Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Дали ще стане, интересно хрумване.

<< < (2/4) > >>

Радико:
ppipilica, kingstong
Не съм сигурен дали схващате лаконичният коментар на PyroVeso за това пояснявам:
Ако сложиш само една бобина тя се противопоставя на магнита. Ако после сложиш втората навита на обратно но махнеш първата нали тя пак ще се противопоставя на магнита. Единствената разлика ще е, че напрежението и съответно тока ще е наобратно прз нея. Да обаче обратен ток през обратна бобина дава НЕОБРАТНО поле тоест двете бобини ще се противопоставят дружно на магнита. Направете експеримента, няма лошо той е простичък и със сигурност ще обогати познанията ви.  Въпроса е правилно да интерпретирете резултатите. Надявам се с този коментар да съм помогнал за което.

valex:
От извесно време мисля по подобен въпрос, но с някои нюанси.
Става въпрос ако товара е чисто индуктивен ще се получи изместване на тока (дефазирене до 90 градуса). Така, че тока изостава и 'тече' в една посока и след средата на напрежението, а тя се намира физически в механичната среда на бобината. Тоест тока, който причинява реакцията на Ленц до средата на бобината ще се противопоставя на движението на магнита, а след средата на бобината се получава 'избутване' на магнита в посока на движението му, което е 'изчезване' на Ленц реакция?
Това го разглеждам само в едната полувълна на тока (за сега).

valex:
Картинка

Михаил Кузмов:
Я ме просветете в тази неизвестна за мен технология, "навиване на бобина наобратно"! Или пък, противопололожно навити витки!
Коце от Балчик, веднага ше си загубя времето, ама тази технология не я вдявам!

VeleV:
Михаил Кузмов, не вярвам да не ти е известна тая технология.
Англичаните им викат bucking coils.
https://www.google.bg/search?q=bucking+coils&rlz=1C1CHBF_enBG767BG767&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiziIC73o7XAhVKL1AKHdy6ArMQsAQIJQ&biw=1920&bih=949#imgrc=N2L_aFU4xbBZgM:

Ето например една интересна картинка:


Това разбира се е обратно на предложението на ppipilica. Той иска да се движат постоянните магнити. При това положение ако има bucking coils, то магнитните полета не се УНИЩОЖАВАТ, а се УРАВНОВЕСЯВАТ. Нали има разлика?

П.П. Локо ме е изпреварил :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия