Алтернативни енергоизточници > Механични, гравитационни и хидродинамични устройства

Eлектрогравитационен кондензатор на x_name41

(1/3) > >>

x_name41:
за архива бих искал да поставя моя проект за електрогравитационен двигател на базата на ефекта на Т Т Браун, който се явява развитие на лифтерната технология на асиметричен кондензатор. Той представлява в най общ смисъл мощен асиметричен високоволтов кондензатор с твърд диелектрик, който може да бъде керамика, кварц, порцелан и т.н. Предназначението на този кондензатор е като "двигател" с голяма подемна сила, който би могъл да се поставя на какво ли не, от табуретка до автомобил, камион и т. н., с отчитане и съображение на необходимите техники за безопасност и монтаж. Кондензаторът е предназначен да работи във резонансна верига с определена честота, съставена от индуктивност с голям качествен фактор за сметка на масата (по предварителни данни на съотношението подемна сила / маса на индуктивноста и други е приемливо и допустимо). На фигурите чрез програмата солидворкс съм проектирал примерен дизайн на един от моделите ми в два варианта, единия с керамичен диелектрик а другия с кварцов диелектрик. От конфигурацията се вижда, че съм се придържал към основната идея и принцип на лифтерната конструкция, но всъщност това е просто един вариант, важното е да бъде спазена асиметрия между двата електрода (и диелектрик при някои случаи). В случая керамичния или кварцовия диелектрик напълно обхващат двата асиметрични електрода на кондензатора, като корпуса е керамичен а електродите са тънки и широки пръстеновидни лентови заради високата честота и големите реактивни токове, а дебелината на корпуса е съобразена с работното напрежение при 1000в на 1мм. Показаният кондер е като прототип и е идея за създаване и внедряване на електрогравитационната технология във общественния и масов транспорт, тъй-като технологията е сигурна, надеждна, ефективна и евтина в сравнение с други най различни примери в тази сфера, като може би няма аналог. Нещо повече, посоченият конструктивен вариант с твърд диелектрик и в други конфигураций евентуално би могъл да работи в космоса еднакво добре, както на земята, като обект оборудван с такива кондери би могъл да развие свръхсветлинни скорости и преодоляване на ускорението и въздушното съпротивление включително със възможност за самозахранване поради използването на мощна високоволтова резонансна система с голям качествен фактор и кварцов диелектрик за кондензаторите.

ppipilica:
Тоя летящ кондензатор каква тяга ще има и колко ток ще харчи. Имам идея, да направя едно Виенско колело като вместо кабинки да има кондери, една предавка и генератор куплиран на колелото.

x_name41:
ppipilica не е препоръчително да се използва за различна цел от посочената по горе

dmitarp:
   x_name41, дори за децата от кържока по физика е ясно, че при такива големи интезитети на електрическото поле, дори и най-добрият диелектрик да използваш при високи честоти, за които дори не си си направил труда да споменеш някаква стойност загубите ще са толкова големи, че този кондензатор ще свети като слънце и повече ще върши работа като печка или лампа, отколкото като каквото и друго приложение, което му преписваш.

x_name41:
Димитър това е концепт прототип, основа, не е казано че ще има окончателен вид, възможно е примерно да се използва по високо напрежение и по малък ток при друг конструктив, ти дай сега за всичко да намираме кусури и да отричаме, ми то така никога нищо няма да стане ако вземем като тебе да я мислим, и сега нямаше да използваме редица технически неща само защото прибързано решаваме че няма да стане, ма чакай малко има си тестове, изпитания, оптимизациИ. Ясно съм посочил още в началото, основните моменти като асиметрия и други в конфигурацията а конструкцията може да бъде изменена и подобрена на база тестове и т. н., тъй-като това е верния път, много добре знам и никой не може да ми промени мнението и убеждението, защото тези неща са тествани и работещи отдавна но строго засекретени под една или друга форма, цели космически кораби има използват тази технология и този принцип, разбира се при друг по солиден конструктив, тъй-като там става въпрос за много по големи натоварвания и т. н.,но преди всичко технологията сама по себе си има редица преимущества пред останалите видове решения

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия