изгаря всичко, вместо да се чистят мизериите от неправилното горене. А това става само с ремонт, не с чистене. Смислено е колкото да бършеш картера на колата когато имаш теч от гарнитурата му.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #10 -: Януари 19, 2018, 04:31:59 pm »
Драги sorrry, знаеш ли при каква температура гори оксиводорода?   Знаеш ли какво представляват отлаганията?  Знаеш ли от къде са купили тази машина?  И най на края, вярваш ли 100% на рекламите?  Ако трите отговора са да, последният не, тогава защо пишеш неща които не си проверил лично?

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #11 -: Януари 20, 2018, 03:15:27 am »
Всеки един двигател винаги се пали студен. ВСЕКИ ЕДИН! Колкото и добро горене да има, по студените стени се образува конденз, дори и само от вода. Освен гориво въздушната смес какво друго влиза в горивната камера, а? Картерни газове, и изпарения от турбинатаа. И като не изгорят напълно какво се случва с тях-също кондензират. Както е отбелязано карбонатите са абсолютно негорими при температурата от фосилното гориво, НО! Имаме Браун Газ за щастие. ако сте се интересували ОК, ако ли не, то казвам. Газа е неизследвана обстойно смес от атоми водород и кислород, а също така йони; клъстери; молекули и пара. Чистия газ развива колосални температури, но с въглерод му я понижават. така например е при заварачните апарати на БГ. Само, че това няма много общо със ситуацията в двигателя, с исключение, че водорода е много активен към въглерода. Водорода и въглерода химически, повтарям химически се свързват и образуват въглеводород. С наличието на кислород горенето става пълно. Това е начина на чистене. Поради експлозивно бързия характер на горене по време на процедурата, наистина високата температура може да се каже, че няма време да се отдаде на двигателя. Така той остава пренебрегнат?!? ГОРКИЯ. Тая пък ми ти и температура отива да огрява Разни ми ти егеери;турбини; дипиефи и катализатори. 

     Относно кой съм, какъв съм и какво съм направил, или се опитвате да развивате (неуспешно)врачески и телепатични умения, или най-безочливо ме съдите. За какво ме съдите.
     Не. По скоро съм недоразбрал :o

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #12 -: Януари 20, 2018, 03:21:17 am »
Ааа и машината е БЪЛ ГАР СКА! Можеш да си купиш.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #13 -: Януари 20, 2018, 10:59:31 am »
... Освен гориво въздушната смес какво друго влиза в горивната камера, а? Картерни газове, и изпарения от турбинатаа. И като не изгорят напълно какво се случва с тях-също кондензират.
В цилиндрите тия неща нямат време да кондензират. Просто защото престояват под 1/100 от секундата.
И още - по стените на цилиндрите така или иначе има масло. Всеки един двигател смазва по един или друг начин стените, защото иначе буталата ще задерат. Няма никакво значение че се добавя още мъничко чрез парите.
И още - парите от картера са предимно водни. Ако ползвате масло което кипва при 120-130 градуса, явно трябва да смените магазина от който пазарувате маслото.

... Само, че това няма много общо със ситуацията в двигателя, с исключение, че водорода е много активен към въглерода. Водорода и въглерода химически, повтарям химически се свързват и образуват въглеводород. С наличието на кислород горенето става пълно.
Явно ти бяга химията от основното училище. Кислорода е на порядъци по-активен от водорода. И химичната реакция която описваш е ... безумна. Защо водорода ще се съединява с въглерода, и чак след това получения въглеводород ще се съединява с кислорода? Енергийно е много по-ефикасно водорода да се съедини направо с кислорода. А природата винаги използва най-ефикасния начин за провеждане на една реакция - просто така се случва. И защо си мислиш че новообразувания въглеводород (ако приемем че такава реакция се случва) при последващото си изгаряне няма отново да отложи въглерод по двигателя? :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: The Truth About HHO Generators / Истината за ННО Генераторите
« Отговор #14 -: Януари 20, 2018, 11:35:08 am »
Извинявай sorrry, надценил съм телепатичните си способности! Не предполагах че можеш да влизаш в двигателя и да видиш всичките тези неща. Както и да е! Кой си какъв си не е моя работа! Не те съдя, коментирам написаното от теб. Питам се дали е базирано на личен опит, или прочетено от вестници?
За твое сведение, с изследователска цел съм произвел хиляди литри оксиводород, дал съм 700 лв. за ремонт на ДВГ, (прегорял изпускателен клапан), сещай се защо!!
Съвет, чети какво ти пише juliang по въпроса! Той е професионалист.
Остани със здраве!!